Şimdi Ara

Xeon X5460 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
0
Favori
9.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bakir rabalnli stock fan ve duzgun surulmus macuna ragmen masa ustunde 50 derecnin altina inmemesi ve orjinali kadar duzgun yapilmamis paketlenmesinden...
    Bazi firmalarda zat numarasi ve islemci ustudneki id numarasinjn birbirjni tutmamasindan bike anlayabilirsiniz.
    Fakat cekik gozluler calisiyor....
    Ayni sartlar her performans testinde alakasiz puanlar alan islemci de buyuk ihtimal ya direncleri degistirilmis yada tekrar paketlenmis olup isinma sorunu yasiyordur...
    Oldu ki bunalrin hic biri soz konusu degilse sisteme ssd ve bol ram takip i3 leri Aes disinda tokat manyagi yapabilirsiniz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana Gore Phenom II x6 Daha iyi Fakat Phenom II OPTERON Olsa Ucar Ucar intel Xeon Guzelde Oda Cok Eskidi intel Xeon'lu Sistem Kurmak isteyen i3'lu Yada i7'li Kursun Ben Bunu Anlatmaya Calisiyorum Cunku Hyper-Threading Destegi Var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sertan-57 -- 30 Temmuz 2016; 21:27:32 >
  • Reyiz Olduk He :)

• imkamsiz Hayatta i7 920'ye Yaklasamaz i7'lerde Hyper-Threading Var Ayrica L3 Onbellege Sahip intel Xeon'a Gelirsek Mimari Cok Eski Hyper-Threading Yok L3 Onbellek Yok.

• Sertan-57 S kullanıcısına yanıt
    Q9550 i7 860 yakın sonuçlar alabiliyor.O.C ile benzer yada daha iyi performans alınabilir.
    http://www.anandtech.com/bench/product/50?vs=108

• Dostum Sanmiyorum Ama Dedigin Gibi Olsun.

• Herkese merhaba Sanırım bütün 5460'cılar burda bu işlemci hakkında bilgi sahibi bir arkadaşlara sorum olacak. Uzun zamandır ben bu işlemciyi kullanıyorum fakat söyle bir sıkıntım var çekirdek sıcakları bir garip ilk 3 çekirdek gayet iyi boşta iken 10 -20 derece arası fakat 4 cü çekirdek 39 derece sabit. sistemi FurMark ile %100 çalışıtıyorum ilk 3 çekirdek 50 dereci buluyor bazende geçiyor fakat 4. çekirdek 39 derece sabit varmı böyle bir problemi olan 4. çekirdekden şüpelenmeye başladım :D Fotograflarda görüceksiniz zaten :D Cevaplar için şimdiden teşşekür ederim :D

Xeon X5460
     Xeon X5460

• chemist18 kullanıcısına yanıt
    5460 işlemcim ak7103ep fan kasa acık masann üstünde bios ta sıcaklık 42 masaustunde 50 işlemci kulanımı 100/100 iken 70cc normalmi bu değerler bu işlemci böle ısınırmı eski işlemcim intel dualcore e5200 dü böle ısınmıyordu

ak7103ep yazmışım orda dikatli okuyunuz soğutucum budur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceyda durmaz

5460 işlemcim ak7103ep fan kasa acık masann üstünde bios ta sıcaklık 42 masaustunde 50 işlemci kulanımı 100/100 iken 70cc normalmi bu değerler bu işlemci böle ısınırmı eski işlemcim intel dualcore e5200 dü böle ısınmıyordu

