Yüzbaşı
22 Ekim 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 37 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar. diğer firmaların kablolari hizli sarji destekliyor mu bizim cihazlarimizda? ya da uygun fiyatlı kaliteli kablo onerileriniz var mı? onceki telefonum note4 e migrostan memnjn kaldığım iThink kablolardan uygun fiyata denk gelince(5 ya da 6tl sanırım) 10 tane almıştım esim de mikrousb kullanıyor diye. 4 yilda belki 1-2tanesi ancak bozulmuştur. bu şekil keşfedilmemiş cevherler arıyorum:)
ustatlar 1 bildirimim olduğu gözüküyor ama bildirimlere tıkladığmda yeni bir sey yok. biri alinti vs yaptığında 2 bildiirm oluyor yeni bildirime tiklayinca o gidiyor 1 olarak gozukuyoe ama yeni bir sey yok. yaklasik 2 senedir boyle bildirim ışığım hep kırmızı çözümü var mi? mini mobil masaüstü hepsinde aynı şekilde
https://tr.sputniknews.com/amp/ekonomi/201805211033523084-akaryakit-benzin-motorin-zam-otv

24 Haziran sonrası ucusa geciyoruz..

Benzine 27, motorine de 32 kuruşluk zam yapıldı. Ancak hükümetin 24 Haziran öncesi aldığı karardan dolayı bu zam, pompaya yansımadı.
Dövizde ve brent petroldeki hızlı artışa bağlı olarak akaryakıt ürünlerinde zamlar peş peşe geldi. Hükümet, zamların artmaması için ÖTV önlemini getirdi. Bu karara göre akaryakıt ürünlerinin yurt içi rafineri çıkış tutarında, uluslararası petrol fiyatları ve döviz kurlarına bağlı artışlarda ÖTV, gerçekleşen artış tutarı kadar düşürülecek.

Alınan kararın ardından dövizdeki artışın devam etmesi sonrası, döviz kuru ve petrol ile endeks değerlerindeki artış motorinde 32, benzinde 27 kuruş zammı gündeme getirdi. Ancak bu tutarların karşılığına denk gelen ÖTV düşürüldü ve zamlar pompaya yansıtılmadı.
iyi aksamlar arkadaşlar evimde tvden film-dizi izlemek icin çözüm arıyorum. isteğim telefonum ile seçecegim içeriği tvden alabilmek. kendimce bir çözüm geliştirdim fakat hem pc mi devre dışı bırakıyor hem de elektrik sarfiyatımı arttırıyor.

evimde şuan vestel modelini bilmediğim 49inç lik bir tv var. kendisi smart tv diye satılan fakat pek akilli olmayan malum modellerden. hakkını yemeyelim youtube'da işini gayet iyi yapiyor telefonumdan seçtiğim video hop ekranda, ama geri kalan her şey fiyasko. ayrica miracastin eski bir surumu de mevcut ama bu da inanilmaz lagli ve dusuk fps ile çalışıyor ve isimi gormuyor.

bense laptopumu hdmi yoluyla pcye baglayip telefondan google remote desktop programi ile bilgisayarı yonetip dizi film izleme olayimi çözdüm. gelgelelim bilgisayar devre disi kaldi ve ortada buyuk bir kalabalik oluşturmaya başladı.

youtubeden chromecast ezcast miracast gibi teknolojilerin incelemelerini izledim fakat hicbirinin telefon tarayicimdaki goruntuyu saglikli bir şekilde aktaramayacagini yada dahili tarayicilarinin yeterli olmadığını olanin görüntüyü lagli ve dusuk fpsli aktardığı gördüm.

sizler bu konuyu nasıl cozuyorsunuz? android stick pclere mause klavye taksak desem eski halleri hic ic açıcı gözükmüyor. yenilerini bilmiyorum iyiler mi acaba..

önerilerini bekliyorum
iyi gunler arkadaşlar son 1 ay civari ilan sitelerinin tozunu attirdim gel gelelim icime sinen arac bulamadim. bulduklarim da dolandirici çıktı :)

yaklaşık 1 yildir evliyim ve çocuk da düşünüyorum yakin zamanda.. aile ziyaretleri ayda bir cikilan şehirdısı gezileri icin artik aileden araç istemek dokunmaya başladı.

