Yüzbaşı
28 Kasım 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 384 (Bu ay: 4)
Gönderileri

Selamlar,

Elimde bozulmuş artık yaptırmaya üşendiğim bir ekran kartının fanlarını kasa içi soğutma için kullanayım istedim. Ancak fotoğrafta göreceğiniz üzere bu minik pin girişlerine güç verecek bir çevirici bulamadım.

Bunlar normal boyutlarda değil daha ufak olan pinli bir çeviriciye ihtiyaç duyuyor.

Bu tür bir durumla karşılaşmış ve çevirici bulmuş kimse var mı? Yada farklı bir fikir varsa, sevinirim.

Fan Pin Çevirici
Fan Pin Çevirici
Herkese selamlar,

Rise of the Tomb Raider çevirisi bitmiştir.
Öncelikle OyunÇeviri'ye daha önceden oyunu çevirdikleri için teşekkürler. Yardımlarını esirgemeyen Ömer Öz ve Seçkin Sefa Durası'ya da ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum..

--------------------------
2GB (Steam 1027v)
1027 Sürümü Türkçe Yama İndir
Not: Oyun İngilizce dili üzerine menü ve içerik(harita, kitaplar vb.) hariç;
Sinematik altyazılar ve oyuniçi konuşmalar Türkçeleştirilmiştir. Son gelen güncelleme ile yapılan şifreleme elimdeki tool ile çözülemediği için bu kadar oldu.

İndirdiğiniz dosyanın sonuna .7z yazarak sıkıştırılmış dosyaları çıkarabilirsiniz.
Linki Güncel - 17 Aralık 2021

2 MB (Steam 820v) Not : Yama Rusça dili üzerine kurulmuştur. Bu nedenle kurulum işlemleri sonrasında oyun ayarlarından dil değiştirmeyi unutmayın...
Online yazılarda Rusça görülebilir, bunlar oyun dosyalarından bağımsız olarak oyun sunucusu tarafından gönderiliyor, değiştirilemiyor... Ancak oyunun konusuna işleyişine etkisi yoktur.

820 Sürümü Türkçe Yama İndir
Not: Eğer yamadan sonra oyun ilk açılışta Rusça dilinde olursa çözüm için yamayı kaldırıp tekrar kurmayı deneyin.
Linki Güncel - 08 Mayıs 2021

2.7GB (Steam 820v) Not : Yama Rusça dili üzerine kurulmuştur. Bu nedenle kurulum işlemleri sonrasında oyun ayarlarından dil değiştirmeyi unutmayın...
Online yazılarda Rusça görülebilir, bunlar oyun dosyalarından bağımsız olarak oyun sunucusu tarafından gönderiliyor, değiştirilemiyor... Ancak oyunun konusuna işleyişine etkisi yoktur.

İndirdiğiniz dosyanın sonuna .7z yazarak sıkıştırılmış dosyaları çıkarabilirsiniz.
820 Sürümü Türkçe Yama İndir
Linki Güncel - 26 Ağustos 2021

ROTTR.exe dosyanın yanında bulunan aşağıdaki dosyaları yedekleyin ve zip'teki dosyaları buraya kopyalayın.
bigfile.update2.000.000.tiger
bigfile.update3.000.000.tiger
bigfile_ENGLISH.000.tiger
Kopyalama işlemi sonrasında oyuna girip dil ayarlarından "Text Language" seçeneğini "Türkçe" seçerek, Türkçe oynayabilirsiniz.
Dosyaları oyun klasörüne kopyalarsanız, dil ayarlarında Türkçe çıkması gerekmektedir.

Saygılarımla.
Merhabalar,

Uydunet'in şu yeni kampanyasına geçmeyi düşünüyorum ancak modem vermediklerinden düzgün bir modem almayı düşünüyorum. Evde bazen 3 bilgisayar 3 telefon üzerinden kablosuz kullanım olmakta. Nette araştırıyorum ancak her modemde ayrı bir karışıklık mevcut.
Wireless olsun tek bir modem üzerinden herşeyi kontrol edeyim diyorum;
Netmaster CBW-383Z4 : Model güzel ancak Wifi kısmında kopmalar yaşanıyor sorununu çok fazla okudum. Bu nedenle kablolu alarak, router yapayımda bağlantıyı dağıtayım istedim.
Netmaster CBC-382D1 : Bu modeli alarak yanına router koyup interneti dağıtsam mı diye düşünürken, okuduğum yazılarda router üzerinden net dağıtmada bu modemde sorun yaşandığını okudum tereddütte kaldım.

