Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 7 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (500. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
11.329
Cevap
182
Favori
930.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 498499500501502
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Redmi note 7 devamlı yeniden başlıyor. 10 saniyede bir Redmi by Xiaomi ekranına geliyor. Telefona daha önceden hiç birşey yapmadım. Bootloader vs. hiç bir şey açık değildi.

Durduk yere oldu telefon boşta dururken.

Garantiye mi göndermeliyim?
  • Mi5 cihazım, 3. yılına 3 ay kala anakartı bum oldu.
    1.5k bütçem var. Redmi note 8 ile 7 arasında kaldım. 8 için sensörlük ve bir kaç sıkıntıdan bahsetmişler. Buraya baktığımda da ekranda son güncellemeler ile sıkıntılar yaşanmaya başlandığını söyleyen kullanıcılar olmuş. a3 te almak istemiyorum, bir yol gösteren tavsiye veren olur mu?
  • tugaykavuk kullanıcısına yanıt
    Realme 3 Pro modeline bakabilirsiniz. Şahsen ben Redmi Note 8 varken Redmi Note 7 modelini tercih etmezdim, fiyat olarak da benzerler zaten. Redmi Note 8'i kullanıp deneyimlerini paylaşan kullanıcıların videolarına göz at, teknoloji kanallarına göre daha objektif oluyorlar. Bu telefonda da sensör sorunu olduğunu söyleyenler vardı ama sensör sorunu yaşamadım ben, maalesef teknoloji biraz da şans işi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • thsnblt kullanıcısına yanıt
    Hocam benim cihazda da ghost screen sorunu var, acik renkli duvar kağıdı kullandigimda cok fazla gözüküyor zaman zaman çıkıyor. Bir de ekran altinda klavye olduğu alanda sararma olustu orta alt kisimda. Yedek bi cihaz ayarlayip garantiye gondermeyi düşünüyorum, olur da garantiye yollarsaniz sonucu merak ediyorum. Bootloader kilidini de actim garanti nasil bi sonuc cikaracak emin değilim. Arafta kaldim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RapX kullanıcısına yanıt
    Benim de basima geldi iki uc kere bu. Güç tusundan kaynakli olmuştu sanirim takili kalma durumu oldu. Arka arkaya hizli hizli basip cekerek duzeltmistim. Bi deneyin isterseniz olmadi recovery moduna alip wipe yapin sifirlamak ise yarar yazilimsal bir sorunsa.

• Xiaomi Redmi Note 7 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]
    Bu uygulama yanlışıkla otomatik güncellendi şimdi parmak iziyle açarken fonla geliyor uygulamalar arada takılma yapıyor eski sürüme döndürmeye çalıştım apk ile izin vermedi. Çok sinir bozucu bir olay eskiden çat diye açılırken şimdi birde bu çıktı başımıza. Çözümü için yardımcı olur musunuz?

• Lirikal Militan kullanıcısına yanıt
    Hocam recovery moduna da giremiyorum. Girsem bile 4-5 saniye sonra telefon yine yeniden başlatılıyor.

Hocam dediğiniz gibi güç tuşuna bir kaç kere hızlı bastım ama maalesef değişiklik olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RapX -- 23 Aralık 2019; 8:55:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 13th Patronus

Realme 3 Pro modeline bakabilirsiniz. Şahsen ben Redmi Note 8 varken Redmi Note 7 modelini tercih etmezdim, fiyat olarak da benzerler zaten. Redmi Note 8'i kullanıp deneyimlerini paylaşan kullanıcıların videolarına göz at, teknoloji kanallarına göre daha objektif oluyorlar. Bu telefonda da sensör sorunu olduğunu söyleyenler vardı ama sensör sorunu yaşamadım ben, maalesef teknoloji biraz da şans işi.
    Kesinlikle şans işi. Ancak olumsuz yorumlar okudukça tereddütte kaldım ve oturmuş bir cihaz olan note 7 nasıl olur diye sormak istedim.
    Note 8 de, sensör sorunu, dokunmatikte gecikmeler, ahizeden sesin yankılanması, wifi sorunu gibi bir çok problem okudum ve şuan kararsızım. Bütçe olarak 1.5k da kağıt üzerinde en iyi duran telefon note 8 ama işte gelin görün

• RapX kullanıcısına yanıt
    Recovery modunda da yeniden başlıyorsa guc tusundan olabilir benim de oyle olmuştu çünkü. Biraz uğraşın defalarca basin basili tutun deneyin bi.

