Şimdi Ara

Yeni AURİS 2013 (436. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.973
Cevap
62
Favori
605.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 2013 model auris advance satın aldım. aracım da anahtarsız çalıştırma anahtarsız kapı açma gibi özellikler var fakat hız sabitleyici, navigasyon gibi özellikler mevcut değil bunlar araca takılabiliyor mu takılıyorsa nerede yaptıra bilirim ve fiyat konusunda bilgi olan var mı?
  • Merhaba 1.33 auris life hız sabitleyici takılıyor mu? Servis veya özel de taktıran var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Corolla 1.33 life hız sabitleyici takılıyor satılık ilanlar da özellikler kısmında belirtiyorlar.auris 1.33 life de rastlamadım

• Arkadaşlar bizim araçların hoparlör boyutlarını bilen var mı? Birde tweeter boyutu nedir orjinal yerine sığdırabileceğim tweeter kaç inç olmalı konu hakkında bilgisi olan varmı.

• Arkadaşlar 2013 model 1.33 aurisim var. Araç 29 binde. Garantisi 2 ay sonra bitecek.

Frenlere basınca biraz ses yapıyor . Tatile çıkmadan servise götürsem mi ?

3. yıl bakımında servise gitmeyip özel servise yaptırayım diyorum...

Filtreleri ve yağını değiştirsem yeterli olur mu ?

Auris bujileri 100 binde mi değişiyor arkadaşlar ?
  • cetera kullanıcısına yanıt
    Bende de ses yapiodu balatalar garantiden degismisti. Garanti dolunca bende periyodik bakimlari ozel serviste yaptiricam. Kolay gelsin.

• dogan35bucuk D kullanıcısına yanıt
    Takiliyor hocam servis benzinlo versiyonlar da uyumlu yazilim demisti 300 civari serviste aliexpressten ucuz yollu alip siz de takabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemocancem

Bende de ses yapiodu balatalar garantiden degismisti. Garanti dolunca bende periyodik bakimlari ozel serviste yaptiricam. Kolay gelsin.

Sağ ol Cemocan ,

Hemen değiştiriyorlar mı ? Yoksa zorluk çıkarıyorlar mı değiştirmemek için . Yarın ALJ ye uğruyayım balatalar için bakalım ne diyecekler....
  • cetera kullanıcısına yanıt
    Corolla Forumda bir ara muhabbeti gecmisti balata dan dolayi sikinti cikan cok arkadas vardi bende o furya da gitmistim bir sey sarilmis tekerlek icine gibi ses geliyordu soyledim teste cikti geldi servisteki arkadas 10.000 bakimi ile birlikte aradan cikmisti. Ben 10 yildir toyota kullaniyorum izmirdeki servislerde malzeme hususunda cirkeflik yaptiklarina tanik olmadim.

• 13 bini devirdik.

Yeni AURİS 2013
     Yeni AURİS 2013
  • quote:

Orijinalden alıntı: cetera

quote:

Sağ ol Cemocan ,

Hemen değiştiriyorlar mı ? Yoksa zorluk çıkarıyorlar mı değiştirmemek için . Yarın ALJ ye uğruyayım balatalar için bakalım ne diyecekler....

sonucu ne oldu hocam?

bende gitmeyi düşünüyorum da aynı sebepten ötürü. değişim yaptılar mı, ne dediler?
  • Bu fren balataları problemi hala devam ediyor anlaşılan. Fren esnasında çıkan seslerden en çok şikayet edenlerden biriydim zamanında. Bahsi çok geçmişti yani bu konuda da , diğer forumları araştırmamıştım hiç o zamanlar.

Ben aracı aldıktan 1 sene sonra yıllık bakıma gittiğimde bu problemi de söylemiştim, hatta deneme sürüşü de yapmıştık servisteki bir kişiyle. Sonuç olarak ön fren balatalarına pah kırılıp, kanal açıldı (toz ve kirlerin akması içindi galiba). Arka fren balatalarının ise değişimi gerekiyor dendi ve sipariş verileceğini, geldiğinde haber vereceklerini, değişim için tekrar servis randevusu vereceklerini söylediler:

Yıllık Bakım Is Emri Teslimat Formu:

Yeni AURİS 2013

Yanlış hatırlamıyorsam yeni araçlarda çevre duyarlılığı sebebiyle asbest içermeyen malzemeden yapılmış balatalar kullanılıyormuş, bu da sese sebep oluyormuş. Doğruluk payı nedir, bilemiyorum, araştırmadım.

Ertesi hafta aradılar ve balataların geldiğini haber verdiler. Ben de birkaç gün sonra tekrar gidip değişimi yaptırdım ve böylece frenleme esnasındaki o berbat ciyaklama seslerinden kurtuldum. Bazen arada yine hafif ses olabiliyor ama yıkama sonrasında falan geçen sesler artık, eskisi gibi değil yani hiç. Değişimi garanti dahilinde ücretsiz yaptılar, işçilik vs. ile toplam 250 TL'lik bir değişimmiş 2014 Mayısında:

Arka Fren Balata Degisimi Is Emri Teslimat Formu:

Yeni AURİS 2013

Bu problemle karşılaşan arkadaşlar hala varsa, garanti süresi içerisinde değişikliği yaptırmalarını tavsiye ederim. Her araçta sorun olmayabilir, belki bazı araçlarda görülüyordur, ama sesler çekilecek eziyet değil orası kesin.
  • quote:

Corolla Forumda bir ara muhabbeti gecmisti balata dan dolayi sikinti cikan cok arkadas vardi bende o furya da gitmistim bir sey sarilmis tekerlek icine gibi ses geliyordu soyledim teste cikti geldi servisteki arkadas 10.000 bakimi ile birlikte aradan cikmisti. Ben 10 yildir toyota kullaniyorum izmirdeki servislerde malzeme hususunda cirkeflik yaptiklarina tanik olmadim.

