Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37.309
Cevap
375
Favori
1.550.997
Tıklama
Giriş
    1517 Mesaj

9-10 ay oldu heralde dejiyi alali eski sisik bataryama gore performansi iyi. 2 ay once bozuldu batarya dejiye geri gonderdim bisey demeden degisim yaptilar hemen. Bence deji alinabilir bataryaniz kotu durumdaysa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi themaniak -- 3 Temmuz 2020; 1:50:57 >
    |
    |
    Svensk8 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: science40

bende sizin gibi üzerinde gelen pili ve global romu (10.2) kullanıyorum. 4. yıla yaklaştı. tabi pil ister istemez ömrünü tamamlamaya başladı. bir aralar nohon batarya çok tavsiye ediliyordu, şu aralarpek alan yok galiba maliyet ve gelme süresi uzun olduğu için galiba. son zamanlarda da genelde deji marka alan çok. biraz önce sitesine baktım dejinin 100 tl olmuş zam yapılmış galiba. yeni telefon almaktan iyidir. mi5 ten hala memnunum . oyun falan oynamadığım için bir problem yok gündelik işler için çok yeterli bence. bende batarya tamamen bittiğinde bende batarya alıp devam etmeyi düşünüyorum. accubatery diye bir uygulama var batarya saglıgını % 70 gösteriyor ama o kadar degil bence. uzun süredir de bu uygulamanın tavsiyesi ile %20-%80 aralıgında şarj ediyorum telefonu. şimdilik devam.
    gecen gün bir arkadaş XİAOMi nin bazı telefonlarının orjinal pilini çinde satmaya başladığını paylaşmıştı(50TL) umarım orjinal pil türkiyeye de gelir.
    haber ne kadar doğru bilmiyorumhttps://www.teknoburada.net/2020/06/27/xiaomi-50-tlye-pil-degistirmeye-basladi-cinliler-kafayi-siyirmis/

Alıntıları Göster
    Böyle benim gibi telefonunu olduğu gibi kullanan ve memnun olan birilerinin olduğunu bilmek güzel. İşin aslı mi5 aldığımdan aldığım için memnun olduğum eşyaların başında geliyor. Arkadaşımızın bahsettiği haberi ben de görmüştüm her ne kadar kulağa çok güzel gelse de bizde biraz uygulama aşamasında sıkıntılı bir süreç olur gibi hissediyorum. Ayrıca telefonumun arka kapağında gözle görülür bir açılma olmaya başladı önce düşürdüğüm için falan olmuştur diye düşünmüştüm ancak diğer yanından da açılma başladı o yüzden bir an önce batarya almayı düşünüyorum. Nohon markasını ben de hatırlıyorum ancak dejinin ulaşılabilirliği ve maliyeti onu öne çekmiş sanırım. Cevabınız için çok teşekkürler, umarım daha uzun bir süre kullanırız telefonlarımızı.
    |
    |

• Yüzbaşı
    284 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: themaniak

9-10 ay oldu heralde dejiyi alali eski sisik bataryama gore performansi iyi. 2 ay once bozuldu batarya dejiye geri gonderdim bisey demeden degisim yaptilar hemen. Bence deji alinabilir bataryaniz kotu durumdaysa.
    Şuan için gözle görünecek kadar çok belli olmuyor açıkçası benim bataryanın şişkinliği ancak arka kapağı kapatmamı da engelliyor. Bu durum da açıkçası pek hoş değil güvenlik açısından değiştirmeliyim sanırım sorun çıkarma ihtimali artmadan. Genel itibarıyla yorumlar fikir verse de aynı marka ve model bataryayı kullanan biri olunca daha sağlıklı oluyor yorumlar. Cevabınız için çok teşekkür ederim. Sanırım bana da deji yolu göründü.
    |
    |

• Yüzbaşı
    616 Mesaj

Hocam tekrar merhaba.

