Şimdi Ara

XBOX SERİES X/S TV-MONİTÖR-KULAKLIK TAVSİYESİ [ANA KONU] (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
1.585
Cevap
61
Favori
84.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• ilkbilir İ kullanıcısına yanıt

Sorun olmaz, aksine memnun kalırsınız.

• Series s de 2k monitor kullanan memnun mu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yerdavader kullanıcısına yanıt
    Hocam ben kullanıyorum herhangi bir sıkıntı çekmedim şu ana kadar
  • Merhaba, bir süredir bu monitör/tv seçimine karar veremedim. Monitörleri yakından görmek zor olduğu için daha da kararsız kalıyorum. Series S + PS5'te ya da Series X + PS5'te kullanmak için bir ekran almak istiyorum. Bu nedenle çözünürlük olarak 2K ya da 4K, yenileme hızı olarak 120 Hz üzerinin iyi olacağını düşünüyorum.120 FPS desteği varken kullanmak istiyorum, bunun yanında hardcore bir FPS oyuncusu olmadığım için fark edebilir miyim emin değilim 60/120 farkını. Bu bağlamda 4K 60 Hz bir monitör/TV ile 2K-120+ Hz bir monitör arasında gidip geliyorum.

Oynayacağım oyunlar genelde PS tarafında hikayeli oyunlar, Xbox tarafında ise yarış/spor simülasyon ve Xbox'ın eğilimi bu yönde olduğu için nadir de olsa FPS oyunları.

Bütçe olarak max. 4 bin TL civarı belirledim. Araştırdığım kadarıyla;

• 2000-3000 TL arasına 2K 75/144 Hz monitör,
    • 2500-3000 TL civarına 4K 60 Hz 27-32" arası monitör,
    • 4000 TL civarına da Samsung/Philips marka kaliteli 43" 4K TV alabilmek mümkün.

4K/120 Hz en uygun TV ise 6000 TL bandında. Sadece konsol ile kullanmak için alacağımdan dolayı bu fiyata da çıkmak istemiyorum. Monitörün benim için notebook yanına 2. ekran yapma gibi avantajı varken, 43" bir televizyon ise hikayeli oyunları ve FIFA, NBA gibi oyunları daha rahat ve keyifli oynatacaktır. Tüm yazdıklarıma paralel olarak bana ne gibi bir tavsiye verebilirsiniz, ne almam gerektiğine karar verirsem filtrelemenin daha kolay olacağını düşünüyorum modelleri XBOX SERİES X/S TV-MONİTÖR-KULAKLIK TAVSİYESİ [ANA KONU] 

• Dr John H. Watson kullanıcısına yanıt

PS5 de 2K desteği olmadığı için baştan o boyutu ele. 43” tv lerin alayı çöp zaten onuda ele. 4k 120hz oyun yok gibi bir şey çünkü konsollar o kadar güçlü değil. Senin alacağın en iyi şey iyi bir 4k 60hz monitör olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Philipp_Plein -- 31 Ocak 2021; 8:39:20 >
  • Arkadaşlar merhaba,

Series s için resimlerini yüklediğim 3 tane tv yi gözüme kestirdim ama yönlendirebilecek bir arkadaş olursa bu konuda beni memnun olurum.

XBOX SERİES X/S TV-MONİTÖR-KULAKLIK TAVSİYESİ [ANA KONU]

• Philipp_Plein kullanıcısına yanıt

Yanıtın için teşekkürler hocam. Aslında 43" için Samsung TU8000'i gözüme kestirmiştim, düşük input lag var Crystal HD olayıyla da iyi görünüyor diyorum.

Monitör konusunda ise bu fiyattaki monitörlerin başarımlarından emin değilim zaten birebir gözlemlemek de zor monitörleri. 120 FPS desteğini de sağlayamadıktan sonra boşuna küçük ekranda masaya çakılmaya gerek yok diye düşünüyorum. Fakat fark yaratır derseniz 3-4 bin TL bandında monitör önerisi alabilirim sizden, boyut o kadar da önemli değil.

• Dr John H. Watson kullanıcısına yanıt
    Bende samsung tu8000 gözüme kestirdim 43 4200 tl eksiği hdmi 2.1 yok 4k 60 fps
    Gönül ister q70t q80t lere çıkmak 8500tl lerde ucuz yollusu.
    Samsung dan başka alınmaz bence biraz daha araştırıp sar ordan derim.
  • Arkadaşlar yukarıda resimlerini attığım tv ler hakkında görüş alabilir miyim ? Veya sizlerin önerebileceği 3-4k fiyat bandında tv ler var ise önerileri alabilirim.

• mertinyakis kullanıcısına yanıt

Bir tık 4 bin üzerinde ama 43" olarak Samsung TU8000 önerebilirim Mediamarkt 4200 TL şu an, oyun konusunda iyi değerlendirmeleri var. Bunun dışında Philips 43PUS7805'i kullananlar memnun anladığım kadarıyla, tek handikapı eğer TV izleyecekseniz kanal geçişleri yavaş. Philips ise 3800 TL bandında şu an Amazonda.