Motorola
'nın modemleri güzel, ping süreleri ve dalgalanmalar daha az dediler ancak onda da Docsis 3.0 olan modemleri bulmak zor gibi ve Türksat yapılandırmaları yüzünden bazı modelleri, modem de sorun olmadığı halde kullanılamayıp çöp olduğu belirtilen şeyleri de okudum.

Derdim o ki ; Kablosuz üzerinden kopmadan sıkıntısız router yapmak istiyorum. Online oyun oynarım, bu nedenle ping önemli. Download'da yaparım yeri geldiğinde. Hangi modemi almalıyım yardımcı olabilir misiniz ? Modemi almadan kuruluma gelmiyor Türksat doğal olarak.

Teşekkürler şimdiden.
Bu yeni karakterin ne yiyip ne içtiği konusunda bir fikriniz var mı acaba ?
Magical Atck ağırlıklı ancak cast speed değilde atck speed daha etki ediyor gibi geliyor. Crit olarak Magic mi yoksa bildiğimiz crit strike mı daha etkili onu çözemedim. Atck yerine Magic Boost kullanıyor ama baya bi karışık bir karakter gibi geldi ? Nasıl geliştirirsek adam ederiz bu karakteri fikirlerinizi bekliyorum.

Teşekkürler şimdiden.
Arkadaşlar Selam,

Dün sistemimi değiştirmek adına i5 2400 model işlemci ,Asus P8P67-M serisi anakart ve Hi-Level 2x2gb 1333MHZ ram aldım.

Sistemde mevcut olan diğer parçaları : Power Supply 700W - 1GB HG4850 Ekran kartı

Ancak şöyle bi sorunla karşılaştım işin içinden çıkamadım..

Wd Black Carrier 500GB Sata harddiskimi anakart birtürlü görmüyor. Onu sisteme taktığım zaman harddisk bulunamadı uyarısı geliyor ve sistem yeniden başlıyor. Hatta ekrandaki asus ibaresi renkler birbirine girmiş çizgi çizgi oluyor, enter tuşuna bastığımda sistem yeniden başlıyor. Yalnız ramlerden birini çıkardığımda bu renklerin birbirine girmesi olayı ortadan kalkıyor ancak yine sistem entere bastığımda yeniden başlamaya devam ediyor.
Elimde IDE 160GB başka bi harddisk daha mevcut, bunu taktığımda sisteme görüyor ve herşey normal o harddiskte windows kurulu olmadığı için boot uyarısı alıyorum.
Bugün Exa'ya gidip anakartı hemen değiştirttim ancak ramleri değiştirmedim yeni aldığım anakartta da aynı sorunla karşılaşıyorum. Ancak garip olan şey şu E-Sata olarak taktığım 320GB'lık sata harddiskimi görüyor (Sata olarak takılınca yine aynı renklerin iç içe girme olayı oluyor) , ancak yine boot olayı gelmeden direk sistem yeniden başlıyor... Anakartın bios'un update etmiyorum garanti dışı kalmasın diye. Ancak şimdide şüphelerimde ramlerin anakartla uyuşmazlığını düşünüyorum. Fakat bu teoride bios'a bile girmemem gerek. ben biosa giriyorum sata harddisk takmadığım sürece.

Konuyla ilgili ne yapabilirim ?
Teşekkürler.

NOT : Bahsi geçen harddisklerin hepsi eski sistemimde sorunsuz çalışmaktadır.

Edit : Ekleme
Arkadaşlar piyasaya DX11 ekran kartları çıkacağından şuan uygun fiyatlı (ikinci el bile olur) bi ekran kartı almayı planlıyorum.
Fakat Monitorüm 21'5 inç olduğundan dolayı oyunları genellikle 1920*1080 gibi yüksek çözünürlükte oynuyorum...

