Şimdi Ara

Wasteland 2 (2014) [ANA KONU]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
688
Cevap
10
Favori
32.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• XanthiN tarafından düzenlendi
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• sıra tabanlı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ParZ

sıra tabanlı

Biraz daha hardcore kesime hitap edicek.
  • aşırı heycanlıyım .Brian fargo varsa her türlü gömer.Hayatımın oyunlarını yapmış adam. bu da benden olsun oyunun tanıtıcı aynı zamanda egelendirci bir videosu:)

http://kck.st/yDcMry

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utku191 -- 17 Mart 2012; 23:04:43 >
  • sıra tabanlı olacaksa
  • Fall out'u baştan yapsa zengin olur....

Wasteland nedir ya hiç oynamadım,ilk oyunu oynayan var mı ?
  • Bu sıralar ne oluyor anlamış değilim. Eskiye dönüş var sanki ve bu beni acayip heyecanlandırıyor. Tim Schafer'ın adventure oyunu için topladığı bağış, BG'nin yeniden yapılıyor oluşu ve wasteland 2 için toplanan bağış... Bunların hepsi eski oyunlara duyulan özlemin kanıtı. Şimdiki oyunların hiçbiri o eski oyunların tadını veremiyor.

Wasteland'ı oynamadım. Çok eski bir oyun ama Fallout, Baldur's Gate gibi oyunların fikir babası olduğunu duymak ve ayrıca sıra tabanlı, oldschool bir rpg'nin duyurusu bile beni heyecanlandırmaya yetiyor. Gerekli para toplanmış. Çıkışını merakla bekliyorum.
  • Birinci oyununu çoğu kişinin bilmemesi normal 1988 de çıkmış, benden yaşça büyük.
  • Hardcore'cu RPG'ciler için bir devin uyanışını görmek kadar güzel bir haberle başlayamazdım pazar gününe... Bu hakikaten de muhteşem ! Mark Morgan'ı da aralarında olacağını bilmek sırf oyunu beklemek için bir başka büyük neden, Fallout'un o ölümsüz müziklerine emek veren sanatçı hiç şüphem yoktur ki burda da çok iyi işler çıkaracaktır.

2D TBS + Fallout ruhundan gittikleri müddetçe yanlış yapmaları zor !
  • Obsidian dan Chris Avellone de oyunun yapımına yardım edecekmiş yani anlayacağınız çok sağlam bir şey çıkacak ortaya.
  • Güzel haber
  • quote:

Orijinalden alıntı: VII_outLaw

Fall out'u baştan yapsa zengin olur....

Wasteland nedir ya hiç oynamadım,ilk oyunu oynayan var mı ?

Fallout un babası desek yeridir :) Tema aynı tema, aynı acımasızlık, aynı vahşet.

@kumdaoyna
    Bu aralar adam gibi RPGler nur olup üstümüze yağmaya başladı. Kickstarter olayını sevdim ben. Onun sayesinde çok güzel yapımlar göreceğiz. Üstüne bir kaç tanede eski tarz oyun geliyor. Banner saga (sıra tabanlı strateji), Age of Decadance(gene sıra tabanlı Fallout'un antik roma zamanlarında geçeni diyebiliriz) ve Legends Of Grimrock(Dungeon master, beholder tarzında) önce çıkanlar.

Şunları gördükten sonra gözüm açık gitmem :) Şu 7-8 senedir bilgisayarımda dursun ara sıra oynarım dediğim oyun çok nadirdi. Bu ataklar güzel oldu.

Eklenti: Listeye X-Com'u da ekleyebiliriz :)(fps olanı değil tabi). Bir de mayıs ayında PS3 için Dragons Dogma diye bir RPG çıkacak. RPG yim diye gezinen günümüz oyunlarına güzel bir ders verebilir o oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 30 Mart 2012; 23:56:15 >

• Oynamam gereken oyunlar listesinde bir sürü oyun var ve eklenmeye devam ediyo,şöyle 10 gün falan boş bi zamanım olsa hardcore moda bağlayacam 3-4 tanesini bitiricem de öyle bi zaman şuan için yok gibi.
  • ilk oyunu oynamadım, gog da falan bulamadım. neyin nesidir bu :) oyunun yapımına obsidian da yardım edecekmiş. bu oyun kötü olmaz, ben kefilim ya bizzat obsidiana
  • Fallout'un atası bir nevi, ilk oyun baya bir eskidir 1988-89 gibi olması lazım. Kolay kolay bulamazsın heryerde. Falloutların eski ekibi toplanyıro bir araya gene :)
    bu arada oyuna 5.000$ üzerinde bağış yapanlar için (ya ruh hastası ya da ultra zengin :)) özel olarak, birebir heykelleri dikilecek oyun içine :)
    Aşırı param olsa düşünmem verirdim, ileride torunlarıma hava atardım heykelim var oyun içinde diye
  • Yapılan bağış 2.2milyon $ oldu ve ilk artwork yayınlandı.
    Desert Rangerlar.
  • Scorpitron 2.0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Millennium -- 14 Nisan 2012; 1:07:16 >
  • Bağış miktarı 2.688.117 dolar oldu. Şaka gibi, millet açmış diyorlardı düzgün RPG ye kimseyi inandırmıyorduk.
    Bundan sağlam kanıt olmaz herhalde :)
    Yarın bitecek bağış süresi, gereken 900.000i üçe katladıklarına göre güzel günler bizi bekliyor :)

Oyunun parti kurulu hakkında detaylar vermişler;

Partiye 4 adet Ranger(kolcu) yaratarak başlıyoruz. Elemanları tamamen biz yapıyoruz. Kilit açmak, patlayacıları imha etmek ve tamirat gibi yeteneklerin oluşturduğu geniş bir seçenek yelpazesi var önümüzde. Bu sayede birbirinden farklı konularda uzmanlaşmış bir parti yaratabileceğiz.
    Ayrıca 3 boş yer daha var partide, bunlara sağdan solda çok çeşitli NPCler(oyun içi karakterler) alabileceğiz ama bunlar üzerinde %100 kontrol sahibi olmayacağız. Bu arkadaşlar gereken yerlerde tırsıp saldırmaya bilen tiplerden, en ufak fareye şarjör boşaltan psikopatlara kadar çeşitli. Hatta bizim malzemeleri çalan tipler bile olacakmış aralarında.

Düzgün tipler seçmezsek bizim kervana, arkamızdan bıçak yememiz olası. "Sende mi Brütüs!" diye bağırabiliriz

• ilüstrasyonlar çok etkileyici, renk ve ışık kullanımları muazzam, nükleer savaş sonrası ortamına iyi zeminler.
  • İkinci oyunda geçen olayları anlamak için birinci oyunu oynamaya gerek yokmuş fakat bazı göndermeler ince espriler olacakmış birinci oyunu oynayanlar için.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.