Şimdi Ara

yapa ile vae arasında ne fark var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet ne fark var arkadaşlar.Yapa olunca vdsl modem mi lazım oluyor nedir yani.

• teknik bilgiler kısmında yapa yazıyor.Ama 10gündür internetim yok DSL ışığı bile yanmıyor.Yapa'ya geçirdiklerinden dolayı internetim gitmiş olabilir mi? Modemim desteklemiyor olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ww22 -- 17 Kasım 2018; 19:21:16 >
  • YAPA olunca Türknet'in santrale koyduğu kendi cihazları üzerinden hizmet almaya başlıyorsun. Eğer YAPA'ya geçirip hat modunuzu VDSL'e almışlarsa VDSL modem almanız gerekiyor.

YAPA'da olunca hattının desteklediği son download ve upload hızını alıyorsun. Santrale yakınsan çok yüksek hızlara ulaşırsın.

Teknik bilgiler YAPA kısmında EVET yazıyorsa YAPA altyapısındasınızdır. Fiziksel Durum ne olarak gözüküyor teknik bilgiler sayfasında?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomadio -- 17 Kasım 2018; 19:49:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nomadio

YAPA olunca Türknet'in santrale koyduğu kendi cihazları üzerinden hizmet almaya başlıyorsun. Eğer YAPA'ya geçirip hat modunuzu VDSL'e almışlarsa VDSL modem almanız gerekiyor.

YAPA'da olunca hattının desteklediği son download ve upload hızını alıyorsun. Santrale yakınsan çok yüksek hızlara ulaşırsın.

Teknik bilgiler YAPA kısmında EVET yazıyorsa YAPA altyapısındasınızdır. Fiziksel Durum ne olarak gözüküyor teknik bilgiler sayfasında?
    Durum OFFLINE
    Fiziksel Durum (VAE) KAPALI
    Ip Adresi
    İndirme Hızı 70.32 Mbps
    Yükleme Hızı 25.6 Mbps

YAPA mı? EVET
    Transmisyon Tipi YAPA

10 gündür Netim yok. sebebi vdsl modem mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ww22 -- 17 Kasım 2018; 21:15:4 >
  • ww22 W kullanıcısına yanıt
    bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 15:11:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0EF48BDE1

bu mesaj silindi
    Dsl ışığı yanmıyor kablolarda sıkıntı yok ölçtürdüm.hattımda sinyal yok. down up hızı turknetin sitesinden girince gözüküyor sadece.Profil özellikleri gibi birşey olsa gerek. ki zaten benim evim internet tarihinden beri 12mb'dan yukarı internet görmedi.

Modem ayarları konusunda sıkıntı da yok her ayarı doğru.Tecrübeliyim o konuda. Sıkıntı sinyal bile yok hattımda o.Destek kayıtlarımı da kapatıyorlar sürekli sıkıntı yok diye.4 farklı modemle de denedim olmadı sinyal yok.Vdsl modem mi lazım diye düşündüm ondan sordum
  • bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 15:11:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0EF48BDE1

bu mesaj silindi
    huawei hg630a var zyxel var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ww22 -- 17 Kasım 2018; 22:7:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

https://kurumsal.turk.net/network-altyapisi/
    sence benim internetim neden yok? vdsl modem eksikliğinden mi? Turknet çözemedi de.

dipnot: 12 kasımda santral çalışması var diye mesaj geldi o günden beri dsl ışığı yanmıyor.

Binadaki ankastre kutunuzu kontrol edin. Yeni bir hat bırakılmış olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: kütahyalı_ramazan

Binadaki ankastre kutunuzu kontrol edin. Yeni bir hat bırakılmış olabilir.
    açtık baktık hiç dokunulmamış.Bu forumda turknetten destek veren biri yok mu yardımcı olsa hala yok internet ve kimsenin de umrunda değil.
  • dsl ışığım yanmıyor diye talep açmışsınızdır. Bir de telefon arıza çevir sesi yok diye de açın. İçlerine not olarak yapa ya geçişim sonrası tt hattı bağlamamıştır. EliTT talep etmekteyim. (Ekip gelirse ücretli diyecektir ödemesini turknet yapıyor)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kütahyalı_ramazan

dsl ışığım yanmıyor diye talep açmışsınızdır. Bir de telefon arıza çevir sesi yok diye de açın. İçlerine not olarak yapa ya geçişim sonrası tt hattı bağlamamıştır. EliTT talep etmekteyim. (Ekip gelirse ücretli diyecektir ödemesini turknet yapıyor)
    deneyeyim bakalım teşekkürler cevap için

edit:evet ayrıca 3 4 defa arıza bildirimi bıraktım.sorun yok diye kapattılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ww22 -- 18 Kasım 2018; 22:33:18 >
    bu tür durumlarda hem telefon arıza hem dsl arızayı beraber açmak önemli. Telefon arızayı tt çözmek zorunda (çözüm süresi yasası var) ama dsl i sallayabiliyorlar (dsl için bir o tür bir yasa yok)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.