Şimdi Ara

Yaprak jiletle tıraş olan var mı? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.229
Cevap
53
Favori
251.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

Yaprak jiletle tıraş olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Fashionality

quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

+1

• permatik her sabah işe giderken tam bir eziyet liseli gençler hiç çıksın diye uğraşmasınlar sonra benim gibi pişman olurlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

quote:

Orijinalden alıntı: sifujack

ilker_xxx

featherle merkur karşılaştırması sormuşsun,bu seninde farkettiğin gibi aletin agresiflik derecesine göre değişiyormuş,normalde feather populari herkes yeterli görüyor ama merkurun çoğu modeli yüksek agresiflikte olduğundan daha yakın traş verebilir,ama bunun için 2-3 tane feather parası verilirmi düşünmek lazım

mesela ben merkurun sadece 37c modeline ilgi duyuyorum,Honemeister ağabeyin günlük kullandığı ve çok sevdiği bu alet jileti diğer aletlerden farklı olarak eğik tutuyor ve az sayıda geçiş ile daha yakın ve tahrişsiz traş veriyormuş,ileride almaya niyetim var,tabi bu alet deneyimlki kişiler için uygun,

tek alet almayı düşünürseniz ve önceden buna benzer aletler kullandıysanız merkur 37c düşünebilirsiniz ancak agresif alet istemem,deneyimim yok yada sakallarım gür değil derseniz feather popular yeterli olur sanırım,biraz daha bütçe ayırarak epey sevilen edwin jagger de89L modeli alette alınabilir

Öncelikle ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim. Daha önce jiletle tıraş olmadım ama olan gördüm. Elim bu tür işlere yatkındır dikkatli bir şekilde tıraş olabilirim. Kafamda feather popular var tecrubem artınca merkur 37 yeya jagger de 89l ye geçebilirim.
    Ben birşeyi daha sormak istiyorum siz değerli üstadlara
    -feather jiletle ve feather populer jilet tutucuyla her halukarda para tuzağı mach3 ve fusiondan daha iyi traş olurum değilmi tam bir sinek kaydı olurum diye düşünüyorum. Arko traş köpüğü kullanıyorum birde porsun kılı fırça aldımı tam olacak.

kesınlıkle
    benım onerısını yaptıgım 1-2 lıralık 2 cesıt urunlede mach3 den daha ıyı tras olursunuz
    15 lıralık wilkinson classic lede
    deneyın derım (denedım lafın gelısı soylemıyorum)
    ben mach3 u bırakıp bu sene bunlara gectım

• Bende en kısa zamanda geçecem. Jiletle tıraş olmak varken tıraş bıçağıyla traş olup tıraj olduğumuzu zannediyoruz. Tıraş bıçakları isterse 10 bıçaklı olsun istersen tersden, yandan, düzden her yönden tıraş ol jilet gibi sinek kaydı yapamıyorlar. Sadece daha çabuk ve tıraş olunmasını sağlıyorlar. Jiletle tıraş olmak bir sanattır. Yavaş yavaş tadını çıkara çıkara

Bunları jiletle tıraş olan birini defalarca yakından izlediğim ve deneyimlerini paylaştığı için söylüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

quote:

ilker_xxx

featherle merkur karşılaştırması sormuşsun,bu seninde farkettiğin gibi aletin agresiflik derecesine göre değişiyormuş,normalde feather populari herkes yeterli görüyor ama merkurun çoğu modeli yüksek agresiflikte olduğundan daha yakın traş verebilir,ama bunun için 2-3 tane feather parası verilirmi düşünmek lazım

mesela ben merkurun sadece 37c modeline ilgi duyuyorum,Honemeister ağabeyin günlük kullandığı ve çok sevdiği bu alet jileti diğer aletlerden farklı olarak eğik tutuyor ve az sayıda geçiş ile daha yakın ve tahrişsiz traş veriyormuş,ileride almaya niyetim var,tabi bu alet deneyimlki kişiler için uygun,

tek alet almayı düşünürseniz ve önceden buna benzer aletler kullandıysanız merkur 37c düşünebilirsiniz ancak agresif alet istemem,deneyimim yok yada sakallarım gür değil derseniz feather popular yeterli olur sanırım,biraz daha bütçe ayırarak epey sevilen edwin jagger de89L modeli alette alınabilir

Öncelikle ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim. Daha önce jiletle tıraş olmadım ama olan gördüm. Elim bu tür işlere yatkındır dikkatli bir şekilde tıraş olabilirim. Kafamda feather popular var tecrubem artınca merkur 37 yeya jagger de 89l ye geçebilirim.
    Ben birşeyi daha sormak istiyorum siz değerli üstadlara
    -feather jiletle ve feather populer jilet tutucuyla her halukarda para tuzağı mach3 ve fusiondan daha iyi traş olurum değilmi tam bir sinek kaydı olurum diye düşünüyorum. Arko traş köpüğü kullanıyorum birde porsun kılı fırça aldımı tam olacak.

