Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 8 Pro [ANAKONU] (548. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.498
Cevap
246
Favori
1.097.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 546547548549550
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Skaty.

Arkadaşlar şöyle bir güncelleme gelmiş. Yükleyen varsa bir sıkıntısı var mı yorumunuz nedir?

Endonezya romundasınız. Kullananlar yorumlyabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kayrabey

Endonezya romundasınız. Kullananlar yorumlyabilir.

Alıntıları Göster

Yalnız Endonezya romu değil resimdeki.QGGINXM India Hindistan romudur.

Endonezya romu olan QGGIDXM kodlu romdur.

Hindistan romlarında Nfc kullanılamıyor diye biliyorum.

Ben Endonezya romu kullanıyorum mesela v12.0.3.0 sürümündeyim şuan pek sıkıntı yok gibi ekran süresini de 10 saate yakın alıyorum.

Arama ve mesaj uygulamaları dışında Global romdan pek bir farkı yok gibi deniliyor zaten Google mesajlar ve aramaya pek sabredememiştim ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin3322 -- 29 Aralık 2020; 15:26:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yasin3322 Y kullanıcısına yanıt

PArdon yanlış görmüşüm. Doğru diyorsunuz arkadaş Hint romunda.

• Merhaba arkadaşlar, belki daha önce benzer durumu yaşayan bir arkadaş varsa diye yazıyorum, telefonu masadan düşürdüm ve maalesef bazen şarj oluyor bazen de şarj olmuyor, sorun muhtemelen şarj soketi ya da Flex kaynaklı, ne kadara mal olur ve garanti geçerli olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheArchaeologist

Merhaba arkadaşlar, belki daha önce benzer durumu yaşayan bir arkadaş varsa diye yazıyorum, telefonu masadan düşürdüm ve maalesef bazen şarj oluyor bazen de şarj olmuyor, sorun muhtemelen şarj soketi ya da Flex kaynaklı, ne kadara mal olur ve garanti geçerli olur mu ?

Telefonu düşürmenin sonucunda şarj olmamasının garanti kapsamına gireceğini sanmıyorum gerçekten kullanıcı hatası olmayan arızalara bile kullanıcı hatası demeye çalışanlar var.Onlar anlar zaten düşürme sonucunda olduğunu bu olayın.

Ne kadara mal olacağı hakkında ise bir bilgim yok maalesef.

• yasin3322 Y kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim.
  • Skaty. S kullanıcısına yanıt

Bende endonezya rom var, resimdeki güncelleme 1 ay falan oluyor geleli

Sorun yok kullanıyorum. varsa da hissetmiyorum

Kullanımı etkileyen negatif bir durum yaşamadım.

• ÜyeyeHakaret kullanıcısına yanıt
    Wofiwi özelliği olan bi yelefonda aktif edip sonra kendi telefonunuzda denediniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin3322

Yalnız Endonezya romu değil resimdeki.QGGINXM India Hindistan romudur.

Endonezya romu olan QGGIDXM kodlu romdur.

Hindistan romlarında Nfc kullanılamıyor diye biliyorum.

Ben Endonezya romu kullanıyorum mesela v12.0.3.0 sürümündeyim şuan pek sıkıntı yok gibi ekran süresini de 10 saate yakın alıyorum.

Arama ve mesaj uygulamaları dışında Global romdan pek bir farkı yok gibi deniliyor zaten Google mesajlar ve aramaya pek sabredememiştim ben.

Alıntıları Göster

Nfc rom'dan mı kaynaklı? Ben donanımsal olarak bu hint sürümlerinde yok diye biliyordum. Başka rom'a geçince kullanabileceksem geçerim.

Ben donanımsal olarak yok diye biliyorum Hindistan modellerinde

• quote:

Orijinalden alıntı: cycIone

Benim kendi fikrim miui 12 ile pil performansında bir düşüş var ve bi hantallık geldi 3 aydır miui 12 kullanıyorum 5 ayda miui 11 tecrübem var geçişlerde animasyonlarda kullanımda bi hantallık sezdim ilk başlarda rahatsız oldum ama zamanla alıştım öyle aman aman fark yok ama bi tık performansta azalma var kasma donma söz konusu değil hala canavar gibi telefon eğer güncel olsun yeni özellik vb şeyler istiyorsan güncelle ama sorun degilse miui 11 de kal o performansı daha iyiydi şimdi gelip hard reset,fabrika ayarına dön vs şeyler diyen olabilir denedim tabii ki ama miui 12 nin getirdigi animasyonlar sıkıntılı şu anda miui 12.0.5 ten yazıyorum bi nebze düzelme varda bi miui 11 değil be...

