Şimdi Ara

XBOX SERİES X/S TV-MONİTÖR-KULAKLIK TAVSİYESİ [ANA KONU] (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.585
Cevap
61
Favori
84.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esevetnov

Series s için monitör arıyorum ama çıkmazdayım. üç seçenek var;

1..Full hd 165 hz

2..2k 75 hz

3..Full hd tv

Hepsinide 32 inc düşünüyorum. ne daha küçük ne daha büyük. çok sıkı bir oyuncu değilim ama almışken en mantıklısını almak istiyorum. tv en azından misafir odasında falanda iş görür diye ekledim. bu arada en çok pes ve hikayeli oyunları seviyorum. pubg tarzı rekabetçi fps oyunlarını hiç sevmem. teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

one x'in 120fps'de oyun açmadığını ve oyun olmadığını biliyorum, önemli olan bu değil. Önemli olan, hdmı 2.0 portundan 1440p 120Hz verebilen bir monitör alabilmekti. Tabi bu durum benim için geride kaldı. Lg Oled 55cx ve series x ile yola devam.

Hocam selamlar,

Daha düne kadar native 120 hz paneli olan bir TV'nin 4K @120 hz input alabileceğini düşünen biriydim ancak bunun doğru olmadığını maalesef henüz öğrendim.

Bir kaç sayfa önce Q80T tavsiye etmişsiniz, ben de Q80T, Q95T ve CX (kapalı kutusu varsa C9) arasında kaldım. Sizi CX'e iten şey ne oldu? Sadece oyun mu oynayacaksınız? Ben TV de izleyeceğim için logo yanığı olmasından çok korkuyorum. CX almadan önce Q95T'yi yakından inceleme şansınız oldu mu? Q serisinde sadece tek bir portta (HDMI 2.1 / 4 nolu port) olması, seçiminizde etkili oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bado6100 -- 29 Ekim 2020; 10:12:23 >

• bado6100 kullanıcısına yanıt

Merhaba, Lg Oled CX bir süredir aklımda olan bir modeldi, yola 2k 144HZ monitör ile devam etmeyi planlarken CX tarafında bir fırsat yakaladım. Yani CX'i belki 1-2 yıl sonra almayı düşünüyorken, olaylar birden bire gelişti diyebilirim. Bahsettiğiniz logo yanığı sebebiyle Q95T'ye yönelmeyi ben de düşündüm. Q95T sanırım 1-2 hafta stoklarda yoktu ve Q95T ile yaşanan ekran yansıma ve gökkuşağı tarzı problemler nedeniyle cihazdan soğudum. Ben baktığımda stoklarda olsaydı şu an Q95T sahibi olabilirdim. Q95T'yi yakından hiç incelemedim, sadece rtings ve forumdaki yorumları okudum, sağ olsun TV bölümünden bir kaç arkadaşta fikir verdiler.

Benim CX'e yönelmemin en büyük nedeni aşağıdaki incelemeler, sonrasında ise forumdan CX ve GX kullanan arkadaşlarımın yönlendirmesi oldu.

https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-usage/video-gaming

Oled tarafında yaşanan logo yanığı problemi, benim kullanım koşullarımı göz önüne alınca çok kolay ve kısa sürede yaşanacak gibi durmuyordu. Karasal yayın neredeyse hiç izlemiyorum, sadece Netflix, arada Youtube ve günde maks. 2 ile 4 saat arası oyun oynarım.

Yeni nesil oled'ler de logo yanığı daha az yaşandığı için biraz cesaretlendim. Asıl bomba ise CX'i satın aldığım LG bayisinin, çok uygun bir fiyata hem TV'yi hem de ek 3 yıl garanti ile toplam 5 yıl garantili olarak cihazı satıyor olmasıydı.

