Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (1865. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
37.628
Cevap
301
Favori
1.648.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18631864186518661867
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sanırım biz bir süre daha böyle kullanmaya devam edeceğiz hocam. Ben bir süre sonra kullandığımız uygulamalar güncellenemez hale gelirse bir şekilde öğrenip yapmayı planlıyorum. Önceki telefonum general mobile discovery ile bu şekilde bir sorun yaşayıp mi5'e geçmiştim ama bu telefonu gerçekten çok seviyorum sanırım son ana kadar bekleyeceğiz. Bu arada ben de günde 2 kez şarj eder olmuştum bir yandan da batarya şişince deji batarya aldım 1 haftadır rahatım ekran süresine bakamıyorum ancak 1 günü çok rahat çıkarmaya başladım yeni batarya ile çok sıkıcı olmaya başlarsa şarj durumu tavsiye ederim bataryayı.

• Telefon düştü ekran tepki vermiyor ama dokunmatik tuslarin isigi yaniyor ve calisiyor. Dokunmatik ekran da calisiyor ama goruntu yok. Sanirim ekran bozuldu. Orijinal ekrani bulma sansim var mi? Nereden bulabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: unraiser

Selamlar,

Az önce denedim gizleniyor yine. Magisk'te öncede otomatik açıktı hide kısmı solda. Artık ayarlardan aktif etmek gerekiyor, bunu yapmamış olabilir misiniz?
    Halkbank yemiyor.
    Halkbankı denediniz mi?
  • Kıdemli Yarbay kullanıcısına yanıt
    Evet özellikle Halkbank'ı indirip denedim herhangi bir sorun yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unraiser

Evet özellikle Halkbank'ı indirip denedim herhangi bir sorun yaşamadım.
    Sürekli halkbank demişim. Halkbankın paraf mobil uygulaması.
    NFC ve temassız ödeme yaptırmıyor. Magidiskin bi kaç sürümünü de denedim olmuyor. Rootu gizleyemiyorsun.
    ★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★

Heh şimdi oldu, evet bu uygulama ilginç bir şekilde root'u farklı kontrol ediyor sanırım. Magisk engelleyemiyor ve uyarı geliyor.
  • Merhaba, magisk i yeni bir isimle derle deyip sonra magisk hide da paraf mobil i işretlemelisiniz.
    Paraf mobil sistemde magisk ya da benzer, bilinen bir root uygulamasını görünce işlem yapmıyor. Magisk ayarları içerisinde bahsettğim başka bir adla programı yeniden paketle diye bir ayar var buraya istediğiniz bir isim verip yeniden paketleyin. Sonra programlarınızı kontrol edin. magisk simgesi sizin verdiğiniz isimle görünür. Programı çalıştırıp magisk hide ı açın. Paraf mobili işaretleyin. @Kıdemli Yarbay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi free_lander -- 18 Temmuz 2020; 21:34:50 >
  • yeni rom arayışında olanlara pixel experience plusı öneririm. uzun süre lineagos 16 ile mutluyduk sonra 17.1e geçtim. 17.1 benim için fiyasko bir romdu. şarjı oyunu geçtim de zoom yayını açarken bile telefon dehşet ısınıyordu. ki bilirsinz sd 821 ısınınca iptal.
    pixel stabil ve herzamnki ekran süremi veriyor. ısınma sorunu hiç yok. telefon kendini yine yeniletmiyor yine yeniletmiyor

• eskikarateci kullanıcısına yanıt
    los 17.1 in biraz daha gelismeye ihtiyaci var. batarya konusunda en iyisi evet ama gps sorunu mevcut, sarjda inanilmaz yavaslama oluyor.

ben de bu durumlardan sikayetle crdroid e gecis yaptim. batarya da performans da gayet yerinde

• Merhaba, dün gece Los 17.1 e bir güncelleme geldi. Güncellemeyi yaptım şarj bu durumda. Sanki biraz daha iyi..
    6 saatte 1 saat 25 dk ekran süresi kalan şarj %70

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi free_lander -- 20 Temmuz 2020; 13:46:45 >
  • free_lander F kullanıcısına yanıt
    Merhaba, dediğini geçen hafta yaptım.
    Paraf mobili gizledim. Uygulamayı açtığımda root uyarısı gelmedi ancak nfc menüsüne girilmiyor maalesef. Uygulamada sıkıntı var galiba diyip 1 haftadır deniyorum ancak olmadı. Uyarı yazısı gitti ancak nfc menüsü dönüp duruyor girmiyor.
    ★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★

• quote:

Orijinalden alıntı: cmert

los 17.1 in biraz daha gelismeye ihtiyaci var. batarya konusunda en iyisi evet ama gps sorunu mevcut, sarjda inanilmaz yavaslama oluyor.

