Şimdi Ara

XENON ÖN FAR + Ön SiS Farları=Muayene (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
0
Favori
54.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşım tanıdığını ve ekstradan parayı araya sokup , sislerde 8 k zenon , sonradan takılma merceksiz h4 bizenon 8 k zenon far , 3 no cam filmi , mühürsüz app plaka(orj bagajda.kesik app plaka ) ferrari kornası ile muayeneden sorunsuz geçti.

Para , para , para..!!
  • Sanırım herkes şokta hala
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeLiCe_DoLuCa

gözünüz bozuksa siz gözlük takın ya da araba sürmeyin o zaman hocam! sizin gözünüz bozuk diye ya da bir başkasının xenon u var diye ben mi gözlük takacağım?

quote:

Orijinalden alıntı: ringstar

quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

quote:

Orijinalden alıntı: eraysgt

xenon yakışıyor arabaya.öyle olmasa herkes xenon peşinde koşmazdı.ayrıca sayfada görüldüğü üzere zenginin malı züğürdün çenesini yorar.

Bu arada merceksiz xenon muayeneden geçmez sise zaten bakmıyorlar.muayeneden önce eski ampuller takılır,muayeneden sonra xenonlar yerini alır,far ayarı da ihmal edilmez..

Mercekli, yıkamalı, otomatik yükseklik ayarlı, yerden yüksek olmayan Xenon'lar evet yakışıyor.. ancak ortada şöyle bir gerçek var tam olayı algılayamamışsın, ZÜĞÜRTLER çakma xenon takar, çenesi yorulan, küfretmekten bithap düşen ise bizleriz. Paran yetiyorsa xenonlu araba ALIRSIN,
    yetmiyorsa otur evinde ağla ne b.k yersen ye, patronundan zam iste kimsenin kimseyi trafikte taciz etmeye hakkı yok, lanet olsun hepinize ya doldum gece gece ceza bile alcak olsam şu söylediklerimden dolayı umrumda değil ben 3 ay foruma girmiyim ama en azından şu başlığı açan ve okuyan 2 tane çakma
    xenon sahibini bile caydırsam bu benim için sevaptır!!

Aracımın aydınlatması çok kötüydü ve çok feci yağmurlu bir havada 3 saat mücadele ettim.doğru şeritten gittiğime bile emin olamıyordum.o badireyi atlatır atlatmaz,gidip farları değiştirdim içinede xenon kit taktım.şimdi gündüz gibi gidiyorum.xenon farların göz alması birazda sürücünün suçu.çünkü karşıdan değişik ışık görünce insan gayri ihtiyari direk farın içine bakıyor ve fazlasıyla etkileniyor.sizlere tavsiyem sadece önünüze bakın gözünüzü sol tarafa asla kaydırmayın.inanın etkilenmezsiniz.benim gibi bir sürü xenonlu araba da bana karşıdan geliyor yemin ederimki hiç etkilenmiyorum.bence herkesin taktırıp kullanması gereken bir buluş.özellikle yaşlıların.çünkü yaşlandıkça görüş düşüyor.
    bir diğer çözüm ise: sarı camlı anti sis/anti far gözlükleridir.fiyatı 15tl den başlar markaya göre artar ama aşağı yukarı hepsi aynı vazifeyi görür.gece böyle bir gözlük taktığınızda,karşıdan gelenlerin ön tarafları sığdırabildikleri kadar xenon,sis filan dolu olsun vız gelir tırıs gider.inanın bana.şu an öğretmenim ama daha önce 15 yıla yakın gözlükçülük yaptım ve tecrübeye ve mesleki bilgiye dayanarak söylüyorum.bu gözlükleri taktığınızda ışığı toplamaz heryere dağıtır bu sayede karanlıklar daha aydınlık sisli havalarda daha aydınlık görürsünüz ama farların göz alma özelliğide ortadan kalkar.bence okadar lanete gerek yok belki o lanetlerden birisi sahibine ulaşamazsa dönüp sizi bulabilir 15-20 tl çok para değil eğer o kadar rahatsız oluyorsanız eğer. arkadan gelenler için de kendiliğinden kararan aynalar var onlarada bakın isterseniz veya perde de olabilir.
    sözün kısası eğer görüşünüzde eksiklik varsa bence xenon taktırın.herkes takarsa harkesinde gözü alışır sorun olmaz.