CX'i uzun uzadıya anlatmaya gerek yok. Tek cümle ile şunu söyleyebilirim, yarın yeni TV alacak olsam Oled haricinde bir Tv almam. 3 yıl Samsung MU8000 kullandım, kumandası çok şık ve kibar ancak LG'nin akıllı kumandasının kullanım kolaylığı, yazı yazmak, sesli komut ve daha bir çok özellik "bence" hiç bir Tv'de yok. Oled'in panel ve görüntü kalitesine girmiyorum bile, VA panel üst segment Samsung'lar gerçekten harika, ancak Oled bambaşka bir deneyim.

Rtings ve youtube dahil olmak üzere CX ve Q95T videolarını inceleyin ve izleyin derim. Son olarak Oled'i aldığım bayi bilgisi aşağıda. Ankara'dan, İstanbul'a 1 günde ürün geldi ve ertesi gün kuruldu.

https://forum.donanimhaber.com/lg-2020-2021-tv-tavsiyesi-oled-tv-nanocell-tv-uhd-tv--139217274

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 29 Ekim 2020; 10:40:15 >

• Xbox'un Series modelleri için 2K@144hz monitör öneririm. 1080p ye artık yatırım yapmayın. 2K@144hz aşağısına yatırım yapmayın. Hele ki 60 hz bir monitöre aslamı asla yatırım yapmayın. Amacınız sadece oyun ise tercihiniz monitor olsun. Amacınız oyun, tv vs ise ozaman tv ye yönelin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 29 Ekim 2020; 10:57:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

Merhaba, Lg Oled CX bir süredir aklımda olan bir modeldi, yola 2k 144HZ monitör ile devam etmeyi planlarken CX tarafında bir fırsat yakaladım. Yani CX'i belki 1-2 yıl sonra almayı düşünüyorken, olaylar birden bire gelişti diyebilirim. Bahsettiğiniz logo yanığı sebebiyle Q95T'ye yönelmeyi ben de düşündüm. Q95T sanırım 1-2 hafta stoklarda yoktu ve Q95T ile yaşanan ekran yansıma ve gökkuşağı tarzı problemler nedeniyle cihazdan soğudum. Ben baktığımda stoklarda olsaydı şu an Q95T sahibi olabilirdim. Q95T'yi yakından hiç incelemedim, sadece rtings ve forumdaki yorumları okudum, sağ olsun TV bölümünden bir kaç arkadaşta fikir verdiler.

Benim CX'e yönelmemin en büyük nedeni aşağıdaki incelemeler, sonrasında ise forumdan CX ve GX kullanan arkadaşlarımın yönlendirmesi oldu.

https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-usage/video-gaming

Oled tarafında yaşanan logo yanığı problemi, benim kullanım koşullarımı göz önüne alınca çok kolay ve kısa sürede yaşanacak gibi durmuyordu. Karasal yayın neredeyse hiç izlemiyorum, sadece Netflix, arada Youtube ve günde maks. 2 ile 4 saat arası oyun oynarım.

Yeni nesil oled'ler de logo yanığı daha az yaşandığı için biraz cesaretlendim. Asıl bomba ise CX'i satın aldığım LG bayisinin, çok uygun bir fiyata hem TV'yi hem de ek 3 yıl garanti ile toplam 5 yıl garantili olarak cihazı satıyor olmasıydı.

CX'i uzun uzadıya anlatmaya gerek yok. Tek cümle ile şunu söyleyebilirim, yarın yeni TV alacak olsam Oled haricinde bir Tv almam. 3 yıl Samsung MU8000 kullandım, kumandası çok şık ve kibar ancak LG'nin akıllı kumandasının kullanım kolaylığı, yazı yazmak, sesli komut ve daha bir çok özellik "bence" hiç bir Tv'de yok. Oled'in panel ve görüntü kalitesine girmiyorum bile, VA panel üst segment Samsung'lar gerçekten harika, ancak Oled bambaşka bir deneyim.

