Şimdi Ara

Xbox 360'da Daha Kaliteli Görüntü İçin....

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
2
Favori
8.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

102 ekran led tv televizyona sahibim.fps ve rgp tarzı oyunları oynarken yeterince kaliteli görüntüler alamadığımı düşünüyorum.yazılar zor okunuyor,görüntü göz yoruyor....görüntü kalitesini arttırmak için ne yapmak lazım?

• quote:

Orijinalden alıntı: sahinsel

ne yapmak lazım?

102 ekran led tv televizyona sahibim.fps ve rgp tarzı oyunları oynarken yeterince kaliteli görüntüler alamadığımı düşünüyorum.yazılar zor okunuyor,görüntü göz yoruyor....görüntü kalitesini arttırmak için ne yapmak lazım?

altin uclu hdmı kablosu al
  • quote:

Orijinalden alıntı: onlinemaniaq

quote:

ne yapmak lazım?

önerebileceğin bir marka var mı ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onlinemaniaq

quote:

ne yapmak lazım?

önerebileceğin bir marka var mı ?

Alıntıları Göster
    HDMI 1.4 almalısın marka gerçektende farketmiyor. ama gendede iyi bir marka seçebilirsin kablo dayanıklığı konusunda... 150 liraya da var 10 liraya da o yüzden sen bütçene göre al birtane.

• quote:

Orijinalden alıntı: psychocake

HDMI 1.4 almalısın marka gerçektende farketmiyor. ama gendede iyi bir marka seçebilirsin kablo dayanıklığı konusunda... 150 liraya da var 10 liraya da o yüzden sen bütçene göre al birtane.

Alıntıları Göster
    Arkadaşın dediği gibi, görüntü açısından fark olmaz, altın uçlu alırsın .. Daha pahalı HDMI kablo kalitesi daha iyi demektir. 10 TL'lik kablolar iş görür. Ama çabuk yıpranmaması için S-link gibi markalar var. 15 TL civarı, 25-30' a Philips var.

Edit: İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UlasAsmadili -- 17 Ocak 2013; 23:34:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: psychocake

Alıntıları Göster
    altın uçluyu boşver kristal uçlu bile alsan oyunların kalitesi o kadar. Daha arpa boyu grafik alamassın.
    elimde 130 tl lik hdmi kablo var. İnan bana 15 liralık kabloyla arasında pek fark yok.
  • Kablolar arasında fark olmaz ekran boyutu büyüdüğü için görüntü bozuluyor sen çözünürlüğü 1366*768 yapıp dene bakalım
  • Arkadas yazilar bile zor okunuyor demis, siz yine grafik kalitesinden dem vurmussunuz.

Hocam TV'nin contrast ayarlari ile oynayin oncelikle, bi de TV'de oyun modu varsa onu deneyin veya forumda ayni TV'yi kullananlarin ayarlarini rica edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S3thdrift -- 18 Ocak 2013; 10:08:23 >
  • Hdmi kablo olsun yeter , kesinlikle altın , bakır , çinko uç kalitesi görüntüyi etkilemez . çok test yapıldı , çok test yaptım. ( 1.3 ve 1.4 hdmi kablo 3D de fark yarata bilir ) 5 tl lık hdmi kablo ile 100 tl hdmı kablo aynı görüntü kalitesi verir ,arasındaki farkı yaratan sebep ; kablonun malzeme kalitesi
    bu sebebten uzun ömürlü olması ve belli başlı akılı markaların satış stratejisidir. 1080p tv nınız varya 360 tan 1080p seçili olsun .Hd ready tv varya 720p veya optimal çözünürlüğe alın 1360.768 (Hd ready ler genelde 1360.768 1.1 piksel mapping yaptığından daha az aa ( kırtıklar )görürsünüz ama daha umuşak bir görüntü olur.) Lcd tv nın overscan modunu kapatın yani görüntü boyutlarından 16.9 değilde (Ekrana sığdır , Sadece tara , vb.) üretici fırmaya
    göre değişen bu isimlerden birini seçerek görüntüyü ekrana tam oturtun ,pikselleşmeyi önler kalite artar... Lcd tn nın dinamik kontras ayarını azaltın
    oyunlar karanlık olmasın ve tv nın netlik yani keskinlik ayarını fazla açmayın ,4xaa lı oyunu bile 1xaa gibi görürsünüz çok keskinlik açarsanız...
    Hd tv için
    reference levels :Standart
    hdmi color space : rgb ( ycbcr709 görüntüye
    karanlık verir em doğali RGB dir )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridvan1903 -- 18 Ocak 2013; 16:08:45 >