Güncellemeyelimde bildirim ekranından güncelle ibaresi kalkmıyor. Daha önce cevaplandı ise bilmiyorum. Yeni aldım telefonu.

• Arkadaşlar telefonu yeni alarak aranıza katıldım. Hayalet ekran sorunu yok herhalde.

Tavsiye edeceğiniz ayarlar var mı.

Nfc romdan kaynaklı değil donanımının olması lazım telefonda.Hindistan modellerinde Nfc donanımı yok bu telefon için.Elinizde Global bir model var ama Hindistan romu yüklediniz mesela Hindistan için üretilen telefonlarda Nfc donanımı olmadığı için üretici roma da Nfc diye bir seçenek koymacağı içinde sizde donanım olmasına rağmen Nfc çalışmaz çünkü öyle bir seçenek bulamazsınız menüde.

Elinizde Hindistan modeli olsa bu seferde Nfc donanımı olmadığı için Global roma geçseniz bile yine Nfc ye sahip olamazsınız.

Ama global modeliniz olupda Hindistan romuna geçip 3.parti uygulamalarla Nfc çalışır mı diye sorarsanız bilmiyorum çalışma ihitmali olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin3322 -- 31 Aralık 2020; 4:2:36 >
  • kimyager147 K kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun...

Şimdiye kadar böyle bir sorunum var diyeni görmedim...

Pil tüketen uygulamalar ve ayarlardaki bazı özellikler var. Kullanmam derseniz onları kapatırsınız...

Mi9t , Mi Note 10 Lite konularının ilk sayfalarında bazı ayarlar var. onlara bakıp yapabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kayrabey

Hayırlı olsun...

Şimdiye kadar böyle bir sorunum var diyeni görmedim...

Pil tüketen uygulamalar ve ayarlardaki bazı özellikler var. Kullanmam derseniz onları kapatırsınız...

Mi9t , Mi Note 10 Lite konularının ilk sayfalarında bazı ayarlar var. onlara bakıp yapabilirsin.

Teşekkürler.
  • Herkese merhaba. Dün oğluma Redmi Note 8 Pro aldım. Mıuı 11 yüklü cihazda ve Mıuı 12 geldi fakat henüz yüklemedik. Tavsiye edermisiniz, yükleyelim mi bu son sürümü? Oyun oynuyor ve kasmasını istemediği için karasız kaldık, sizlere bir danışalım istedik.
  • autebay A kullanıcısına yanıt

Asla yüklemeyin, 11 de devam etsin.

• theVerge T kullanıcısına yanıt
    Sebebini öğrenebilirmiyim acaba, ne gibi olumsuzluklar var?
  • Ben Miui 12 kulkanıyorum nedense bende bir sıkıntı yok ne sorunu var mesela Miui 12 de şarj konusunda ekran süresini geçen gün 10 saat aldım mesela.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin3322

Ben Miui 12 kulkanıyorum nedense bende bir sıkıntı yok ne sorunu var mesela Miui 12 de şarj konusunda ekran süresini geçen gün 10 saat aldım mesela.

MIUI 11 daha akıcı. Animasyonlar daha hızlı. Pil performansı nasıl kullanırsam kullanayım daha iyi.

Ancak, MIUI 12 daha güncel. Spotify MIUI 11'de sıkıntı çıkarıyor, hoparlör cızırtı yapıyor Spotify'dan şarkı dinlerken fakat MIUI 12'de en ufak problem yok. Arayüz daha hoş bana kalırsa MIUI 12'de. Kamera performansı MIUI 12'de daha iyi gibi hissediyorum kullanırken. Uygulama açılma hızları arasında bir fark yok gibi geliyor bana.

Pil performansı olarak düşündüğümüzde zaten cihazın şarjı gerçekten çok iyi gidiyor. Aynı gün içinde tekrar şarja taktığımı hiç hatırlamıyorum. Ayrıca animasyonlar öyle aman aman farklı hızlara sahip değiller. Dikkatimi çeken tek husus MIUI 11'de 3,5-4 gb boş ram varken MIUI 12'de 2,7-3,4 gb arası değişiyor bu durum. Bana kalırsa MIUI 12 daha iyi genel olarak düşünüldüğünde.

• 
Sayfa: önceki 546547548549550
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.