Şimdi Ara

yaptığım spora öneri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selamlar, sağlıklı yaşam bölümüne açtım ama cevap gelmedi aynen alıntı yaparak yazıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz?

iyi günler, kendi çapımda spor yapıyorum yapıp yapmamam gereken şeyleri sporuma göre söyleyebilirmisiniz

haftada 3-4 gün 5km yürüyüş ve koşu yapıyorum

20*4 5 er dakika arayla mekik çekiyorum

15*2 High to Low Plank yapıyorum

son olarak vücut ağırlığımla 15 barfiks çekiyorum

şuanda kilom 84 boyum 180 26 yaşındayım

tavsiye olarak ne önerirsiniz amacım karın ve basen yağlarım var onları eritmek ve kollarımı güçlendirmek.

• mekik gereksiz egzersiz. hanging leg raise yap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 17 Temmuz 2021; 4:13:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

mekik gereksiz egzersiz. hanging leg raise yap

Aynen çok boş hareket

Bu yaptıklarına vücut iyice alıştıktan sonra dışarıda front lever veya planche (bu evde de olur) deneyebilirsin yavaş yavaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1F943E7C5 -- 17 Temmuz 2021; 15:34:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

mekik gereksiz egzersiz. hanging leg raise yap

Tesekkur ederim, merak ettim neden gereksiz dediniz ve baska tavsiye var mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1F943E7C5

Aynen çok boş hareket

Bu yaptıklarına vücut iyice alıştıktan sonra dışarıda front lever veya planche (bu evde de olur) deneyebilirsin yavaş yavaş

Alıntıları Göster

Kollarim cok guclu degil guclendirdikten sonra yapabilirim sanirim teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: serseri006

Tesekkur ederim, merak ettim neden gereksiz dediniz ve baska tavsiye var mi

Alıntıları Göster

sadece üst core kasları calıstırıyo, etkisi az, mekik yapıcam derken beli boynu vs ele alma ihtimali var

• Hazır konusu açılmışken sorayım. Öyle spor salonundaki gibi hızlı ve daha iyi etkiler göstermese de 2 günde bir uzun soluklu bir yürüyüş. Her gün Leg Raises, Plank,şınav,Mountain climber ve squat hareketleri yapmak vücuda güzel bir sonuç elde ettirir mi? Ekstra olarak katabilecek hareket önerileriniz varsa alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pankreasına Talibim -- 17 Temmuz 2021; 15:49:0 >
  • Ben günde 30-45 dakika eliptik bisiklet. 15k adım atma. 1-2 saat yüzme. Ek olarak plank yapıp ve şınav çekiyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Benim gözümde erkek iri ve yapılı durmalı bunun içinse body building yapmanı öneririm.Bahsettiğim görüntüye giden yol karbonhidrat(pirinç) ve ağırlık çalışmaktan geçiyor.

Ama yok ben manken vücudu istiyorum dersen gene ağırlık çalışıcaksın fakat karbonhidrat hayatında yok denicek kadar az olucak.Yani kısacası bizim spor camiamızdaki tabir ile " define " olucaksın.

• quote:

sadece üst core kasları calıstırıyo, etkisi az, mekik yapıcam derken beli boynu vs ele alma ihtimali var

Alıntıları Göster

Teşekkürler dikkate alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtilhano333

Benim gözümde erkek iri ve yapılı durmalı bunun içinse body building yapmanı öneririm.Bahsettiğim görüntüye giden yol karbonhidrat(pirinç) ve ağırlık çalışmaktan geçiyor.

Ama yok ben manken vücudu istiyorum dersen gene ağırlık çalışıcaksın fakat karbonhidrat hayatında yok denicek kadar az olucak.Yani kısacası bizim spor camiamızdaki tabir ile " define " olucaksın.

karbonhidrat olmadan enerjin olmaz hareketleri yapamazsın herşeyi dengeli almak lazım

• Şınav ekle oraya

• quote:

Orijinalden alıntı: Pankreasına Talibim

Hazır konusu açılmışken sorayım. Öyle spor salonundaki gibi hızlı ve daha iyi etkiler göstermese de 2 günde bir uzun soluklu bir yürüyüş. Her gün Leg Raises, Plank,şınav,Mountain climber ve squat hareketleri yapmak vücuda güzel bir sonuç elde ettirir mi? Ekstra olarak katabilecek hareket önerileriniz varsa alabilirim.

Üst vücut çok çalışmıyorsun gibi geldi. Barfiks çekebilirsin. Parkta falan barfiks çubuğu yoksa şınav çeşitleri var. Elmas şınav vs. Tek tip düz şınav çekme diğer şınav çeşitlerini de çek.

• Set arasında 5 dk mola vermek aşırı fazla. max 1.5 dakika olsun
    Kemik yapını yağını bilemedigim için boy ve kilona değinmeyeceğim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.