Şimdi Ara

Xiaomi Mi Max 3 Ana Konu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.212
Cevap
15
Favori
131.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben etmiyorum açıkçası :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oasceuis kullanıcısına yanıt
    Hayır, etmiyorum, cihazda sorun mu çıkmış? Linki var mı xda'nin ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ksph K kullanıcısına yanıt
    hayir bir sorun oldugundan demedim. burada yaygin satis baslamadan baya okumustum. 128gb likler sadece cin versiyonu olarak cikacak diye yazmıştı oradakiler. ustte bir arkadas global rom kurmayi basit bir sekilde anlatmis o kadar kolay mi acaba diye merak ettim xda dakiler coktan farkli romlar vs kurmaya baslamislar. ama bu 128 gb ile ilgili konulari cok uzundu okumak icin vakit bulamadim açıkçası

adres bu

https://forum.xda-developers.com/mi-max-3

edit. zaten sizmişsiniz anlatimi yapan:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oasceuis -- 25 Eylül 2018; 21:28:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bir şey merak ediyorum, telefon değiştirme hastalığınız var mı, ya da hangi sıklıkla :) Konuyla alakası yok ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F4A3289BF -- 25 Eylül 2018; 23:33:34 >
  • Bir satıcı daha eklenmiş oda 3149 TL. yazmış :)

50-50 düşüyor hadi bakalım :)

Bu arada perşembe günleri Migrosta indirim oluyormuş. Satış sorumlusu abi gel perşembe günü dedi bunlar yeni cihazlara genelde satış artsın diye indirim uyguluyor dedi bakalım görecez :)

Bu kadar araştırıp bekliyoruz ya umarım değecek bir cihazdır.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/xiaomi-mi-max-3.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F4A3289BF -- 26 Eylül 2018; 0:13:10 >
  • Bende 3-4 ayda bir kaşıntı başlıyor. Maksimum yılda bir de telefonu değiştiriyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pulstar kullanıcısına yanıt
    Forum Bornova Kipa'da da var teşhirde gold renk incelemek isteyen varsa.
  • Hellori Hazretleri kullanıcısına yanıt
    Gaziemir Kipa da siyahı var teşhirde :) Siyah çok güzel olmuş.
  • Arkadaşlar bende bunu almak istiyordum ama honor 8max görünce direk onu listeme aldım. İlk defa snapdragon işlemci kullanmış huawei, fiyatlarda mi max 3 ile aynı. Tasarım olarak çok ama çok daha şık honor 8 max
    AliExpress de mi max 3 ve honor 8 max 250 dolar (buradakiler öyle bir kazık atmaya çalışıyor ki şu anda anlatamam) xiaomi biraz popüler oldu diye satıcılar acayip yüksek kar ile satmaya başladılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ordan Geçenbay -- 26 Eylül 2018; 15:1:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksph

Bende 3-4 ayda bir kaşıntı başlıyor. Maksimum yılda bir de telefonu değiştiriyorum.
    Bende de aynı

Kiminde araba hastalığı olur, kiminde başka şey,bende telefon.

2 yılda 6-7 telefon değiştirmişimdir. Alırken hep fırsat kovalarım satarken zarar etmiyorum hatta para kazandığım telefonlar oluyor.

• Ordan Geçenbay kullanıcısına yanıt
    ksph K kullanıcısına yanıt
    İşte bende aynı hastalık var ama ben genelde sıfır aldığım için satarken zarar ediyorum çok zenginmişim gibi :) o yüzden Mi Max 3'ü inşallah en az 1 sene kullanırım :) Yoksa ortalama 5-6 ay benimde. Artık ailem ve çevremdekilerde alıştı :)

Çoğu insana göre normal bir durum değil ama bizimde hastalığımız bu olsun ne yapalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F4A3289BF -- 26 Eylül 2018; 15:41:14 >
    Bir tane satıcı 8x max ı 2800 'den ilana koymuş. Aynı fiyatlarda olacağı kesin zaten.

Basit bir hesapla toptan 230 dolara alsalar. 230 x 6,20 = 1426 TL.

1426 x vergiler (%50) = 2.139.00 TL.

Garanti için= +200 TL. alsalar geri kalanı kar :)

Bilmiyorum hesap yanlış mı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F4A3289BF

Bir tane satıcı 8x max ı 2800 'den ilana koymuş. Aynı fiyatlarda olacağı kesin zaten.

Basit bir hesapla toptan 230 dolara alsalar. 230 x 6,20 = 1426 TL.

1426 x vergiler (%50) = 2.139.00 TL.

Garanti için= +200 TL. alsalar geri kalanı kar :)

Bilmiyorum hesap yanlış mı.
    Yalnız yazdığınız fiyatlar AliExpress satış fiyatları.Yani satıcı kar koymuş, vergi dahil ve AliExpress komisyonu konmuş hali. Bu kalemleri düşünce ithalatçılara yazdığınızdan çok daha ucuza geliyor telefonlar.

