Şimdi Ara

Yağ lambası rolentide yanıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
7.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar araba hundai sonata 2008 yağ lambası araba ısınınca rolentide sadece göz kırpar şekilde yanıyor. değiştirdiğimiz parçalar orjinal.ustam motor güzel yağlama yapıyor diyor. sorun devam ediyor şimdiden teşekkürler.

yağ
    yağ filtresi
    yağ müşiri
    karter ve süzgeç temizliği
    yağ pompa temizliği

• Güzel yağlama yapıyorsa yağ lambası neden yansın.

Geçmişte Albea da başıma geldi. Şirket aracıydı rolantide yanar gaz verince sönerdi. Yağ pompasında sorun varmış halledildi. Ustanıza güveniyorsanız bilmem ama bir başka yere daha gösterebilirsiniz. Veya bilgisi olan paylaşır burada.
  • Yağ pompası değişin ce de düzelmeyenler var boşuna masraf yapmayım diyorum .Ankara da yağ basıncını ölçen yer bilen var mı teşekkürler.
  • Heryer yapabilir onu aracı bilgisayara bağlayıp yağ basıncına bakıyorlar
  • Aynı durum farklı marka model aracımda vardı sogukkken yapmaz hararet ortaya gelince yapardı pompa değişti sorun çözüldü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başka çare yok gibi ama pompa değişmeden yağ basıncını ölçen yer bulabilirsem pompa tam görev yapıyor mu anlaşılır mı acaba diyorum .Fakat ustalara yağ basıncını ölçelim dediğimde sonuç alamıyoruz bilgisayarlı test ile görülmüyor.sanırım yağ müşiri yerine bağlanan bir cihaz var ama bulamadım ankara da .
  • Gaza basınca sönüyorsa ya rölanti düşüktür,yada yag pompası rölantide yeterli basınç sağlamıyordur.Karar senin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu gün yağ pompası orjinali ile değişti ilk etapta yapmadı tekrar yapmaya başladı.Rolanti dizel olduğundan ayarlanmıyor ayar yapan yer varsa Ankara da yönlendirebileceğiniz beklerim.
  • krank ve eksantrik yatakları aşınmıştır ,
    motor ısınınca genleşme oluyor ,halıyle yataklardan
    yağ kaçagı oluyor ,biraz daha kalın (viskositesi yüksek )yağ ile deneyin
  • Orjinali 5 30 koyduk. daha önce 15 40 ile denedik 1 ay kadar yapmadı sonra yaptı .Satarsam alacak arkadaşa sonradan sorun çıkaracak bir çözüm olsun istemiyorum .Düşünceniz nedir kalın bir yağ sonradan sorun çıkarmazsa deneyebilirim tekrar.teşekkürler.
  • 10w60 bir yağ vardı ,sanırım mobil ,
    çok km yapmış araclar için ,
    isterseniz deneyin
  • Belki gerçekten sorun yoktur. Yağ müşürü basıncı yanlış ölçüyordur.

Karteri de temizleyin derim. Belki çer-çöp-çapak-pislik tıkamıştır pompa girişini.
  • Pompa takılalı ikinci gün lamba çok az yanar gibi oluyor sorun düzeliyor gibi gelişmeleri buradan yazarım cevaplar için teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.