Şimdi Ara

Windows 10 Açılışta Ve Kapanışta Siyah Ekranda Bekletiyor Ve Çok Yavaş Açılıyor Ve Kapatıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
3
Favori
41.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tamam hocam önerin için sağol. Ben az da olsa hızlandırdım. Windows 7 gibi değil başlangıcı. Açılışta özellikle Microsoft'un çok fazla programı açılıyor. Xbox uygulaması falan gibi. Onları kapadım. Bir de antivirüs dışındaki programları kapadım. Baya fark oldu öncekine oranla açılışta.
  • bu konuda benimde sıkıntım var.Windows 10 veya 8 hiç farketmeksizin açılırken siyah ekranda biraz bekletiyor.Kapatırken hızlı kapanıyor.Yeniden başlat dediğimde 2 3dkda açıldığını biliyorum.Siyah ekran sorunuu çok fena bi sorun sshd var ama nafile.Nasıl çözülür programda yok bilgisayarda yani bilindik şeyler.Kaspersky kullanıyorum
  • amd fx 8350 ve 8 gb ram var. 2 dakikaya yaklaşıyor açılış süresi.

Fakat oyun performansı ve normal kullanımda sorun yok.
  • regeditte EnableULPS 1 değerinden 0 değerine getirin.
    Ben sizinde deneyebileceğiniz şeyleri denedim. Driver update, format vs...

Sadece bu ayar yetti. 2 dakika civarındaki açılış hızlı 30 sn civarına düştü.

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkhell86

BEN DEFALARCA WİNDOWS 10 KURDUM AMA OLMUYOR SUREKLI SIYAH EKRANDA KALIYOR NEYAPABILIRIM
    Bende Windows 10 da Advanced System Care i yukledim. Artık ne sildiyse pc 5 dakka sonra acılmaya basladı. Advanced i kaldırdım ama yinede düzelmedi. Baştan format atmak lazım herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukba_1 -- 21 Aralık 2015; 17:43:17 >
  • windows 10 u yeni yükledim.benim pc de neredeyse ıki dk da açılıyor,karanlık ekranda baya bi bekliyor.Bu normal mi?
    İşlemci AMD A6-3420M APU READON HD GRAPİCS 1,50 GHz
    Ekran kartı AMD 6520G, AMD 7400M
  • Windows 10'da hızlı başlatma isminde bir seçenek var. Bu seçenek devredeyken bilgisayar çok hızlı açılıyor. Belki sizde bu seçenek devre dışıdır. Bu yüzden yavaş açılıyordur. Önce bu seçeneğin açık olup olmadığına bakın. Anlattığım adımları uygulayabilirsiniz.

1- Başlat menüsünden denetim masasını bulun ve açın.
    2- Denetim masasından güç seçenekleri olacak bunu bulun. Altında Güç düğmesine basıldığında ne yapılacağını seç isminde bir seçenek var. Buna tıklayın.
    3- Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir yazısına tıklayın.
    4- Açılan pencerede Kapatma ayarları olacak. Bunun altında Hızlı başlatmayı aç (önerilen) seçeneği var. Bu seçenek seçili değilse bilgisayarınız bu yüzden yavaş açılıyordur. Seçeneği seçin ve Değişiklikleri kaydet butonuna tıklayarak ayarlarınızı kaydedin.
    5- Bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol edin.

Anlattıklarımın resimli halini linkini verdiğim siteden bulabilirsiniz. Sitede Hızlı başlatma seçeneğini kapatma işlemi anlatılıyor. Siz kapatmak yerine açacaksınız. Verdiğim link sizi doğrudan bahsettiğim yönteme götürecek. O yöntemin ikinci adımından sonrası sizi ilgilendiriyor. Orada başka bir yöntem anlatıldığı için güvenli modda başlatmanız istenmiş ama sizin bunu yapmanıza gerek yok. Sonuça bilgisayarınız çalışıyor normal bir şekilde.

www.windows10.gen.tr/windows-10-siyah-ekran-ve-sadece-fare-imleci-gorunme-sorunu-cozumu/#yontem-1

• Arkadaşlar merhabalar;

Bende de bu sorun vardı. Bilgisayarım HP Pavilion DV7.
    Windows 7' de 14 saniyede açılan bilgisayar neredeyse bir buçuk dakikada açılır oldu.

Forumlarda gördüğüm regedit EnableULPS değerini sıfır yapma ve başlat programları gibi seçenekleri denedim fakat bir sonuç alamadım.

