F

Yarbay
28 Haziran 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 119 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Düzenleme : Link kaldırılmıştır.


300e 100 indirim kampanyası dahilinde 299 TL olan ürünün yanına ufak bir şeyler atıp değerlendirilebilir.

240 GB SSD için dip fiyat

akakce.com
Gigabyte 240 GB GP-GSTFS31240GNTD 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-gigabyte-240-gb-gp-gstfs31240gntd2-5-sata-3-0-fiyati,322153377.html?ref=514&gclid=EAIaIQobChMI86ih7vmU9AIVE-d3Ch0HDQgSEAAYBCAAEgKR4vD_BwE

Aşı olunan gün 1. gün mü sayılıyor yoksa ertesi gün mü başlıyorlar saymaya?

PUS 5500 TL Ambilight ve Android avantajı var.

TU 5600 TL Rtings incelemesindeki gamut ve contrast testleriyle ihtiyacımın fazlasını sağladığını gördüm. Fakat bazı yorumlarda Türkiye'de satılan modellerin incelemedeki ürünlerden farklı olduğunu okudum.


Android'i avantaj olarak görmemin sebebi reklamsız youtube, modlu spotify, disk bağlandığında codec ve diski tanıma problemlerine çözümü olması. Fakat Philips'in PVR skandalındaki vurdumduymaz tavrı servis açısından beni korkutuyor.


TV yayınlarıyla hiç işim olmaz. Torrent ile indirip film, dizi izlerim sadece. Aksiyon filmlerinden haz etmediğim için genelde hareketli sahneler olmaz. Bu nedenle bir TVye bu kadar para verilmez diyerek 4200'e 49UA9800 kaçışı da yapabilirim. İzleme açımız olmayacağı için VA panel tercih ediyorum.


Daha önce TV sahibi olmadığım için düşüncelerim doğru mu yoksa yersiz endişeler mi, bu konuda tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum. Tamamen yanlış yoldasın, bu fiyatlara şu alınır dediğiniz bir model varsa hızlıca onu da değerlendirmeye almak isterim.


Fiyatlar HB indirimi kapsamında olduğu için bu gece bitiyor. Artık kabak tadı veren TV seçim sürecini hayırlısıyla sonuca bağlayabilirim.

Merhaba,


Kullandığım bir domainde yenileme süresini kaçırmışım. Wix'ten almıştım. Aldığım firmaya yenileme yapmak için defalarca başvurdum ancak hiçbir dönüş yapmıyorlar. Zaten 1 hafta sonra redemption bitiyor.

Alan adını tekrar tescil ettirebilmek için ne yapmam gerekiyor? Bazı siteler açık artırmadan bahsetmiş ama nerede artırmaya açılacağını bile bilmiyorum.

Merhaba,


2011 Fluence aracımda bazı yağ kaçaklarının olduğunu farkettim. Motordan anlamadığım için hangi borunun, hortumun ne işe yaradığını bile bilmiyorum. Tamircilere de güvenim olmadığı için size danışmak istedim. İlk fotoğrafta işaretlediğim yerlere ait yakın plan fotoğrafları da ekliyorum.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/46/ef/57/46ef57d1206bc7a16bed45b9e1e70840.jpeg&t=0&width=480&text=11.nokta

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/b8/79/dc/b879dc476e584b06d39f423e25c456e2.jpeg&t=0&width=480&text=1

2.nokta, borunun altı, ok yönünden çekilmişhttps://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/7c/7d/5e/7c7d5e46b14396a4b0d777f8a64de81f.jpeg&t=0&width=480&text=1


2.nokta, ön taraftan çekilmiş

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/b4/cb/c0/b4cbc0b326899deeb9b230cf0a7861fa.jpeg&t=0&width=480&text=1


Araç 195 binde. İlk aldığımdan beri çekişinde vs bir sorun yaşamadım. Her sene düzenli Elf SXR 5w40 ile yağ değişimi yapıldı. Kışın soğuk havalarda geç marş alması dışında bir sorun yaşamıyorum. Aynı model Clio araçla kıyasla turbonun geç devreye girmesi gibi bir fark var ancak diğer Fluence'ler ile kıyaslamadığım için bir sorun olduğunu iddia edemiyorum.

Yakın zamanda pegasus eko paketle uçuş yapan oldu mu? Eskiden 8 kg kabin bagaj hakkımız vardı. Onu aşağı alıp 15+8 kg bagaj verebiliyor muyuz yoksa sadece 15 kiloya mı düşürdüler? Telefonla vs ulaşmak mümkün değil. Sayfalarında da çelişkili bilgiler var.

Sigorta şirketlerinin sürekli zarar ediyor diye ağlayarak primlere fahiş zamlar yaptığı zorunlu trafik sigortasında çok saçma bir sistem uygulanıyor.

Bu sisteme ilk kez girenler 4. basamaktan başlıyor ve bu basamak kaza varsa (-1), kaza yoksa (+1) olarak değişiyor.
Ortalama fiyatlara bakacak olursak:

İlk sene kaza yapmazsanız alacağınız %15 indirime karşılık kaza yapmanız halinde %50 bindirim var. Orantısız bir ceza/ödül sistemi uygulanıyor. Üstelik basamak değişimi kazanın ne kadar büyük olduğuna göre de değişmiyor. Kaza tutanağı tutulduysa ve sigorta ödeme yaptıysa basamağınız direk (-1) oluyor. (Bu konuda farklı tecrübeleri olan varsa değişiklik yapabilirim.)