İzmir'deki hangi servisi tavsiye edersiniz?
    Ben Tokullar'a gidiyorum ama Borovalı'ya da gidebilirim aslında, daha yakın.

Uzun süredir Toyota kullanıcısı olduğunuza göre İzmir'deki yetkili ve özel servisler konusunda yorumlarınızı öğrenmek isterim doğrusu.
  • Be-Mine kullanıcısına yanıt
    Hocam en iyi servis akdemir di zorla kapattirdilar servislerini. Izmirde tokullar borovaliya gore 50-60 daha uygun fiyat soyluyor yakin olana gidin ikisininde kalitesi ayni. Ozel servis olarak garanti bittikten sonra toyon diye bir ozel servis var karabaglar eski aydin yolu girisinde (hsbc nin oldugu ana kavsak tan icerde sagda) tokullardan ayrilma ustalarin actigi bilgileri ilgi alakalari on numara uygun da fiyat yaziyorlar orayi kullaniyorum. 4 ay sonra biticek garanti toyon a devam.

• cemocancem kullanıcısına yanıt
    Evet Akdemir efsaneydi, tüm ustalar vs dağıldı. Cem bey vardı servis müdürü şimdi hondada. Ben borovalıyı kullanıyorum şimdi. Başta bir kaç sorun yaşadım ama şimdi memnunum.
  • Birde burda sorayım içim rahat etsin;

Merhaba arkadaşlar;
    Aşağıdaki ilanda ki gibi bir araç bakıyoruz. LPG li olacak
    2015 Advance Skypack paket, 20bin km civarında temiz bir aracı kaç liraya alırsak uygun olur fikirlerinizi alabilirmiyim?

https://www.sahibinden....&hideSearchFilter=false
  • https://www.youtube.com/watch?v=5tCbbZsqKww

Toyota Auris - Yağ yakan Toyota Auris haberi
  • quote:

Hocam en iyi servis akdemir di zorla kapattirdilar servislerini. Izmirde tokullar borovaliya gore 50-60 daha uygun fiyat soyluyor yakin olana gidin ikisininde kalitesi ayni. Ozel servis olarak garanti bittikten sonra toyon diye bir ozel servis var karabaglar eski aydin yolu girisinde (hsbc nin oldugu ana kavsak tan icerde sagda) tokullardan ayrilma ustalarin actigi bilgileri ilgi alakalari on numara uygun da fiyat yaziyorlar orayi kullaniyorum. 4 ay sonra biticek garanti toyon a devam.

Hah, iyi oldu bu, Toyon'u not aldım. Bir de Toyo mu ne varmış, onu da tavsiye edenler olmuş İzmir için, yeni görüyorum.

Aslında benim garanti süresi doldu 2 ay önce ve özel servise gitmeyi düşünüyordum herkes gibi. 10.000Km bakımı için yetkili servise 500 TL verene kadar özelde yarı fiyatına halledilir diye umuyordum, HBuradadan yağ da sipariş verecektim hatta (Mobil Süper 3000 XE 5W-30 4lt). Ama biraz düşününce fikrimi değiştirdim ve bu 10.000Km bakımını yetkili serviste yaptırmaya karar verdim. Zaten 3 yılda yapmışım 10K'yı, fiyat farkını bu seferlik gözardı edip, KMnin servis kayıtlarına girmesini istedim. Sonraki 10K, yıllık bakımlar vs. için özele giderim bundan sonra.

Bugün aradım 2 yetkili servisi de, Tokullar 20 TL yüksek fiyat verdi Borovalı'dan, ama biraz indirim olabilirmiş. Haziran için 1Lt yağ hediyesi kampanyası olacaktı zaten.

Tavsiyeler için teşekkürler.
  • Araçta hala ilk günkü 2013 ayarları duruyor. Toyota Touch da basit görünümlü ve çok yetersiz ne yazık ki.

Bizim araçlara yazılım güncellemesi çıkarıldı mı, bilen var mı? Servise gittiğimde yükleteyim geliştirmeler varsa eğer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakbrkl

quote:

Orijinalden alıntı: cetera

quote:

Sağ ol Cemocan ,

sonucu ne oldu hocam?

bende gitmeyi düşünüyorum da aynı sebepten ötürü. değişim yaptılar mı, ne dediler?

ALJ ye gittim . Frene basınca yavaşlarken ses çıkıyordu.

Fren (kapiller ) i değişecekmiş. Parça siparişi verdiler. Randevu verdiler.

Bu cuma değişecekti. Şehir dışındaydım yetişemedim . Arayıp haber verdim . Haftaya tekrar randevu alacağım, değişim için.
  • 
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.