Dediğim gibi benim diğer mesleğim gözlükçülük hala da dükkanım var.düzenli olarak ta muayene oluyorum.Sarı gözlük, rahatsız olanlar için tavsiyemdi.İsteyen takar dener istemeyen denemez.Ben sarı gözlük kullanıyorum.hiç bir şekilde çakma da olsa xenondan etkilenmiyorum hatta hiçbir ışıktan etkilenmiyorum.xenonlarımı da asla çıkarmam.herkese de bol xenonlu sürüşler dilerim...

• quote:

... xenon kit taktım.şimdi gündüz gibi gidiyorum.xenon farların göz alması birazda sürücünün suçu.çünkü karşıdan değişik ışık görünce insan gayri ihtiyari direk farın içine bakıyor ve fazlasıyla etkileniyor.herkes takarsa harkesinde gözü alışır sorun olmaz.

Tebrik ediyorum. Farın optik yapısına uygun olmayan bir ampul takarak ışığı karşıdan gelenin gözüne sokuyorsunuz. Ve herkes taksın, millet alışsın diyorsunuz. Göz böyle şeylere alışamaz, bu şartlara maruz kalırsa bozulur.

Sırf sizin gibiler yüzünden; merceğimi bi-xenon ile değiştirip halojen uzunlara da 100w takarak; öyle değil, böyle göz oyulur demek istiyorum...
  • İnşallah çakma xenon farları olan herkes önce çevirmede bunun için ceza yer sonra çevirmeden çıkıp daha 1 km bile gitmeden takla atar ve sürücüsü felç kalırda bi daha bırakın araba kullanmayı arabanın içine bile oturamaz.

Lanet olsun hepsine, diğer sürücüleri rahatsız etmeye ne hakkınız var,
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara_eylül

İnşallah çakma xenon farları olan herkes önce çevirmede bunun için ceza yer sonra çevirmeden çıkıp daha 1 km bile gitmeden takla atar ve sürücüsü felç kalırda bi daha bırakın araba kullanmayı arabanın içine bile oturamaz.

Lanet olsun hepsine, diğer sürücüleri rahatsız etmeye ne hakkınız var,

sakin ol şampiyon
  • quote:

quote:

quote:

xenon yakışıyor arabaya.öyle olmasa herkes xenon peşinde koşmazdı.ayrıca sayfada görüldüğü üzere zenginin malı züğürdün çenesini yorar.

Bu arada merceksiz xenon muayeneden geçmez sise zaten bakmıyorlar.muayeneden önce eski ampuller takılır,muayeneden sonra xenonlar yerini alır,far ayarı da ihmal edilmez..

Mercekli, yıkamalı, otomatik yükseklik ayarlı, yerden yüksek olmayan Xenon'lar evet yakışıyor.. ancak ortada şöyle bir gerçek var tam olayı algılayamamışsın, ZÜĞÜRTLER çakma xenon takar, çenesi yorulan, küfretmekten bithap düşen ise bizleriz. Paran yetiyorsa xenonlu araba ALIRSIN,
    yetmiyorsa otur evinde ağla ne b.k yersen ye, patronundan zam iste kimsenin kimseyi trafikte taciz etmeye hakkı yok, lanet olsun hepinize ya doldum gece gece ceza bile alcak olsam şu söylediklerimden dolayı umrumda değil ben 3 ay foruma girmiyim ama en azından şu başlığı açan ve okuyan 2 tane çakma

