Şimdi Ara

Xiaomi Mi Max 3 Ana Konu (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.213
Cevap
15
Favori
131.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen ilk yayınlandığında da 10 du :) Bende bekliyorum ama bakalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mi max hakkında kısa bir iki not : 4/64 olanı kipata 2600 (küsüratı da vardı 70 de olabilir 99 da, emin değilim)

ürünlerin sahipleri(!) tarafından satılan malum sitede fiyatlar 2200den 2600 e kadar gidiyor.

Şu anda bütün max 3lerde ya çin romu var ingilizce yapılıp kullanılıyor ya da eu-rom denilen ve avrupa amerikaya gönderilenlere yüklenen avrupa romu var. Türkiyedekilere eu-rom yüklü. An itibariyle global rom yok, port edilmiş miu10 sürümü bir rom var ama xiaomi resmi global romu değil.

Bir de şu önceden yazdığım video çekimlerindeki titremeyle ilgili sorun 4k çekimdeki eis kapalıyken yapılan kayıtlarda oluyormuş. Kamerada ois yani mekanik sabitleme yok dijital eis sabitleme var. 720 ve 1080 kayıtlarda açık kapalı çok farketmiyor ama 4k çekimde çözünürlük arttığı için hassasiyeti de artıyor o yüzden 4k çekim sırasında eis açık olmalıymış. İki örnek göstermişler gerçekten çok farkediyor. Uzun lafın kısası video çekimlerindeki titreyen kayan görüntü kullanıcıların otomatik sabitlemeyi açmamalarından kaynaklanıyor, video çekimlerinde sorun yok.

Youtube'taki bütün videolara baktım, 1800-2200 arası fiyatlara yeni nesil büyük ekran için "bana göre" en iyi tercih yine max 3 olarak görünüyor.

Kullananlar da kendi deneyimlerini paylaşırsa memnun olurum.

• Global rom olanlarda kutuda yanda global versiyon yazıyor migrostakinde yazmıyor ona rağmen global diye satıyorlar iki ayı daha var gibi globalin

• Evet bugün Kipada reyonda görevli arkadaşa sordum kutusunu getirdi, yanda "Global Versiyon" yazmıyordu.

Benim bugüne kadar aldığım hiçbir Xiaomi telefonda yazmıyordu gerçi, bende bunu yeni öğrendim :)

Mi Max 2'ye geçeyim dedim oda 1900 olmuş.
  • ONALTIKIRKALTI O kullanıcısına yanıt
    Fiyatından dolayı kimse alıp kullanamıyor ki :) Bir çoğumuz cihazın hakkı olan fiyata düşmediği için almıyoruz oda ayrı bir konu.
  • çin ya da port edilmiş eu rom olan cihazlara ilerde global rom yüklenemeyecek mi?
  • stuka kullanıcısına yanıt
    Artik her modelin romu ayri olacak galiba.. çin versiyona çin romu,globale global romu olacak deniyor..pilavcilar birseyler peşinde ama görecez bakalim :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bence global versiyon olmayan cihazlarda yapılması gereken ilk iş, BL kilidini açıp TWRP yükleyip global ROM'u oradan flashlamak. Sanırım bu şekilde olursa bir şey yapamazlar gibi geliyor.
  • yurt dışında fiyatı 250 doların altında(128 gb olanı)...Peki biz de nasıl 3200tl oluyor ???
  • Sahibinden deki fiyatlar düşmeye başlamış biraz..6/128 lik 2500 civarı satan var..

• İzmirde 6/64 2200'e buldum kayıtsız (Global olmayan versiyon), alınır mı acaba, hadi zorlasam belki 2100'e iner.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F4A3289BF

Evet bugün Kipada reyonda görevli arkadaşa sordum kutusunu getirdi, yanda "Global Versiyon" yazmıyordu.

Benim bugüne kadar aldığım hiçbir Xiaomi telefonda yazmıyordu gerçi, bende bunu yeni öğrendim :)

Mi Max 2'ye geçeyim dedim oda 1900 olmuş.
    Hocam Çiğli Kipa'da teşhirde var.

Kutusunu bilemem ama cihaz Türkçe.

• Biraz daha bekle derim..eger ithalatçılar cok kazık getirirse alınabilir ama..o zaman imei değiştirmek lazim olacak ama bir de..

• Pulstar kullanıcısına yanıt
    Evet teşhiri de inceledim, Türkçe menü. Al beni diyor resmen :)

300-400 daha düşük fiyata yurt dışı cihaz riskine girmekte ne kadar doğru olur bilemedim gerçi 300-400'de az para değil. Pasaport bulacaksın kayıt ettireceksin ROM yüklemek için bi ton uğraşacaksın vs :) Gelen paralel ithalat cihazlarında çoğu global versiyon olmayacak zaten.
  • sub182 S kullanıcısına yanıt
    Aynen vazgeçtim bende :) Eğer almak isteyen olursa İzmir için letgo'ya koymuş ilanı bakabilirler.

Yok ya imei vs uğraşılmaz zaten.
  • valla hocam konusuyoruz habire ama almak ısteyen alsın tabii ki..ihtiyacı vardır alır vatandas,bazen fiyata bakmıyoruz lazım oldugunda alanları da konuda gormek ısterız..hatta konu baslıgı degıssın bence artık "kullanıcıları" konusu olsun..
  • konu sahibi arkadas degistirsin baslıgı bence..kullanıcılar konusu olmalı artık..er ya da gec ben de alıp katılacagım buyuk ıhtımalle..
  • Bu cihazı alan neden satıyor acaba, büyük geldiği için mi yoksa bilmediğimiz kronik bir sorunu mu var? İlanlara bakıyorum 1-2 günlük cihazlarda var.

• bir sorun yuzunden oldugunu sanmıyorum..ya buyuk gelmistir ya turkce,rom,imei gibi seylerle ugrasmak zor gelmıstır..yenı cıkan pek cok modelde olur bu hadıse..o yuzden iyice arastırıp emın olmadan almamak lazım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sub182 -- 25 Eylül 2018; 13:48:22 >
  • xda yi takip ediyor musunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.