100TL maksimum 150TL civarında ekran kartı tavsiyelerinizi alabilirim... Zaten bir kaç ay kullanacağım bir kart için fazla para vermek istemiyorum..
Güncel oyunları Wolfenstein gibi Anno gibi oyunları bu çözünürlükte sade öyle full detay değil ama akıcı bir biçimde hangi kartla oynarım ?
Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler şimdiden herkese..

Dipnot : İkinci elde uygun fiyata veren varsa İstanbul içi direk pm'leşelim.
Merhaba arkadaşlar uzun süredir dolanıyorum buralarda konuya geleyim...

Pc'yi şöyle özetliyelim ;

İşlemci : Q9550 (Birkaç güne geliyor) .Şuan E2160 overlock yapılmış 2.7Ghz
Anakart : Asus Maksimus Formula
Ram : 2*2 Adata 1066 Mhz DDR2
Ekran kartı : Ati x1550 serisi (Biliyorum çok düşük.)
PSU : OCZ Sli ready 700W
Harddisk : WD 500GB
Monitor : LG W2261 1920*1080 Oynayacağım ...

Şimdi baya bi bakındım uzun vadeli birşey almak istiyorum sık sistem değiştiren biri değilim, bu yüzden
Directx 10.1 destekli bi olan HD4890 mı ?
Directx 11 destekli olan HD 5x serisimi arada kaldım.... Anladığım kadarıyla oyunlar directx 10.1 veya destekli olduğunda Nvidia şuan için sınıfta kalıyor (GTX300 serisini bekleyemem) ve oyunlarda buna uygun olacaktır artık oyunlarda...

Sizin tavsiyeniz nedir ? Ay sonunu bekleyip KDV indiriminden yararlanmama gibi bir durumda söz konusu...
Tabi maddiyatta söz konusu HD 5x serisi Tr'ye ne fiyattan gelir orasıda ayrı bi soru.

Teşekkürler cevaplarınız için şimdiden...
arkadaşlar elimde zen vision w 60gb lık olan var fakat problemim çok garip çözemedim bi türlü ben bu alete firmware yüklemesi yaparken pc kitlendi e aletede bi yüklenmedi yarıda kaldı ... şuan alet açılıyor ekrana
önce creative sonra zen yazısı geliyor ve orda kalıyor usb takıyorum pc görmüyor...içindeki harddiske başka nasıl ulaşabilirim öle bi tuşuda yok bas fabrika ayarlarına dönsün falan ne yapıcam bilmiyorum lütfen bilen varsa yardım edin :/ ... bazende arada bi firmware problem ekranı çıkıyor hatta bazen ekran kayıyor :S servis'e göndersem garantisi yok ne yapıcam bilmiyorum

--------------

hallettim yahu recovery modu varmış bilmeyenler için sölim bari bataryayı çıkarıp açma tuşuna basılı tutuyosun sonra bataryayı takıyosun..
"ael2" abi ne server miş ya bunnari okuuyunca birden aklıma moonstar serveri geldi turk serveri ama şuan c 4 e geçis yapıor sanırsam bi fikrim yok ben yaklısık 2- 3 aydır belkide daha fazla süredir oynamiorum en son extremede account açtım ben açtıgımda orda 2 server vardi hatırlıorum biri low rate dieri high rate .
simdi diorum hangisinde oynasam bnm ole pata küte lvl atlamak diil saglam bi şekilde uraşacak lvl atlamam gerekio bnb oynuordum orda turk bulmak samanlıkta igne aramak felan....extreme'i şimdi görüorum baya ii gidio turkde fazla bnm account düşmüşmüdürki şu saatte l2extreme 'de giremiorum sitesine giriş yapılmıo yeniden başlamanın vakti geldi die düşünüorum bnb mi extreme mi ? bnbde tek giriş var .. extreme se istediim tarzda hangi server var o 4unden hangisinde başlıım saglam saglam gidimm

yardımLaR İÇin ŞiMDiDEN TesEkKürLErR
Hakkında
Meslek: Yazılım Proje Yöneticisi
Forum İmzası:
.....
Forum İkinci El İmzası:
....
Hakkımda:
....
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 538
İkinci El Bölümü Mesajları: 24
Konularının görüntülenme sayısı: 8.689 (Bu ay: 1.864)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 332 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.