Los 17.1 güncelleme aldı. Valla bu roomu yükleyerek çok iyi ettiğimi bir kez daha hak verdim.

Hem telefon android 10 oldu.
    Pil performans arttı.
    Sadelik geldi.
    Hem 0 telefon almiş gibi güncelleme aldı.
    bu durum beni çok mutlu etti açıkçası.

Güncellemenin detayı hakkında bilginiz var mi hocam?
    Neleri değiştirdiler. Bilginiz varsa paylasirsaniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maestro26 -- 4 Temmuz 2020; 9:0:35 >
    |
    |
    cmert kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    737 Mesaj
    |
    |
    Maestro26 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Sorum şu: TR garantili (ama bitmiş muhtemelen) olan bir cihaz var elimde. İkinci el olarak almış bulunduk. Ancak kullanan akrabam telefonun şebeke sorunu olduğunu sürekli dile getiriyor. Farklı şehirlerde ve GSM operatörleri ile denedik.
    Arayan ulaşamıyor, arama yapamıyorum diye şikayetlendi. Cihaz kozmetik olarak çok temiz. Satmaya kalksak baya bi zarar edeceğiz. Satan arkadaş ta annesine almış ama kullanmamış pek.

Varsa bir çözüm yazılımsal olarak ROM vs ile yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Fabrika ayarlarına geri döndürmeyi denediniz mi.

|
    |
    ebuhafsa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Onbaşı
    20 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hiboz

Fabrika ayarlarına geri döndürmeyi denediniz mi.
    Evet iki defa yaptık ama maalesef bi çözüm olmadı.

|
    |

arkadasin verdigi linkten degisiklik kaydını gorebilirsin. zaten haftalik guncelleme geliyor. her pazar gunceleme hazir

|
    |
    Android 10 da çalışmayan birşey var mı?
    Bankalar,NFC özellikle.
    Tesekku6

Hepsi stabil çalışıyor.
    NFC ile bir çok uygulama ile ödeme yaptım. Sadece Halkbank paraf ile cihaz rootlu olduğu için işlem yapamadim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Alp0073 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Magisk yüklü ise eğer Magisk ayarlarından Magisk hide ı açın. Sonra sol üst menüden (üç çizgi) Magisk hide ı seçip root konusunda sorun çıkaran banka uygulamalarını seçerseniz Magisk programı telefonda root olduğunu o uygulamalardan gizliyor. Root yokmuş gibi algılıyor seçili uygulamalar.

|
    |
    Uzun süredir telefonumum şarj problemi var. Kpasitesi baya bir düştü artık. Accubattery batarya sağlığını %55 gösteriyor. Bir 6 ay daha bu telefonu kullanacağım. O yüzden batarya almam gerek. Dün konuyu biraz okuduğumda deji için iyi görüşler olduğunu gördüm. Yüksek ihtimalle ondan alacağım ancak memnun olmayan var mı bir de onu sormak istedim.

Ayrıca bir ara arka kapakta açılma olduğu için telefoncuda arka kapağı yapıştırıcı ile yapıştıttırmıştım. Sonrasında komple çatladı arka kapak. O yüzden batarya değişiminde zorunlu olarak kapağı da değiştirmem gerekiyor. Tahminime göre batarya şişti ve baskıdan çatladı. Elle hissedilir bir şişme değil ama. Anlayamıyorum yani tam olarak. İnternette arka kapakla ilgili bir çok ürün gördüm 35tl den başıyor 120tl ye kadar. Siz daha önce kapak alışverişi yaptınız mı? Önerdiğiniz bir satıcı var mı?