En son BIOS ayarlarına bakmak için bilgisayarı kapattım fakat tekrar başlattığımda BIOS ayarlarına girmek için çıkan menüyü göremedim.
    Sonrasında ise güç seçeneklerindeki hızlı başlangıç seçeneğini kaldırdım. BIOS menüsü açılışta görünür oldu fakat denemek için BIOS menüsüne girmeden devam ettim..

Ve bilgisayarım normal hızında açıldı!! :)

Yani hızlı başlat seçeneği benim bilgisayarımı tam tersine yavaş başlatıyormuş meğerse.
    Belki de diğer adımların hepsini yaptıktan sonra denemek lazım, bilmiyorum.

Sizler de bir bakın isterseniz; faydası olabilir.

• Siyah ekranda kalma sorunları için aşağıdaki sitedeki makaleden faydalanabilirsiniz;

http://www.windows10turk.com/cozum-windows-10-siyah-ekran-black-screen-sorunu/
  • Bu siyah ekranda kalma sorunu genel bir sorun. Kendi bilgisayarımda da var sırf bu yüzden bile format attım, düzelmedi. Başka bilgisayarlara da Windows 10 kurdum, SSD olan bilgisayar bile 1 dakikada açıldığına şahit oldum.
  • Eski bir konu olduğu için yeni konu açmayayım dedim. Eğer buradan bir çözüm bulamazsam yeni konu açarım. Windows 8.1 kullanıyordum yaklaşık 3-4 gün öncesine kadar. Windows 10'a geçmeye karar verdim çevremdekilerin tavsiyesiyle. Fakat en basit bir programı bile kasıyor bilgisayar. PC donanımından pek anlamıyorum ama sistemimin Gom Player'i bile kasacak kadar kötü olduğunu sanmıyorum. Tüm güncellemeleri yapmış bulunmaktayım. Fakat siyah ekran hatası alıyorum. Ortalama 2-3 saate bir kendini kapatıyor bilgisayar. Görev yöneticisinden işlemciyi, ram'i çok kullanan bir program var mı diye bakıyorum fakat hiç birşey bulamıyorum. Umarım bi çözüm bulabilirim, şimdiden teşekkürler...

Windows 10 Açılışta Ve Kapanışta Siyah Ekranda Bekletiyor Ve Çok Yavaş Açılıyor Ve Kapatıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Fevkelade1i

Eski bir konu olduğu için yeni konu açmayayım dedim. Eğer buradan bir çözüm bulamazsam yeni konu açarım. Windows 8.1 kullanıyordum yaklaşık 3-4 gün öncesine kadar. Windows 10'a geçmeye karar verdim çevremdekilerin tavsiyesiyle. Fakat en basit bir programı bile kasıyor bilgisayar. PC donanımından pek anlamıyorum ama sistemimin Gom Player'i bile kasacak kadar kötü olduğunu sanmıyorum. Tüm güncellemeleri yapmış bulunmaktayım. Fakat siyah ekran hatası alıyorum. Ortalama 2-3 saate bir kendini kapatıyor bilgisayar. Görev yöneticisinden işlemciyi, ram'i çok kullanan bir program var mı diye bakıyorum fakat hiç birşey bulamıyorum. Umarım bi çözüm bulabilirim, şimdiden teşekkürler...

Windows 10 Açılışta Ve Kapanışta Siyah Ekranda Bekletiyor Ve Çok Yavaş Açılıyor Ve Kapatıyor

Windows Update ten Kurtarma Yaparak Eski Sisteme dönebilirsiniz veyada windows 10 nu temiz kurulumla tekrardan kurun bu benim tavsiyemdir bilgisayarınızda bulununa sürücüler windows 10 nu desteklemiyor olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: K@lpazar

quote:

Orijinalden alıntı: Fevkelade1i

Eski bir konu olduğu için yeni konu açmayayım dedim. Eğer buradan bir çözüm bulamazsam yeni konu açarım. Windows 8.1 kullanıyordum yaklaşık 3-4 gün öncesine kadar. Windows 10'a geçmeye karar verdim çevremdekilerin tavsiyesiyle. Fakat en basit bir programı bile kasıyor bilgisayar. PC donanımından pek anlamıyorum ama sistemimin Gom Player'i bile kasacak kadar kötü olduğunu sanmıyorum. Tüm güncellemeleri yapmış bulunmaktayım. Fakat siyah ekran hatası alıyorum. Ortalama 2-3 saate bir kendini kapatıyor bilgisayar. Görev yöneticisinden işlemciyi, ram'i çok kullanan bir program var mı diye bakıyorum fakat hiç birşey bulamıyorum. Umarım bi çözüm bulabilirim, şimdiden teşekkürler...

