Şimdi Ara

wireless mesafe arttırımı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
351
Cevap
1
Favori
155.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hehhh Bravo valla güzel denemeler işe yarıyor demekki..

Bende şu Pringless Kutusundan yapılanı deneyeceğim..Ama sanırım biraz zaman alacak..

Zaman bulurda yaparsam resimleri eklerim
  • kardeş sende resmini koy bi an öncede seninkinede bi göz atalım
  • arkdaşlar sağlık sorunlarından dolayı koyamadım fotoları... fotografların bulunduğu bilgisayar yanımda diil yani. Ama arkadaşın yaptığı anten güzel. tavsiyem uçgen kalıbıda antene dahil etmeniz. Anteni sabitleyeceğiniz nokta orada belirli. Sonuçta bizim kullandığımız frekans 2,4 GHz yani 12,5cm dalga boyu 6,25 cm de dalgaların tekrarlandığını düşünürsek 1 cm kaydırmanın bile nekadar onemli rol oynadığını alarsınız. Refektörün açısı onemli! yani siz siz olun üçgen parçayıda dahil edin!
     wireless mesafe arttırımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blairim -- 12 Ocak 2006 22:53:14 >
  • kanat uzunluğu ne olmalı ben her biri 19cm lik iki kartonu kapladım. bi de bu aletin ortasını bulabilsem
  • quote:

Orjinalden alıntı: cellmaster

kanat uzunluğu ne olmalı ben her biri 19cm lik iki kartonu kapladım. bi de bu aletin ortasını bulabilsem

http://www.freeantennas.com/projects/Ez-10/

bu adresteki resimler şablon... bu şablonları yazıcıdan boyutlarında hiç oynama yapmadan çıkar. Şekillere göre kartonları kes. Ölçülere göre yaparsanız teorikte 10dB lik kazanç sağlıyor!

• ok o zaman kafamıza göre yaptık anteni
  • quote:

Orjinalden alıntı: guvenarkilic

antenleri bilgisayarcılarda bulabilirsin.
    burda da birkaç tane örnek:http://www.hepsiburada.com/department.aspx?Categoryid=81433

selam.dlink 7db liği bizim bir müşteriye aldık ancak çok tuhaf bi şekilde hiçbir yararı olmadı.modemi ise linksys idi.
    linksys'e mail attım.adamlar ne desin.o anten bizim modem ile düzgün çalışmaz...biz de kalakaldık öyle.sonra müşteri antenin kablosunu uzattırdı.böylece işini gördü.kullandığınız modemin de önemli olduğunu düşünüyorum.

• tamamdır üçgen kalıbıda yaptım şimdi onun resminide koyarım birazdan
  • İşe yaradı ise sorun yok.
    Ancak bir önerim var. Eğer boyutlar uygunsa kutu sütlerin kartonlarını kullanabilirsin. Bu kutu sütlerin iç tarafları folyo kaplı. Zira yaptığın folyo kaplaması pürüzsüz olmalı. Senin fotoda kaplama dalga dalga. Sorun çıkartabilir...

quote:

ok o zaman kafamıza göre yaptık anteni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burcak -- 12 Ocak 2006 22:12:50 >
  • antenin yönünü değiştirdim ve sonuç
    listede en fazla 2 yada 3 ap varken şimdi dolu ve sinyal seviyelerinin bazıları 2 de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atasoykcomputer -- 12 Ocak 2006 22:44:25 >
  • wireless usb nin durumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atasoykcomputer -- 12 Ocak 2006 22:52:28 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: burcak

İşe yaradı ise sorun yok.
    Ancak bir önerim var. Eğer boyutlar uygunsa kutu sütlerin kartonlarını kullanabilirsin. Bu kutu sütlerin iç tarafları folyo kaplı. Zira yaptığın folyo kaplaması pürüzsüz olmalı. Senin fotoda kaplama dalga dalga. Sorun çıkartabilir...

arkadaşa katılıyorum. folyonun pürüzsüz olması gerekiyor. (beni baya uğraştırmıştı! )
    sonuçta o yüzeyler gelen dalgaları bir noktaya odaklıyor. dalgalı olması durumunda odaklama istendiği gibi olamayacaktır.
  • quote:

antenin yönünü değiştirdim ve sonuç
    listede en fazla 2 yada 3 ap varken şimdi dolu ve sinyal seviyelerinin bazıları 2 de

tavsiyemin işe yaradığını görmek beni sevindirdi.
    ben bu yolla universiteye (1-1,5km) 3-4 Mbps ile bağlanıyorum!
  • Baya başarılı olmuş ya..
  • Gerçekten Farkediyormu
  • quote:

Orjinalden alıntı: SeKiL

Gerçekten Farkediyormu

boşunamı yazıldı bukadar yazı!
    10dB lik kazanç sağlıyo teorikte. Hemde 15-20 dk lık bir uğraş ile.
  • Öncelikle tebrikler
    Sonralıkla: İnanılmaz kavaf iş çıkarmışsın Göktay abi görse demediğini bırakmaz sana... Ama işe yarıyor işte.
    Bir de orjinal olanı bir süt kutusuna kıyarak denesene. Bu arada sanırım metal teller kullanmışsın onun yerine de normal kartondan usb dongle'ı yerleştirecek bir yuva yap orjinal tasarımdaki gibi, bakalım nasıl olacak...

quote:

wireless usb nin durumu

• ok birgün de onu deneyeceğim
  • İşte benim son resimler . Alttaki üçgen tablayıda yapınca tam o anten için belirlenen yere koydum aletiii

• üçgenin tepesinden aşaya olan kısmın 2/3'ü ne mi koydun anteni
    bi de sonuçlar nasıl
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.