Aracımın aydınlatması çok kötüydü ve çok feci yağmurlu bir havada 3 saat mücadele ettim.doğru şeritten gittiğime bile emin olamıyordum.o badireyi atlatır atlatmaz,gidip farları değiştirdim içinede xenon kit taktım.şimdi gündüz gibi gidiyorum.xenon farların göz alması birazda sürücünün suçu.çünkü karşıdan değişik ışık görünce insan gayri ihtiyari direk farın içine bakıyor ve fazlasıyla etkileniyor.sizlere tavsiyem sadece önünüze bakın gözünüzü sol tarafa asla kaydırmayın.inanın etkilenmezsiniz.benim gibi bir sürü xenonlu araba da bana karşıdan geliyor yemin ederimki hiç etkilenmiyorum.bence herkesin taktırıp kullanması gereken bir buluş.özellikle yaşlıların.çünkü yaşlandıkça görüş düşüyor.
    bir diğer çözüm ise: sarı camlı anti sis/anti far gözlükleridir.fiyatı 15tl den başlar markaya göre artar ama aşağı yukarı hepsi aynı vazifeyi görür.gece böyle bir gözlük taktığınızda,karşıdan gelenlerin ön tarafları sığdırabildikleri kadar xenon,sis filan dolu olsun vız gelir tırıs gider.inanın bana.şu an öğretmenim ama daha önce 15 yıla yakın gözlükçülük yaptım ve tecrübeye ve mesleki bilgiye dayanarak söylüyorum.bu gözlükleri taktığınızda ışığı toplamaz heryere dağıtır bu sayede karanlıklar daha aydınlık sisli havalarda daha aydınlık görürsünüz ama farların göz alma özelliğide ortadan kalkar.bence okadar lanete gerek yok belki o lanetlerden birisi sahibine ulaşamazsa dönüp sizi bulabilir 15-20 tl çok para değil eğer o kadar rahatsız oluyorsanız eğer. arkadan gelenler için de kendiliğinden kararan aynalar var onlarada bakın isterseniz veya perde de olabilir.
    sözün kısası eğer görüşünüzde eksiklik varsa bence xenon taktırın.herkes takarsa harkesinde gözü alışır sorun olmaz.

Öncelikle şunu ifade etmek isterim;
    Sizi hem şahsi olarak hemde yönetici olarak forumda diğer arkadaşlara kötü örnek olmak adına şiddetle kınıyorum.

Bakınız ben makina mühendisiyim, aydınlatma teknolijisi üzerine çalışmalarım oldu, söylediklerinize katılmıyorum. Bir defa gözü alan bir fara insan alışamaz, bu saçma bir varsayım. Lütfen düşünerek yazalım.

Sizin gözünüze fener tutalım bir süre, gözünüz alışmayacaktır, rahatsız olmaya devam edersiniz, çek şu feneri dersiniz, direnirsiniz, feneri kapadığınız anda bir süre karanlık noktalar görürsünüz, görüşünüz bozulur. Bu insan gözünün yaratılış fıtratında vardır. Bende olmuyor diyen olamaz. Tıbbi olarak bu böyledir, mantık diyor, el insaf diyorum, ufak atınız diyorum. İşkence esnasında, sorgu esnasında bile insanın gözüne şiddetli ışık tutulur. Kimse zevk almaz bundan.

Yağmurlu havalarda görüşüm az demişiniz. Xenon yağmurlu havalarda, özellikle beyaza yakın renklerde iyi değildir, net görüş elde edilemez. Yağmurlu havalarda sarı renklere yakın far daha güzel aydınlatma yapar. Bilmiyor iseniz lütfen öğreniniz. Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp, bile bile öğrenmemek çok çok ayıp...

Demişiniz fara bakmayın, fara zaten bakmıyoruz, bakamıyoruz, gözümüzü kaçırıyoruz ama mümkün değil, bakmasakda o ışık insanı mahfediyor, önünüzü göremiyorsunuz. Ayıp yahu ayıp, utanın biraz lütfen... Diyorsunuzki bakmayın, oldu, isterseniz gözümüzü tamamen kapatalım! Yeterki siz önünüzü görün beyefendi! İnsaf artık!!!

Önünü görmek istiyor isen mercekli xenon kullanacaksın! Diğer insanlara zarar vermeyeceksin! Ben göreyimde diğer insanların canı cehenneme demek olmaz! Siz bunu yapıyorsunuz şu anda...

Saygı görmek istiyor, bu yazdıklarımdan rahatsız oluyor iseniz saygılı olacak, diğer insanların gözünü trafikte oymayacaksınız! Yoksa bu kadar sert tepki alırsınız! Şunu bilesiniz, trafikte bu tepkinin çok daha sertini alıyorsunuz. Günün birisinde birinin sabrı taşar, gelir yanınıza farlarınız beni mahvediyor derse verirsiniz cevabını, alırsın cevabınızı!

