Şimdi Ara

Yaprak jiletle tıraş olan var mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.229
Cevap
53
Favori
251.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Makina kullanmanı tavsiye ederim. Bir süre jilet kullandım fakat bana göre değil. Çok tahriş ediyor. Makina en rahatı
  • quote:

Orijinalden alıntı: nkA

Makina kullanmanı tavsiye ederim. Bir süre jilet kullandım fakat bana göre değil. Çok tahriş ediyor. Makina en rahatı

Makine de kullandım jilet bence
  • @ferroburak
    sen de benim gibi jiletçi çıktın
    bende liseden beri 8 yıldır jiletle tıraş olurum ,bu yıla kadar bende sendeki gibi jilet makinesi kullandım hatta iyi ve ağır dökümden olanı bu yıl denk gelince 2 tane daha aldım ve birini malum genital için kullanırken birini yedekte tutuyodum ,jiletide ilk perma aldım üstüne yoktur sonra rapira yı keşfettim 10 lu ve 1tl hatta 50 kuruşa veren olunca epey bi aldım :) ,derken bi gün metroya gittim aklıma geldi ,dur bi bakayım acaba jilet makinesi getirdilermi dedim çünkü böyle şeyleri hep metro getiri ve görünce ççok sevindim hemen iki tane 8 tlden 16 tl ye kaptım tabi içinde 2,25 tl lik 5 li jiletide var kötü tarafı plastikten yapılmış,iyi tarafı resmen jileti permatik gibi sıkı tutyor ve kesme derdi yok koruma parçası çok iyi yapılmış hem de permatik gibi tıkanmıyor ve sağlam plastik,param olsa 2 tane daha alcaktım oderece sevdim şimdi yeniden gidip alma planı yapıyorum, ingilizcesini bilmediğiöden yurt dışı aramaalrım dahil iyisini önceden bulma çabalarım sonuçsuz kalmış idi ,ingilizcesi ne ebay linki ne ,şöyle çift taraflı jilet için kullanılan tamamı paslanmaz çelik olan ve jileti çok sıkı tutup tahriş etmeyen kesmeyen,koruması iyisinden bulursam hemen alasım var

cevabını bekleyeceğim ,ayrıca bildiğin döküman ve videoları paylaşırsan çok sevinirim zamanında aradım ama bulamadım bu konuyu ilerletelim ,başkaları sulandırmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: sifujack

@ferroburak
    sen de benim gibi jiletçi çıktın
    bende liseden beri 8 yıldır jiletle tıraş olurum ,bu yıla kadar bende sendeki gibi jilet makinesi kullandım hatta iyi ve ağır dökümden olanı bu yıl denk gelince 2 tane daha aldım ve birini malum genital için kullanırken birini yedekte tutuyodum ,jiletide ilk perma aldım üstüne yoktur sonra rapira yı keşfettim 10 lu ve 1tl hatta 50 kuruşa veren olunca epey bi aldım :) ,derken bi gün metroya gittim aklıma geldi ,dur bi bakayım acaba jilet makinesi getirdilermi dedim çünkü böyle şeyleri hep metro getiri ve görünce ççok sevindim hemen iki tane 8 tlden 16 tl ye kaptım tabi içinde 2,25 tl lik 5 li jiletide var kötü tarafı plastikten yapılmış,iyi tarafı resmen jileti permatik gibi sıkı tutyor ve kesme derdi yok koruma parçası çok iyi yapılmış hem de permatik gibi tıkanmıyor ve sağlam plastik,param olsa 2 tane daha alcaktım oderece sevdim şimdi yeniden gidip alma planı yapıyorum, ingilizcesini bilmediğiöden yurt dışı aramaalrım dahil iyisini önceden bulma çabalarım sonuçsuz kalmış idi ,ingilizcesi ne ebay linki ne ,şöyle çift taraflı jilet için kullanılan tamamı paslanmaz çelik olan ve jileti çok sıkı tutup tahriş etmeyen kesmeyen,koruması iyisinden bulursam hemen alasım var

cevabını bekleyeceğim ,ayrıca bildiğin döküman ve videoları paylaşırsan çok sevinirim zamanında aradım ama bulamadım bu konuyu ilerletelim ,başkaları sulandırmasın

Çift uçlularda belli başlı tipler var: parçalı olanlar(ucuz olanlar bundan), sapı döndürülerek kafadaki kapağı açılanlar, birde bıçak eğimi(!) saptaki bir düğmeyle ayarlanabilir olanlar.

Kullanılmış da olur diyorsan ebayda Gillette ve Krona var iyi benim bildiğim. Sıfır istersen Merkur ve Parker markaları var.

"*** double/single edge safety razor" şeklinde aratabilirsin.

