Şimdi Ara

XC90 D5 AWD mi yeni E220d mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Babam 2006 VW Passat 2.0 Tdi aracını değiştirme kararı aldı ve benim radarıma giren 2 araç başlıkta belirttiklerim. Yeni E serisine dair test internette pek bulamadım. En ideal video şu:https://www.youtube.com/watch?v=1GVc3MBtB6w

Şimdi segmentler farklı olunca bu iki modeli kafa kafaya koyup da karşılaştıran yok

Sizden rica etsem bu iki araç hakkındaki düşüncelerinizi, siz olsanız hangi sebeple hangi aracı tercih edeceğinizi yazar mısınız? Ve tabi farklı bir araç öneriniz de varsa okumak isterim.

İyi akşamlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imOKAY -- 23 Haziran 2016; 15:49:50 >

• Ikisi de iyi araba. Birini alsan digerimde gozun kalir. O yuzden biz ne desek bos. Baban begendigini alsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla ben olsam XC90 alırım mis gibi yeni farklı araba, birkaç aya kalmaz ortalık zibil gibi E serisi dolacak.

• Yeni E serisini kullandım dizeli oldukça az yakıyor şehirdışı 5 karmada 6 6.5 litre. Performansı gayet güzel malzeme kalitesi yalıtımı ve süspansiyonu da iyi, arkası çok geniş değil bagajı yeterli, bu araçta command online Mutlaka almak lazım, burmester ses sistemi de gayet iyi mesela Jaguar'daki Meridian'dan kesinlikle daha iyi bir kalitesi var. Fakat 300 bin tl ve üzerinin bu araç için biraz fazla olduğunu düşünüyorum. Araç yeni kasasıyla birlikte tasarım olarak 2-3 tık geriye gitti, makyajlı W212 bundan çok daha güzel ve bu aracın parasına o araçtan 2 tane alabilmek mümkün.
    Bütçeniz el veriyorsa yeni XC90 çok farklı ve özel bir seçim olacaktır, performansı ve yakıtı E220d kadar olmaz ama.

• Abstraction kullanıcısına yanıt
    Mercedes'te karar kılacak olursak şu kasa değil de

bu kasayı tercih ederiz.

üstteki yeni e sınıf kasa coupe alınmıyorsa çok çirkin :)

• E serisi çok güzel araba da xc90 mükemmel ötesi bir alet kesinlikle xc90

• Karşılaştırmayı her türlü Xc90 alır.
    Ama uzun yolda konforlu bir sürüş için kullanılacaksa konfor ve yakıt için E220 daha mantıklı oluyor.
    Ayrıca E220 Volvo kadar değer kaybetmez.

• 10 yıl aynı araç kullanan biri ise xc90 gözü kapalı tercih edilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • E220 o fiyata dizel olarak alınmaz, benzinli olanı alınır ama diğer taraftan xc90 apayrı bir araç şimdi.

• XC'nin olduğu listede kesinlikle başka bir araca bakmazdım...xc bu konsepte muhtemelen yeni bir çığır açtı...bundan sonra bu piremium sınıfta xc'yi geçmeye çalışacak diğer markalar..

• quote:

Orijinalden alıntı: imOKAY

Yeni E serisine dair test internette pek bulamadım.

Mercedes E220d İncelemesi

https://www.youtube.com/watch?v=B06qNqBHgmg

İncelemeyi geçtiğimiz günlerde seyretmiştim anladığım şu; Gerekli opsiyonlarla birlikte alırsanız sınıfına göre kusursuza yakın duruyor.

Şahsi görüşüm, yinede Volvo XC90 olacaktır. Mercedes'in S Class ile C Class'ı karıştırıp ürettiği yeni E Class mı? Yoksa yepyeni yüzüyle Volvo XC90 mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safa_oyuncu -- 23 Haziran 2016; 3:50:15 >

• Su anki araciniz model yilindan itibaren kullandiginizi varsayarsak surekli araba degistirmiyorsunuz.

Ben SUV seven bi insan degilim. X6 haric.

Xc90 la beraber sevdigim ikinci suv.

Gercekten kaliteli ve elit bi araba. Alinir en az 5 yil binilir.

Ikisi arasinda tercih yapacak olsam xc90'i tercih ederim.

• illa ikisi içinden seçecek olsam xc90 alırdım.
  • Bir yanda SUV, sürekli 4 çeker, gırtlak dolu dizel. Diğer yanda Merso kalitesinde dizel. Kafa karıştırır, yüksek araba isteniyorsa XC90,gerisinde ben olsam E220d tercih ederdim.

• Okullar kapanınca radar genişler

• XC90 en beğendiğim araba. Yeni E serisi de son dönemde çıkan arabalar arasında yapılan testlerde en çok beğenilen araba. Bir ihtimal yeni 5 serisi ona kafa tutabilir çıktığı zaman.
    İkisi arasındaki temel fark iç mekanın aldığı yolcu sayısı. XC90 7 yetişkin taşıyabilirken, dün bayide incelediğim yeni E serisinin şaft tüneli o kadar kalın ve yüksek geliyor ki arka koltuğun ortasında yolculuk etmek zor olacaktır. Bu durumda biri 7, biri 4 kişilik araba neredeyse. Bu açıdan da ihtiyacınız olarak değerlendirebilirsiniz.

Tahminin E serisi ikinci elde değerini daha çok koruyabilir ama uzun süre binilecekse benim de tercihim XC90 olurdu.
  • imOKAY kullanıcısına yanıt
    Bunların ikisi de aynı araç yanlız

• yeni e serisi tasarımı hariç gerçekten güzel araç w212 görünüş olarak daha bir klas duruyor
    xc90 da radikal tasarımıyla suv segmentinde tasarımı iyi olan araçlardan
    fiyat konusunda esnekseniz range rover sport test edin derim
  • B8 pazat. Konu troll degildir inş.

• Xc90 direk her turlu en iyi tercih olur

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.