Şimdi Ara

W210 ve W220 için en az ne kadar bütçe gerekli?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1999-2002 E200 Kompressor [186 beygir] (makyajlı)
    1999-2003 S350 ve S320 W220 (Makyajsız)
    2003-2005 S350 ve S320 W220 (Makyajlı)
    Bu modellerin ikinci elde temizini almak istiyorsak en az kaç bin TL para hazırlamalıyız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BDD3C5E5B -- 8 Nisan 2021; 5:9:51 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Bu aralar takip ettigimden w210 lar icin yorumda bulunacagim temiz e320 120 bin gibi fiyata bulunabilir, makyajli e200 sogutmali elk. Koltuklu vs km dusuk kaporta durumu cok iyi derecedeki arac 160 170 bantlarinda. (Bu degerlendirmeleri sadece sahibinden.com üzerinden takip ettigim inceledigim ilanlara istinaden yaptim)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • samsunluuu55 kullanıcısına yanıt
    Yorum için teşekkürler, umarım en kısa zamanda S320-350 modelleri hakkındada yorum gelir...

• Bütçeniz kısıtlı ise w210 almanızı tavsiye ederim w220 hem motor hacimleri yüksek hem olası bir arıza can yakabilir
    W210 kırmızı motor veya 220 cdi iyi bir tercih olur 99 model altını almayın
    Fiyat olarak temizi 120 den aşağı zor bulursunuz daha üstü rakamlara çok daha güncel araçlar alınabiliyor ama malesef bu fiyatlar isteniyor

• Mand1ra_Hekimi kullanıcısına yanıt
    Hocam bütçe kısıtlı, şu anda dedemle babamın parasının toplamı 110-120 bin TL geri kalan para için bankaya başvurulacak dolayısıyla cidden iyi bir fırsat ile karşılaşmadan 110-115'i geçmek istemiyoruz. Bende bu sebepten makyajsız bir E320 alalım temizinden diye düşünüyorum ama benim babanın Mercedes takıntısı var Mercedestede W220 kasa dışında hiçbir modeli beğenmiyor bu sebepten W220 kesin alacağız, en azından düzgün birşey alalım diye düşündük sonuç olarakta buraya konu açma ihtiyacı duydum temiz bir W220 kasa için en az kaç bin TL gerekli onu merak ediyorum

Not: Babam doktor, işyerine gidip gelmek amacıyla genellikle şehir içinde kullanacak aracı

• W220 için 2001 sonrası kasa öneririm özellikle 350 motor çok iyidir tabi hacimden dolayı bir üst vergi diliminde kalır
    Yine gümrük çıkışlı araç tavsiye ederim temiz oluyorlar fiyat bandı çok geniş acele etmeyin uygun fiyatlı temiz araçlarda denk geliyor

• Mand1ra_Hekimi kullanıcısına yanıt
    Şu anda elimizde 3 adet gümrük girişli W220 var. Madem konuyla ilgilisiniz size sormak isterim bu 3 modelden hangisini tercih etmemiz daha doğru olur
    araçlar şu şekilde:

- 1999 Mercedes-Benz S 430 LPG'li hasar kayıtsız 231,000 KM'de
    Fiyat: 185,000 TL

- 2001 Mercedes-Benz S 400 CDI hasar kayıtsız 354,000 KM'de
    Fiyat: 188,000 TL

- 1999 Mercedes-Benz S 320 LPG'li hasar kayıtsız 330,000 KM (alt takımı komple Lemforder marka ile yenilenmiş, fren sistemi komple yenilenmiş, 6 ay önceye kadar LPG'sizmiş araç, Airmatic ventilleri orjinal Mercedes ürünleri ile değiştirilmiş)
    Fiyat: 161,500 TL

Siz olsanız bu 3 araçtan hangisini tercih edersiniz sebebiyle yazarsanız memnun olurum biliyorum 2001 öneriyorsunuz, S350 tavsiye ediyorsunuz ama onların fiyatları 200,000 altında değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BDD3C5E5B -- 8 Nisan 2021; 23:46:8 >
  • Son araç en mantıklısı hocam az çok parça konusunda da sıkıntı yaşamazsınız makyajlı kasa iyi olurdu ama 400cdi bizim ülkeye uygun değil
    S320 iyi bir LPG uygulaması ile ekonomik rakamlara daha yakın olur airmatic elden geçmiş olması büyük artı

• 2001 S500'üm vardı. 100bine alıp, 10bin harcayıp 2 ay sonra 105bine satmıştım. Lüzumsuz bir maceraydı. Zaman 2020'nin başı.

• @Division BeLL kullanıcısında W220 S serisi var. Bu başlığa gelirse bilgi verecektir.