İnanamıyorum, aman Allahım birde siz öğretmensiniz... Yanlışmı okuyorum!!! Olamaz bu, olmamalı!!! Gençlere,yeni nesilleri yetiştiren, örnek olan bir kişisiniz, öğretmensiniz... Eh öğretmen bunu yaparsa gençler ne yapsın... Yazık yahu! Yazık! Yazık! Pes yani, pes pes! Nasıl olur bu???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Diğer insanları hem utanmadan rahatsız edecek, farlarınızla gözlerini oyacaksınız, hemde gelmiş burada akıl vereceksiniz... Siz önce o farları değiştirin, diğer insanlara akıl vermeyin! İnsanlar şunu istiyor, hava kararınca gözleri oyulmadan, rahatsız olmadan varacakları yere varmayı!

Siz o rezil farları yakın, biz gözlük takarız, perde kullanırız hatta isterseniz bakmaz gözümüzü kapatırız, siz yeterki önünüzü görün!!! Olaya bakınız, birde bunu yazan bir öğretmen....

Sayın öğretmenim, insanlara örnek olunuz lütfen... Lütfen diyorum, rica ediyor,yalvarıyorum! Önünüzü görmek istiyor iseniz mercekli far taktırınız. Bunun modifiyesini yapan bir sürü insanlar var. Öyle ahım şahım parayada yapmıyorlar bu işi, araştırınız, çok ucuza çözersiniz, aracınızı falan değiştirmeye gerek yok... Çok kaliteli aydınlatma elde edersiniz. Yeterki bunu isteyiniz, hata yaptım deyiniz, yanlış yaptım, bilmiyordum deyiniz, yüzünüz kızarsın, telafi ediniz. O gece rahatsız ettiğiniz insanlardan özür dileyip, hatanızdan dönünüz... Yada burada öğretmenim demeyiniz, demeyinizki bir öğretmen nasıl böyle bir saygısızlığı yapar demeyelim!

Sözlerim ağır oldu, kabul ediyorum, ama gece gözümün oyulmasından, kaza tehlikesi geçirmekten bıktım usandım. Bir süre önce aynı sizin gibi çakma xenonları yakmış gelen bir kişi yüzünden kaza yapıyordum. Adam soldan yakmış geliyor, yol iki şeritli ve dar. Öndeki araç durmuş, çakma xenonun ışık şiddetinden önümü göremedim. Önümdeki aracın fren lambasını geç farkettim. Kılı kılına kurtardım. İnip varacaktım o çakma xenon takan aracın yanına... Ya sabır dedim, bana yakışmaz dedim...

Ama sabrımızı fazla zorlamayınız!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sizden saygı istiyorum öğretmenim, sadece saygı! Evlatlarımızı size emanet ediyoruz. Böylemi olacaksınız...

Hala şaşkınlık içerisindeyim, bir öğretmen bunu yapıyor ise...

Pes diyorum...

Sözün bittiği noktadır bu...

İnanın ne diyeceğimi şaştım..................................................................................................
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DeLiCe_DoLuCa

gözünüz bozuksa siz gözlük takın ya da araba sürmeyin o zaman hocam! sizin gözünüz bozuk diye ya da bir başkasının xenon u var diye ben mi gözlük takacağım?

quote:

quote:

quote:

Dediğim gibi benim diğer mesleğim gözlükçülük hala da dükkanım var.düzenli olarak ta muayene oluyorum.Sarı gözlük, rahatsız olanlar için tavsiyemdi.İsteyen takar dener istemeyen denemez.Ben sarı gözlük kullanıyorum.hiç bir şekilde çakma da olsa xenondan etkilenmiyorum hatta hiçbir ışıktan etkilenmiyorum.xenonlarımı da asla çıkarmam.herkese de bol xenonlu sürüşler dilerim...

Sen çakma xenon takacaksın diye biz gözlük kullanacağız öylemi! Sana ne, gözlük kullanmak zorundamıyız, vallahi yukardaki mavi ile renklendirdiğim kalın ve büyük puntalarla yazdığım yazım az bile olmuş!

Bundan sonra sabretmeyeceğim, çakma xenon kullananlara sabretmeyeceğim,buradada trafiktede!

Çünkü bu tip insanlar bunu hakkediyorlar!

Az bile!
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• "set" arkadaşım söylediklerinize %100000 katılıyorum. Apaçilik olsun diye beyaz-mavi xenonlarla gezenlerin de aklından şüphe duyuyorum. Xenon 4300K'dır. 4300K'dan uzaklaştırça görüş düşer. Ayrıca her K artışı, özellikle olumsuz hava şartlarında görüşü azaltır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: set
    Bundan sonra sabretmeyeceğim, çakma xenon kullananlara sabretmeyeceğim,buradada trafiktede!

