Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (1725. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Nicholai Hel
1 Kayıtlı Üye ve 8 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
76.321
Cevap
788
Favori
3.748.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
191 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17231724172517261727
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: UcanHollandali

Auto hdr'i kapatabilirsiniz ama bf5'i etkilemez zaten bu durum dedigim gibi bf5'in kendinden hdr ozelligi var. Bf5'deki hdr'i kapatmak icin allow hdr10 yazan yerdeki tiki kaldirmaniz lazim.

Tv'nizin marka modelini, hdr performasini bilmiyorum. Performansi kotu bir tv ise sdr yayindan daha kotu gosterebiliyor. Iyi bir tv ise ayarlar da sorun olabilir. Hdr cok yeni bir kavram oldugu icin daha standart bir ayari yok oyundan oyuna tv'den tv'ye degisiyor. Oyun'da hdr calibration ayari var orayi kurcalayabilirsiniz. Ayni sekilde tv'de de hdr ayarlari var orayi kurcalamaniz gerekebilir. Bazi tv'ler ve oyunlar onerilen icin hdr ayarlari youtube'da paylasilmis oralardan bakabilirsiniz.

Teşekkürler bakacağım, LU28R550UQMXUF 28'' benim cihaz.

• fasakasa kullanıcısına yanıt
    Farklı görüntüleme modları menüsünde illaki vardır. Ben hdr özelliğini açmıyorum. Görüntüleme modlarında takılıyorum. Birkaç forumdan okuduğum şeyler vardı. 300 CD/350cd aydınlatma olan monitörlerde zaten hdr ın bir işe yaramadığı yönündeydi. Parlaklığın 700cd ve üstü olan monitörlerde hdr özelliğinin asıl işe yaşadığından bahsediyordu
  • ciways kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Zaten FreeSync açınca çok bir şeye müdahale etme şansı bırakmıyor, çoğu ayar pasif oluyor. Sanırım kendi ayarlıyor o yazılım
    Anladığım kadarıyla çok iyi performans vermiyor hocam bizde.
    Ayarları varsayılan yapıp. Hdri kapatıp. Parlaklık ve kontrastı en sona alın. Freesync i açın.
    Bu şekilde sizin istediğiniz sonuca ulaşırsınız.
    Hdr da ekran daha kaliteli duruyor.
  • aschil kullanıcısına yanıt
    Deneyelim teşekkürler
  • Hocam flagship bir tv'de hdr yayin izlediniz mi bilmiyorum ama izledikten sorna hdr disindaki yayinlar gozunuze eksik, sıkıcı ve kotu gozukuyor. Hdr performasi iyi olan bir tv'de hdr cok buyuk fark yaratiyor. Kucumsenecek bir sey degil.

Bunun disinda monitor kullanan arkadaslara tavsiyem color space'i PC RGB secmeniz lazim. Standart yazan tv'ler icin. Eger monitor'de pc rgb secmezseniz goruntu gri(washed out) gozukur. Sebebi tv'ler 16-235'e gore kalibre ediliyor. Monitorler 0-255'e gore. Deneyin farki anlayacaksiniz.

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 4 Mart 2021; 11:55:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• UcanHollandali kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.
    Bunu deneyeceğim hocam tesekkürler. Valla fps modunda sanki ekrana şeffaf gri bir film çekmişlerde öyle bakıyorum gibi görünüyordu akşam deneyeceğim dediğiniz gibi
    Teşekkürler bakacağım o ayara da, bende pc rgb seçili değil görmüştüm o ayarı.
  • Kutunun içinden çıkan piller şarj edilebilir piller mi acaba bilgisi olan var mı? Üzerinde öyle bir ibare yok.

• Rampage kullanıcısına yanıt

değil hocam

Ben de akşam deneyeceğim inşallah faydası dokunur.
  • Arkadaşlar merhaba. Hollanda dan kuzenime xbox series x aldırmak istiyorum. Şuan konsol 500 euro değilmi ? Yani alıp getirise 4.500 tl ye gelmiş oluyor. Hava alanında sorun çıkmaz değil mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: KonsolMania

Arkadaşlar merhaba. Hollanda dan kuzenime xbox series x aldırmak istiyorum. Şuan konsol 500 euro değilmi ? Yani alıp getirise 4.500 tl ye gelmiş oluyor. Hava alanında sorun çıkmaz değil mi ?

Çıkmaz ama kutu açık getirirse daha az riskli olur. Tabi stok bulabilirse

• Arkadaşlar Xbox'taki nvme ssdnin ömrü yazma ile azaldığı için oyun indirme durumunda uzun vadede performans çok düşmez mi? Microsoft buna göre bir düzenleme yapmış mıdır acaba?

• GAMEPAD OTOMATİK KAPANMA SES KAPANMA SORUNU ÇÖZÜMÜ
    Nerde aradıysam şu sorununun çözümünü bulamamıştım warzone oynarken klavye mouse ile sürekli kol kapanıyor ve ses gidiyordu sonrasında Spotifyın arkada açık iken kapanmadığını fark ettim tek çözüm şuanlık bu müzik sesini tamamen kapatıp Spotify açıyorsun
  • 
Sayfa: önceki 17231724172517261727
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.