1.5-2 sene icerisinde çocuğum da olabileceğini dusunerek elimdeki paraya ford focus 2010-2011 modellerinin beni mutlu edeceğini ihtiyaçlarımızı karşılayacağını düşündüm. yaklaşık 1 aydir ilan sitesinin son 48 saat bolumunden kendi sehrimdeki ve yakin sehirlerdeki ilanlara bakiyorum.

kazasi olmayan km si 100bin i gecmemis olması ve hız sabitleyicisi olmasi istediklerim. focuslarda collection ve ustu donanimda bu istediklerimi bulabiliyorum fakat fiyat olarak 45den başlıyor. boyle olunca amcamin da kullandığı linea 1.6 multijet motorlu lounge donanima bakayim dedim. donanim olarak doyurucu geldi gözüme. gelgelelim 1.83 boy ve 100kilo oldugumdan polo fiesta tarzi araçlarda sığma problemi yaşarken bu aracta da yasar miyim bilemedim.

sizden ricam 40-45 bin aralığında 100.000km yi geçmemiş dizel en düşük hız sabitleyici donanimi bulunan araçlardan bana hangisi uygun olur ve önerileriniz nelerdir yorumlamaniz teşekkür ederim.
mobil veya mini kullaniyorum. bolum icinde konuları gordugumuz kısımda asagi kaydirdigimizda 2. 3. sayfadaki konular gosterilmeye başlıyor. fikir olarak guzel bi sey. fakat diyelim ki 4. sayfadaki konulari goruntulerken bir konuya bakicaz ve bi altindaki baska konuyu daha gormek istiyoruz. konuya girip geri ciktigimizda 1. sayfada bulunan konulara donuyor diger bakacagim konuya girmek icin kaydir kaydir asagi gitmeye calisiyoruz.bazen de ileri geri yaptigimizdan midir nedir indexlemeye durdurup otomatik gostermiyor sonraki sayfayı en alta geldiğimizde
cep telefonu, belki
4 5 sayfa geriye gittim bu modemle ilgili ana başlık bulamadım arkadaşlar..

şimdi annemlerim evi için modem alalım dedik airtiesin eski bir modelini kullaniyolardi.
baslikta ismi geçen modeli turk telekomdan temin ettik.daha once cok modem kurdum inca airties asus vs. ama ilk kez boyle bir şeyle karşılaşıyorum. modeme bağlanıp pc den 192.168 le baslayan yerel aga bağlanıyorum arayuz şifresi falan sorunsuz devam ediyor.

ilk giriste hızlı kurulum diye bi sayfa karşılıyor sizi.bekledim bakalım hemen hallolsun manuel ayar yapmayayim diye.java yükleniyor iconu koymuslar o dönüyor bekliyorum ben de arka kısmı bembeyaz kaldı değişmiyor.

gelen giden olmayınca manuel ayarlar yapayım dedim ama hangi sayfasina girmeyi denesem 404 sayfa bulunamadı hatası alıyorum.guvenlikten arayuz ayarlarına port ayarları sanal cihaz ayarlari vsvs hic bir sayfa yuklenmemis galiba benim aldigim cihaz belleğine. ilk kez karşılaştım içine güncel firmware atayim dedim zyxel sayfasında bu modem icin yok.nasil yapılır da bilmiyorum açıkçası.sanirim ttnet icin ozel bi cihaz bu..Müşteri Hizmetlerini de aradım zyxel in ukala bir bayan karşıladı sağolsun benim yapamadığımı aslinda basit olduğunu vsvs saçma seyler geveledi uzatmadım.

Velhasılkelam yarın telekoma götürecegm cihazi oralara gitmeden çözüme yönelik önerisi olan ya da önceden yaşayan var mıdır bu durumu arkadaşlar.
internette genel bir tarama yaptım fakat tatmin edici bilgi bulamadım arkadaşlar. atama Yönetmeliğini 657no lu kanunu inceledim aksi bir durum göremedim.tecrübesi olanlardan bir de yorum almak istedim . sosyal hizmet uzmanı diye kadro alıcak müstakbel eşim.ilk çalıştığn yerden 3 yıl göndermuyolar gibi bir sey demişler buna.işe başladıktan sonra eş tayini isteyebilmesi için minimum bir çalışma süresi var mı.asalet tasdik durumları etkiliyor mu
iyi aksamlar 60gb kingston ssd kullanıyorum laptop için.
diskte şuan boş 21gb alan gözüküyor. 55gb de kullanılabilir alan var.
gelgelelim ben hesapladığımda varolan dosyaları 21den çok çok fazla olması gerekiyor..gizli saklı dosyalar nerede saklanıyor nasıl arttırabilirim? kabaca bi hesap yapıyorum şimdi yarımları tamamlayarak.
steam - 1gb
windows - 15gb
program files - 1.5gb
program files x86 - 2gb
kullanıcılar - 1gb
intel - 1mb
----------------------+
totalde 22gb civarı ediyor.. diskin aktif kullanım alanı 55.2gb olarak gözüküyor ve 21.6gb boş şuan.

22gb(benim hesaplayabildiğim kullanılan alan) + 21gb (boş gözüken alan) = 43Gb

arada benım kullanmadığım aşağı yukarı 13gblik kısım nerelere gitti dostlar..ssd ye oyun kurmak sistem yavaşlar diye kuramıyorum da. canımı sıkıyor bu
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 11 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 373
İkinci El Bölümü Mesajları: 10
Konularının görüntülenme sayısı: 6.902 (Bu ay: 102)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 142 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.