Rtings ve youtube dahil olmak üzere CX ve Q95T videolarını inceleyin ve izleyin derim. Son olarak Oled'i aldığım bayi bilgisi aşağıda. Ankara'dan, İstanbul'a 1 günde ürün geldi ve ertesi gün kuruldu.

https://forum.donanimhaber.com/lg-2020-2021-tv-tavsiyesi-oled-tv-nanocell-tv-uhd-tv--139217274

Elinize sağlık, teşekkürler.

• BeyazBüyü B kullanıcısına yanıt

Ellerine sağlık şuan tv alacak olsam tercih edeceğim modellerde listenin başını çeker , zaten yurtdışında da çok tutulan ve kullanılan ,tavsiye edilen bir model

• Ps4 Pro döneminde LG 27UD58-B 4K monitoru almistim Series X ile devam edicem memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2K, ips, 28 inç monitör tavsiyesi verebilir misiniz? Rekabetçi biri değilim, görüntünün kalitesi benim için daha önemli. TN ve VA panel asla düşünmüyorum.

4k, ips, 28/32 de olabilir.

Benim baktıklarım:

https://www.itopya.com/viewsonic-27-vx2758-2kp-mhd-144hz-1ms-2xhdmi-dp-qhd-freesync-gaming-monitor/

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-vx2785-2k-mhdu-27-75hz-5ms-hdmi-display-type-c-freesync-qhd-ips-tasarim-monitor-p-HBV00000UX9VS?magaza=Hepsiburada

F/p olarak hangisi daha iyi? Farklı öneriler varsa onlara da bakabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dream Machine -- 29 Ekim 2020; 16:36:56 >

• Arkadaşlar elimde LG 49UF8507 tv var. Series X'in bütün özelliklerinden faydalanabilir miyim bu televizyon ile?

• Merhaba series x için f p monitör önerir misiniz yA da f p tv mi olur hiç bir teknik bilgim yok
    Mümkünse ips veya benzer teknoloji olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkan19 -- 4 Kasım 2020; 19:4:29 >
  • Arkadaşlar ilk kez konsol kullanıcam sizce bu monitör xbox series x ile sorun çıkarır mı ?

https://www.vatanbilgisayar.com/samsung-32-sr750q-qhd-2k-144hz-freesync-cercevesiz-va-space-gaming-monitor.html

• Series S için 1080p 144 mü , yoksa 2k 60 mı ? Benim tercihim 2k 60 sonuçta her oyum 120 fps değil fakat yazmamdaki amaç fikirlerinizi merak etmem. Bunun yanında 2k da 1080p bir yeni nesil oyun oynayan var ise görüntüyü merak ediyorum. Bulanık vs gibi gibi

• Kulaklık konusunda kulakici Xbox uyumlu varmı bildiğiniz iyi bir ürün
  • Merhabalar, yurtdışından Series S ya da PS5/Series X alma arifesindeyim. Tercihimi biraz da ekran fiyatlarına göre yapmak istiyorum, elimde ne monitör ne de TV var. Konsol oyunlarını TV'den oynamanın daha iyi olacağını düşünüyorum ama konsola uygun TV'lerin fiyatlarına dair bilgim yok, bunun dışında notebook için 2. ekran olarak bir monitör almak istiyordum, tercihimi monitörden yana kullanırsam monitörün böyle bir avantajı da olabilir fakat çok da problem değil.

Oyuncu da olmadığım için teknik olarak bu "hz" değerlerine hiç hakim değilim. Sorum şu ki, teknik özellik olarak Series S sanırım daha düşük çözünürlükte oyun oynatıyor, Series S tercih edersem yanında kullanmam gereken uygun monitör ya da TV'lerin fiyatları ne olur, Series X ya da PS5 tercih edersem uygun olan monitör ya da TV'lerin fiyatları ne olur? Konsol olarak Series S'e daha yakınım, kafamda F/P olarak Series S'e en uygun monitörü tercih edip ileride X ya da PS5'e geçersem 4K TV almak var gibi ama bu yorumu fiyatlardan habersiz yapıyorum. Sizden direkt model tavsiyesi beklemesem Series S ve üst seviye olan konsollar için monitör/TV olarak ortalama fiyat bantları rica ediyorum, teşekkürler.