--------------------------------

Jiletle en iyi şekilde tıraş olmak için alınması gerekenler(tecrübeme göre)
    Lavanta yağı içeren tıraş kremi (derby var 1 1.5 liraya satılıyor), tıraş fırçası (2 liradan başlar çok abartmaya gerek yok), jilet(5 tanesi 1 1.5 lira, 1 ay gidiyor), birde jilet taşıyıcı. Arka tüp krem de öneririm.

Jilet taşıyıcılarda daha iyi modeller alınabilir. Ben şu ikisini aldım:

Tek uçlu:
    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320506870672&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Çift uçlu:
    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320508251181&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

resimler:

Yaprak jiletle tıraş olan var mı?

Birde teflon kaplı jiletler varmış daha iyiymiş onlardan bir kutu getirtmeyi düşünüyorum. Bunlardan Türkiye'de satılmıyor ebayda da yok ıslak tıraşla ilgili yabancı forumlardan bulunabilir. Şu an onun peşindeyim.

------------------------------------------------

Ben şöyle tıraş oluyorum:

Yüzü ıslat
    Fırçayı hafifçe ıslat
    fırçaya tıraş kremi sık
    2-fırçayla kremi yüze uygula (köpürürse daha iyi)
    3-Jiletle bir geçiş (Kıl dönmesinden kaçınmak için boğaz bölgesinde yukarıdan aşağıya doğru olmalı)
    2
    3
    2
    3
    Yüzü yıka kurula
    Yüze hafif krem

Yeni başlayanlarda 15-20 dakika sürer. İşi çözdüğünüzde süre kısalır.

Videolar ve yazılar tonla var ama Türkçe bir kaynağa nette raslayamadım.. Türkçe tek kaynak berberler aslında ama onlar ustura kullanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferroburak -- 1 Nisan 2010; 18:22:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: slapert
    tıraş mı hem de jiletle başka türlü nasıl yapılıyor ki

epic fail aç imla kılavuzuna bak doğrusu tıraş başlık doğru

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferroburak

1 liraya aldığım çift uçlu:

Bu sakal traşı için yapılmış alet değil ki genital bölge için yapılmış alet

• quote:

Orijinalden alıntı: m3chladon

quote:

Bu sakal traşı için yapılmış alet değil ki genital bölge için yapılmış alet

http://www.zaferhirdavat.com/products/YUMA-A%C3%87IK-TRA%C5%9E-MAK%C4%B0NASI.html

Genital filan değil.

Yakından fotoğraf başka bir model (Merkur üretimi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferroburak -- 31 Mart 2010; 22:33:54 >

• Denemeyen kaybeder bildiklerimi özet bir şekilde paylaştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferroburak -- 31 Mart 2010; 22:38:28 >
  • sorumu bu şimdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutlukbey

sorumu bu şimdi.

Valla bu soru değil ama jiletle tıraş oluyorsan ilk tıraşta genelde yüzü tahriş ediyorlar ona karşı yapılabilecek bir şey var mı bildiğin mesela bu bir soru
  • Birde lavanta yağıyla 3gpabe isimli krem nereden bulunabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferroburak -- 2 Nisan 2010; 10:30:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LexisOrAlv

Makinemi Jiletmi demek istemiş nerenizden anlıyosunuz adamın sorunu ?!
    Makine ile alıyorum hem daha kolay alıyo hemde daha az çıkıyo zaten çok çıktığı bişey de yokki..

Dediğiniz makineler jilet kadar iyi alabiliyor mu..Çünkü bende hergün traş olmak zorundayım ve jilet yüzümü çok tahriş ediyor..
  • Bende 18 yaşındayım..Lisede uğraşmiyim diye hiç jiletle kesmedim.. Hep makineyle aldım faulleri falan.Ama şimdi lise bitiyo sınava giricem artık çıksın diyorum..
    Şu an faullerimde sert tüy gibi çıkıyo..
    Arkadaşlara sordum sakallı olanlara sen jilet vur direk çıkar diyolar..
    artık bende jilet vurim diyorum..yoksa makineyle devam mı etsem almaya kendiliğinden sertleşir mi? ne diyosunuz?
  • quote:

çok dandik bunlar ya
  •  Yaprak jiletle tıraş olan var mı?
  • Ben gilette fusion power aldım 5 bıçaklı, pille çalışıyor. Pek memnun değilim biraz uzun sürüyor, bıçakları çok eğik olduğu için ve çok tahriş ediyor

• Doğrusu "tıraş"tır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ragesoul -- 2 Nisan 2010; 13:11:56 >
  •  Yaprak jiletle tıraş olan var mı?

Gillette Sensor Ben Cevapliyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: darqdemon

Gillette Sensor Ben Cevapliyim

bence de sensor excel gayet iyi.bilemedin mach3..ama 5 bıçaklı falan abarttılar biraz ve verimli gelmiyor bana.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.