Şimdi Ara

Xeon X5460 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
0
Favori
9.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    baktım ben sisteme evt öylede x serisi daha güçlü ondan
  • Infinitum kullanıcısına yanıt
    2 yıldır kulanıyorum x5460 daha bir sorun görmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceyda durmaz

birde diğer konuda ssd flan bahsetmişiniz ssd alsanız o anakarta achi mod desteği yokki tam performanss vermez ssd ona karrta ayrıyetten anakartınız 8 gb kadar ddr 3 ram destekliyor ssd alcanız paraya 8 gb drr 3 ram alınız 7200 rpm hdd alınız windows daha hızlı acılsın daha hızlı bişeyleri bilgisayara yazayım yada daha hızlı uygullamaları acıyım diyorsanız ssd o anakarta 7200 rpm hdd ile aynı performansı verir ki kendim denedim göözlemdledim achi mod olmadan ssd hiç bir +sı yok.

Aynen hocam benim de o konuda çekincelerim vardı.

Daha kendi 4690K'lı sistemime SSD alamadan ofis PC'sine almak üzüyordu zaten :)

RAM kesin alınacak, sadece uyum konusunda sıkıntı var.

Anakartı kesmeden nasıl takacağız işlemciyi peki? Öyle bir imkan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 31 Ocak 2017; 21:01:06 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

işlemci yuvası acık olarak satılıyor zaten bakhttps://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-xeon-x5460-sifir-islemci-377144858/detay
    kesmek eskide kaldı
    örnek bak bunun yuvası acık değil 775 pin yuvasıhttps://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-sunucu-server-intel-06-e5450-xeon-3.00ghz-12m-1333-3842b397-islemci-cpu-392426420/detay 4 tırnak acık olmalı normalde ona bakarak al birde mod stcker limi de sor
    bak burnun ki ise acık https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-intel-xeon-e5450-3.00ghz-12mb-lga775-391327067/detay 4 tırnaklı almasan uğrasırsın birde hocam demesen bayanım ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyda durmaz -- 31 Ocak 2017; 21:11:58 >

ram uyar 4 + 4 takıcan ama max 8 destekler aynı anda hem ddr 2 hem ddr 3 ram kulanamsın tek 8 gb ramda öle 4 + 4 tak ddr 3 1333 mhz destekler ama 1600 flan al uygun bulursan sistem yükseltince anakart flan daha ii olur ileri dönük
  • Tavsiyeler için teşekkürler. Hocam dememin sebebi forum içinde bir cinsiyet belirteci olarak kullanılmaması ama istemiyorsanız demem :)

Bu arada attığınız ilanda sıfır yazıyor mümkün mü bu? Bir de anakarta bir BIOS güncellemesi gerekmiyor mu?

0 olması mümkün değil zira cinden alıyorlar 2. el :D modlamak gerekiyor siz hangisi alcanıza karar verin ban size mod linkini atarım anakart mod linki işlemci ve an akartına göre deişiyor e serisi alın bencede ben x aldım ama e daha az güç çekiyor 0.16 ghz için 40 wat daha cok güç anlamsız gibi :D e 5450 için lin atım size isterseniz mod linki
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceyda durmaz

0 olması mümkün değil zira cinden alıyorlar 2. el :D modlamak gerekiyor siz hangisi alcanıza karar verin ban size mod linkini atarım anakart mod linki işlemci ve an akartına göre deişiyor e serisi alın bencede ben x aldım ama e daha az güç çekiyor 0.16 ghz için 40 wat daha cok güç anlamsız gibi :D e 5450 için lin atım size isterseniz mod linki

Aynen ofiste kullanılacağı için tüm gün açık kaldığı oluyor, güçte önemli. PSU ne kadar güvenilir bilmiyorum. Artı bir de stok fan yetmeyeceğinden (bendeki anakartla OC yapılır mı bilmem) bir soğutucu almak gerekebilir galiba. Ofis programlarında, arayüzde cinnet geçirtmesin yeter. Bu işlemcilerle Windows 10 kullanan herkes memnunmuş, fazlasını istemiyorum zaten. Link alayım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