Windows Update ten Kurtarma Yaparak Eski Sisteme dönebilirsiniz veyada windows 10 nu temiz kurulumla tekrardan kurun bu benim tavsiyemdir bilgisayarınızda bulununa sürücüler windows 10 nu desteklemiyor olabilir

Windows 8.1 e geri döneceğim şuan için. Belki ileride temiz kurulum yapabilirim. Teşekkürler...

• Linux mint yükle hızlı mı hızlı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende de bu sorun var.Hatta diz üstünde de

Fx6300 işlemcili makinamda kasım update olmayan sürüm kurdugumda 20 saniye'de açılırken,Kasım update almış Win10 sürümünü alıp yeniden format' atsam dahi geç açılıyor geç kapanıyor bazen hiç kapanmıyor

işin ilginç tarafı intel işlemcili asus dizüstünde de sorun aynı.İkiside güçlü makina olmasına rağmen açılışlar çok yavaş
    Agustos ayı sürümüyle format attığım quad işlemcili masaüstü var onda da şakadan açılıyor,kasım update kurarsam yine ayınısı olacak.durum aynen videodaki gibi bu sorunu yaşayan azımsanmayacak kadar çok.
    elimdeki .iso'lar orjinal msdn oynanmamış isolar.Ayrıca Raid 0 configirasyonunda da çok sıkıntılı çalışıp mavi ekrana düşüyor.Karşılaştırma testlerinde raid 0 konfigirasyonu windows 7'de uçarken 10'da resmen çuvallıyor
    sorun aynen böyle:

• up aynı sorun başlangıçta takılıyor.
  • Dostum 1 sene falan olmuş ama bende laptopuma win 10 kurdum Uefi olarak ortalama 30-40 sn de açılıyor sence normal mi? Dediğin arkaplan uygulamalrı nasıl kapatılır başlangıçta seçili olanları mı kaldırayım? Son bir soru win 10 nasıl etkinleştirilir netten bir türlü bulamadım ya yardımcı olursan sevinirim.
  • intel driverları güncellenirse düzelebilir belki. windows update ile güncellenemiyor el ile güncellemek lazım.
  • yavaş açılma ve kapanma sorununu yaşamıştım çözümünü yazıyorum

laptoba bağlı bütün bileşenleri çıkarın batarya dahil

sonra power düğmesine 2 defa 15 sn boyunca basın( yani boşta iken güç olmadığından pc açılmayacak)

sonra bataryayı tekrar takıp pcyi açın ilk gün almısınız gibi saniyelerler içinde açılacak
  • Arkadaşlar benim bilgisayarım LENOVO Thinkpad Edge E520 1143wg Modeli normal rami 4 gb ama ben ilave 4 gb daha taktım 8 oldu, ayrıca lenovo enhanced experience diye bir özelliğe sahip makinem, bu özellik bilgisayarın hızlıca açılıp hazır olmasını sağlıyor bilgisayarımı 2011 de aldım hala kullanıyorum çok da memnunum aldığımda windows 7 pro sürümü kuruluydu. 8 kurmadan direk windows 10'a güncelledim. Şimdi gelelim açılışta siyah ekranda bekleme sorununa; bu sorun amd hd6630m ekran kartımı güncelledikten sonra windows 7de başladı, 10 a güncelledim ama değişen birşey olmadı diğer intel ekran kartimi filan kurcaladım yükle kur kaldır sıfırla filan sorun bitmedi bıos filan güncellemesi herşey son sürümdü, o kadar forum sitesi gezdim çözüm bulamadım. en son geçen gün bilgisayarımı windows 10 temiz kurulum yaptım, tüm güncellemeleri yaptım ama sorun hala devam ediyordu, yaklaşık 4 yıldır bunu kabullenip bilgisayarı da böyle kullanmaya alışmıştım, ama artık bu sorunu çözmek istiyordum yoğun araştırmalarım sonunda youtubeda şu videoya rastladım:https://www.youtube.com/watch?v=m4UkqhBQwcM VE BİNGO sorun çözüldü enableulps değerini regedit'den 1 den 0 a alınca sorun çözüldü bilgisayar şak diye açılıp şak diye kapanıyor artık, lakin benim sorum şu bu enable ulps değerini 0'a almak nedir zararı var mıdır? ne işe yarar onu tam olarak anlayamadım. BU konuda bilgisi olan konuyu açıklayabilecek arkadaşların bilgisini rica ediyorum. Açıklamayı yapabilecek arkadaşa şimdiden teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.