Şimdi Ara

XBOX SERİES X/S TV-MONİTÖR-KULAKLIK TAVSİYESİ [ANA KONU] (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.585
Cevap
61
Favori
84.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KreKium

arkadaşlar fps ile hz arasındaki bağlantı nedir? 60 fps oynarken 120hz ile 60hz arasında fark var mıdır

Oyunların FPS’lerini HZ belirliyor. Kısaca HZ = FPS demektir. 60HZ = 60FPS, 120HZ = 120 FPS oluyor. 60FPS oyunlarda 60HZ yeterlidir. 120FPS istiyorsanız 120 ve üstü HZ değerleri gerekiyor. 120HZ’de 60FPS hiçbir görüntü farkı oluşturmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DePiedra0

Bu tv lerdeki pal 50hz oyunlarda fps olarak ne kadat oluyor. Bazıları 60 fps destekler demiş ama. Normal 50hz bir tv kaç fps oynatır

50HZ olan TV ve monitörler oyunları sıkıntısız şekilde 60FPS çalıştırıyor.

• MambaVino kullanıcısına yanıt

ben televizyonda battlefield v oynuyorum ama hep geç tepki alıyorum. Hızlı tepki vermek için ms değeri mi önemi benim için?

• quote:

ben televizyonda battlefield v oynuyorum ama hep geç tepki alıyorum. Hızlı tepki vermek için ms değeri mi önemi benim için?

Televizyonunuzu oyun moduna aldınız mı ? Genellikle oyun modunda olmayınca böyle gecikmeler yaşanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: MambaVino

Televizyonunuzu oyun moduna aldınız mı ? Genellikle oyun modunda olmayınca böyle gecikmeler yaşanıyor.

Alıntıları Göster

yok hocam eski bir televizyon zaten. https://www.hepsiburada.com/hp-5zu98aa-23-8-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-oyuncu-monitor-pm-HB00000P3KYW ben bu monitörü alırsam yeterince verim alırım herhalde series sden?

• quote:

yok hocam eski bir televizyon zaten. https://www.hepsiburada.com/hp-5zu98aa-23-8-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-oyuncu-monitor-pm-HB00000P3KYW ben bu monitörü alırsam yeterince verim alırım herhalde series sden?

Alıntıları Göster

Özellik olarak evet hepsi size yeter. Ama ekran kalitesi bakımından yorumda bulunamam. Onun için bu monitör hakkındaki kullanıcıların inceleme yorumlarını okumanızı tavsiye ederim.

• 144HZ olanı almanızı tavsiye ederim
    Hem 144hz hem dp portu var bilgisayarda kullanmak içinde ileride işinize yarayabilir.
  • Merhaba arkadaşlar,
    400 lira bütçem var kulaklık için.
    Tavsiyelere açığım.

• 13 ocakta bime stellseries 1 geliyor.
    Normal satış fiyatı 650-700 lira civarında bim 350 liraya satacak o fiyata alınabilecek en iyi hatta tek kulaklık onu tavsiye ederim.
  • Teşekkür ederim hocam,takip ederim denk gelir ise güzel olur.

• Merhaba arkadaşlar şimdi monitör aldım ve kurulumunu yaptım ama şöyle bir sorun oldu. Model Excalibur 27" E27QHD-G 2K 144hz aldım ve 2 adet HDMI çıkışı var. 1. HDMI portuna takıyorum çözünürlüğü 1440p yapınca yenileme hızını 60 yapıyor yenileme hızını 120 yapınca şöyle bir uyarı gösteriyor. "Bu yenileme hızı, geçerli çözünürlüğünüzle desteklenmez; bu nedenle bu yenileme hızı ile ekranınız tarafından desteklenen en yüksek çözünürlüğü ayarladık." diyor ve 1440p 60hz olarak ayarlıyor. Ama ben çözünürlüğü 1080p yapınca yenileme hızını da 120hz yapabiliyorum. 2. Porta takınca 1440p oluyor ama yenileme hızını seçemiyorum. Anlayamadım olay nedir yani. Bilen bir arkadaş beni aydınlatırsa sevinirim. Eke fotoları da ekledim inceleyebilirsiniz.

XBOX SERİES X/S TV-MONİTÖR-KULAKLIK TAVSİYESİ [ANA KONU]

• 4ristocrat kullanıcısına yanıt
    Bu monitörü kullanan birisi yardımcı olabilir sizde bende ilerleyen zamanda bir tane almayı düşünüyorum.

Freesync açık olabilir mi acaba o yüzden 144Hz seçilemeyebiliyor bazen.
  • @Western alien hocam öncelikle teşekkürler freesync açıkmış evet değiştirdim ve 120hz oluyor artık. Ben freesync kullanamıyacak mıyım acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: 4ristocrat

@Western alien hocam öncelikle teşekkürler freesync açıkmış evet değiştirdim ve 120hz oluyor artık. Ben freesync kullanamıyacak mıyım acaba?

120fps de FreeSync e ihtiyacın yok zaten. Oyun 120 monitör 120 veriyor ise freesync e ihtiyaç kalmaz. Freesync ikisininde uyuşmazlığı durumunda ihtiyaç halini alır. Bende aynı monitörü kullanıyorum. Fps oyuncusuyum hicbir problem yaşamıyorum. Sana detaylı görüntü ayarlarıni atayım akşama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 9 Ocak 2021; 9:15:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4ristocrat kullanıcısına yanıt
    Parlaklık 55
    Kontrast 50
    Netlik 60
    Tepki süresi Yüksek
    Kirlilik azaltma Yüksek
    Süper çözünürlük Orta
    Dinamik ışık kontrolü Kapalı
    Sıcaklık Kullanıcı
    Flicker Free Açık
    Renk 60
    Canlılık 90
    Gamma 2.4
    Resim modu Canlı
    HDR Açık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bati-Wan_Kenobi

13 ocakta bime stellseries 1 geliyor.
    Normal satış fiyatı 650-700 lira civarında bim 350 liraya satacak o fiyata alınabilecek en iyi hatta tek kulaklık onu tavsiye ederim.

Kulaklığı aldım ben bugün ancak ses gerçekten hayli düşük. PC'de denedim çok daha yüksek ses alıyorum ancak Xbox üzerinde denediğimde ses zayıf geldi. Var mı bununla ilgili bir ayar ?

• fasakasa kullanıcısına yanıt

https://www.youtube.com/watch?v=9Lb_i4COt9o&feature=youtu.be

Video da ses nasıl yükseltilir göstermiş hocam.

Ona rağmen memnun kalmazsanız ben alabilirimXBOX SERİES X/S TV-MONİTÖR-KULAKLIK TAVSİYESİ [ANA KONU] 

Şakası bir yana vazgeçtim kulaklık almaktan.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.