Şimdi Ara

Yeni araba alındıktan sonra kan akıtmak önemli mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
1
Favori
8.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar sıfır veya ikinci el araba alındığı zaman kazadan beladan korunmak için kurban kesilir araba alanlar Siz ne yapıyorsunuz kurban mı kestiniz bağış mı yaptınız cevaplarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 3 Ağustos 2020; 20:59:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yer ucagimi aldigim hafta memleketimde kurban kestirip dagitmistim. Aldigim hayir dualari sagolsun bir kere bile ceza yemedim hicbir sorun yasamadim bir kere bile yolda kalmadim. masAllah.
  • kan akıtma inancı var mı hala ya? kestiğin hayvan ya sana musallat olursa? bir de böyle düşün

hayır yap çocuk sevindir geç.

• ohoo oyle olsaydi Trde kimse kaza yapmazdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ibrahim Akca

Yer ucagimi aldigim hafta memleketimde kurban kestirip dagitmistim. Aldigim hayir dualari sagolsun bir kere bile ceza yemedim hicbir sorun yasamadim bir kere bile yolda kalmadim. masAllah.
    Bu işler duaya olsaydı, yediğin beddualardan yolunu bulamazdın, özellikle sen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yılan Serdar -- 3 Ağustos 2020; 19:18:22 >
  • Ihtiyaci olan cocuklari sevindir. Ben bile sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yılan Serdar

Bu işler duaya olsaydı, yediğin beddualardan yolunu bulamazdın, özellikle sen

Alıntıları Göster
    Kimseye beddua etmedim ki ben kardeş beni başkaları ile karıştırma. Hakkımda ne düşünüyorsa her kimse Allah ona 10 katını versin insAllah.

• Arabası olmayan veya araç kullanamayan yaşlıları zor gunlerinde bir yere bırakırsın veya hastaneye goturursun, bir dua alırsın kurtarır,kan akıtmak mal üzerine hayvan bicaklamak olur Kurban olur mu bilemeyiz, Kurban peygambere bı başka Can yerine indi, etinden faydalanılır fakirler doyurulur, hem insan ve diğer canlılar arasındaki hiyerarşik yapıyı belirtip, böceklere ineklere tapmama içerir

• Arabanın jantına doğru kesiyorlar birde aklım almıyor Kafaya da kandan bir parmak basıyorlar İlginç
  • quote:

Yer ucagimi aldigim hafta memleketimde kurban kestirip dagitmistim. Aldigim hayir dualari sagolsun bir kere bile ceza yemedim hicbir sorun yasamadim bir kere bile yolda kalmadim. masAllah.
    Allah hayrını kabul etsin. Ülkemizde etin tadını unutanlar var haberlerde görüyoruz. Orada tabi kilosu 10 eyronun altındadır, herkes yiyordur.

• quote:

bende aldığım araca kan akıttım etleri dağıttım dualar aldım,cezalar yedim kazalar yaptım yolda kaldım..)

yani bu o değil..

kan akıtmak niyet etmek ayrı

trafikteki yaşananlar

ayrı şeyler sizde olmamıştır ne mutlu.

bir kıstası yok malesef..
  • Kan akitmak kan dökmek iyidir kaza belanin önüne gecer sadaka yerine dağitirsin 80,100 bin tl araç almişsin 1000tl mi korkutuyor yoksa inancin zayif olmasindan dolayimi inanmiyorsun.?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-007649809

Allah hayrını kabul etsin. Ülkemizde etin tadını unutanlar var haberlerde görüyoruz. Orada tabi kilosu 10 eyronun altındadır, herkes yiyordur.

Alıntıları Göster
    Nusret de salata satarak milyarder oldu bu mantıkla. Geçiniz.

Yeni araba alındıktan sonra kan akıtmak önemli mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ibrahim Akca -- 3 Ağustos 2020; 20:4:53 >

• Yeni araba alındıktan sonra kan akıtmak önemli mi ?

kan veryom
  • Araba alırken bağış yapıyorsun zaten yorma sen kendini daha fazla al bin direkt.

• Akan kanı güzelce ayırıp biraz soğutma suyuna, biraz motor yağına, biraz fren hidroliğine, bolca da cam yıkama suyuna katın.

K.

• Gerekli rituel yapılmazsa aşağıdaki video gibi olabilirsin! Yanına şeytan oturur, gazı, freni karıştırırsın, sonra '' yandı gülüm keten helva'' Sanayide uğraşır durursun!

https://www.youtube.com/watch?v=2wVHnt0OY_c&t=139s

https://www.youtube.com/watch?v=OYqRB8x0YRs

• Nimeti verene şükür etmek güzeldir.dünyanın açlık yaşanan bölgelerini tercih ettim.yakında kesmen de güzeldir. Şükür nimeti artırır.sadaka korur.kesin bilgi net.gerisi traş.kasko caiz değil.faiz haram bunlar net.niyetin halis amelin salih olsun ALLAH c.c. kabul etsin emniyetle afiyetle ağzının tadı kaçmadan kullan kullanalım ...

• 2020 yılında araba alıp kurban kesmek nedir ya.

Bir de bunların plakaya ve jantlara kan süren modelleri var.

Son arabamı aldığımda okulların açılma zamanıydı. Sitenin üst tarafında durumu olmayan bir ailenin okula yeni başlayacak 2 çocuğuna okul araç gereçleriyle üniformalarını aldım. Bu tarz yardımlar insanın ruhuna daha çok dokunuyor.

Araba aldı diye kurban kesen adamlar yardım için değil kan akıtmak için kesiyorlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.