Şimdi Ara

Yaprak jiletle tıraş olan var mı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.229
Cevap
53
Favori
251.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynen öyle 5 bıçaklıyı hiç sevmedim hiç rahat değil bir de o kadar para verdik.
  • varsa yoksa ustura. ilk tıraşımı ustura ile oldum, peder doğrayacaksın yüzünü dedi bişi olmaz dedim. ilk tıraşta kesiksiz olunca "canisin olm sen" dedi. o gün bu gündür usturadan başka birşeyle rahat edemiyorum. halen daha normal jilet takılanlardan kullanıyorum. rapira iyi, 4-5 tıraşa kadar dayanıyor. ama iyi bir bütçe ayrabilirsem şu aşağıdakilerden almayı da düşünüyorum

Yaprak jiletle tıraş olan var mı?

• Makine ile oluyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ottoman_PoweR

Makine ile oluyorum.

makina daha pratik
  • Peki jiletsiz çelik ustura deneyen var mı?
  • valla bana da gınaaa geldi yaş 17 2 senedir traş oluorm hele bide bnm üşengeç insanlar için çok kötü bi durm
  • ben makasla oluyorum
  • İlginçtir benim yüzümü tahriş eden makinadır, tıraş bıçağının daha tahriş etdiğini görmedim ben, en azından bende, ama en son aldığım fusionu hiç beğenmedim, bu yeni çıkanı değil, ondan öncekini.
  • traş değil TIRAŞ inatla yanlış yazanlar var.
    Neyse arkadaşlar genital için başka jilet mi var ya ben jiletle oluyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: slapert

tıraş mı hem de jiletle başka türlü nasıl yapılıyor ki

Traş makinesi ile

Braun cruzer 3 kullanıyorum
  • @honemeister

naptın sen yahu,helal olsun

bende ıslak traşve çift yüzlü ustura seven ve kullanan biriyim ama sen işin koleksiyonunu yapmışsın,mekur future bile var
    sen jilet takılan traş makinesinin yani benim deyimimle çift yüzlü usturanın tahrişsiz rahat traş edenini ve jileti içinde sıkıca tutarak yüzü acıtmadan ve güvenli şekilde traş edenini ;ayrıca en iyi jileti ve f/p bakımından en iyi jileti biliyorsundur

bende jiletsever olarak görüşlerini bildirmeni ve beni aydınlatmanı diliyorum

benim şimdilik durumum şunlara yettiği için şunları kullanıyorum;tahrişi en aza indirdii için arko sabun ,önder marka dökümden yapılmış merkür vintage takliti çift yüzlü ustura , rus yapımı rapira marka jilet

ustura bakımından kullandıklarım; star marka türk malı içinde jileti düzgün tutamayan sapı çevrilerek kanatları açılan tek parça makine çok tahriş ediyordu çünkü jilet içinde oynadığından kıllara takılma yapıyordu o yüzden üç parçalı pazarlarda satılan önder marka makine aldım jileti sıkı tutuyor ama koruması çok zayıf dikkatsiz ve hızlı olunursa yüzü fena kesebilir

• Ben tüylerin sakal olana kadar ki evresini hiç sevmem uzatsan igrenç duruo sürekli kesmen lazzım ben sırf onun için jilet kullanıom :)
  • tıraş makinası kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_GodFather. -- 24 Temmuz 2010; 21:22:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: honemeister

5.fotoğraf.

İyi koleksiyon.

Konuyu açtıktan sonra bende epey bir koleksiyon yaptım. Elimde 6 tek uçlu kalın jilet taşıyan, 2 yaprak jilet taşıyan tıraş aleti ve 3 çelik ustura var. Büyük ihtimal Türkiye'deki en büyük ikinci tıraş teçhizatı koleksiyonuna sahibim.

En büyük koleksiyon sahibinin Ahmet Sönmez olması lazım:
    http://www.antrak.org.tr/~ta2cip/razors.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferroburak -- 31 Temmuz 2010; 3:00:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sifujack

@honemeister

naptın sen yahu,helal olsun

bende ıslak traşve çift yüzlü ustura seven ve kullanan biriyim ama sen işin koleksiyonunu yapmışsın,mekur future bile var
    sen jilet takılan traş makinesinin yani benim deyimimle çift yüzlü usturanın tahrişsiz rahat traş edenini ve jileti içinde sıkıca tutarak yüzü acıtmadan ve güvenli şekilde traş edenini ;ayrıca en iyi jileti ve f/p bakımından en iyi jileti biliyorsundur

bende jiletsever olarak görüşlerini bildirmeni ve beni aydınlatmanı diliyorum

benim şimdilik durumum şunlara yettiği için şunları kullanıyorum;tahrişi en aza indirdii için arko sabun ,önder marka dökümden yapılmış merkür vintage takliti çift yüzlü ustura , rus yapımı rapira marka jilet

ustura bakımından kullandıklarım; star marka türk malı içinde jileti düzgün tutamayan sapı çevrilerek kanatları açılan tek parça makine çok tahriş ediyordu çünkü jilet içinde oynadığından kıllara takılma yapıyordu o yüzden üç parçalı pazarlarda satılan önder marka makine aldım jileti sıkı tutuyor ama koruması çok zayıf dikkatsiz ve hızlı olunursa yüzü fena kesebilir

Türkiye'de üretilen Ali Bıyıklının ustura ve şapından almayı hala başaramadım. Adamlar sadece yurtdışına satış yapıyorlar sanki

Hocam derby jiletleri iyidir bulabilirsen. Permasharp jiletlerini pek kullanışlı bulmadım. Derby'yi de beğenmezsen Personna jiletlerinden getirtmiştim, istersen denemen için kargo bedeli karşılığında ptt ile gönderebilirim.

Bunun dışında ebay.co.uk sitesinde jiletli usturayı 50 jiletle filan satan epey satıcı var getirtmesi kargoyla beraber 15 liraya yakın tutar istersen özel mesaj ile iletişim kurarsan yardımcı olmaya çalışayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferroburak -- 31 Temmuz 2010; 3:11:30 >

• quote:

Günlük tıraş malzemelerim..

Bu fırçanın fiyatının 100 euro civarı olması lazım aşırı pahalı benim için. Tabac sabunu kullanmadım yabancı forumlarda övülüyor. Bu arada Türkiye'de bulunabilen en iyi köpürtücü Arko'nun kırmızı ambalajlı sabunudur domuz kılı iyi bir fırçayla onu denemeni öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferroburak -- 31 Temmuz 2010; 3:16:22 >

• Ayarlanabilir açılı başlığı olan, yaprak jilet taşıyan aletlere bir örnek:

Bu tip tıraş aletinden bende yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferroburak -- 31 Temmuz 2010; 3:15:08 >
  • 16 yaşındayım 7-8 aydır jilet kullanıyorum yanlış mı yapıyorum anlamadım. Çevremde çoğunluk jilet kullanıyor ama foruma baktığımda herkes makina kullan demiş. Geri dönüşü olmayan bir yola mı girdim acaba
  • Gillette Fusion ya da Mach 3 serisinden birşey kullan bence, ilk sayfaya resimleri konulan eski tip makineleri kullanan pek kalmadı.
  • quote:

Merhaba Arkadaşlar.
    Birkaç Jiletli Tıraş aletini daha ekliyorum.
    Saygılarımla.

Eğer gerçekse bu Ahmet Sönmez'in koleksiyonundan da büyük gibi. Kendisi takas yapabiliyor aradığınız bir şey varsa mail atın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferroburak -- 3 Ağustos 2010; 23:27:18 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.