ben de bu durumlardan sikayetle crdroid e gecis yaptim. batarya da performans da gayet yerinde
    Aynı nedenden ötürü ben de crdroide geçtim ve memnunum. LOS'ta gps tam bir facia idi bağlantı gecikmesi ve özellikle şarjdayken gpste kopmalar yaşıyordum. crdroid ile tüm bu sorunlar geçti.
    Merhaba. NFC konusunda çok emin değilim ama sanırım geliştirici seçeneklerini de kapatmak gerekiyor. En azından telefon bana böyle bir uyarı vermişti geliştirici seçeneklerini de kapatmalısınız diye. Ben paraf mobil uygulamasını sorunsuz kullandım hatta puanı bile yüklendi

• free_lander F kullanıcısına yanıt
    Üstat sağolasın. Sayende çözdüm.

Geliştirici seçenekleri kapalıydı. Açtım tekrar kapattım. Uygulamaya girdim. Temassız tanımla dedim. Menü açıldı Tanımlayabildim.

Sağol,varol
  • Işe yaradığına sevindim.

• ayarlar>sistem güncellemeleri içerisine gelen tema güncellemesinden sonra arkaplan değiştirilemiyor. tema uygulamasını açmaya çalışınca da program durdu hatası alıyorum. Telefonu 4 kere formatladım. güncelleme yapana kadar normal şekilde çalışıyor.
    En son formatlamadan sonra tema ve launcher güncellemelerini yapmadan bekletiyordum. Hatta otomatik güncellemeyi de kapatmıştım. Tema sorunu yaşamadan kullanabiliyordum. Ancak bayramın 2. günü downlader güncellemesi geldi. sadece bu güncellemeyi yaptım tekrar baktığımda kendi kendine tema güncellemesini de yapmış olduğnu gördüm. Şimdi tekar çalışmıyor.
    Hatta farklı romlar denedim miutr ve lineage vb. ama ısınma sorunu ve kamera sorunu nedeniyle orjinal roma geri döndüm

Benzer bir sorun yaşayan var mı acaba?

(miui global 10.2.2.0 kullanıyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linuxp -- 5 Ağustos 2020; 11:28:32 >
  • linuxp L kullanıcısına yanıt
    Sorunun cevabını bilmiyorum ama miuiTR kullanıyorum epey zamandır. Isınma sıkıntısı yaşamadım. Tavsiye ederim. İstediğiniz uygulamayı ek program kurmadan program ayarlarından devre dışı bırakabilirsiniz. Kamera olarak da gcam çok iyi. Ve bir sürü özellik daha mevcut.

• hiboz H kullanıcısına yanıt
    Daha önceki yüklemelerimde google play sistem durdu hatası ave ısınma sebebiyle miui 10 a geri dönüyordum

Tavsiyeniz üzerine rom yükleme sitesi üzerindeki yöntemle cihazı tamamen formatlayarak miuitr 20.4.19 'u yükledim. Üzerine de gcam 'i kurdum. Kurulum ve ilk açılış sırasındaki 10 dk lık ısınma sonrasında cihaz normal çalışmaya başladı. arayüz , hız ve kamera çok iyi oldu. Teşekkürler :)
  • linuxp L kullanıcısına yanıt
    Magisk, root, adaway ile mükemmel hale geliyor telefon. Zaten MIUI tabanlı son sürüm bu. Daha güncelleme almayacak. (Saf android tabanlı yazılımlar güncellemeye devam ediyor. Lineage, cdroid vb.)

• Merhaba, bir sorunum var.
    Cihaz durduk yere aşırı derecede kasmaya başladı, öyle ki ayarlara bile girmek işkence. Bir uygulamaya tıklayınca sapıtıyor. Resmen piksel piksel ilerliyor sanki ekran. Dokunmatikte sıkıntı yok ama aşırı ötesi bir kasma var. Bildirim panelini aşağı çekmek isteyince de geliyor gibi olup geri yukarı kaçıyor. Miflash ile temiz firmware attım önce düzeldi gibi oldu herşey hızlı ve normaldi fakat sonra yine aynı olay başladı. Hatta ekran kendiliğinden sağa sola taşmaya başladı. Son sürüm 3.4 TWRP ekranında rahat işlem yapabiliyorum, sorunsuz çalışıyor ama rom atmaya çalışınca boot ekranında bile boot animasyonu 100x kere yavaşlatılmış gibi dönüyor. Legacy TWRP ile Q atayım dedim , Legacy TWRP de aşırı şekilde kasıyor romu zor kurdum. Bunun sebebi ne olabilir, pil ömrü iyice bitti gibi. Pille ilgisi olabilir mi böyle bir durumun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FikirLideri -- 8 Ağustos 2020; 11:32:33 >
  • 
Sayfa: önceki 18631864186518661867
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.