Kaza yapan fazla ödesin, banane diyebilirsiniz fakat yaptığınız tek bir kazayı kompanse etmek için sonrasındaki 4 seneyi kazasız geçirmeniz gerekiyor. Yani ilk sene kaza yapıp 3.basamağa düşerseniz sonraki sene 4, sonra 5, sonra 6 diye devam ediyorsunuz ve 3 sene boyunca zamlı fiyatlara maruz kalıyorsunuz.
İlk sene kaza yapan ve hiç kaza yapmayan iki kişiyi kıyaslarsak 4 senenin sonunda %40 daha fazla ödemiş oluyor.


Şu anda bu senaryoyla karşı karşıyayım. İlk senemin sonunda ufak bir kaza atlattım. Ana yola katılırken önümdeki aracın hareket etmesinden sonra ben de yolu kontrol ederken öndeki aracın durduğunu görmedim ve düşük hızda arkadan çarptım. Diğer yolcu aksi bir ihtiyar olduğu için tutanak tutturdu. Trafik Poliçesi Hasar Bilgileri Detayında tazminat miktarı 318.60 TL olarak gözüküyor. Sigorta şirketinin ödediği rakam ortadayken ben 4 sene kaza yapmasam dahi neden 2000 TL fazladan prim ödüyorum?

Tampondaki çatlak

Benim aracımda hiçbir hasar yok


Kaza sürprimi meydana gelen hasarın boyutuna göre belirlenmeli.
Sürprim uygulaması yıllar boyu sürmemeli. Kaza yapılmaması halinde önceki kazanın basamak düşmesi de iptal edilmeli.
İhmal sonucunda oluşmamış kazalar için yüksek sürprimler uygulanmamalı.

Herkese kazasız belasız günler diliyorum. Böyle ufak tefek kazalar için kesinlikle tutanak tutmayın ve aranızda anlaşma yoluna gidin. Bu kadar yüksek prim ödeyeceğimi bilsem adamı ikna etmek için daha fazla uğraşırdım.
2011 Fluence 1.5 dci aracım 185 binde. Son götürdüğüm yerde abi bu araca partiküllü yağ koymak lazım dediler ve Elf Full Tech 5W-30 yağdan koydular. Sonradan öğrendim ki benim aracımda DPF yok.

Yağ değişimi yaparken 50 TL farkla partiküllü yağ koymamın bir faydası olur mu? Renault 900 SXR 5W-40 kullanılmasını öneriyor ancak kilometre yükseldiği için 5W-30 kullanmam fayda sağlar mı? Bir de yağ çeşidini değiştirmek kurumları yerinden söker ve motora zarar verir gibi yorumlar okudum. Bunlar ne derece doğru?

Özetle; partiküllü ile yola devam mı yoksa üretici önerisi olan partikülsüze dönüş mü?
Merhaba
HP laptop BIOS şifresini çözmek için bir programa ihtiyacım var.
Normalde HP servisi yardımcı oluyor fakat benim kullandığım seride servisi gönderdiği SMC dosyası bile sorunu çözmedi ve anakart değişimi önderdiler. BIOS'ta 3'ten fazla denemeye izin vermiyor fakat Windows'daki update yazılımında sınırsız şifre deneme açığı var.

Resimde görüldüğü gibi bu satıra 8 karakterli tüm kombinasyonları deneyecek bir yazılım lazım. Her bir denemenin sonrasında 2 defa tab tuşuna basması da gerekiyor. Bir script yazmak da mümkündür sanırım fakat yazılım olursa daha kolay olur diye düşünüyorum.

Ne önerirsiniz?
Evlendiğim için araç fazlası oluştu. Birini elden çıkarmak istiyoruz.

2.5 senedir '11 Fluence Business kullanıyorum. Yılda ortalama 10 bin km yol yapmışım. Evi işyerine yakın tuttuğum için bu değer 6-7 bine düşecek. Aracı 155'te aldım, şu anda 183 binde. 2.5 senelik verilere göre yakıt tüketimim 5.7 lt/100 km gözüküyor. Yani yakıt açısından gayet memnunum. Aracın byük ve manuel olması eşimin kullanmasını engelliyor.

'11 Punto EVO Fire Dynamic ise 41 binde. Araç son 1.5 senedir yatıyor. Robot arızası verdikten sonra yağ takviyesiyle yoluna devam ediyor. Tamirden sonra yaptığı 6 bin kilometrede sorun çıkarmadı. Özel servis satarsan böyle temizini bulamazsın diyor. Şehir içinde tüketim ECO modu kapatınca 7.3 lt/100 km civarında.

Sedan olması ve yakıt tasarrufu açısından Fluence ile devam etmeyi düşünüyorum fakat aracın dizel ve 183 binde olması beni düşündürüyor. Forumun genelinde dizelin daha masraflı olduğu algısı var fakat şu ana kadar bakım açısından beni üzmedi.
Diğer taraftan Punto'nun otomatik olması, kilometrenin daha düşük olması gibi avantajları var. Sorunsuzluk noktasında manuel Fluence yarı otomatik Punto'dan daha iyi durumda diye düşünüyorum.

Göz önünde bulundurmam gereken bir nokta veya farklı bir bakış açısı önerebilir misiniz? Siz olsanız hangisini yolcu ederdiniz?

Teşekkürler.
Hakkında
Konum: Kayseri,Kocasinan
Hakkımda:

Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 17 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Mesaj Sayısı: 4.538
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 13.830
İkinci El Bölümü Mesajları: 861
Konularının görüntülenme sayısı: 674.475 (Bu ay: 7.862)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3.119 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.