Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (1866. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37.629
Cevap
301
Favori
1.648.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18641865186618671868
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FikirLideri

Merhaba, bir sorunum var.
    Cihaz durduk yere aşırı derecede kasmaya başladı, öyle ki ayarlara bile girmek işkence. Bir uygulamaya tıklayınca sapıtıyor. Resmen piksel piksel ilerliyor sanki ekran. Dokunmatikte sıkıntı yok ama aşırı ötesi bir kasma var. Bildirim panelini aşağı çekmek isteyince de geliyor gibi olup geri yukarı kaçıyor. Miflash ile temiz firmware attım önce düzeldi gibi oldu herşey hızlı ve normaldi fakat sonra yine aynı olay başladı. Hatta ekran kendiliğinden sağa sola taşmaya başladı. Son sürüm 3.4 TWRP ekranında rahat işlem yapabiliyorum, sorunsuz çalışıyor ama rom atmaya çalışınca boot ekranında bile boot animasyonu 100x kere yavaşlatılmış gibi dönüyor. Legacy TWRP ile Q atayım dedim , Legacy TWRP de aşırı şekilde kasıyor romu zor kurdum. Bunun sebebi ne olabilir, pil ömrü iyice bitti gibi. Pille ilgisi olabilir mi böyle bir durumun?
    Soketler temizlenince sorun çözüldü .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FikirLideri kullanıcısına yanıt
    Hangi soketler?

• hiboz H kullanıcısına yanıt
    Cihaz içindeki tüm bağlantı soketleri, yani genel temizlik . Şimdi yanına da deji batarya alırsam 1-2 yıl daha götürür umarım.

Bu telefon için hala tavsiye ettiğiniz rom bu mudur hocam?
  • frt-_-ctn kullanıcısına yanıt
    MIUI arayüzü için: miuiTR 20.4.19 (son sürüm)
    Saf android arayüzü için: crdroid (android 10)
    öneriliyor şu anda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiboz -- 15 Ağustos 2020; 18:43:41 >
  • Arkadaşlar emektar telefonum kendiliğinden kapandı ve açılmıyor. Cihazda %50 şarj varken bıraktım 1 saat sonra telefona baktım kapanmış o arada telefona hiç dokunmadım bile. Telefon kendi kendine kapandı ve hiçbir tepki vermiyor (şarj olmuyor, açılmıyor, bilgisayara takınca bilgisayar görmüyor)
    Zaten miadını doldurmuştu ama tamir olursa en azından yedek olarak durur. Var mı bir çaresi

• d.yigit D kullanıcısına yanıt
    Tamirini yapan var. Bu cihazın kronik sorunu. Benimki de o şekilde gitti. Şarj entegresi bozuluyor. Sanırım 200 liraya falan yapıyorlardı, sor etrafta illa bulursun tamir edecek birini.
  • d.yigit D kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunu yaşadım, anakartta bozulma meydana geliyor ve bunu yapan birisi 350₺ fiyat biçti bana hocam..

• quote:

Orijinalden alıntı: cagdasgun

merhaba arkadaşlar bilen biri belki vardır.

Instagram da videolar açılmıyor. uygulamalardan programı silip yükleyince düzeliyor ama bir kaç video izledikten sonra yine açılmamaya başlıyor. programın datalarını temizliyorum, tekrar giriş yapıyorum düzeliyor ama bir süre sonra şişiyor ve yine açılmıyor.

Çözüm ne olabilir acaba?
    Arkadaşlar bu sorun bende de mevcut. Belki şimdi cevap veren çıkar. Çözümünü bilen var mı? İnstagramda videolar/videolu hikayeler bazen açılıyor bazen açılmıyor tamamen kafasına göre. Verileri temizle diyince birkaç dakikalığına düzeliyor sonra yine aynı sorun devam ediyor.
  • Selamlar herkese,
    Kullanmış olduğum mi 5'in ön camı tuş yerinden doğru çatladı. Dokunmatikte herhangi bir sıkıntı bulunmuyor. Sorularıma gelince;

Değişimi için güvenilir bildiğiniz bir yer var mıdır?
    Ön camı değiştirmek mantıklı mı, yoksa komple ekran mı değiştirmeliyim?
    Ben değiştirebilir miyim? Pil değişimi vs. gibi konuları yapmıştım daha önce Samsung S3 değişimi de yapmıştım.

Teşekkür ederim şimdiden.
  • televole2 T kullanıcısına yanıt
    MIUI sürümünde hata olduğunu okumuştum bi ara. Hangi sürümü kullanıyorsunuz. Güncelleme yapınca düzelebilir.

• unraiser kullanıcısına yanıt
    https://forum.miuiturkiye.net/uyeler/zenex.6682/
    Bu arkadaş eskiden yapıyordu. Bi sorun bakalım.

3.3.1.0 TWRP yüklü 20.4.19 yüklemek istedim "zip imzası doğrulaması başarısız oldu" diyor, nederdir?
  • Arkadaşlar şuan en ideal rom hangisidir? Şarj olarak, hız olarak hangisini onerirsiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MySun kullanıcısına yanıt
    Tam Emin değilim. Twrp 3.4.1 çıktı. Önce twrp yi güncelleyin.
    -Rom dosyasını tekrar indirmeyi deneyin.
    -Twrp Rom kurma ekranında zipi doğrulayı seçmeyin. Belki bunu işaretlediğiniz için hata veriyordur.
    -Son olarak telefonun ayarlarından geliştirici seçeneklerine girerek "Oem ile Kilit açma" seçeneğini aktif ederek tekrar deneyin.
    Olmazsa aşağıdaki adımları dikkatlice inceleyip tekrar deneyin.
    https://forum.miuitr.info/konu/twrp-rom-yukleme.91/
    ( 12 ve 13. adımlar zorunlu değil. Hata verirse yapmayın)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiboz -- 21 Ağustos 2020; 9:10:59 >
  • Instagram hikaye sorununu çözen oldu mu?

Teşekkür ederim, doğrulama tikini kaldırıp yüklemiştim. Ahize sesi artmış sanırım o yönü hoşuma gitti. Özellikle şarj olurken ısınma devam ediyor, 20 aylık nohan bataryadan sanırım. Arama ekranında hiçbir şey çıkmıyor, ayarlardan mi hata mı acaba (kaydet, başka çağrı yap falan butonları yok.)

• MySun kullanıcısına yanıt
    Isınma batarya ile ilgili olabilir. Kullanımda ısınma yoksa sorun yok.
    Telefon uygulaması, ayarlar, gelişmiş bölümünden o seçenekler eklenebilir.

• MIUI 20.4.19 kullanıyordum Crdroid'e geçtim. İkisinden de memnun kaldım ikisi de denenebilir bence.
  • Ikinci el 600'e kadar düşen bir satıcı buldum . Bu cihazı almak ne kadar mantıklı?
    Nfcli, 64 gb model. Tam aradığım özellikler ve çok temiz.

Daha fazla ödemek veya sıfır cihaz almak istemiyorum. Zira piyasanın ırzına geçilmiş.

Yorum alabilir miyim?

Edit: redmi note 4 kullanıyorum şu anda. Hafıza sıkıntısı olmasa telefon tüm ihtiyacımı karşılıyor. Ekstra bir beklentim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrsmrc -- 10 Eylül 2020; 22:0:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 18641865186618671868
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.