Artık Mi5 kullanmıyorum ama aynı sorunlar başımdan geçti.6 ay için dejiye geç kesinlikle değer.1 sene daha pil sorunu sıkıntın olmaz.6 ay için kapak alayım deme , zaten çoğu çakma benimki de kırık şuan çocuk kullaniyor.iyi bir kılıf al . Aliexpresden zamanında aldığım kılıflar gayet iş görüyor.

|
    |
    india_ipekyolu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1809 Mesaj

Ben de kapak almak istemiyorum aslında ancak yüksek ihtimalle batarya değişimi sırasında kapak dağılacak. Şuan baya bir çatlamış halde. Kapak dağılsa da telefoncuya toplatabilirim ancak çok randıman vermez. Sağlam ince bir kılıfla düzgün durur mu sizce arka tarafı telefonun.

Deji ile ilgili yorumunuz için teşekkür ederim.
    |
    |
    moon41 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
  • Binbaşı
    1355 Mesaj
    Şarjda ısınma olayına alıştım ama bir süredir oyun oynarken de ısınıyor ve kasıyor resmen (crash Royal) aida 64 ile baktım 59 dereceleri görüyor. Sizce arızalı bir chip falan mı var yada ne bileyim 1 buçuk sene önce taktığım nohan pilden yapar mı? Şarjda oynamak mümkün değil zaten yanıyor bostayken bile.

|
    |

2009 Ford Focus 1.6 tdci titanium sedan 109hp 240Nm tork - Blazer Mavi
    ilk göz ağrım - 1992 Honda İntegra 1,8 LS - Bordo
  • Yüzbaşı
    575 Mesaj
    Mi5'den iPhone11'e geçmeyi düşünüyorum sizce değer mi? Yani aslında değer tabiki ama 1000 liraya aldığım Mi5 senelerce götürdü beni şimdi 7500 lira telefona vermek düşündürüyor sadece. Telefon iyice tökezledi navigasyon bile bakamıyorum deli gibi kasıyor ayrıca daha 1 seneyi doldurmamış deji batarya ile en fazla 3.30 saat ekran süresi alıyorum. Orijinal kablosu da 2 sene önce falan durduk yere şarj etmemeye başladı, yan sanayi kablo şarj ediyor sadece garip bir şekilde onda da hızlı şarj kablo olmasına rağmen normal şarj ediyor. Anlayacağınız bu kasma donma olayları ve batarya performansı sıkmaya başladı. Yeni model Xiaomilere baktım mi9t bile 3000 liradan başlıyor artık. Biraz daha koyup iPhone 11 alacağım galiba en azından hem 5 sene kafam rahat kullanırım telefonu hem de 2. elde değer kaybetmiyor fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webmaster33 -- 13 Temmuz 2020; 8:40:0 >
  • Yarbay
    2522 Mesaj

Aynı durumdayız. Ben de 1000 liraya aldım ve geçen sene nohon batarya takmama ragmen artık 3-4 saat ekran süresi zor alıyorum. Telefon sıcak görünce deliriyor. Galaxy note 10 baktım ama 1 senelik telefon, güncelleme 1 sene alacak ve exynos işlemciye 6500 vermek üzüyor. Oppo reno 2z baktım fakat onun da işlemci mediatek. Iphone bakıyorum fakat daha parmak izi olmayan telefona 7500'den en kötüsünü kapıyı açıyorlar. Diyorsun bari 128gb olsun pro olsun. 13000 lira istiyorlar. Gelin üstüne beni de düdükleyin bari. Iphone 11 düz modelini tavsiye etmem bu arada.

Mi5 gibi bir efsaneye (külüstür de diyebiliriz) veda edemiyoruz. Sebebi ise piyasada herkes düdükleme peşinde diye. Şaka gibi.
    |
    |
    webmaster33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    01000010 01110101 01101110 01110101 00100000 01100011 01100101 01110110 01101001 01110010 01100101 01100011 01100101 01101011 00100000 01101011 01100001 01100100 01100001 01110010 00100000 01101001 01110011 01110011 01101001 01111010 00100000 01101101 01101001 01110011 01101001 01101110 00111111
Reklamlar
bankalar.org
Lastik Avcısı
SEO
Media Sözlük
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
2,836
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.