• Series s için tavsiyem Xiaomi miija 1080p projektör. 4k oynatabiliyor. 120 inç ekran boyutu var. ben 110 inç kullanıyorum. hem film izlerken hemde oyun oynarken çok tatmin edici görüntüler alabiliyorsunuz. 60hzde çalışıyor. 4k projektör için lamba süreleri arttığı zaman 4k ya gececeğim. 20bin saat üzeri uygun fiyatlı 4k projektör bulabilirsem tabi.

3300-4000tl civarına bu kadar büyük bir ekrana güzel bir görüntüyle sahip olmak imkansız. Akşam iş bitince bir kaç tane görsel eklerim fikir oluşturması açısından.

Burayada bir haber alıntılayım ekran boyutu olarak fikir olması açısından.

"Samsung en büyük televizyonu üretti. Ekran genişliği 110 inç yani 272 ekran olan TV'nin eni 2.5, boyu ise 1.5 metreden fazla. Yetkililer Ortadoğu ülkelerinden 10 sipariş geldiğini söyledi. Televizyonun Türk lirası bazındaki değeri ise 350 bin lira."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WorldWideWeb -- 16 Aralık 2020; 18:46:16 >

• Samsung odyssey g5 bu monitör nasıldır? Series x için yeterli olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

3.parti kablosuz kulaklıkları sorunsuz destekliyor mu açıklaması yapıldı mı ? Anker vb markaların kablosuz kulaklıklarını kullanabilecek miyiz yani ?

maalesef. Sadece uyumlu cihazlar

• BlackTower_35 kullanıcısına yanıt

Merhabalar bu mesaj özelinde bir soru sormak istedim. Series S alacağım, 1440P'ye 120FPS max. desteğe kadar verilecek deniyor nadir de olsa. Aslında amacım sadece oyun olmasına rağmen konsol oyunlarını masa başında oynamak istemiyorum, 27" monitörde oyun oynayanların hepsi masa başında mı oynuyor acaba? TV almak isteyince 2K-144 hz gibi bir seçenek olmuyor, ya FHD ya da 4K 60Hz TV'ler mevcut, 4K'ların fiyatları malum pek elim gitmiyor. Bana ne önerebilirsiniz acaba bu bağlamda?

https://www.monsternotebook.com.tr/oyuncu-monitoru/aryond-a32-v1-1//

Şu an bu monitörü almayı planlıyorum 32", 2K, 165hz, VA panel. Uygun olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulucu -- 18 Aralık 2020; 16:49:13 >

• Pulucu P kullanıcısına yanıt
    165hz monitörlerden biraz uzak durun. Hem gereği yok hemde 60hz de daha input lag seviyesi yüksek oluyor. Bana kalırsa 32 inç monitörde tercih etmeyin derim ama sen bilirsin tabi. 2K nın ideali 27 inç tir. 32 ve yukarı için 4K tv olur anca. 2K@144hz bir monitör işini görecektir. 60hz tv alırsınız ama cihazı yarım bırakmış olursunuz. Bu cihazın yüksek fps değerlerinden fayfalanmamak çok büyük eksiklik olur.. Monitor bakarken de Belli kriterleri göze alarak bakın.

Hdmı 2.0 mutlaka olmalı
    FreeSync zaten hepsinde var artık
    Panel tipi sana kalmış TN, VA. İPS
    Parlaklık Oranı en az 300 veya üzeri olsun.
    Pivot özellikleri mutlaka olsun. Sağa sola yukarı aşağı vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 20 Aralık 2020; 3:49:17 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.