Çünkü bu tip insanlar bunu hakkediyorlar!

Az bile!

Boşuna uzunlara "bi-xenon+100w halojen" demiyorum. Mümkün olsa arkaya bile takacağım.
  • Arkadaşlar bunu ben söylemiyorum, bunlar bilimsel gerçekler....

Ben şuna şaşırdım, öğretmen olmuş gelmiş ne diyor... Birde biz çocuklarımızı bu öğretmene emanet edeceğiz...

Tutamadım kendimi, ağır oldu ama hakikaten hakkediyor. Hakaret etmedim, ağır konuştum, konuşulmayacak kadar değil, ifadeleri şoke etti beni. Birde gelmiş akıl öğretiyor, ben çakma xenonlarımı yakayım, sizde şunları şunları yapın diyor bize!

Yahu ne diyeyim, tepki vermemek mümkün değil....

Pes yani bu kadarına...
  • quote:

Arkadaşlar bunu ben söylemiyorum, bunlar bilimsel gerçekler....

Ben şuna şaşırdım, öğretmen olmuş gelmiş ne diyor... Birde biz çocuklarımızı bu öğretmene emanet edeceğiz...

Tutamadım kendimi, ağır oldu ama hakikaten hakkediyor. Hakaret etmedim, ağır konuştum, konuşulmayacak kadar değil, ifadeleri şoke etti beni. Birde gelmiş akıl öğretiyor, ben çakma xenonlarımı yakayım, sizde şunları şunları yapın diyor bize!

Pes yani bu kadarına...

Dostum böylelerine ne desen boş karşısındakini düşünmezler onun için araba şık dursun dikkat çeksin kendi önünü görsün önemli olan o 100 lirayada xeon satıyolar ki oo şahinlerde bile var artık yani gerisini siz düşünün... Ve en önmli muane olayı muaneye girerken takar normal sarı lambaları çıkar nasılsa 2 sene geçerliliği yokmu muanenin çıkınca geri takar halkın gözlerini maf etmeye kazaya sebebiyet vermeye devam eder bu kadar basit biz ne desek boş,,,,,,,,,,,,,

• Farlarını çakma xenon yapmış ne kadar insan varsa hepsinin ...... Ya arkadan dikiz aynasından gözüme vuruyor o saçma sapan ışık yada karşıdan gelince..... Bu duruma gerçekten devletin el atması lazım... Şunuda söyleyeyim lafım merceksiz Xenon farı olanlaradır ! Orjinal AFS 'li Xenon farlara değil....
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaNeRR

quote:

Pes yani bu kadarına...

Dostum böylelerine ne desen boş karşısındakini düşünmezler onun için araba şık dursun dikkat çeksin kendi önünü görsün önemli olan o 100 lirayada xeon satıyolar ki oo şahinlerde bile var artık yani gerisini siz düşünün... Ve en önmli muane olayı muaneye girerken takar normal sarı lambaları çıkar nasılsa 2 sene geçerliliği yokmu muanenin çıkınca geri takar halkın gözlerini maf etmeye kazaya sebebiyet vermeye devam eder bu kadar basit biz ne desek boş,,,,,,,,,,,,,

polisler devamlı kontrol yazsa bunlara etkili cezalar verse o zaman bunlar bir daha yapmazlar. hatta cinayete teşebbüsten içeri atsalar günlerini görürler. çünkü karşıdan gelen bunlar yüzünden kaza yapıp hayatını kaybetme riski var. bu da cinayettir. bu tip insanlar ne yazık ki sadece cezadan anlıyor. döve döve öğretmek lazım. bunlarda hiç vicdan,saygı filan yok. birde öğretmen olmuş bir tanesi. inşallah işinden kovulur da daha fazla çocuğa zarar vermez.

@set sen haklısın. bunlar her söylediğini hakediyor.

• quote:

Pes yani bu kadarına...

