Şimdi Ara

Xeon X5460

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
9.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar Arkadaşlar. 2009 yılında özenle topladığım bilgisayarım son demlerini yaşarken forumda biraz araştırma yaptım lga 775 anakartlara xeon işlemcinin modlu bir şekilde takıldığını gördüm sonra denemeye karar verdim ve xeon x5460 işlemci siparişi verdim. işlemci dün itibariyle elime ulaştı karta takabilmek için ya anakartın plastik çentiklerini kesmek yada işlemciyi çentiklerin geçeçeği bir işlem yapmak gerekiyor. Bana ilk seçenek daha mantıklı geldi:D Bu işlemciyi kullanan var mıdır acaba aldığıma değmiş midir sizce? 1 sene de böyle takılıp sistem yenilerim diye düşünüyorum. Bu arada işlemcim q8200

• chemist18 kullanıcısına yanıt
    Bende Q8200 kullanıyorum hocam sizin ekran kartınız neydi? Ben 750Ti alıp gta 5 falan oynamak istiyorum sizin böyle bir tecrübeniz varmı?
  • Q8200 ile abartı bir fark olmaz ama elbetteki olacaktır. Birazda hızaşırtma yapılırsa tadından yenmez. Ben xenon x5482 kullanıcısıyım. Dual core E6700e göre iki katına yakın performans aldığımı söyleyebilirim. Gelecek ekran kartı ile bu performans farkının daha da acılacağı bariz belli
  • Hozeis. kullanıcısına yanıt
    bende gtx 560 ti var sıkıntı oluyor biraz açıkçası işlemci yetersiz geliyor 2.8 ghz e overclock edildiğinde bir nebze düzeliyor ama bu seferde ısınma oluyor.
    Teşekkürler Hocam benim anakartta en fazla 2.40 ghz olabiliyor.
  • IItwentysixII kullanıcısına yanıt
    Anakartım p5q deluxe hız aşırtma yapmayı düşünüyorum aslında:D ısınma ne durumda olur acaba?
    750 ti gibi orta seviye bir karta zayıf kalır hocam bu işlemci overclock etme durumunuzda yokmuş darboğaz olur ekran kartından verim alamazsınız.
    Darboğaz olacağını biliyorum zaten. Seneye bilgisayarı yükselteceğim için 750 ti alacağım fakat alırsam gta 5 oynayabilirmiyim onu merak ediyorum siz şuan gta 5 oynayabiliyormusunuz o sistemle? Sürekli fps düşmesi falan oluyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hozeis.

Darboğaz olacağını biliyorum zaten. Seneye bilgisayarı yükselteceğim için 750 ti alacağım fakat alırsam gta 5 oynayabilirmiyim onu merak ediyorum siz şuan gta 5 oynayabiliyormusunuz o sistemle? Sürekli fps düşmesi falan oluyormu

Oynarsınız ama dediğim gibi anlık düşüşler oluyor 25-55 fps arasında git geller yaşayabilirsiniz. can sıkıcı oluyor bu da bazen. ama ayarlar normalde olursa fps dşüşü görmezsiniz.
  • Etli bir soğutucunuz yoksa çok birşey beklemeyin. Benim işlemci baya sıcak kanlı idle 41 altı görmüyor. P95te de 75te kalıyor. 150w rdp olsun okadarı. Birazda macun yüzünden aslında. Yetmemişti, gıdım iş olmuştu. Anakart zaten 6 faz çalışmak zorunda kalıyor. Buda ısı artması demek
    q8200 ile gta 5 30 fps de akıcı oynanabilir. fazlası olmaz. q8200 den sonra xenon işlemciye geçmek

%20 anca artış olur.fazlası olmaz. daha fazlası için 2.el 2500k yada i5 4.nesil cpu lara geçmek durumundasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavikıs

q8200 ile gta 5 30 fps de akıcı oynanabilir. fazlası olmaz. q8200 den sonra xenon işlemciye geçmek

%20 anca artış olur.fazlası olmaz. daha fazlası için 2.el 2500k yada i5 4.nesil cpu lara geçmek durumundasın
    x5460 ı taktım çalışıyor fakat bu seferde pc açılışta to unleashed cpu's full power bios update gibisinden bir uyarı veriyor. Açlışıyor ama böyle bir uyarı alıyorum yabancı forum sitelerinden baktım çözümü varda anlayamadım bilen var mdır?
  • quote:

Bende Q8200 kullanıyorum hocam sizin ekran kartınız neydi? Ben 750Ti alıp gta 5 falan oynamak istiyorum sizin böyle bir tecrübeniz varmı?

Q8200 GTA V için yetersiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

quote:

Q8200 GTA V için yetersiz.

Alıntıları Göster
    x5460 ile gta 5 i denedim Q8200 ile normal ayarlarda dahi yer yer 30 fps altına inerken (25-40arası) xeon ile 45 in altına düşmedim dikey senkronizasyonu açıp fps yi 60 a sabitleidm gayet akıcı. gerçekten ciddi bir fark var...

xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 9 Şubat 2023; 20:15:30 >
  • teşekkür ederim bende araştırdım buldum yabancı forumlardan:D ama aynı problemi yaşayanlar olursa buradan alabilirler tekrar sagolun.
    diğer ayarlar high damı ?
  • yok normal high arası. Malum ekran kartı 1 gb .1440x900 çözünürlükte
    Hocam benim monitörün çözünürlüğü 1280*1024 kare monitör distance ayarı işlemciye yükleniyormuş onu düşürürsem oynarmıyım? Diğerlerini yükseltsem
  • bnde xenon 5460 var bosta ısı değeri 100/50 cpu kulanımı 100/100de 70c soğutucum ak cc 7103ep normalmi bu değerler bu işlemci böle mi ısınırmı
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.