Şimdi Ara

Yaprak jiletle tıraş olan var mı? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.228
Cevap
53
Favori
251.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: m3chladon
    usturala xD

Zaaaaaa xD xD Ya qanqi chok qhomikmiş zaaaaaa xD
  • Arkadaslar:

Tras fircasi,ustura,jilet tasiyici vs nereden bulunur. İstanbulda kadikoydeyim. Var mi bildiginiz bir yer?
  • orta kalitelerini seyyar satıcılardan ,iyi kalitelerini berber malzemecilerinden bulursunuz( wilkinson alet,şıkbay alet vb), zaza işhanında bu malzemeler satılıyormuş istanbulda olmadığımdan net adres veremem,

çok daha kaliteli jilet taşıyıcı makineleri ülkemizde bulamazsınız

@McOrco

merkur slant barı aldınızmı, epey kullanıcı yorumunu okuduktan sonra benim kesin almaya niyetim var artık,neredeyse herkes gerçek çelik ustura kadar kaliteli ve yakın traş verdiğini,bu aleti kulllandıklarından beri diğer aletleri kullanmadıklarını yazmışlar

@ilker -xxx

konuya sorular gelmediği için devam etmiyor,kullanıcılar sorular ve görüşler yazıyordu ama hatalı başlık nedeniyle konuda çok fazla dalga geçme mesajı var,artık bir ara yeni konu açıp oraya mesajları aktarırım,yeni bilgilerde eklerim
    yoksa kullanıcılar için bu aletler ve konu güncel
  • Neyazikki henuz merkur alamadim cok sık besin drstek urunu Aliyorum bu ay sonu onlara yasak gelecek duyumunu aldigimdan gumruk sorunu yasamamak icin yurt disi alisverislerimi o yonde yapiyorum bu aralar

Ustura firca sabun tras tasi tasiyici
    Yurt icinde olanlarasker malzemeleri satan dukkanlar ve milyon center tarzi dukkanlarda bulunuyor.

Wilkinson internet sitelerinde var

Diger kaliteli urunler icin tek yol yurtdisindan almak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anesthesia`

Gilette Match3

tamam topçusun maça ilgi alakan da var da çok kaptırma kendini. mach3 değil mi o

ayrıca bir tane mi bimin man's tıraş bıçağını kullanan olmaz ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trk. -- 27 Mart 2011; 16:00:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sifujack
    orta kalitelerini seyyar satıcılardan ,iyi kalitelerini berber malzemecilerinden bulursunuz( wilkinson alet,şıkbay alet vb), zaza işhanında bu malzemeler satılıyormuş istanbulda olmadığımdan net adres veremem,

çok daha kaliteli jilet taşıyıcı makineleri ülkemizde bulamazsınız

@McOrco

merkur slant barı aldınızmı, epey kullanıcı yorumunu okuduktan sonra benim kesin almaya niyetim var artık,neredeyse herkes gerçek çelik ustura kadar kaliteli ve yakın traş verdiğini,bu aleti kulllandıklarından beri diğer aletleri kullanmadıklarını yazmışlar

@ilker -xxx

konuya sorular gelmediği için devam etmiyor,kullanıcılar sorular ve görüşler yazıyordu ama hatalı başlık nedeniyle konuda çok fazla dalga geçme mesajı var,artık bir ara yeni konu açıp oraya mesajları aktarırım,yeni bilgilerde eklerim
    yoksa kullanıcılar için bu aletler ve konu güncel

Adres aldim hafta ici bir ara bakacagim. Gene mach 3 turbo nun bicaklarina dunyanin parasini verdim. Neyse bir 6 ay odare eder onlar.

• Başlığın adını başlığı açan arkadaş değiştirebilir.

Şöyle bir başlık olabilir.

''Tıraş bıçaklarıyla veya tıraş makinalarıyla tıraş mı olduğunuzu sanıyorsunuz? Gerçek bir sinek kaydı tıraş için jilet veya ustura kullanın.''

Reklamlarda boy gezen bıçaklar ve makinalar isterse 10 bıçaklı olsun. En kötü jilet kadar kaliteli tıraş yapamazlar.
    Tek avantajı daha hızlı tıraş olursunuz.
  • Bu konunun ustalarından ''honemeister'' arkadaşa özel mesajla bir kaç soru sordum. Kendisinin izniyle buraya yapıştırıyorum. Kendisi bu konuda çok bilgili bir insan ve bilgisini paylaşmakdan çekinmiyor.

Benim gibi yıllarca tıraş bıçağıyla tıraş olmakdan bıkmış ve gerçek sinek kaydı tıraşa geçmek isteyen arkadaşlara ve bu işe yeni başlayacak arkadaşlara çok yardımcı olacak bir mesajlaşma okumanızı tavsiye ederim.