• Merhabalar. Xbox da kablolu özelliği olan herhangi bir kulaklık kullanıyordym ama sesli sohbet sesi çok çok az geliyor. Bu konuda memnun kaldığınız fp ürünler var mı. Corsair hs35 nasıldır
  • Xbox series x vs s’ten 1440p@120hz almak için önemli bilgiler paylaşacağım. Bu bilgilerle boşu boşuna monitör alıp iade etmek zorunda kalmayacaksınız. Öncelikle hdmi 2.0 1440p@120hz’i vermek için yeterli bu tartışmaya açık bir konu değil. Fakat xbox vesa standardı olmayan (non standart timing) monitörlerde 1440p@120hz’i vermiyor. Bu monitörlerin tarama hızı 119,98hz gibi birşeymiş. Tam 120 hz olmadığı için xbox bunu yazılımsal olarak algılayamıyor ve 120hz’i sadece 1080p’de veriyor.

Ben bu durumu yeni aldığım monitörden sonra öğrendim. Aldığım monitör hp 27xq. Bu monitör 1440p çözünürlük 144hz tarama hızına ve hdmi 2.0 portuna sahip. Kağıt üstünde xbox’ın 1440p@120hz’i vermesi lazım fakat monitor standar dışı timing kullandığı için xbox bunu yazılımsal olarak algılayamadı. İş sadece ms’nin basit bir yazılım güncellemesiyle çözülebilir fakat bu sorun one x’ten beri çözülmemiş. Series konsollarından sonra daha çok kişi mağdur olduğundan dolayı şikayetler üzerine yazılım güncellemesi gelebilir. Bu olursa 1440p@144hz hdmi 2.0 olan tüm monitörler sorunsuz çalışır.

Benim şu ana kadar teğit ettiğim monitör Msi optix mag272cqr ve Asus vg27wq1b 1440p@120hz’i xbox’ta destekliyor. İnternette herhangi bir liste yok yabancı forumları araştırarak teyit edilmiş monitör modellerini bulmaya çalışıyorum.

Konu ile alakalı reddir ve microsoft community linklerini aşağıya bırakıyorum, merak edenler okuyabillir;

https://www.reddit.com/r/XboxSeriesX/comments/jsatgw/to_everyone_having_trouble_getting_120hz_to_work/

https://login.live.com/login.srf?wa=wsignin1.0&rpsnv=13&checkda=1&ct=1633404749&rver=6.7.6643.0&wp=MBI_SSL&wreply=https:%2F%2Fanswers.microsoft.com%2Fen-us%2Fsite%2Fcompletesignin%3Fsilent%3DTrue%26returnUrl%3Dhttps%253A%252F%252Fanswers.microsoft.com%252Fen-us%252Fxbox%252Fforum%252Fxba_console%252Fxbox-series-x-wont-allow-monitor-to-do-1440p-at%252F9e14e2b0-edb9-4638-aac5-8b82dd575654%253Fpage%253D1&id=273572&aadredir=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x3x -- 4 Şubat 2021; 12:54:37 >

• 1440p@120hz vrr olarak görüntü aldığınız monitörleri yazabilir misiniz. İlk mesaja liste yapalım. @BlackTower_35 hocam sende casperin bir monitörü vardı. 1440p@120hz vrr şeklinde görüntü alabildin mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: 212BerkCan

Merhaba arkadaşlar.Bu monitörü almayı düşünüyorum xbox series x de oynuyorum.Bu monitörü aldığımda benim xb 1080p 120hz mi açacak yoksa 2k 60hz mi. Xboxım destekler mi?

https://www.hepsiburada.com/hp-27xq-27-144hz-1ms-hdmi-freesync-qhd-monitor-3wl54aa-abb-p-HBV00000HLXYF?wt_cp=hp.google-search.6802.hp-other&isFashion=true&gclid=Cj0KCQiA0fr_BRDaARIsAABw4Eus2ZPwQ-JXh-ZGfaI0wu2NmGvd44-b4KfhdZOEkUWUB-HjodSS74gaAvqgEALw_wcB

Bu mönitor 1080p@120hz açıyor fakat 1440p@120hz açmıyor. Sorun xbox'ın yazılımından kaynaklı. Aynı mönitorü aldım şimdi iade ediyorum. Konu ile ilgili detaylı mesajım var onu okuyabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: x3x

1440p@120hz vrr olarak görüntü aldığınız monitörleri yazabilir misiniz. İlk mesaja liste yapalım. @BlackTower_35 hocam sende casperin bir monitörü vardı. 1440p@120hz vrr şeklinde görüntü alabildin mi ?
    Evet alıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BlackTower_35 kullanıcısına yanıt

Hocam zahmet olmazsa xbox'ın görüntü ayarlarından 1440p ve 120hz'in ayarlandığı ekranın ss'ini atabilir misin. Bu monitörü almayı düşünüyorum brnde. Tn panelde xbox için çok fazla seçenek yok malesef.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.