https://mega.nz/#!nggwED7B!O0IeQQJiMx3ysNg3VeipUKr9UirZWze5XaHZGbABgcM işte burda bunu indir flaşa atacan acılısta flaşa gircen bu indirdiğin doyayı seççen ordan yüklicen tmm dır yüklemesende acılır ama bios uyarı mesajı verir ve e5450 işlemci takıldı die 10 15 sn geç acılır pc bu uyarı yazısı dan dolayı anladın bu linktekini ya indir yada linki kopyala tüm 775 pin işlemcilere uyar bu mod x serisi e serisi ama senin anakartın için her anakrtın modu ayrı iyi forumlar sorun olursa burdayım

e sersi al yeter sana zaten oyunlarda arada 10 12 fps ancak fark ediyor oyun oynamıcana göre e serisi al sen ben tdp değerlerine bakamdan aldım yoksa bende e serisi alırdım bak yukarda verdiğimi indir
    w10 daha stabil değil w7 kur bence reset atınca hızlı acılıo ama pc komle kapayıp acınca yavas acılıo sistem stabilitasyon eksikliği var ehnüz ben w10 kullanıyordum w7 geçtim w7 home basic kur arkada gereksiz calısan hizmet olmaz daha verimli olur pc ultimata flan arkada bir ton ıvır zıfır acık
  • Çift E5345 Var benim sistemde. GTX970 Denedim Sıkıntı çıkarmadı oyunlarda. Ama Ekran kartına yük binen aşırı ekstrem durumlarda biraz sıkıntı verdi.Ama nasıl açıklayacağım o durumu bilmiyorum. Kendi bağlı olduğu sistemde olmayan birkaç sıkıntı oldu görüntüde yazılım kaynaklı olabilir. Genelde oyunlarda Hiç sıkıntı hissettirmedi. gayet iyi performans verdi.

Ki X5460 Daha iyi bir işlemci bence gider

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok sağolun ben de E5450 avına çıkayım o zaman. Gerçi şu aralar hiç vaktim yok ama bir şekilde RAM, HDD ve işlemci edineceğim. Tekrar teşekkürler.

• yapta foto at ozaman aynı anakarta diyorsunda hanı nerde verdiğin linkte anakart mdoeli yazmıyor ki laf deil icrat göster yap buraya resim at donanım haber sayfası acıkken arka planda sana inanalım ozaman 1333 fsb bir anakartabus sınırı yok ise millet keriz boşa yüksek model alıyor deilmi
  • %10 over clok yaptım daha üstünde mavi ekran verio %20 de hiç açılmmıyor peki sebbi ney ısı değeride aynı over cloklu ve over cloksuz
  • kanıt göster bize öle boştan sallama bende 5.0 ghz cıkartıım desem kanıt yok kanıtını koy bak buraya sebebleri ile beraber senin tek bildiğin şey hiç birşey bilmemen hem cahil hem ukalasın :D
  • http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/specs/ga-ep45t-ud3lr_10.html bu anakartla benimkisi birmi şaşkın seni
    https://www.asus.com/tr/Motherboards/P5G41CM_LX/ bu benimki 1333 fsb anakartala 4 ghz flan cıkanları göster bana senin ded,iğin bu yöndeydi benim anakart chıp set 41 bunun 45

• ulançok yalan sölüyorsun 1 . si çalıstırdım demişin bu senin kanal sa sen ingilizce nie yazasın bu 1 senbana dedinki 1333 fsb anakarta 4. ghz üstüne cıktım bu anaakrt 1600 fsb :D buda 2 3. gelirsek g serisi overclock kartıdır diyosun ozaman nasıl oluyorda p 45 chipsetli senin atığın fotodadaki arkadas p serisi anakrtla 5168.86 ghz cıkmıs şaşkın kendi kendini bilgisizliğinle boğucan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyda durmaz -- 1 Şubat 2017; 1:31:16 >

• g sersi over clokkartı diyosun adam nasıl p serisile 5 ghz ulaşmıs sivri zekalı seni burayı terket bence yüzünde kızarmıyor yalan sölerken
  • hiç bir bok bildiğin yok burda post kasıyorsun sen yok kızlar ne anlarmıs yok soğan doğra len sen kendi pasağını temizleye biliyonmu biz olmasak bayanlar olmasa napcaktınız pisliğinizde boğulrudunuz bayanları ezik hiç bir işten anlamayan cahil leştirmeye çalısan senin gibi zihniyetleri kınıyorum annende bir bayan onadamı saygın yok hem erkek hem bayan yaratılış geregi eşittir
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.