DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Windows 7 disk(birim) genişletme(çok acil yardım)
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
36
Cevap
0
Favori
33.949
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Windows 7 disk(birim) genişletme(çok acil yardım)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      09 Temmuz 2010 22:12:14 Konu Sahibi
      Arkadaşlar c diskimden 70 gb kadar ayırdım. Yani c diskimi küçülttüm. Şimdi bu alanı D birimine eklemek yani genişletmek istiyorum ancak d diskine sağ tıkladığım zaman disk genişlet yazan kısım silik yani aktif değil ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun. Ayrıca bu ayırdığım 70 gb lik alanı önce basit birim yapıp sonra da birimi sil yapıp d ile birleştirmek için uygun hale getirdim. Ama hala d diski ile birleştiremiyorum. Dediğim gibi d birimini genişletme konusunda nasıl aktif ederim. Lütfen yardım edin.

|
      |

| 1.5 Ghz Qualcomm Dual-Core SnapDragon İşlemci | QHD 4.3" Multitouch Ekran |
      |3G, 14.4 Mbps İndirme Hızı | Bluetooth 3.0 | Android 2.3 - Htc Sense 3.0|
      | 540 x 960 Piksel S-Lcd | 8Mp Kamera 1080p Full HD Video Kayıt |
    • Emekli Yönetici
      11488 Mesaj
      09 Temmuz 2010 22:25:59
      Bknz:http://forum.donanimhaber.com/m_40963339/tm.htm

Ayrıca Partition Magic veya Partition Manager yazılımlarınıda kullanabilirsiniz...

|
      |

Ja sam, kao što vidite i čujete, ostao Srbin i preko mora, gde se ispitivanjima bavim. To isto treba da budete i vi i da svojim znanjem i radom podižete slavu Srpstva u svetu!(Benim, gördüğünüz ve duyduğunuz gibi bu sınanma ile uğraştığım deniz aşırı topraklarda da Sırp kaldım. Bunun aynısını sizinde yapmanız gerek, kendi bilginiz ve çalışmalarınızla Sırplığın şanını dünyada ayağa kaldırın ! )-NIKOLA TESLA
      "Kim bilmiyorsa bugünden itibaren bilsin herkes, Sırbistan Uşak halısı degil ki, Kosovo Brus'tan gelme bir ipek yastık olsun, biz Sırplar başımızdan daha değerli bir şey olduğunu biliyoruz. Sırbistan bir avuç pirinç değil ki, rüzgarın getirdiği her karga onu gagalasın!"-Miloş Obiliç("Neka od danas zna svako, ko nije znao da Srbija nije cilim iz Usaka, da Kosovo nije svileni jastuk iz Brusa, da Srbi znaju nesto skuplje od glave!")"Mirom na rat idite i ratom mir činite. Ljubavlju na ljubav idite, ali krvlju krv srpsku branite"-Barışla savaşa gidin, savaşla barış yapın. Aşkla aşka gidin, ancak kanla Sırp kanını savunun.-STEFAN NEMANJA
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      09 Temmuz 2010 22:31:16 Konu Sahibi
      arkadaşım tamam da d diskini hiçbir program kullnmaksızın genişletmek istiyorum. program kullnmak istemiyorum. yanlış bir şey yapmaktan sorkuyorum. neden ben sağ tıkladığımda d birimine birimi genişlet seçeneği silik çıkıyor... yardım edin lütfen.

|
      |

• Binbaşı
      1254 Mesaj
      09 Temmuz 2010 22:56:02
      Bende win7ye 20gb ayırmıştım malesef şimdi 2.3gb yer kaldı genişletmek için ne yapmamız lazım 160hd'm war.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      09 Temmuz 2010 23:09:36 Konu Sahibi
      bu arada Partition Magic ve Partition Manager programlarının w7 de çalışmadığını duydum. bilmiyorum ne kadar doğru ne kadar yanlış. Easus Partition Master w7 için uygundur diye bi şeyler okudum.

|
      |

• Yüzbaşı
      567 Mesaj
      09 Temmuz 2010 23:10:30
      Ayıtdığın basit birimi , normal mi biçimlendirdin . Değilse Normal biçimlendirip,(mantıksal sürücü) daha sonra silip denesen?

|
      |

.
      .
      .
      .
      ..Başlayan Herşey Biter
    • Yüzbaşı
      318 Mesaj
      09 Temmuz 2010 23:10:33
      kardeş bit locker denen olaylamı yaptın daraltmayı

|
      |

09 Temmuz 2010 23:20:32 Konu Sahibi
      arkadaşlar normal w7 nin disk yönetimine girip ordan yaptım küçültmeyi ancak genişltemiyorum nedense.

|
      |

09 Temmuz 2010 23:22:38 Konu Sahibi
      ayırdığım birim normal biçimlendirdim. hatta şuan f olarak laptopum birimi görüyor. 70 gb olarak. ancak ben bu f birimini d ile genişletmek istiyorum. ancak d birimine tıkladığımda birim genişlet yazısı silik yani tıklanmıyor aktif değil...

|
      |

• Yüzbaşı
      567 Mesaj
      09 Temmuz 2010 23:24:35
      quote:

Orijinalden alıntı: BRAHMAN_sahin

arkadaşlar normal w7 nin disk yönetimine girip ordan yaptım küçültmeyi ancak genişltemiyorum nedense.
      ayırdığın 70 GBlık sürücü Mantıksal mı?

