Şimdi Ara

wireless mesafe arttırımı (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
352
Cevap
1
Favori
155.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ayrıca şöyle bi parça ile de bağlanmak mümkünmü dierlerinden daha iyi sonuç elde edilir mi

http://urun.gittigidiyor.com/500mW-Usb-Wireless-Alici-41CM-9-dBi-ANTEN_W0QQidZZ18621242
  • Slm arkadaşlar yan komşumdan kablosuz internet kullanıyorum. Sinyal biraz zayıf dahada kuvvetlendirmek istiyorum. Benim kendi modemim var boşta bu modemi acces point gibi sinyali kuvvetlendirmek için kullanabilir miyim ?
  • 1-30 km Kablosuz bağlantı

1-30 km Kablosuz bağlantı için kendi üzerinde 10 db anteni ile bir bir görüşte 5 km bağlantı kurabiliyor harici anten takarsak 30 km ye kadar bağlantı kurabiliyoruz 600 mwatt çıkışı var 60 derece dahili anteni ile ve POE (ethernet üzerinden elektrik alma) okullarda hotellerde kullanmak için uygun dış mekan lar için kullanılmaya uygun örneğin bir okulun 4 tarafına dıştan birer tane konuldğunda okulun tüm sınfları kablosuz olarak internete çıkabiliyor atheros chipset ile çalışma kararlılığına sahip kaliteli fiyatıda benzerleri arasında hesaplı olan bir montjı ve ayarlaması çok kolay ürün

Ayrıntı için şuraya bakın isterseniz ben kurdum çok memnunumhttp://www.artiiletisim.com.tr/wireless.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: cancanet

1-30 km Kablosuz bağlantı

1-30 km Kablosuz bağlantı için kendi üzerinde 10 db anteni ile bir bir görüşte 5 km bağlantı kurabiliyor harici anten takarsak 30 km ye kadar bağlantı kurabiliyoruz 600 mwatt çıkışı var 60 derece dahili anteni ile ve POE (ethernet üzerinden elektrik alma) okullarda hotellerde kullanmak için uygun dış mekan lar için kullanılmaya uygun örneğin bir okulun 4 tarafına dıştan birer tane konuldğunda okulun tüm sınfları kablosuz olarak internete çıkabiliyor atheros chipset ile çalışma kararlılığına sahip kaliteli fiyatıda benzerleri arasında hesaplı olan bir montjı ve ayarlaması çok kolay ürün

Ayrıntı için şuraya bakın isterseniz ben kurdum çok memnunumhttp://www.artiiletisim.com.tr/wireless.htm

ne kadara satıyorlar?

Birde folyoların parlak yüzeyi mi mat yüzeyi mi cihaza bakacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferroburak -- 11 Ekim 2009; 21:08:15 >

• olur tabi. hatta ben yaptım oldu :)
    burdan inceleyebilirsiniz.
    http://resim.donanimhaber.com/m_35057240/tm.htm

• Güzel bir sistem pek anlamadım acaba bununla ilgili bir konu açılabilir mi ? Ölçü felan göremedim ben orda ama olsun yinede Teşekkürler
  • Selamlar benim sormak istediğim şey şu
    1. bu antenler gibi bir sistem laptoplar için var mıdır yani modem e takmayacam ama şehir merkezinde oturuyorum 100 150 mt yandaki alışveriş merkezinin bağlantısını almak için laptobuma takabileceğim nasıl bir sistem olabilir ? Laptopumda internetle alakalı sadece ethernet girişi var..
    2. Şuan kullandığım laptop haricinde 1 tanede asus laptobum var bu laptop ta modemin yanında bile olsam wireless a bağlanabilmek için en azından 20 30 defa bağlanmayı deniyorum. Asus teknik servisine yolladım hiç bir şey yamdan geri gönderdiler bu şekilde sıkıntı yaşıyan var mı aranızda çözümü nedir. Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bowyer -- 26 Eylül 2011; 23:37:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bowyer

Selamlar benim sormak istediğim şey şu
    1. bu antenler gibi bir sistem laptoplar için var mıdır yani modem e takmayacam ama şehir merkezinde oturuyorum 100 150 mt yandaki alışveriş merkezinin bağlantısını almak için laptobuma takabileceğim nasıl bir sistem olabilir ? Laptopumda internetle alakalı sadece ethernet girişi var..
    2. Şuan kullandığım laptop haricinde 1 tanede asus laptobum var bu laptop ta modemin yanında bile olsam wireless a bağlanabilmek için en azından 20 30 defa bağlanmayı deniyorum. Asus teknik servisine yolladım hiç bir şey yamdan geri gönderdiler bu şekilde sıkıntı yaşıyan var mı aranızda çözümü nedir. Şimdiden teşekkür ederim.

2000 mw usb wireless işini görür umuyorum gittigidiyor vs sitelerde bulabilirsin
  • Arkadaşlar merhaba ben de bir şey sormak istiyorum.

Şimdi yan komşumla benim interneti ortak kullanma kararı aldık, ancak şöyl bir durum var, aramızda yaklaşık 7-8 duvar var. Tahmini mesafe ise 10-12 metre civarı. Şiimdi ben TT nin AirTies Rt-206v1 modemini kullanıyorum çift antenli olanından
     wireless mesafe arttırımı
    .
    Daha önceden geçici olarak bir deneme yapmıştık ama sinyal biraz zayıf çekiyordu genelde tek çubuk olarak.

Şimdi bu modemin sinyalini arttırmanın bir yolu var mıdır? Ya da daha güçlü bir modem mi alsam diyorum. Açıkçası benim modemin anten dB değerini de tam bilmiyorum.

http://www.hepsiburada.com/Liste/asus-dsl-n10-4port-150mbps-adsl2-kablosuz-n-router-modem/ProductDetails.aspx?productId=bd130421&categoryId=3009801#Gorseller

Şu linkteki modem ilgimi çekti hem fiyatı uygun hem de anteni 5dB diyor. Siz ne tavsiye edersiniz? Bu konuda biraz yardıma ihtiyacım var

• Arkadaşlar merhaba;

8gb'ye kadar olan Smile ADSL'e geçtik ev olarak. Airties modem verdiler bize bir tane, bağladık ama wireless bağlantısı o kadar kötü ki 1 metre uzaüında olan laptopımın 1000-2000 pingin altına düşmüyor, ecdeki diğer arkadaşlarımda aynı problemi yaşamakta. İnternet ara ara kopuyor. Ethernet kablosuyla bağlanınca ise inanılmaz hızlı(yani olması gereken). Acaba ne yapmalıyım? Modemi mi değiştirsem bu zaten 4. modemimiz, modeme para vermekten bıktık. Bir yolu var mıdır bu sorunu çözmenin.

Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.