ak7103ep yazmışım orda dikatli okuyunuz soğutucum budur

%100 iken 70 derece gayet iyi bir sıcaklık. Ancak neye göre %100, mesela masaüstünde winrar sıkıştırma,oyunda vs yaparken %100 durumda 70C göstermesi kabul edilebilir ama bu değer p95 testinde de 70-72C de kalabiliyorsa şunu diyebilirim; mükemmel ! :)
  • IItwentysixII kullanıcısına yanıt
    67 dereceden sonra o işlemci stabil kalamaz
  • IItwentysixII kullanıcısına yanıt
    yani 4 tane oyun acık istanbul kıyamet vakti isminde oyunsandbox ile 4 çar aynı anda acık ful hd de oyun çözünürlüğü 1280x1024 de 72 drece de ful işlemci kulanımı 100/100 de yani ctrl alt del yapınca görev yöneticisinde performans varya orda işlemci kulanımı 100/100 oluyor 4 çar acınca ozaman 72 dreceyi bulup sıcaklık fanım stock fan deiştirsem güzel bir fan alsam fark edermi xeon işlemciler böle ısınırmıs tdp değeri 120 wat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyda durmaz -- 18 Ocak 2017; 18:6:6 >
  • AbrahamoS kullanıcısına yanıt
    https://www.piriform.com/speccy bunla test et birde fanın nedir benimki bosta 50 derece sıcaklık fanım stock fan mdoeli bu ak7103ep

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyda durmaz -- 18 Ocak 2017; 18:9:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceyda durmaz

yani 4 tane oyun acık istanbul kıyamet vakti isminde oyunsandbox ile 4 çar aynı anda acık ful hd de oyun çözünürlüğü 1280x1024 de 72 drece de ful işlemci kulanımı 100/100 de yani ctrl alt del yapınca görev yöneticisinde performans varya orda işlemci kulanımı 100/100 oluyor 4 çar acınca ozaman 72 dreceyi bulup sıcaklık fanım stock fan deiştirsem güzel bir fan alsam fark edermi xeon işlemciler böle ısınırmıs tdp değeri 120 wat

Kusura bakma ama bişey anlamadım. Full hd diyorsun 1024p diyorsun 72 dereceyi bulup falan feşmekan vsvs.

Xenon işlemciler server işlemciler, stabilite kaybı kolay kolay olmuyor 80-85e falan çıkınca hızdan düşürüyorlar, zaten 90 gördüğünde kitlenip genelde reset atıyorlar. 70 derece bir risk oluşturmaz, throttlinge düşmezler. Bence bi Prime 95 uygula, eğer 85 üstü görüyorsa yada reset atıyorsa ısıdan dolayıdır. Anakartın modeli ne? işlemci yüke binince yeterli gücü alamıyor olabilir mi? Soğutucu ne? Bide onu yazarsan belki mantık yürütebiliriz

• Hocam bende'de bu işlemci var ekim ayın'dan beri kullanıyorum boşta 45-50 arası oyunlarda mesela cs go da 5-6 saat aralıksız oynuyorum gördüğü maksimum sıcaklık 77 ve stabilite'de bi sorun yasamadım.
  • devalionsa D kullanıcısına yanıt
    sizn gözünüzle gördüğünüz anlık değerlerin mi önemli yoksa üreticisinin değeri mi?

http://ark.intel.com/tr/products/33087/Intel-Xeon-Processor-X5460-12M-Cache-3_16-GHz-1333-MHz-FSB
  • Kardeşim 3-4 aydır kullanıyorum işlemciyi zorlayan oyunlarda oynadım sıcaklık 77 dereceyi geçmedi ve stabil şekilde çalışıyor yalan söyleyip milleti yanlıs yönlendirecek değilim burda. Ayrıca stress testinde'de 73-75 dereceyi geçmiyor. Benim uygulayıp gördüğüm değerler daha önemli soruna gelirsek.
  • AbrahamoS kullanıcısına yanıt
    o kulandığın aida yanlıs gösteriyorhttp://www.tamindir.com/speccy/ bunlarla yap testihttp://www.alcpu.com/CoreTemp/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyda durmaz -- 21 Ocak 2017; 9:9:24 >
  • ceyda durmaz kullanıcısına yanıt
    Kızsın ve x5460 kullanıyorsun? hmm
  • Overlock yapan kız arkadaşım var ayrıca en az benim kadar agresif araba kullanan ara ara pati ile kalkmaktan zevk alan kız arkadaşım da var. Cinsiyetle ne alakası var teknolojinin?

• nie kulanamammı ? sonra diyor türkiye niye ilerlemiyor ? işte bunun gibi düşünenler yüzünden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyda durmaz -- 26 Ocak 2017; 21:55:40 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.