• Sakın hdmi kablolara o kadar çok para vermeyin.
    En dandiği bile işinizi görür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridvan1903

Hdmi kablo olsun yeter , kesinlikle altın ,
    bakır , çinko Uç kalitesi görüntüyi etkilemez .
    çok test yapıldı , çok test yaptım. ( 1.3 ve
    1.4 hdmi kablo 3D de fark yarata bilir )
    5 tl lık hdmi kablo ile 100 tl hdmı kablo aynı
    görüntü kalitesi verir ,arasındaki farkı
    yaratan sebep ; kablonun malzeme kalitesi
    bu sebebten uzun ömürlü olması ve belli
    başlı akılı markaların satış stratejisidir.
    1080p tv nınız varya 360 tan 1080p seçili
    olsun .Hd ready tv varya 720p veya optimal
    çözünürlüğe alın 1360.768 (Hd ready ler
    genelde 1360.768 1.1 piksel mapping
    yaptığından daha az aa
    ( kırtıklar )görürsünüz ama daha yumuşak
    bir görüntü olur.)
    Lcd tv nın overscan modunu kapatın yani
    görüntü boyutlarından 16.9 değilde (Ekrana
    sığdır , Sadece tara , vb.) üretici fırmaya
    göre değişen bu isimlerden birini seçerek
    görüntüyü ekrana tam oturtun ,pikselleşmeyi
    önler kalite artar...
    Lcd tn nın dinamik kontras ayarını azaltın
    oyunlar karanlık olmasın ve tv nın netlik yani
    keskinlik ayarını fazla açmayın ,4xaa lı oyunu
    bile 1xaa gibi görürsünüz çok keskinlik
    açarsanız...
    Hd tv için

Budur işte...

• quote:

Orijinalden alıntı: S3thdrift

quote:

yaptığından daha az aa
    bir görüntü olur.)
    önler kalite artar...
    açarsanız...
    Hd tv için

Budur işte...

Alıntıları Göster
    verilen tüm bilgiler için tşk ederim..

anladığım kadarıyla;1.hdmi kablonun altın vs olması görüntüyü çok etkilemiyor,amaucuz da olsa hdmi kablo şart
    2.tv nin görüntü ayarlarıyla oynamak aklımdan geçmemişti bunu deneyeceğim.

• Arkadaslar birde lcd tvlerde izleme mesafesini iyi ayarlayın, sonuçta piksel araları bir monitörden 2 kat daha fazla, bu sebepten kalitede ister istemez kayıplar yaşanacaktır.

Konsol oyunları genelde 720p olduğundan büyük boyutlu tvlerde kayıplar bariz hissedilir.

22'' monitörde pürüzsüz olan oyunu
    4 milyar lik büyük boyutlu tvdeki puruzlu olarak görürseniz şaşırmayın.
  • quote:

verilen tüm bilgiler için tşk ederim..

anladığım kadarıyla;1.hdmi kablonun altın vs olması görüntüyü çok etkilemiyor,amaucuz da olsa hdmi kablo şart
    2.tv nin görüntü ayarlarıyla oynamak aklımdan geçmemişti bunu deneyeceğim.

En önemli olan etken tv ayaridir.
  • quote:

quote:

yaptığından daha az aa
    bir görüntü olur.)
    önler kalite artar...
    açarsanız...
    Hd tv için

Budur işte...

