Şimdi Ara

Yeni Aldığım Monitörde Bir Tane Ölü Piksel Çıktı Ne Yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 ay
  • Cevaplayan Üyeler 6
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 12 gün 9 saat 6 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Ozturk09 (1 mesaj) heymannn (1 mesaj) ata122 (1 mesaj) sniper23 (1 mesaj) Orodruin (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5 mesaj) Mobil (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Yeni Aldığım Monitörde Bir Tane Ölü Piksel Çıktı Ne Yapmalıyım?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1656 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

ViewSonic VX3258-2KPC-MHD 32" model trendyol üzerinden yeni aldığım monitörde bir tane ölü piksel olduğunu farkettim. Daha doğrusu stuck piksel denilen cinsten yani siyah renkte değil sürekli parlak ve mavi olarak yanıyor. Şimdi bildiğim kadarıyla tek bir ölü piksel bile ayıplı mal sayılıyor fakat viewsonic'in kendi sitesindeki bir dokümana göre 2 taneye kadar garanti kapsamına dahil edilmemiş gibi gözüküyor.

Şimdi bu durumda ben satıcı ile iletişime geçip ürün iadesi ya da değişimi yoluna mı gitmeliyim yoksa garanti ile mi çözmeye çalışmalıyım. Bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirse çok memnun olurum.

Teşekkürler şimdiden.

|
    |
  • Teğmen
    220 Mesaj

Bu tarz durumlarda cayma hakkıyla iade en kolayı oluyor.

|
    |
  • Binbaşı
    1742 Mesaj

tavsiyem ölü pikselden bahsetmeyin. cayma hakkınızı kullanın. ölü piksel diyince hepsiburada servise gönderiyor. trendyol ne yapıyor böyle bir durumda bilmiyorum. ölü pikselden bahsetmeyin.

amazon.com.tr hiç sorun çıkarmadan iade alıyor. ben iade ettim amazona.

|
    |
  • Yüzbaşı
    919 Mesaj
    Asus 3 ölü piksele kadar değiştirmiyor ya da tamir etmiyor. 3ten fazlaysa işlem yapıyorlar. Ama ViewSonic napar bilmiyorum. Eğer ölü piksel kenara yakınsa ve göze batmıyorsa bence uğraşmayın. Benim ekranımda da bir tane ölü piksel var. Kenarın dibinde. O yüzden uğraşmadım değiştirmek için.
    |
    |
  • Yarbay
    7934 Mesaj

Ölü pikselten bahsetmeden hemen cayma hakkını kullanıp iade edin.

|
    |
  • Çavuş
    81 Mesaj
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
pubg mobile uc
pubg mobile uc
Sohbet
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.