|
      |

.
      .
      .
      .
      ..Başlayan Herşey Biter
    • Yüzbaşı
      567 Mesaj
      09 Temmuz 2010 23:26:40
      quote:

ayırdığım birim normal biçimlendirdim. hatta şuan f olarak laptopum birimi görüyor. 70 gb olarak. ancak ben bu f birimini d ile genişletmek istiyorum. ancak d birimine tıkladığımda birim genişlet yazısı silik yani tıklanmıyor aktif değil...

birde Window yükleme diskini takarak dene istersen, Windowsuun yuklenecegi diski secereken biliyorsun aynı seçenekler orada da var.
      Ama sonuç ne kadar değişir bilemem.

|
      |

.
      .
      .
      .
      ..Başlayan Herşey Biter
      09 Temmuz 2010 23:31:33 Konu Sahibi
      evet abi mantıksal diyo. sinan senin ne demek istediğini anlayamadım arkadaşım ama dediğim birim mantıksal

|
      |

• Yüzbaşı
      567 Mesaj
      10 Temmuz 2010 00:02:56
      quote:

evet abi mantıksal diyo. sinan senin ne demek istediğini anlayamadım arkadaşım ama dediğim birim mantıksal

Demek istedigim, Windows / DVDsini takıp Windows kurar gibi adaımları izleyeceksin.sana Windowsu nere kurmak istediginde karşına sürücüler cıkıyor ya?
      burada Dyi secerek (genişlet)meyi dene.

Peki Cyi Genişlet dediginde genişletme imkanı veriyor mu ve Bu ayırdıgın birim Dnin soltarafında mı.

Edit@ yazım hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __By_Sinan__ -- 10 Temmuz 2010; 0:05:40 >
      |
      |

.
      .
      .
      .
      ..Başlayan Herşey Biter
      10 Temmuz 2010 00:19:42 Konu Sahibi
      ne f yi ne c yi ne de d yi genişletme imkanı veriyor. yani hiçbir birimi genişletme imkanı yok. evet f c nin sol tarafında yeni birim olarak görünüyor. recovery cd lerini takmaya da içim elvermiyor. korkuyorum açıkçası.

|
      |

• Yüzbaşı
      567 Mesaj
      10 Temmuz 2010 00:31:50
      quote:

ne f yi ne c yi ne de d yi genişletme imkanı veriyor. yani hiçbir birimi genişletme imkanı yok. evet f c nin sol tarafında yeni birim olarak görünüyor. recovery cd lerini takmaya da içim elvermiyor. korkuyorum açıkçası.

REcovery Cd si ile olmaz sanırım Win DVd si olması lazım.

peki madem hiç birini genişletemiyorsun ,ayırdıgın bolum mantıksal demiştin , onu sildiğn takdirde boş alan yazması lazım ve yeşille gösterilmesi lazım.
      ?

|
      |

.
      .
      .
      .
      ..Başlayan Herşey Biter
      10 Temmuz 2010 00:33:34 Konu Sahibi
      evet onu da yaptım yeşil oldu. ancak d de bi değişme olmuyor gene aynı. genişleme çıkmıyor. hala pasif.

|
      |

10 Temmuz 2010 00:35:39 Konu Sahibi
      sanırım bunu yapmamın tek yolu d yi etkin olarak işaretlemekten geçiyormuş. ancak o zman da pc çöker diyorlar.

|
      |

• Yüzbaşı
      567 Mesaj
      10 Temmuz 2010 00:42:01
      quote:

evet onu da yaptım yeşil oldu. ancak d de bi değişme olmuyor gene aynı. genişleme çıkmıyor. hala pasif.

Peki ayırdığın yeşil bolumun sol tarafındaki diskte genişletme imkanı yok mu hala..

bi yolu vardır mutlaka ama , sanırım Partition maneger gibi bi programla ayırman gerekecek.

Herzman bi risk var. umarım tüm yedeklerini almışşsndır, Pc cokmesinden cekiniyorsun.

|
      |

.
      .
      .
      .
      ..Başlayan Herşey Biter
      10 Temmuz 2010 00:50:14 Konu Sahibi
      hayır sol taraftakiyle de birleştiremiyorum. d ye birleştirme imkanım olmazsa f olarak bırakmayı düşünüyorum. üçüncü bir birim olarak yani. yoksa pc de bir problem yok. bi de bir şey sorucam bende laptobun recovery cd leri var acaba onları kullanarak birimlerde istediğim gibi bi birleştirme ve oynama yapabilir miyim acaba.

|
      |

• Yüzbaşı
      567 Mesaj
      10 Temmuz 2010 00:55:54
      quote:

hayır sol taraftakiyle de birleştiremiyorum. d ye birleştirme imkanım olmazsa f olarak bırakmayı düşünüyorum. üçüncü bir birim olarak yani. yoksa pc de bir problem yok. bi de bir şey sorucam bende laptobun recovery cd leri var acaba onları kullanarak birimlerde istediğim gibi bi birleştirme ve oynama yapabilir miyim acaba.

Recovery Cd si pek kullanmadım ama olmaz gibime geliyo, ilgili oln arkdaşlar cevap verir herhalde.

Bencede F olarak kalmasında hiç sakınca yok gibi, özel bi depolama alanı olarak kullanırsın . filmler gibi mesala..

|
      |

.
      .
      .
      .
      ..Başlayan Herşey Biter
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.