Az bile konuştunuz, zanaatimce Yönetici Sıfatınızdan dolayı kendinizi zor tuttunuz, size de yakışanı yaptınız.. Her gün dua ediyorum, yüksek şiddetli bir kaza geçirsinler(ama başka insanlara zarar vermeden, takla falan atabilirler yol dışında, refüje girebilirler, vea yol boşsa karşı şeride uçabilirler) akılları başlarına gelsinler diye ama ne fayda bu densiz, saygısız, Allah'ından bile korkmayan, yediği küfürlerle daha da tatmin olan, artık erkek mi tavlamaya çalışan kız mı belli değil, tahminimce de abazanın önde gideni sürücü kitlesi DAHA BİLE ARTIYOR. (Ankara'da ikamet ediyorum) Devletin, Türk Polisi'nin ve Emniyet Genel Müdürlüğünün bir an önce bu duruma el atması lazım, 56 yaşında babam çok acil açmak zorunda olduğu bir telefon görüşmesi yaptığı için anında ceza yiyor(haklı olarak),ama bu insana benzeyen az gelişmiş hayvanlar nasıl bu kadar rahat dolaşabiliyor hayret ediyorum..

• Çakma zenonların Ülkemizde Bolca olması.. Eğitim ve Gelir seviyesinin düşük olmasını,Görgüden ve Kültürden nasibini alamamış insanların bolca olduğunu gösterir.

Kırmızı ışıkta beklerken arkama bi araba gelmişti Çakma zenonlarını + Zenonlu sislerini falan hepsini yakmış bi şekilde.. Tesadüfende yol tıkalıydı ve 3-4 dk kadar o ışığa katlanmak zorunda kaldım,En son indim arabadan dayanamadım söndür lan şu ışıklarını dedim içindeki sürücüde 24-25 li yaşlarda bi arkadaştı.. Tamam kusura bakmayın dedi ve sadece parkları yanıcak şekilde söndürdü,Tahmin ediyorumki söndürmeseydi orda bi kargaşa çıkarıcaktım.

Hala o çakma Xeononlarla gezen sürücülere bol selam ve öpücüklerimi yolluyorum.
  • set'i bile çileden çıkarmayı başarmışlar. Halbuki çok naif bir insandır

Bu konuda bir düzenleme ya da denetleme için kılını kıpırdatmayan, masalarının başında hafiften kıçlarını kaldırıp osurmak suretiyle çaylarını yudumlayanlarda kabahat. Eskiden 100 araçtan birinde denk gelirdi bu Xenon saçmalığı. Şimdi 5 araçtan birine küfür ediyorum.

Nasıl bir öküzlüktür, nasıl bir görgüsüzlüktür...
  • Sis farlarıma orjinal halojen ampuller takılı. Gereksiz yere de asla ve asla açmam. Sırf karşıdan böyle biri geldiğinde açmak için, ayarını yükselttim.
  • abartmamak lazım xenon farda öncelikli olan farın mercekli olmasıdır mercek ışığı toplar tek bir noktaya kanalize eder merceksiz xenon ışığı saçar farın içinde ışık projektör gibi olur her tarafı aydınlatır.. cahil bir sürücü bunu çok harika görsellik olarak bulabilir ama karşıdan gelen yada önündeki sürücüyü kör eder o ışık onu bilmez..

eski araçda olsa gerekli modernizasyon yapılırsa farlarında yani mercek uygulaması falan yapılırsa farlara onlarda xenon takabilir bir zararı olmaz.. ben artık 4300k stadartı geçdim 6000k taksalar yatıp kalkıp dua edicem..

sislere gelince amerikada bazı van suv yada pickup larında eyaletine bağlı olarak sislerinde xenon vardır.. mesela sisin çok ağır ve yoğun olduğu hava şartlarının çetin olduğu eyaletlerde sisleri xenonlu yapıyorlar ama bu xenon bildiğiniz xenon değil 3000k koyu sarı xenon dur.. neden 3000k dır çünkü nasıl 4300k ideal xenon değeri ise insan gözüne 3000k da sisi dağıtan jilet gibi delen tek renk değeridir.. sisi beyaz ışık delmez tam aksine duvar gibi yapar önünüzü hiç göremessiniz sisi dumanı delen tek renk koyu sarı renkdir..

• quote:

Pes yani bu kadarına...

öğretmenliğe neden bu kadar takılıyorsun ki?
    artık her önüne gelen öğretmen olup çıkıyor zaten normal ben şaşırmıyorum artık
    sen bu topice gelip şoke olmuşsun ben sana DH'de sis farını merceksiz xenonu savunanların çetelesini çıkartayım onların gerekçelerinede bir bak istersen artık güler misin ağlar mısın

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.