Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37.334
Cevap
369
Favori
1.554.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2847
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 434
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 22 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 109294
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2847
  • Favoriye Eklediklerim 373
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Deleted User (56 mesaj) DARBE (12 mesaj) n11 (11 mesaj) vehbi (7 mesaj) ufo (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (12168 mesaj) Mobil (17597 mesaj) Tablet (721 mesaj) Mini (2982 mesaj) Uygulama (769 mesaj)
  • @
Giriş
    271 Mesaj
    arkadaşalar mi5 kullanıcısıyım fakat başka bir telefon ile ilgili bir şey sormak istiyorum. telefon sony xperia x modeli, telefonu
    usb ile bilgisayara bağlandığımda telefon şarj oluyor ama telefonunun hafızasını görmüyor. yani telefonu usb ile bagladığım da dosya aktarım modunu (MTP) seçeceğim menü falan gelmiyor.
    telefonu normal bir prizde de şarj etmeye çalıştığımda da çok yavaş şarj oluyor(7-8 saat gibi bir süre).
    telefondaki verileri alıp fabrika ayarlarına döndürmek istedim ama usb ile bilgisayara bağladığımda telefon şarj oluyor ama bilgisayar tarafından görünmüyor. kabloda problem yok o kabloyla başka telefonu bilgisayara bağladım. ne yapabilirim teşekkürler
    geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklamayı falanda aktifte ettim.

kişiselleştirme seçenekleri çok daha fazla, koyu mod desteği daha iyileştirilmiş. (yerleşik uygulamaları da kapsıyor artık.)
    android 10 ile gelen diğer yenilikleri de malum. batarya performansını da kullandıkça göreceğiz bakalım
    |
    |
    Maestro26 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Alakası yok. Deji pil kullanıyorum nfc çalışıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    jagatai kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam az önce yükledim lineagos 17.1
    Ama google playstore yok. Nasıl yapacağız?

|
    |
    cmert kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam gapps yüklemeniz gerek.opengapps isimli siteden arm64 ve android 10 u seçip pico olanı yüklerseniz işinizi görecektir.
    |
    |
    Maestro26 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: batty

3 senelik telefonum sarj olmuyor artik basina böyle bisey gelen var mi sarj soketi degissek olurmu baska bi soeun olabilir mi anakart arizasi falan
    Güç çipidir hocam. Son 1 senede benimki de dahil yaklaşık 50 vaka okudum. Güç çipinin değişmesi meşakkatli bir olay çip ucuz aslında da yapan yok. Benim telefon da yatıyor evde başka bir sorunu yok. Açılmama dışında :d

|
    |

Orijinalden alıntı: jagatai

pil değiştirdiyseniz deji pillerde nfc desteği olmadığı özellikle belirtilmiş ondan olabilir
    Değişmedim. 3,5 Senedir Orjinal Pil ve Şükür İyi Gidiyor. Andorid 6 ve Miu 8.1

Kullanabilen Biri Nfc Menü Kısmındaki Ekran Resmini Atabilir mi?

Ayarlardan, uygulamalar, izinler bölümünde NFC izinlerini kontrol ettiniz mi. Banka vb uygulamalar için NFC izni verilmiş mi.

|
    |
    hopali08 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Lineage 17.1 Rom'unu twrp'den backup yapıyorum. Backup sonrası twrp üzerinden daha önce backup aldığım miui'ya başarılı bir şekilde dönüyorum. Ancak sonrasında tekrar dönüp Lineage 17.1 yedeğine dönmek istediğimde backup başarısız oluyor.
    Yani ;

1- Telefonda miui yüklü ve twrp'den backup alındı.
    2- Format atıldı telefona ve Lineage 17.1 kuruldu.
    3- Lineage 17.1'de tüm uygulama vs yüklemeleri yapıldıktan sonra twrp'den backup alındı.
    4- Miui'ya backup'tan geri dönüldü başarılı bi şekilde çalıştı.
    5- Miui'dan, Lineage 17.1'e backup ile dönülmek istendi ancak hata ile karşılaşıldı.

Bu adımları uygulayarak hata almadan Linage 17.1 backup'ını restore edebilen var mı acaba?

MIUI custom recovery'i siler. Hiç denemedim miui ile backup almayı fakat bununla alakalı olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakikidaredevil -- 18 Haziran 2020; 14:56:52 >
    |
    |
    unraiser kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    371 Mesaj

Miui dediğim eumiui yani recovery'i silmiyor. Silsede ben yine twrp'yi yüklüyorum. Recovery ekranım hiç değişmiyor. Yani cevap için teşekkürler ancak belirttiğiniz durum geçerli değil maalesef.

Twrp recovery ekranında sistemde EuMiui OS yüklüyken, Lineage OS backup'a dönmeye çalıştığımda hata alıyorum.
    Ancak twrp recovery ekranında sistemde Lineage OS yüklüyken, EuMiui backup'a dönmeye çalıştığımda başarılı bir biçimde dönüyorum.

Belkide en mantıklısı şuan ekranları paylaşmak olacaktır sizlerle. :) Akşam tekrar bir Lineage OS 17.1 yükleyip backup alayım, sildim çünkü yer kaplıyor diye.
    |
    |
    hakikidaredevil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kabloyu kesinlikle değiştir başka kablo ile dene. O kablo başka cihazda çalışabilir ama senin cihazın için bozuk. En kötü ihtimal şarj soketinde veri iletimi için olan yerlerde sıkıntı vardır. Ya da ufak ama daha basit bir ihtimal ise şarj soketinde tüy pis tarzı birşeyler vardır temizlemeyi dene.
    |
    |
    science40 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

teşekkürler hocam
    |
    |
    iyidebanane13 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

pazar gününden bu yana kullaniyorum. herhangi bir sorun veya eksiklik su ana kadar yasamadim. temiz kurulum yapip herseyi sifirdan yükledim

|
    |
    eskikarateci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    telefonun orjinal kablosu ve adaptörü ile şarj ederken ara ara hızlı şarj yazıp sonradan duruyordu. Sonra powerbank aldım onda aynı kablo ile hiç sıkıntı yaşamadan şarj ediyor. Ben batarya bozuldu yüksek gerilimli hızlı şarjda korumaya alıyor sandım pil değiştirdim 2 gün sorun olmadı ama bugün gene problem yaşadım. Sorun adaptörde mi yoksa cihazda mı sizde?
    |
    |

restore islemini yaparken yalnızca data kismini kullanin. full backup geri yuklemek bazen sorun cikarabiliyor.

|
    |
    unraiser kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

şuan uygulamaları oturtum rahatladı evet. ama çözemediğim bir sorun var. samsung internet ve operada sekmeler arasında gezerken tekrar açtığım sekme kendini yeniliyor. içinde bir işlem varsa sıfırlanıyor haliyle. uygulamalarda ilgili bir ayar bulamadım. çözümünü biliyor musunuz siz
    |
    |

chrome kullandigim icin oyle bir sorun fark etmedim.

bu arada batarya performansı olarak LOS 17.1 yine oldukça iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmert -- 20 Haziran 2020; 10:8:7 >
    |
    |
    eskikarateci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    642 Mesaj

Pil performansına aynen katılıyorum. Los17.1 harika.
    Eski miui 10 sürüm android 8 kullanıyordum. Normal kullanımda günde 2 kez şarj ederken,

Los17.1 de aksam eve geldiğimde şarj hala ℅30-35 arası oluyor.

Cihazin orijinal bataryası. 4 yildir üstünde.
    Yedekte deji batarya var. Takma ihtiyacı duymadım.
    Deji yi taksam 2 gün götürür sanırım abartısız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
SEO
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.