Şimdi Ara

Xeon X5460 (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
0
Favori
9.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aydinölü kullanıcısına yanıt
    konu bitti tabiki konuşacak bişey kalmadı.bakın i7 2600k konusu bile bitti ama konun bitmesi işlemcinin bitmesi anlamına gelmez .
  • Yğhaaa tabisi de öyle 😊 daha dün AliExpressden sipariş verdim 4.pcm için ahahahah 3ü de birbirinden berbat pentium e6300 biri diğeri E5*** öteki anakarttan işlemcili (direkt iş pcsi) birinide 300küsüre (muhtemelen iş pcsi dediğim) okutup şu muhteşem,ddr3ün kralı ile "fukara oyuncu pcsi" toplama derdindeyim. Amma ve lakin ki öyle degildir. Bu yüzden dolayıdır ki,bi kaç sorum var işlemci hakkında dilersen özelden yazayım. Ya da burdan paylaşalım konu uzun ama?

Anlat bakalım uzun olsun sorun degil
  • Red_devil33 kullanıcısına yanıt
    Şimdi durum şöyle HP marka bi kasa var PSU muhtemelen 250w bu işlemci şuan Çin'de gelene kadar e8500 alıp onla idare edeyim diyorum gerçi şuan ekran kartım da yok oyunla ilgili pek derdim de yok letgodan gt8500 falan kovalıyorum öyle idarelik...

Anakart msi g41m p33 bu anakarta çözemedim bile daha satıcısı hem DDR2 hem DDR3 olduğunu söyledi(bu konuda ayrıca bi derdim var. Hem 2 hem 3 ramle birlikte çalıştırabilir miyim çalıştırmaz mıyım bunu da bilmiyorum),soketi 775... Şimdi bu Xeon x5460 denen işlemci 771p Çin'den gelenleri 775e uyarlıyorlarmış ama yine de bu anakartta x5460ı çalıştırmak için herhangi bir program indirme bişey güncellemesi vs gerekli mi ve ben bu işlemciye OC yapma derdinde falan da değilim 3.16 GHz kafii.

Konuyu toparlamak gerekirse;

Anakart: g41mp33 bu anakartla Xeon x5460 çalışır mı?

Psuyu yeni bir ekran kartı alana kadar değiştirmem gerekir mi?

Anakartın ram konusu... ddri ve mhzsi kaç olan ramleri tercih etmeliyim ve soğutucular olup olmaması çok bişey değiştirir mi?

Genelde anakart üzerine sorular ama en nihayetinde Xeon bu sistemin en mühim parçası.

1.)Ddr2 ve ddr3 bir arada çakışmaz ama bu anakartta hem ddr2 hem ddr3 soketi var 2x8 ddr3 takarsın olur biter ddr2 den uzak dur hızı çok düşük.
    2.) Çinden gelen işlemci 775 pin anakartlara uyuyor bunun için işlemcinin etrafına 2 çentik açıyorlar böylece 775pin ana karta oturması sağlanıyor. İşlemciyi çalıştırmak için herhengi bir programa gerek yok .
    3.) G41 lerin neyse hepsi x5460 destekler .
    4.) Ddr3 tercih et ddr3 ye 2400 mhz ye kadar çıkıyor mhz nekadar yüksek olursa okadar iyi 1800mhz de tercih edebilirsin pek birşey kaybetmezsin
    5.) Psu yu yeni sistemi toplayama kadar değiştirme bişey olmaz.
    Sana bir tavsiyede bulunayım bukadar maceraya gireceğine
    Al bir 1155 pin standart h61 anakart tak i7 2600 ü k olmasına gerek yok.çünkü k olanlar daha pahallı zaten oc de yapmayacaksın.
    Mis gibi kullan .

Yok be abi para yok işte hem biraz uğraşayım diyorum ay başında işten atıldım home Office iş falan bakıyorum. Anlican böyle şeylerle biraz uğraşmak istiyorum bi de 8*2 olmaz anakart Max 8gb kabul ediyor tek slot 8gb alıcam fiyat 190 lira civarı oldukça ucuza kapanacak gibi bu sistem. Yine de tavsiyen için sağol :') aynı soruyu özelden birine sordum bios için mikrokod gerekli dedi de bana öyle bişey gerek yok diyorsun öyle mi?

Bilginer güvenerek sistem toplamaya devam ediyorum.

Ha bu arada anakart ve işlemci Max 1333 MHz ddr3ram kaldırıyor biliyorum 1333 de de pek fark etmez diye düşünüp 1333e giriyorum 800 ve 666 ile arasındaki uçurumu da görmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aydinölü -- 4 Kasım 2019; 13:46:35 >
    Micro kod olayını ilk senden duydum . Bende çok bilgili degilim bu tür sistem toplayanlar daha iyi bilir. Ben de 775 pine xeon toplamak istedim baktım birileri yazmış xeon stok soğutucuyla boşta 70 derece ozaman vazgeçtim. 300 e z77 anakart 250 yede i7 2600k işlemci bulunca 1155 pin sistem topladım .

Boşta 70 derece umarım yalandır veya uçuk bir OC sonrası olmuştur yoksa bu kadar meşhur bir işlemcinin boşta 70 derecede çalışmasına ihtimal vermiyorum.

• X5460 kullandım boşta 70 derece olma gibi bir durumu yok. Stok fan ile oc yapılmaz pek o kadar. X5460 yerine e5450 de terhic edilebilir. Microcode olayına gelirsek 775 pin anakartlar 771 pin işlemcileri doğrudan desteklemediği için microcode yüklenmesi lazım ayrıca win10 microcode yüklenmemiş anakartlarda boot bile etmiyor. Microcode basit bir işlem bios güncellemesi sadece. Anakartiniz tek bir slotta 8 gb ram çalıştırmayabilir bu aklınızda bulunsun.

Edit:https://www.youtube.com/channel/UCeH3vDZOE9f8_XvnMcvxzsg

775 anakart ve uyumlu Xeon işlemciler ilgili çok fazla bilgiyi bu kanalda bulabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2019daDHyekatilmak -- 4 Kasım 2019; 15:24:37 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 4 yıldır bu sistemi kullanıyorum.oc yapcaksanız soğutucu iyi olması lazım,bf5 dahil oyunları oynuyorum,Multi'de tabiki darboğaz vardır.https://forum.donanimhaber.com/e-5450-3-95-ghz-970-gtx-performans--106222921
  • bonjurkes kullanıcısına yanıt
    Peki sana sorum şu bu işlemci madem Xeon serisinin en mükemmeli,neden hâlâ x3440 en meşhuru? X3440 bundan daha mı iyi?

• Çok takip etmediğim için birşey diyemiyorum.E5450 şuan memnunum.Artık bf5 Multi de sıkıntı çıkarıyor.Anlık fps düşüşleri oluyor.4 çekirdek artık yetmiyor,Multi oyunlarda.Aşağıdaki linke bak istersen.Kıyaslama yapmış.https://www.youtube.com/watch?v=ZtScOmBHlM8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonjurkes -- 8 Kasım 2019; 21:31:57 >
  • Arkadaşlar selam bu işlemciyi aldım bios update ile ilgili sorun yaşıyorum bana yardımcı olabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurt gibi açım -- 10 Şubat 2020; 16:58:1 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.