Soru
    Alttaki yazınızı okudum. Feather jilet ve makinasını nerden aldınız. Link verebilirmsiniz.

FEATHER MADE IN JAPAN -9.0 –
    Feather Japon malı olup dünyada jilet sınıfında zirvede olan ve bunu kesinlikle hak eden bir jilet markasıdır. İlk feather tıraşımı bugun bile heyecanla hatırlıyorum. Kargodan aldığım jiletlerimin ağırlığı bile bir başkaydı sanki. Feather jiletlerle beraber feather tıraş aletini de almıştım. Gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra jileti yüzüme vurduğumda ilk başta sabundan dolayı tıraş aletinin kaydığını düşündüm ve elimle yanağımı kontrol ettim şaşkınlıktan donakaldım çünkü alet kaymamış ama tek perdede yanağım kaymak gibi olmuştu. O gün bugündür feather derim başka jilet tanımam..Bu deneyimden sonra gelelim jiletin kalitesine. Feather son derece kaliteli bir jilet olup 1 pakette 10 ‘lu (sarı Yeşil Paket) ve 1 pakette 5’li (gri siyah- kırmızı siyah) olarak satılmaktadır. Keskinliği konfor açısından bir zafiyet oluşturmaktadır çünkü cillteki en ufak pürüz sivilceyi affetmez.yada feather kesik oluşturduysa yüzünüz yanar ve o zaman kesildiğinizi anlarsınız.Feather genellikle 1 veya 2 kullanımdan sonra kendine gelir ve ben 1 jiletle 7-10 tıraş çıkardığımı biliyorum.Fiyat /Performans açısından bu kalitede olmak tabiki en pahalı jiletlerde biri olmayı gerektirir. Bulunabilirlikte sorun yoktur online satıcılardan temin edilebilir.

Cevap

Merhaba,
    Ebay üzerinden veya online tıras malzemeleri satan sitelerden bulabilirsiniz. Ben ebay'dan almıştım..

iyi günler.

Soru
    Zamanınızı alıyorum kusura bakmayın. Sizden bir ricam var.
    Aşağıdaki sitede altta featherın iki tane makinası var. Biri 179.99 diğeri 19.99 dolar sizin alıdğınız makina hangisindendi. 179.99 makina için pahalı eldi bana diğer 19.99 luk makina uzun yıllar işimi görürmü

http://www.classicshaving.com/Feather_Razors.html

Cevap
    pahalı olan feather stainles steel iyi yorumları var fakat o paraya değermi derseniz sizin bütcenizle ilgili bir durum fazla varsa alın eger yoksa feather populer işinizi zaten görür. tavsiyem bullgoose philhttp://www.bullgooseshaving.net/fepodera.html tabiki son karar size kalmıs.
    ayrıca ingiltereden paul connaughtshaving.com sadece kredi kartı ile gönderiyor fakat amerika ile kıyasla zamandan tasarruf tabiki fiyat birkaç sterlin pahalı olabilir. amerikadan 10 -14 günde ingiltereden 5-7 günde gelir ..

ebay üzerinden antika gillettelerden bakarsanız uygun fiyata bulabilirsiniz. feather'e ilave olarak.

Soru
    Nisan sonu abd den arkadaş gelecek onun adresine gönderiyim o getirsin diyorum. Büyük ihitimal makina olarak feather 18 $ lığı alırım. Yanlız bu modelde güvenlik barı seviyesi kaç mm görmedim. Ben ne çok yakın ne çok uzak güvenlik barı olan bir makina istiyorum. Bu tür makinalarla tıraşa yeni başlayacam ama çok dikkatli biriyimdir. Tıraş olurkende dikkatli olurum onun için başlangıç modeli değilde biraz daha sinek kaydı tıraş yapabilen daha agresif orta halli bir makina arıyorum. Bu feather kaç mm işimi görürmü
    Ben tıraş makinası, ekstra jilet ve tıraş fırçası için 100 TL ayırdım.
    Porsuk kılından bir fırça almayı düşünüyorum. Simpsonlar çok pahalı ondan sonra önere bileceğiniz bir model var mı? Örneğin jagger gibi
    Birde jilet olarak feather en keskini yazmışınız peki featherın modelleri içinde en keskini hangisi hangisini alayım.

Cevap
    Feather populer 0.61mm ve orta aggresif bir alet sizin aradığınıza uygundur.
    fırca olarak simpson ucuz modellerinden birisi olur size fifty series gibi.
    yada vulfix bakın derim..Feather jilet keskindir tüm çeşitleri aynıdır sadece import veya export durumuna göre ambalajı farklıdır.