sizinde son mesajınızda yazdığınız gibi mach 3 gibi aletler daha hızlı traş olmayı ve tek geçişte traşı bitirmeyi sağlıyor ve fazla bastırsanızda yüzü kesme tehlikesi az,ancak 3 ve 5 bıçak içerdiklerinden 1 den fazla geçişte tahriş ihtimali daha yüksek,bunlarla traş çok pahalıya geliyor,bu aletler zamanı kısıtlı olanlar için uygun

jilet aletlerinde;kullanılan aletin agresifliğine ve jiletin kalitesine bağlı olarak traş süresi mach3 lere göre biraz daha uzun sürebiliyor ,2 ve 3 geçiş yapmanız gerekebiliyor,aleti bastırmamanız gerekiyor ama tahriş yaşamıyorsunuz ya da çok az oluyor,her traşın maliyeti inanılmaz ucuz oluyor

feather popular jilet aletinde karar kıldıysanız tamamdır, çok güzel ve övülen alet,honemeister dahil çok kişi günlük kullanımda ideal olduğunu söylüyor
    jilet için; ülkemizde permasharp jileti varken 2 kat fazla ödeyip featherin jiletlerini almaya değmez derim,bende önceden sadece feather jiletleri kullanmayı düşünüyordum ve denedim,evet permasahrpa göre bariz keskin ama bu 2-3 traş boyunca sürüyor,ülkemizdeki permasahrp ve astra platini yeterli görüyorum,tabi bunlar hep kişisel olduğu için 100 lü feather jilet almadan önce sampler pack diye satılan deneme paketlerinden almanızı öneririm

traş köpüğü ve jellerini konusunda;çoğu kişi ve ben bunları traş sabunu ve kremi kadar başarılı bulmuyor ,,ben arko sabunu yeterli görüyorum ve kullanıyorum,arko kremleirde çok başarılı ve çok sevilen ürünler

• Yanlış yazmışım arko tıraş sabunu kullanıyorum köpükle jelle işim olmaz. Saf doğal tıraş sabunu varken niye kimyasallı jelleri yüzüme sürüyüm.

Feather jileti dünyanın en keskin jiletiyle belli bir dönem tıraş olabilmek için alıcam. Bu süreçde Türkiyedeki jiletlerde karşılaştırma şansın olacak.
  • 30-50 kişi talip olursa Lord'un tam yaprak jilet taşıyan tıraş aletlerinden getirtilebilir..
  • Bu Ebay'den sipariş verince kargo parası ve süresi ne oluyor bilen var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar83

Bu Ebay'den sipariş verince kargo parası ve süresi ne oluyor bilen var mıdır?

ürüne ve ürünü gönderen ülkeye gore degisir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: McOrco

quote:

üç aşağı beş yukarı bi rakam yok mu? alışveriş yapanlar bi söylese siparişi verirken görüyor muyuz maliyeti yoksa sürpriz mi? :D
  • yok kardes biz baltayla tras oluyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gurkαn

yok kardes biz baltayla tras oluyoruz

sizin gibi espiri yapanlar olmasa bu dünya nasıl çekilir?

şimdi google görsellerde jilet diye ara ve nasıl bir şey olduğunu gör. ondan sonra da traş bıçağı diye ara ve farklarını gör. ondan sonra bir daha espiri (!) yap
  • @Gamlı Baykuş

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: McOrco

quote:

üç aşağı beş yukarı bi rakam yok mu? alışveriş yapanlar bi söylese siparişi verirken görüyor muyuz maliyeti yoksa sürpriz mi? :D

süpriz degil
    gönderi ypılan ülkelerde woldwide yazıyorsa o ürün Türkiyeyeyede gönderiliyor demektir
    bu sekılde
    Ships to: Worldwide

Item location: alanında yazan ülke gönderildigi yerdir buna göre ve hangi yontemle postalandıgına göre ulasım suresı degısır

takıpsız posta honkong cin 30 gun cıvarı gelıyor
    takıplı posta daha pahalı ama 15 20 gun cıvarı gelıyor hemde hangı asamada nerede oldugunu takıp edebılıyorsunuz
    elınıze ulasmassa pesıne dusme sansınız var takıpsız kaybolabılıyor sıklıkla
    amerıka takıpsız 10 20 gun arasında gelıyor

Shipping: bu alanda yazanlar üstüne ürün fiyatını ekleyeceginiz posta ucretı ve hangı yontemle gonderılecegını gosterıyor.

• geçen yıl 2 adet wilkinson classic almıştım birini kullandım hala kullanıyorum,sonra pahalı başka aletlerde aldığım için kullanmadığım açılmamış wilkinsonu isteyene 9 TL ye verebilirim,yanında 5 adet jiletide var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sifujack -- 19 Mayıs 2011; 13:55:54 >

• quote:

geçen yıl 2 adet wilkinson classic almıştım birini kullandım hala kullanıyorum,sonra pahalı başka aletlerde aldığım için kullanmadığım açılmamış wilkinsonu isteyene 9 TL ye verebilirim,yanında 5 adet jiletide var

bende bu aletten aldım ıkı adet boyle basladım
    ama hayatta vermem dıgerını :D

cok guzel alet

ıhtıyacı olan kacırmasın

• Sifujack pm attım
  • Wilkinson Sword'ın yanında niye beş tane Gillette veriyorsun?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.