Binbaşı
08 Aralık 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 140 (Bu ay: 13)
Gönderileri

Merhabalar.24 yaşındayım ve ingilizceye dair uzaktan yakından hiç bir şey bilmiyorum.İnternetten araştırmadım değil fakat heryer farklı birşey söylüyor yok 500 fiil i bil gerisi kolay vs. vs.Ben daha çok benim gibi 0 dan başlayıp öğrenen insanların gerçek tecrübelerini dinleyip görerek yol haritası çizmek istiyorum.

0 dan başlayarak ne yapmalıyım yardımcı olucak olanlara şimdiden teşekkürler.

Merhabalar, vatandan aldığım bir bilgisayarım var 1 - 1.5 sene oldu alalı.Sizce ne kadar eder minimum en az kaça satmalıyım?

İşletim sistemi : Windows 10 Pro 64 bit

İşlemci : Intel(R) Core(TM) i5-9400F CPU @ 2.90 GHz (6 CPUs)

Ram : 16 GB

Ekran kartı : NVIDIA GeForce RTX 2060

Kasa : RAMPAGE AZOR 4x120mm RGB FAN USB 3.0 MidT ATX GAMING KASA

Monitör : ASUS 24" VP248QG 1Ms 75Hz Full HD HDMI+DP+MM FreeSync Gaming Monitör

Merhabalar , bu aracı alma arifesindeyim yani ramak kaldı desem yeridir.

Bu motor ve bu donanımda aracı alan kişiler tecrübelerini paylaşabilir mi acaba + ları ve - leri olarak?

Arkadaşlar selam, dün biontech aşısının 2.dozunu vuruldum akşamında kol ağrım vardı fakat herhangi birşeyim yoktu.Gece yatağa yattığım an sersemliğim, hafif ateşim,hafif titremem ve en kötüsüde vücudumun heryerinde kırgınlık başladı bacaklarım başım gözüm eklemlerim her kasım ağrıyor 10 saat içinde yarım saat bile uykuya dalamadım ve şu an hala devam ediyor.Ateş hiç yok ama özellikle baş ağrısı ve vücudumun çok ağrısı var ne zaman geçer bu sizce yaşayanlar olduysa kaç günde geçtiğini neler yaşadıklarını vs. söylerse sevinirim normalde sorun edip yakınmam ama çalışıyorum bugün ve yarın böyle olursam akşama iş çıkışına kadar nasıl dayanıcam:(

Arkadaşlar selam, en ucuza alabileceğim güvenilir ve bana sorun yaşatmayacak oyuncu koltuğu önerirmisiniz kısacası fiyat performans ürünü olsada olur yada maliyeti düşecekse oyuncu koltuğu rahatlığındaysa ofis çalışma koltuğu tarzıda olabilir.

Arkadaşlar selam.Sizlerden, büyüklerimden fikir ve nasihat a ihtiyacım var.Kenarda 100 bin tl biriktirdiğim bi para var ve bunu biriktirmek benim için kolay olmadı araç almak istiyorum 50 bin tl lik kredi çekebilirdim normalde taksit miktarı uygun olması için ama 150 bin e hiç göze hitap edebilecek bir araç yok.

Fikir istediğim aşamada tam burası 50 değil 100 bin kredi çekip 200 bin e en azından eli yüzü düzgün bir araç almalı mıyım sıkıntı çekmeye değer mi sizce? fazla kredi çekip sıkıntı yaşayarak ödeyen arkadaşlardan da fikir almak istiyorum okuyup görüp tecrübe olsun en azından çünkü biliyorum ki 150 bin e egea veya 70 75 beygirli clio falan alırsam donanımsal olarak vs. mutsuz olucam.

Hatta bazen gözüm öyle bir kararıyor ki 100 bin değil 130 bin çekip megane veya elantra gibi boşta olsa güzel bi araç almak istiyorum ama sonrasında dışarı çıkıp gezmek istediğimde biliyorumki rahat edemicem..