AliExpress de 250 dolara satılan bir telefon satıcıya 170-180 dolara falan geliyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ordan Geçenbay -- 26 Eylül 2018; 16:34:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F4A3289BF

İşte bende aynı hastalık var ama ben genelde sıfır aldığım için satarken zarar ediyorum çok zenginmişim gibi :) o yüzden Mi Max 3'ü inşallah en az 1 sene kullanırım :) Yoksa ortalama 5-6 ay benimde. Artık ailem ve çevremdekilerde alıştı :)

Çoğu insana göre normal bir durum değil ama bizimde hastalığımız bu olsun ne yapalım.
    Bende sıfır alıyorum genelde ikinci el telefon almam.

Sadece acele etmiyorum biraz sabırla takip edince muhakkak birşey düşüyor uygun fiyata.
    Bazende banka puan, çek, indirim vs aynı ana denk geliyor combo ile çok iyi fiyata garantili telefon bile aldığım oluyor. Bunda en önemli şey sabır ile kafanızdaki telefonu takip etmek. Hevesle hemen aldımi zarar ediyor insan o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ordan Geçenbay -- 26 Eylül 2018; 16:42:59 >
    Aynen haklısınız benim kırpmam gereken yer heves kısmı :)
  • Genelde bu foruma giren kişiler teknoloji tutkunu olduğu için sık telefon değiştirmeleri normal bence ama sanırım bu fiyatlarla bu mümkün olmayacak.Zengin amerikalı bile bizden az telefon değiştiriyodu bir zamanlar yapılan araştırmaya göre.Ben de mi max 3 ü almak istiyorum ancak fiyatın 2 bin civarına düşmesini bekliycem düşmezse vazgeçip emektar telefonum g4 stylus ile devam ederim.
  • Mi max 2 bile 1800 lere cikmisken Mi max 3 6 ay daha 2300-2600 seviyelerinde kalir bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • su aralar alınmaz bu cıhaz..xıaomı ortalıgı karıstırmıs yıne..cıhazın resmı romu cok gec cıktı,ondan once alan bınlerce kısı fake romla kullanıyor cıhazı..mesaj gelmıyor,arama yapılamıyor dıyenler bıle var..antırollback hadısesı cıkardılar bır de..hatta bu gunlerde verdıklerı bır karar ıle global ve çin versıyonlarına artık ayrı romlar kurulabılecek..yani; cihazınız çin versiyonu ise çin romu(gplay falan olmayan),uluslararası versiyon ise global rom kurabileceksiniz sedece..otomatık olarak gelen guncellemeyı yukledıgı halde cihazı brick olan binlerce kisi varmıs,millet kopuruyor..bu durum redmi 5 serisi ve 2018de cıkan tum cıhazlar ıcın gecerlıymıs..gerıye donuk bır sorun olur mu bılınmez ama bu saatten sonra xiaomi alacaksanız sadece global versıyonu alın derım..o kadar cok çin versiyonu satıldı kı Türkiye de,hatta hala satılıyor..yanı çin versiyonu alan kısı ingilizce ve g.play olmadan kullanmak zorunda kalacak cihaz elınde patlayacak
    ayrıca, max3 un global versıyonu 27 eylul de malazya da cıkacak denıyor ..ancak global cıhaz alıp fotolarını ekleyen epey ınsan var forumlarda;kutu yanında global yazıyor....kıme ınanmak lazım muamma..ustelık cıhazın 6/128 gb olanı sadece çin de satılacak denıyor ama satın alanlar fotusunu koyuyor
    http://en.miui.com/thread-4005300-1-1.html
    http://en.miui.com/thread-4003515-1-1.html
    http://en.miui.com/thread-3975042-1-1.html

bu da cihaza gore rom kısıtlaması haberi:http://en.miui.com/thread-3822514-1-1.html

su kilit acma sorununu da bayagı ılerı tasıdı xiaomi..eskıden 360 saat beklenıyordu artık 720 saat beklemek zorudasınız bootloader kilidi acmak ıcın..1440 saat bekleme sırası alan da epey kısı var..2 ay yanı..bu kadar kısıtlama, karmasa ve belırsızlık artık ıyıce sogutuyor benı su fırmadan..zaten uygun fıyat avantajı da kalmadı..o kadar para vereceksem gıder samsung ,huawei alırım daha iyi dıyenler olacaktır..haksız degıller..yıne de alacaksanız bekleyın bır sure daha..sakın fahıs fıyata ithalat garantılı ya da kayıtsız cıhazları almayın simdilik..ilanlardaki 2-3 gunluk 2.el cıhazlar da bu yuzden satılıga cıkarılıyor buyuk ıhtımalle..ben sahsen vazgectım dıyebılırım..r5+ 1 yıl daha cepte kalacak bu gıdısle..ıyı kı onu global almısım..
    iyi forumlar herkese

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sub182 -- 26 Eylül 2018; 22:9:53 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.