Şimdi Ara

Opel Vectra C 2002-2005 1.6 Nasıl Bilirsiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
8.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Opel Vectra C 2002-2005 1.6 Nasıl Bilirsiniz?
    Merhaba arkadaşlar,

Uzun bir araştırmanın sonunda Vectra almaya karar verdim. Bu sene içerisinde almayı düşünüyorum. Özellikle Vectra C 1.6 sahibi olan ya da kullanmış olan arkadaşların görüşlerini merak ediyorum. Artıları/Eksileri nelerdir? nasıl bir araçtır? Lpg yakıt tüketimi? Kronik sorunları? Yedek parça ve bakım fiyatları?

(Fotoğraf dikkat çekmek amaçlıdır.)

• Lpg ile çok ekonomik olur ama diğer aksamları cabuk bozulan bir araba yok klima motoru yok fren merkezi yok far sensoru bu arabanin arızasından biktim fren merkezi nasıl bozulur arkadaş... kronik yag yakma var bagajda yağ hep olacak olumlu yanı geniş kullanışlı bir arabadır tam uzun yol arabasıdır şoförü yormaz süspansiyon sert yol tutus iyi 1.6 motor ve tüp kombinasyonu bu arabaya yetmiyor ama 100den sonra iyi açılıyor kendine geliyor uzun süre kullandım...
  • Cenaze helalliği gibi sorulmuş biraz temizini bulursan iyi güzel arabadır. Astra kadar hızlı satılmaz ama al satcı değil binici insanlara göredir. Bildiğim bir şirket patronu bu araçtan kullanıyordu. Kötü olmasa kullanmazdı galiba çünkü S serisi almak istese alabilir senelerdir biner bu kasa Vectraya
  • Bağırır gitmez tabiri bu aracın karakteridir yoltutuşu frenajı iyidir malzeme kaliteside bence sınıfına göre vasat vectra bana hep üniversite harf notlarını anımsatırdı
    Vectra a en sorunsuz ve iyisiyken iken vectra b orta şekerli c ise bence biraz enkaz d yi çıkarmadılar kalır diye haha neyse temizi fiyatı uygunsa iş görür
  • Yağ yakmaları ile meşhurlar almak için bizde niyetlenmiştik
  • - yağ yakar (2006 sonrası yakmaz)
    - elektronik olarak sağlam değiller
    - piyasası biraz yavaştır

+ yola güzel gider yormaz
    + elegance donanımı gayet zengindir
    + yakıtı kasaya göre iyidir
    + ses sistemi gayet güzeldir (elegance donanım)

ne artı ne eksisine gelirsek de parça pahalı da değil ucuz da değil, kalkışı idare eder makyajsız kasada 1. vites, makyajlı kasasında 2. vitesi güzeldir yürür normal kullanıcıyı tatmin eder. ciddi bir elektronik kronik arızası olmamakla birlikte 2005 yılına kadar olanlar bayağı güzel yağ yakar. bakımlısı denk gelirse elegance donanımı pekala alınabilir.
  • Alternatif olarak s60 düşünülebilir. Ama yaşadığınız şehirde veya çevresinde volvo özel servisi olmalı.
  • TIRPAN kullanıcısına yanıt
    Peki bu arızaları kaç km de yaptı? bu tür arızaların çözümü pahalı mı ve sık sık mı yapıyor?
  • SuperchargerrEgeaa S kullanıcısına yanıt
    Ahaha Uzun süre kullanmayı amaçlıyorum al sat işinde piyasısının yavaş olduğunun farkındayım genelde elektronik sorunları oluyormuş teşekkürler yorumunuz için
  • Polestar191 P kullanıcısına yanıt
    Gitmesiyle ilgili pek sorunum yok çoğunlukla sakin kullanıyorum şuanki aracım 1.3 Corsa ve uzun yolda çok yoruyor Opel’i de seviyorum
  • zincirkıran Z kullanıcısına yanıt
    Gücü çok önemli değil ama şu yağ yakma meselesi canımı sıktı acaba tehlikeli derecede mi yakıyor, mesela 1 litre yağı ne kadar süre içerisinde bitirir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bigtallman