Soru
    Anladım üstad çok teşekkür ederim. Son olarak bugün 100TL limitin olsa abd den nasıl bir ekipman toplarsın. Makina, fırça, jilet
    Tam olarak marka model olarak toplayacağın kombinasyonu linkleriyle vermen mümkünmü
    Kargo hariç 100TL

Cevap
    www.bullgooseshaving.net feather popular
    http://thesuperiorshave.com/Simpsons_Brushes.html burdan paranıza göre fırca
    ebay üzerinden feather jilet satan en ucuz kim varsa ondan feather jilet alırım (Feather jilet satanlar genelde feather safety razor da satıyor bence bakınız.)

+ veya - fiyat değişebilir 100 TL cok sınırlı bir miktar.

Soru
    Anladım ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim.
    Bu konuşmamızı yeni başlayanlara bilgi olması açısından konuya yapıştırabilirmiyim

Cevap
    tabiki olabilir.

Evet arkadaşlar üstad bunları diyor.
    Jilet tamam feather alacam.
    Tıraş fırçası tamam porsuk kılı uygun fiyatlı simpson alacam.
    Tıraş makinasına karar veremedim daha 18$ lık featherımı alsam limiti 30$ lara çıkarıp başka bir markayamı yönelsem. Bu makina işinde merkürmü iyidir feather mı veya başka tavsiye edeceğiniz var mı?

• traş olmaya başladığımdan beridir jilet kullanırım. bir kere mach3 yeni çıktığında aldım hiçte memnun kalmadım zira bu traş bıçakları model vermek ço zor ve yeterince iyi almıyor, hemen tıkanıyor. senelerdir çift taraflı jilet kullanırım ve alır almaz korumalarınıda kırarım. korumasız daha hiç bir tarafımın kesildiğini hatırlamıorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: whiskeyinthejar

traş olmaya başladığımdan beridir jilet kullanırım. bir kere mach3 yeni çıktığında aldım hiçte memnun kalmadım zira bu traş bıçakları model vermek ço zor ve yeterince iyi almıyor, hemen tıkanıyor. senelerdir çift taraflı jilet kullanırım ve alır almaz korumalarınıda kırarım. korumasız daha hiç bir tarafımın kesildiğini hatırlamıorum.

Fotoğrafdaki senmisin? Jilet sakalları tam hizasında kesmiş
  • şimdiye kadar sakalıma hiç jilet sürmedim hep makinayla
  • bir yerde "ORAK" markalı tıraş makinesi gördüm bu ürünü bilenler bana da tanıtabilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: katilsoner

bir yerde "ORAK" markalı tıraş makinesi gördüm bu ürünü bilenler bana da tanıtabilirmi?

şu alet

Yaprak jiletle tıraş olan var mı?

piyasası 1-2 tl civarı
    döküm üstü kaplama

üretim kalitesi kötü ama traşı muhteşem

yuma marka olan ile aynı model aynı tasarım

alınabılıtesı var.

kesinlikle tıkanma vs yok
    jıletı egimli tuttugundan cok yakın tras saglıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McOrco -- 5 Nisan 2011; 18:36:07 >

• ben de dedemin jilet taşıyıcısını aldım ve onla traş oldum. bence çok güzel bir kere hiç tıkanmıyor suya tut yeter. 2. si 2 tarafı da bıçaklı yani bir taraf kirlendiğinde durmadan öbür tarafı ile devam ediyorsun.

ama babam da sevmedi onu kullanmamı sana ben mach 3 turbo bıçakları alırım dedi.
  • önemli olan tıraş olacak sakalı yumuşatmaktır. sıcak su ve tıraş sabunu kullan 15 dk boyunca köprüt yüzünde. sonra yemek bıçağıyla bile kesersin sakallarını
  • ilker_xxx

featherle merkur karşılaştırması sormuşsun,bu seninde farkettiğin gibi aletin agresiflik derecesine göre değişiyormuş,normalde feather populari herkes yeterli görüyor ama merkurun çoğu modeli yüksek agresiflikte olduğundan daha yakın traş verebilir,ama bunun için 2-3 tane feather parası verilirmi düşünmek lazım

mesela ben merkurun sadece 37c modeline ilgi duyuyorum,Honemeister ağabeyin günlük kullandığı ve çok sevdiği bu alet jileti diğer aletlerden farklı olarak eğik tutuyor ve az sayıda geçiş ile daha yakın ve tahrişsiz traş veriyormuş,ileride almaya niyetim var,tabi bu alet deneyimlki kişiler için uygun,

tek alet almayı düşünürseniz ve önceden buna benzer aletler kullandıysanız merkur 37c düşünebilirsiniz ancak agresif alet istemem,deneyimim yok yada sakallarım gür değil derseniz feather popular yeterli olur sanırım,biraz daha bütçe ayırarak epey sevilen edwin jagger de89L modeli alette alınabilir