Alıntıları Göster
    herkes tv'de kendine göre bir ayar yapıp görüntüyü belli ölçüde düzgünleştirebilir ancak 1080p tv'de olsa çözünürlüğü 1366-768 yapınca görüntü daha düzgünleşiyor ki xbox360 için konuşuyorum en iyi görüntüyü 1366x768 çözünürlüğü olan bir tv'de alırsınız 1:1 pixel mapping olayı olduğu için ama 1080p tv içinde geçerlidir bu çünkü xbox360 1080p görüntü veremez birkaç oyun dışında makinadan 1080p yapmanın anlamı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

herkes tv'de kendine göre bir ayar yapıp görüntüyü belli ölçüde düzgünleştirebilir ancak 1080p tv'de olsa çözünürlüğü 1366-768 yapınca görüntü daha düzgünleşiyor ki xbox360 için konuşuyorum en iyi görüntüyü 1366x768 çözünürlüğü olan bir tv'de alırsınız 1:1 pixel mapping olayı olduğu için ama 1080p tv içinde geçerlidir bu çünkü xbox360 1080p görüntü veremez birkaç oyun dışında makinadan 1080p yapmanın anlamı yok

Alıntıları Göster
    Hocam benzeri benim de başıma geldi böyle kenarlarda tırtıklanma vardı görüntü bir değişikti bildiğin Xbox sanki dandik bir aletmiş gibi gözüküyordu.Ayarlara girdim bir iki ayarı açtım , en yükseğe getirdim düzeldi.Yeni bir HDMI kablo almak çözüm olabilir ama alırken değiştirme sözü alarak al hocam.Ben iki HDMI kablo aldım daha da iyi görüntü versin diye biri TV - DVD de çok iyi çalışırken nedense Xbox da rezaletti böyle şeyler olabiliyor.Son olarak da 220 TL'ye HDMI kablolar var en iyisi bunlardır diye sakın onlara o kadar pare verme.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2K

Hocam benzeri benim de başıma geldi böyle kenarlarda tırtıklanma vardı görüntü bir değişikti bildiğin Xbox sanki dandik bir aletmiş gibi gözüküyordu.Ayarlara girdim bir iki ayarı açtım , en yükseğe getirdim düzeldi.Yeni bir HDMI kablo almak çözüm olabilir ama alırken değiştirme sözü alarak al hocam.Ben iki HDMI kablo aldım daha da iyi görüntü versin diye biri TV - DVD de çok iyi çalışırken nedense Xbox da rezaletti böyle şeyler olabiliyor.Son olarak da 220 TL'ye HDMI kablolar var en iyisi bunlardır diye sakın onlara o kadar pare verme.

Alıntıları Göster
    çok iyi kablolar var ama minimum 70 tl yi gözden çıkarman lazım. ama tv ninde ne kadar görüntü kalitesi oladuğunu emin ol yoksa değil altın uçlu heryeri altın alsan yine fayda etmez

• quote:

Orijinalden alıntı: subsewen

çok iyi kablolar var ama minimum 70 tl yi gözden çıkarman lazım. ama tv ninde ne kadar görüntü kalitesi oladuğunu emin ol yoksa değil altın uçlu heryeri altın alsan yine fayda etmez

Alıntıları Göster
    iş kabloda değil xboxda bitiyor makinenin gücü bu ben 130 ektan plazma aldım xboxı bağladım esli lcd tvden daha iyi görüntü geldi birde pcyi bağladım arada dağlar kadar fark çıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC@DC

iş kabloda değil xboxda bitiyor makinenin gücü bu ben 130 ektan plazma aldım xboxı bağladım esli lcd tvden daha iyi görüntü geldi birde pcyi bağladım arada dağlar kadar fark çıktı

Makinenin gücü düşük olunca yazılar okunmaz mı oluyor?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AC@DC

Makinenin gücü düşük olunca yazılar okunmaz mı oluyor?

Alıntıları Göster
    http://www.protechpazar.com/kablo-1/goruntu/hdmi?product_id=4100

kesinlikle öneririm fiyatını çok çok karşılıyor ben kullanıyorum.

evde 3 adet HDMI kablo var 2'si 15 tl satılan sözde altınuçlu hmdi kablo fakat bu kabloyla aldığım görüntüler mükemmel diyebilirim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.