Selamlar, bir yakınım 2020 kasa polo comfortline(lansman rengi turuncu) full otomatik vites daha 28km kapalı garaj aracı var.bana satmayı düşünüyor ve güzel bir indirim yapıcağından eminim.

İki fikir konusunda tecrübesizim o yüzden yardımcı olmanızı rica ediyorum,

birinicisi şu an 2012 model hyundai i20 aracımı 100 bin tl ye satıp üstüne 30 bin tl de kendim ekliyecem geri kalan kısmıda kredi çekmeyi planlıyorum mantıklı mı?

ikinci olarakta şu an sanırım 228 bin tl ye sarı sitede bir tane var bu araçtan oda istanbulda bana ekstrada yakınlığı varsayarsak sizce kaça verir daha konuşamadım kendisi ile yurtdışında olduğu için.

lütfen fikirleriniz benim için çok önemli yardımcı olursanız sevinirim.

Anakart : Dxdiag kısmında yazmıyor fakat yüksek ihtimal ile intel uyumlu h310 modeli olması lazım.

İşlemci : i5-9400F 2.90 GHz 6 CPU

Ekran Kartı : Nvidia GEFORCE RTx 2060

Ram : 16 GB (3400 mhz olması lazım ama tam hatırlamıyorum)

SSD : 240 gb

Monitör : ASUS 24 İnç 75 HZ monitör

Kasa : Rampage AZOR 4x120 mm RGB fanlı 600W 80 PLUS USB 3.0

Herhangi bir mavi ekran hatası bile vermedi, format dahi atılmadı.Vatandan toplama olarak almıştım ve 1 seneyi geçmedi.2.el olarak en fazla kaça satabilirim arkadaşlar?

Şu an 2012 model i20 aracım var değişensiz boyasız tertemiz 95 binde.

Araba konusunda bilgim olmadığı için, bu aracı 7 ay önce 78 bin tl ye aldım.Sorum şu bütün amacım bu arabayı satarken zarar etmemek gencim çünkü bir yandan yatırım yapıyorum paramı değerlendirerek araçtan zarar edersem ilerde yüksek model alamam.Kilometre en fazla kaç olana kadar kullanayım mesela? değerli bilgili arkadaşlardan veya büyüklerimden fikir bekliyorum.

Bu süre zarfında ayda bir iki defa vavacars a araç bilgilerimi girip ön fiyat a bakıyorum analiz yapmak için doğrumu yapıyorum bilmiyorum tabii

Selamlar, araştırmalarım sonucu şu araçları buldum rica etsem fikir verir misiniz?

Temiz olmasına kullanırken sorun çıkartmayıp ilerde satarken beni en azından üzmemesini istiyorum.26 yaşında daha genç olduğum için performans konusunada önem veriyorum.Donanım olarak bir tık prestijli arasamda maddi imkanlarım şu anlık maalesef üst segmentlere izin vermiyor.

Bulduğum araçlar;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-2016-hatasiz-boyasiz-tramersiz-corolla-937856541/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-hatasiz-boyasiz-2016-toyota-auris-sadece-42-binde-938111234/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-80.000-km-de-dusuk-pesinatla-2018-renault-clio-touch-edc-929449813/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-6-bin-km-2020-yeni-kasa-i20-6-ileri-yokus-dstk-start-stop-boyasz-938457797/detay

sahibinden.com
Volkswagen / Polo / 1.0 / Trendline / Polo 1.0 50.000 km kazasız,boyasız, HATASIZ! sahibinden.comda - 871914219
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-polo-1.0-50.000-km-kazasiz%2Cboyasiz-hatasiz-871914219/detay
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 23 sa. önce
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.312
İkinci El Bölümü Mesajları: 35
Konularının görüntülenme sayısı: 30.659 (Bu ay: 521)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 295 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.