Bootloop a girmis bir cihaz olsa dahi recovery modunda yeniden baslatma gibi bi sorun olmamasi gerekiyor. Her halükarda recovery mod açıldıysa orada kalmali yeniden başlıyorsa guc tusuyla alakali olabilir.

• Arkadaşlar merhaba Note 7 avize sesi çok az geliyor karşı tarafı duyamıyorum bu yüzden teli kullanamıyorum artık buna bir çözüm çıkmadı sanırım. Birde note 7 kendi mail programı yok note 8 aldık yeni ondanda yok bu neden kaynaklı sıfırlamama ragmen note 7 ve note 8 kendi email programı cıkmacı cihazda..
  • emrahim54 kullanıcısına yanıt
    Bölgeyi Amerika ya da Avustralya olarak değiştir düzelme ihtimali var

Bu arada telefonda sesim karşıya zaman zaman yankılı gidiyordu test ettim sorun bendeymis konuşurken serçe parmagim telefonun sol alt kısmındaki mikrofon izgarasini kapatiyormus ondan dolayı yankilanma oluyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu26 -- 23 Aralık 2019; 17:47:43 >
  • batu26 B kullanıcısına yanıt
    Eve gidince deneyecek bakalım inşallah düzelir yoks akenara koydum teli duymadığım için kullanamıyorum malesef. Peki orijinal kendi mail programı neden yoktur millete varmış ben formatladıpım halde genede gelmedi ekrana

• Lirikal Militan kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğin gibi de denedim maalesef olmadı.

Bugün garantiye göndereceğim bakalım.
  • aradığım arka kasa şeffaf olan. bu fotodaki söküp camın altindaki folyo sokuyor. arka kasanın içi görünüyor güzel birşey gibi bilgisi olan böyle şeffaf cam kasa satan varmı

Xiaomi Redmi Note 7 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thsnblt -- 24 Aralık 2019; 23:18:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sounderland

Merhaba, stok müzik uygulaması ve google play music uygulaması parçanın yarısında kapanıyor. Sorun hakkında bilgisi olan varmı?
    pil tasarrufu açık ise kapatın.
  • dün sipariş verdim kargomu bekliyorum, telefon geldiğinde mutlaka şunu da yap dediğiniz şeyleri bekliyorum arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugaykavuk

Mi5 cihazım, 3. yılına 3 ay kala anakartı bum oldu.
    1.5k bütçem var. Redmi note 8 ile 7 arasında kaldım. 8 için sensörlük ve bir kaç sıkıntıdan bahsetmişler. Buraya baktığımda da ekranda son güncellemeler ile sıkıntılar yaşanmaya başlandığını söyleyen kullanıcılar olmuş. a3 te almak istemiyorum, bir yol gösteren tavsiye veren olur mu?
    Mi 5 den note 7 ye gecen biri olarak attan inip eşeğe bindim gibi hissediyorum hala.mi5 efsane idi bence biraz daha ust model al mi5 ararsin

• batty B kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle harika cihazdı hocam, 1.2k ya almıştım ve çok iyi idare etti. Daha 1-2 yıl kullanırım ben bunu derken küt..
    Redmi note 8 pro düşünüyorum şuan için bakalım
  • Telefonu 5 aydır kullanıyorum ve birşeyler yazmak istedim.Herhangi bir root vs. yapmadım. Miui 11 kullanıyorum ve iphone 8'den geçtim.

Beğenmediklerimden başlayayım.

Kulaklık girişinin; üstte olması hiç kullanışlı değil. Genel olarak Xiaomi telefonlar da nedense böyle.

Dokunmatik ekranı; her şeyi algılıyor. Özellikle kulaklık takılıyken, jak girişi üstte olduğu için kablo ekrana gelip duruyor. Kalabalık toplu taşıma da vs. sinir bozucu olabiliyor. Ayrıca telefonu elinizde taşımaya alışıksanız, "ekrana çift dokununca uyandır" özelliğini kullanmamak zorunda kaldım.

Yakınlık sensörü; sıkıntılı. Bu sensör telefonla konuşurken sapıtıyor resmen. Görüşmeyi sonlandırdığım da ayarlarda bir menü de veya bildirim merkezin de buluyorum kendimi. Bu tabiki de dokunmatik ekranın "her şeyi" algılamasından kaynaklanıyor.