• quote:

bir yerde "ORAK" markalı tıraş makinesi gördüm bu ürünü bilenler bana da tanıtabilirmi?

bu aleti uzun yıllar sorunsuz kullandım ve çokta severdim,yeni aldığım aletlerden sonra ise bunu hiç kullanmadım ve artık kullanmayı düşünmüyorum,
    jileti çok açıkta ttuğundan çok yakın traş veriyor ama aynı zamanda jiletin esnemesine müsade ettiği için tahrişde edebiliyor, ve hem açıklığı aşırı olduğundan hemde düzensiz dökümüyle jileti yamuk tuttuğundan çok tehlikeli,bence kullanımı en zor alet budur,bu aleti kullanıp güzel ve kesiksiz traş olanlar sanırım tüm aletleri sorunsuz kullanır

aynı paraya McOrco nun tanıttığı şıkbey plastik alet varken bu aleti hiç tavsiye etmem

• quote:

quote:

bu aleti uzun yıllar sorunsuz kullandım ve çokta severdim,yeni aldığım aletlerden sonra ise bunu hiç kullanmadım ve artık kullanmayı düşünmüyorum,
    jileti çok açıkta ttuğundan çok yakın traş veriyor ama aynı zamanda jiletin esnemesine müsade ettiği için tahrişde edebiliyor, ve hem açıklığı aşırı olduğundan hemde düzensiz dökümüyle jileti yamuk tuttuğundan çok tehlikeli,bence kullanımı en zor alet budur,bu aleti kullanıp güzel ve kesiksiz traş olanlar sanırım tüm aletleri sorunsuz kullanır

aynı paraya McOrco nun tanıttığı şıkbey plastik alet varken bu aleti hiç tavsiye etmem

ben acıkcası bolca varken en yamuk olmayanı secıp aldım
    ıscılıklerı ıcler acısı dokumu yamuk olanlar var
    iyilerinde secerek alırsanız kullanılabılır bı urun

ama jıletı egımlı ve cok ıyı tutuyo bendekı
    cok memnun kaldım
    kesiksiz tahrıssız gayet ıyı bı tras sagladı

Tr pıyasasında bulunan tum ucuzlardan edınıyorum

Merkure para yatırmadan denemelıyım :)

• quote:

ilker_xxx

featherle merkur karşılaştırması sormuşsun,bu seninde farkettiğin gibi aletin agresiflik derecesine göre değişiyormuş,normalde feather populari herkes yeterli görüyor ama merkurun çoğu modeli yüksek agresiflikte olduğundan daha yakın traş verebilir,ama bunun için 2-3 tane feather parası verilirmi düşünmek lazım

mesela ben merkurun sadece 37c modeline ilgi duyuyorum,Honemeister ağabeyin günlük kullandığı ve çok sevdiği bu alet jileti diğer aletlerden farklı olarak eğik tutuyor ve az sayıda geçiş ile daha yakın ve tahrişsiz traş veriyormuş,ileride almaya niyetim var,tabi bu alet deneyimlki kişiler için uygun,

tek alet almayı düşünürseniz ve önceden buna benzer aletler kullandıysanız merkur 37c düşünebilirsiniz ancak agresif alet istemem,deneyimim yok yada sakallarım gür değil derseniz feather popular yeterli olur sanırım,biraz daha bütçe ayırarak epey sevilen edwin jagger de89L modeli alette alınabilir

Öncelikle ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim. Daha önce jiletle tıraş olmadım ama olan gördüm. Elim bu tür işlere yatkındır dikkatli bir şekilde tıraş olabilirim. Kafamda feather popular var tecrubem artınca merkur 37 yeya jagger de 89l ye geçebilirim.
    Ben birşeyi daha sormak istiyorum siz değerli üstadlara
    -feather jiletle ve feather populer jilet tutucuyla her halukarda para tuzağı mach3 ve fusiondan daha iyi traş olurum değilmi tam bir sinek kaydı olurum diye düşünüyorum. Arko traş köpüğü kullanıyorum birde porsun kılı fırça aldımı tam olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

Yaprak jiletle tıraş olan var mı?

Bunu kullanıyorum.birde bunun 2 bıçaklısı var, o da güzel.İlk defa 17 yaşında jilet vurdum surata şuan 25 yaşımdayım.İlk defa jileti surata vurduğumda ters tıraş olmuştum ve 8 yıldır hiç düz tıraş olmadım çünkü kıldan nefret ederim.O yüzden tıraş olduğum zaman yüzüm kıl köklerinin bile görülmesine tahammül edemem.Bazıları ters tıraş olunca 1 gün içinde yüzünde beyaz uçlu sivilceler çıkıyor..Bende şimdiye kadar hiç böyle birşey olmadı, yüzüm alıştığı için olabilir belki.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.