Şimdi Ara

Windows 7 disk(birim) genişletme(çok acil yardım) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
38.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • sorunu çözdüm. d birimini de sildim ve ayrılmamış alan olarak gösrterdim. c den ayırdığım birim ve d kendiliğinden birleşti. daha sonra da biçimlendirdim. yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.saygılar.
  • bende bierşey sormak istiyorum c nasıl genişletiyor format vs beceremedim win 7 de c yi 70 yaptım genişetek istiyorum bilgi lütfen
  • sorunu çözdüm. Herhangi bir program kurmadan genişletme seçeneği aktif oluyor. önce ayırmak istediğiniz birimden belirlediğiniz boyutu girip küçültün. ayrılmamış bir alan oluşacak böylece. bu alanı sağ tıklayıp yeni basit birim olarak oluşturun. daha sonra bu yeni birimi biçimlendirip silin. böylece tekrardan ayrılmamış bir alan olur. bundan sonra genişletmek istediğin birimin üzereine sağ tıkladığında 'bölümü genişlet' seçeneği aktif oluyor. ordan boyutu girip genişletiyorsun.

2010 da sorulmuş ama yeni aratanlar için yardımcı olur diye düşündüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cloudcom

sorunu çözdüm. Herhangi bir program kurmadan genişletme seçeneği aktif oluyor. önce ayırmak istediğiniz birimden belirlediğiniz boyutu girip küçültün. ayrılmamış bir alan oluşacak böylece. bu alanı sağ tıklayıp yeni basit birim olarak oluşturun. daha sonra bu yeni birimi biçimlendirip silin. böylece tekrardan ayrılmamış bir alan olur. bundan sonra genişletmek istediğin birimin üzereine sağ tıkladığında 'bölümü genişlet' seçeneği aktif oluyor. ordan boyutu girip genişletiyorsun.

hata veriyo bende yapamıyorum.

biçimlendiremiyorum

"Seçtiğiniz işlem seçili temel diskleri dinamik disklere dönüştürür. Diskleri dinamik diske dönüştürürseniz, yüklü işletim sistemelerini disklerdeki hiçbir birimden başlatamayacaklksınız. DEvam etmek istediğinize emin misiniz?" diyor tamam dediğimde hata veriyor olmuyor.

yardımcı olursanız sevinirim

• bu olayı çözen yok mu c yi daralttım d genişlemiyor ama nasıl olacak bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: CappyDH

quote:

sorunu çözdüm. Herhangi bir program kurmadan genişletme seçeneği aktif oluyor. önce ayırmak istediğiniz birimden belirlediğiniz boyutu girip küçültün. ayrılmamış bir alan oluşacak böylece. bu alanı sağ tıklayıp yeni basit birim olarak oluşturun. daha sonra bu yeni birimi biçimlendirip silin. böylece tekrardan ayrılmamış bir alan olur. bundan sonra genişletmek istediğin birimin üzereine sağ tıkladığında 'bölümü genişlet' seçeneği aktif oluyor. ordan boyutu girip genişletiyorsun.

hata veriyo bende yapamıyorum.

biçimlendiremiyorum

"Seçtiğiniz işlem seçili temel diskleri dinamik disklere dönüştürür. Diskleri dinamik diske dönüştürürseniz, yüklü işletim sistemelerini disklerdeki hiçbir birimden başlatamayacaklksınız. DEvam etmek istediğinize emin misiniz?" diyor tamam dediğimde hata veriyor olmuyor.

yardımcı olursanız sevinirim

Bilmiyorum, ben de oluyor. Başka bir sorun olmalı sende.

• quote:

dostum senin dediğin bende oluyo ancak ben cyi genişletmek istiyorum onda olmuyo ama dde oluyor bi bilgim var mı başka nasıl c yi genişletebilirim

• BRAHMAN_sahin kullanıcısına yanıt
    arkadaşım ben c'yi f ile birleştirmek istiyorum ama yani yeni oluşturduğum alan ile, birimi genişlet seçeneğini aktif etmek için birimi silmek gerekiyor ama şöyle bir durum var benim c diskim windowsun olduğu disk, bunu silersem bilgisayar kapanmaz mı? yani format atmış gibi olmaz mıyım? bütün bilgile ve windows c'nin içinde?

yardımını rica ederim...
  • bayarmc B kullanıcısına yanıt
    bana yardımcı olabilecek bi arkadaş var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRAHMAN_sahin

sorunu çözdüm. d birimini de sildim ve ayrılmamış alan olarak gösrterdim. c den ayırdığım birim ve d kendiliğinden birleşti. daha sonra da biçimlendirdim. yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.saygılar.

Zaten dün arkadaş konuyu uplamış.Ben de biraz önce sorunumu böyle çözmüşken arkadaşa bir teşekkür etmiş olayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Siz f diskini sileceksiniz.
    Yani sonradan oluşturulan alanı.
  • tamam ben f diskini siliyorum ama sildikten sonra c diskinin üzerine gelip sağ tıkladığımda 'birimi genişlet' seçeneği pasif görünüyor, problem tam olarak bu, onu nasıl aktif hale getirebiliriz?
    Format atmak zorundasın, sana söyle söyleyeyin,
    senin f, C den önce, birimler soldan sağa genişler ve küçülülür.
    Örnek verecek olursam HDDi sırasıyla 3 parta böldüm diyelim.
    Bunlar A,B,C olsun.
    Sen C den silip A ya atamazsın, B den silip A ya atabilirsin.
    A yada B den silip C ye hiç atamazsın.
    Yani küçültmeler soldan sağa, büyütmeler sağdan sola.

Senin F, C den önce olduğu için format atıp önce C yi oluşturman gerekiyor.
    Sana benden bir tavsiye.
    Asla C yi küçük tutma, sonra genişletmek bu kural yüzünden zor olabilir.
    Umarım anlatabilmişimdir.
  • sonunda format atmadan başardım, şöyle ki; f'yi tamamen sildim, d'deki önemli bilgilerimi de flash disk ve c'ye aktarıp d'yi de sildim, geriye sadece c diski kaldı ve bir de d ve f'yi silerek oluşturduğum atıl alan kaldı, bu durumdayken c'yi sağ tıkladığımızda pasif olan birimi genişlet seçeneği aktif hale geldi, ben de bu durumda c'yi genişlet diyerek atıl alanın tamamını c ile birleştirdim, sonra da c'yi bölüp yeniden c ve d oluşturdum,

bu problem de bu şekilde çözüldü...
  • Biraz hort gibi olacak ama disklerin tamamı dinamik oldu bu bir sorun olur mu?
  • Konuyu birde ben hortlatıyorum ama, sorunum şu: Hdd den ssd ye geçiş yaptım hdd iki parça olduğu için ssd de knlonlarken iki parça oldu. Şuan amacım ssd yi birleştirmek fakat d sürücüsünü sildiğimde ayrılmamış olarak kalan bölümü c ye ekleyemiyorum. Konuyu açan arkadaşın gibi bende de aktif değil diski genişlet butonu. Ayrıca diğer partition programlarını denediğimde aynı sorun devam etti.
  • konu başlığını açıp sonra sorunu kendisi çözen arkadaş. Allah senden razı olsun ve tebrikler
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.