Dış kasa yapısı; kaba. Özellikle telefonu cebinizde taşımaya alışıksanız bu telefon cebe zor giriyor. Kasası kalın, bir de kılıf taktığınız zaman daha da beter oluyor işler.

Video kayıttan; bir bekletiniz olmasın. 48mp, çift kamera vs. ama çok kötü. 4k video kaydı olmaması eksiklik. Ön kamerası da öyle...

Fotoğraf; normal modda, doğal ışıksız ortamda idare eder. Gündüzleri başarılı.
    48mp de çok güzel resimler çekebilirsiniz. Bu mod baya kaliteli.
    Portre modu yazılımsal çalışıyor. Kameranın yaptığı birşey yok. Perdeyi bile portre modunda çekebilisiniz yani.
    Selfie kamerası bu telefonun en büyük eksikliği bence

WhatsApp'tan video veya fotoğraf çekmek yerine kendi kamera uygulamasından çekip öyle göndermenizi öneririm.

Bildirimler; Her şeyden sorunsuz bildirim geliyor, öyle ki baktığım bildirimler den tekrar bildirim geliyor. Özellikle instagram da böyle.

Parmak izi; hızlı çalışıyor iki parmağım tanımlı ve sorunsuz. Ama arkada olması kullanışsız. Telefon masada ise şifre girmek veya ele almak zorunda kalınıyor.
    Yüz tanıma hızlı çalışıyor ama kullanmıyorum.

Hoparlörden; bir bekletiniz olmasın. Normal ses geliyor. Ekstra birşeyler alamıyorsunuz.

Beğendiğim özellikleri

Performans; yeterli. Ben çok oyun oynayan biri değilim. Oynadığım oyunlarda performans isteyen oyunlar değil.
    Uygulamadan uygulamaya geçerken uygulamalar yeniden başlamıyor. Herhangi bir donma, takılma da olmuyor ama hızlı değil. Bazen geçiş yapınca basacağınız butonlar 2-3 sn'lik aktif olmuyor.
    Google Play arka plan da güncelleme veya yükleme yaptığımda 4-5 saniyelik telefon da donma oluyor. Yazılımsal sanırım.
    Split screen (aynı anda iki uygulamayı çalıştırma); kullanırken hiçbir sıkıntı yaşamadım. Sorunsuz.

Batarya ve hızlı şarj; en iyi özelliği diyebilirim. Batarya da bir günü çok rahat çıkartırsınız. Hızlı şarj kutudan çıkmıyor. Ben Spigen marka adaptör kullanıyorum ve 30 dk. da %50 den fazla doluyor.

Kamera; yukarıda da bahsettim ama en iyi özelliği 48mp modu. Onun dışında büyük beklentiniz olmasın. Diğer rakiplerine göre bir tık önde.

Tam ekran modu: Bu moda geçince alttaki üç buton pasif oluyor. Bence çok başarılı çalışıyor. Alışırsanız telefonu daha hızlı kullanabilirsiniz.

Uygulama kilidi ve Gizli uygulamalar: İstediğimiz uygulamaya kilit koyabiliyoruz ve gizleyebiliyoruz. Güvenlik için ve herkesin kesin kullanacağı çok önemli bir özellik bence.

Chromecast / Ekran paylaşımı; kullanırken hiçbir sorun yaşamıyorum. Çok başarılı burada da. Donma veya uygulamayı kapatınca baştan başlama olmuyor.

Sağlamlık; konusunda baya iyi. Bu konuda Youtube'da videolar var zaten. Eline su döktürtmez yani :)

Sonuç olarak piyasada alınabilcek en iyi f/p cihazı bence. Ama 1 sene sonra takılmalar başlar gibime geliyor. Günlük kullanım için kesinlikle yeterli bir cihaz. Daha üstünü isterseniz, bunun yerine biraz daha bütçe arttırılırsa Redmi Note 8 Pro, Mi 9 Lite veya Mi 9T tercih edilebilir. Ya da Samsung A50/70 serisi bir cihazda düşünülebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlightClub -- 26 Aralık 2019; 12:46:56 >

• FlightClub kullanıcısına yanıt
    Chromecast iniz mi var yoksa ekran paylaşımından mi bahsediyorsunuz? Ben Chromecast e kendi yansıt modülü ile yansıtma yapamıyorum

• 
Sayfa: önceki 498499500501502
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.