Gücü çok önemli değil ama şu yağ yakma meselesi canımı sıktı acaba tehlikeli derecede mi yakıyor, mesela 1 litre yağı ne kadar süre içerisinde bitirir?
    hocam motorun durumuna, yağın kalitesine, vizkozitesine bağlıdır o. şu km de şu kadar eksiltir diyemem. ama elf marka yağı pek eksiltmiyordu onu hatırlıyom. bütçe varsa 2006 ve sonrası daha güzel olur, motor ve süspansiyonlarda iyileştirme yapılmıştı.
  • 2003-20010 arası kullandık.
    yerine passat alındı passattan daha donanımlı,konforlu ve daha iyi yol tutuyordu.
    fren balatsı, baskı baltası(birkez uzun yolda bitirdi) erken biter, pervane motoru yandı.
    bobin değişti. birkez bir tane ikincisinde takım halinde lpg enjektörü değişti.
    hatırladıklarım bunlar. lavato lpg ile 180.000 kulanıldı. severdim danayı.

uzun yola gittimi 1000-1500 kmde yarım litre ilave istiyordu.
    yağ ikazı hassas uyrıyordu. bagajda herdaim 1lt yedek yağ bulundururduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bytradm -- 6 Mayıs 2019; 23:47:10 >
  • Bigtallman kullanıcısına yanıt
    2004 model bizimki 180000 de aldık 260000 oldu yağ konusunda master oldum artık 5w40 dexos2 yağ alacaksın en iyisi bu min 2000 km gider sonra lamba yakar ilave edersin yani 10000 kmde herkes 4 lt yağ alırken sen 8 lt alacaksın 4u bagajda duracak kasa agir olduğundan mıdır nedir debriyaj cabuk bitiyor klima motoru bozulmuştu çıkma bulduk değiştirdik hava kanallarindan gıcır gıcır ses geliyor klepeler yaglanacakmış uğraşmadım onunla klima tikanmaua başladı icerde plastik bi şey kırılmış tamiri oldu 80 ya da 100 tl gitti fren merkezleri arka ikisi de bozuk sıkma yapıyor balata cabuk bitiyor ikisi çıkma 1000 tl onu da salladım yaptırmadım far sensoru kendi kendine bozuldu çalışmıyor artik 215 55 16 lastiklerle yolda akıyor araba seviyorum arabanın ağırlığını uzun yolda gidişini ama bu masraflar artik beni soğuttu hız sabitleme de bi çalışır bi çalışmaz galiba bizim araba fazla yıpranmış ama biraz araştırmayla benim gibi şikayetleri olan çok insan bulursun arkadaşların dediği gibi 2006dan sonrasi belki iyidir onu bilemiyorum

• Bildin uzun donem testini totalde 2.olacak kadar iyi bir seviyede noktalayan opelin ileriye dogru kalite ve diger konularda gercekten atilim yaptigi bir uretimdir.
    Ama tr de iyi etut edip alinabilecektir benim gorusume gore.
  • Zamanında bende bakmıştım bu kasadan , kullanıcı yorumları genelde aynıydı.
    Kronik yağ yakma sıkıntısından muzdaripti kullanıcıları.
  • hız sabitlemenin koluna wd 40 sıkın hocam, düzeliyo.
  • Sizlerin ve dışarıdan edindiğim bilgilere göre çoğu araç yağ yakıyormuş ve arıza konusunda da bir kısmı yüksek maliyetli arıza çıkartırken az bir kısım da sorunsuzca binilebiliyormuş. Açıkçası yağ yakma ve elektroniksel sorunları yüzünden biraz gözüm korktu ve makyajlı kasaya da param yetmiyor anca ağır hasar kayıtlı olanlar çıkıyor karşıma. Dolayısıyla şuan başka alternatifler bakıyorum bu ara 1.6 Cruze’ları gözüme kestirdim hala araştırmaya devam ediyorum bakalım hayırlısı :)
  • Çok rahat araba.Nerdeyse W210 Mercedes E Class gibi konforu var.Ama hantal ve gitmiyor.
  • Bulaşma derim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.