Şimdi Ara

wireless mesafe arttırımı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
352
Cevap
1
Favori
155.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben robotics 5dbi anteni 25 ytl'ye aldım fakat pek işime yaramadı onu sattım ve şimdi 55 ytl'ye d-link 7dbi anten alacağım.umarım işimi görür.
  • quote:

Orjinalden alıntı: guvenarkilic

ben robotics 5dbi anteni 25 ytl'ye aldım fakat pek işime yaramadı onu sattım ve şimdi 55 ytl'ye d-link 7dbi anten alacağım.umarım işimi görür.

cok yaşa...bende bide d link ve ya airties in antenlerini dene dicektim......bide airties arastır derim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatihferah

Ya peki arkadaşlar ben bişey daha öğrenmek istiyorum..Yanıtlarsanız eğer...

Şimdi diyelimki wireless laptop'ınız var bir binanın 3.katında ama cama yakın konumda..

Elinizdeki ikinci wireless laptop'ta aşağı yukarı 75 metre mesafede dışarıda..

Dışarıda derken sokakta...İki alet görürmüki birbirlerini? Bağlantı olur mu yani?

Modemi Görüyorsa Bilgisayarlar arasında Veri alışverişi yapabilirsin.
  • bir allahın kuluda benim sorduğuma cevap verseydi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: spike

bir allahın kuluda benim sorduğuma cevap verseydi...

hayır. ne kadarda kablosuz desek tel hattı giriyor :D az kaldı merak etme wimax gelsin olcak istediğin.
  • bize şöyle uzun mesafeli ve dairesel dağıtan bi cihaz lazım nerden bulabiliriz
  • arkadasim sana zahmet olacak ama bende bu antenden yapmak istiyorum bana nasil yaptığını neler gerektiğini anlatırmısın bu yaptığın anten elektrikle mi çalışıyor.bana detaylı bilgi veririmisin şimdiden saol
  • Ya resimleri koyacağım dedi hoca ama ses yok..Pm'den dün ulaşmak için mesaj attım onada cevap yok..Bakalım nasıl olacak?

Bu arada anten arkadaşın verdiği linkte açıkça anlatılıyor..Okumanı öneirirm..Ercan wrc
  • soner07 bende öyle bir anten arıyorum d-link 7dbi'lerden düşünüyorum fakat yetmezse ve satamazsam diye paraya kıyıp 9dbi robotics alcam sanırsam.
    bu da linki:
    http://www.usr-emea.com/products/p-wireless-product.asp?prod=net-5482&page=specs&loc=trky
  • Bu yansıtma konusunda ayrı bir başlık açmayı düşünüyorum. 4-5 yöntem denedim kesinlikle faydalı.
  • zyxel g5100 diye bi model varmış 15 km uzağa noktadan noktaya gönderiyormuş kendi çapındada 400 metre dairesel bide zyxelin g3000 var oda 400 m dairesel dğıtıyor fiyatda g5100 1100$ civar g3000 250$ civarı fiyat o kadar önemli değil iyi bi sistem ve dairesel dağıtacak
  • Güncel
  • Bende usr 5461 kullanıyorum.L şeklindeki koridorun diğer ucundaki odaya wireless bağlantı vermek istiyorum.Fakat standart hali ile network görsede sinyal zayıf ve gürültü seviyesi yüksek oluyor.guvenarkilic
    arkadaşımızın linkini verdiği Usr ın 9dbi lık anteni sorunumu çözermi ? guvenarkilic eğer aldı isen fiyatı ve performansa etkisini yazarsan sevinirim.
  • daha alamadım fakat bilgisayarcı arkadaşıma sordum ve 91 ytl dedi. alırsam çok faydasını görürüm ama o kadar para vermektense 55 ytl'ye d-link 7dbi'lik alıp denemeyide düşünüyorum. alınca ilk işim sonuçlarını buraya yazmak olcak.
  • ben bu folyolu zımbırtıyı pazar günü boşluğundan yararlanarak yaptım.Modem işyerinde bakalım işe yarayacak mı.Hiç umudum yok ama bakalım sonuç ne olacak
  • Arkadaşlar, bu altığınız antenleri nereden satın alıyorsunuz, Ankara da nerde bulabilirim, veya nette bir link veebilirmisiniz...
  • antenleri bilgisayarcılarda bulabilirsin.
    burda da birkaç tane örnek:http://www.hepsiburada.com/department.aspx?Categoryid=81433
  • şu reflektörü yaptım biraz farketi az çeken yerlerde şimdi iyi çekiyor resmini koyarım birazdan
  • ben yaptım biraz farketti. alıcının antenini üçgenin tam ortasına koymak lazım. biraz daha kurcalamak lazım

wireless mesafe arttırımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atasoykcomputer -- 11 Ocak 2006 22:39:23 >
  • Buda benimkinin resmi
    Fena olmadı yazın balkonda zor çekiyordu şimdi kışın kışın hiç üşenmedim çıktım balkona gayet iyi çekiyor.......

wireless mesafe arttırımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byurt -- 12 Ocak 2006 0:33:54 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.