• Eski premium alırken alış fiyatının bir %10' u 15'i kadar cebinizde hazır para olması gerek. Eğer yoksa bulaşmayın.

• 2.000-3.000 euro dan fazla vermeden hangisini alırsan al. 20 Yıllık arabalara sakın bir çuval para verme

• burada böyle bir soruya doğru cevap bulmanız zor, size tavsiyem mercedesclubtr forumunu ziyaret etmeniz. mercedes sahiplerinin vereceği cevaplar daha doğru ve tatmin edici olacaktır.

• Öncelikle peder beye selamlar. Lakin elinizdeki bütceyle temiz w220 alamazsınız onu belirteyim. Zaten makyajsiz kasayi düşünmeyin bile. Makyajsiz kasanin daha hoşgeldin masrafı 5-6 bin eurodan baslar. Yani 60.000tl yanlis duymadiniz evet. Ve buna daha tanesi 1200eur olan airmaticler dahil değil, şuanki kurlarla bi 50.000tl de o tutar ne olduğunu anlamadan 100 binlik olursunuz. Daha ben bu yaşıma kadar airmatiği sorunsuz makyajsiz kasa görmedim. Alayı leş. Hele V8 cdi lara aman diyim. Koca doktor işi gücü birakır sanayi köşelerinde heba olur benden soylemesi.

W220 alinacaksa 2003-2004 makyajli kasa yeni nesil v6 motorlu s350l alinir, üçbeş masraf yapilip cillop gibi binilir. Üzerindeki motor bir sonraki kasa w221 de kullanilan motorun aynisidir. Mb tarihinin en verimli benzinli motorlarindan birisidir. Tabi boyle bir arabayi da 250 binden assagi vermezler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Division Bell kullanıcısına yanıt
    Hocam araba işi karışık bir mesele hele eski bir araç alacaksan iyice karmaşık bir hal alıyor, o yüzden babama Mercedes dahi olsa 10 yaşından büyük almamasını tavsiye ettim, tabi öyle bir Mercedes'in fiyatı 170-190 hatta daha üst kalite Mercedes sedan araç modelleri için 250-300'lere kadar çıkıyor. Şu an için 120-150 bin lirayı eski arabaya verip çöpe atmaktansa birkaç ay bekler hem paramızı arttır hemde 10 yaşını geçmemiş bir Mercedes alırız diye düşünüyorum (segment e veya d'ye düşer F'ten ama olsun Mercedes, Mercedesdir.) ve bu fikrim babamada mantıklı geliyor, son bir haftadır hiçbir 10 yaşını ve 200,000 KM'yi geçmiş araca bakmıyoruz. Yinede yorumunuzu babama ileteceğim çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BDD3C5E5B -- 20 Mayıs 2021; 22:2:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

@Division BeLL kullanıcısında W220 S serisi var. Bu başlığa gelirse bilgi verecektir.

Gecen ay sattim patron arabayi ben :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BDD3C5E5B

Hocam araba işi karışık bir mesele hele eski bir araç alacaksan iyice karmaşık bir hal alıyor, o yüzden babama Mercedes dahi olsa 10 yaşından büyük almamasını tavsiye ettim, tabi öyle bir Mercedes'in fiyatı 170-190 hatta daha üst kalite Mercedes sedan araç modelleri için 250-300'lere kadar çıkıyor. Şu an için 120-150 bin lirayı eski arabaya verip çöpe atmaktansa birkaç ay bekler hem paramızı arttır hemde 10 yaşını geçmemiş bir Mercedes alırız diye düşünüyorum (segment e veya d'ye düşer F'ten ama olsun Mercedes, Mercedesdir.) ve bu fikrim babamada mantıklı geliyor, son bir haftadır hiçbir 10 yaşını ve 200,000 KM'yi geçmiş araca bakmıyoruz. Yinede yorumunuzu babama ileteceğim çok teşekkürler.
    Yaş önemli değil, 10 yaş sınırına takılmayın.

Bence makyajli kasa 2007-2008 model bir w211 e200 komp. düşünün derim. Çoğu 2020 model aracı cebinden cikarir hem de w220 kadar komplike bir arac degildir. Ayrica stil olarak ta bu arabayi doktorlara cok yakistiriyorim ben.

Tabi is yine dönüp dolasip butceye geliyor :) 200 bin uzerine cikilmadikca bu iş hayalden öteye gitmez.

• The Division Bell kullanıcısına yanıt
    Temiz bir tanesi için 240-260 bin TL vermek şart, 259,000'e 1,500 hasar kayıtlı 200,000 KM altında W212 (2011 model) kasa E250 coupe dururken aynı paraya bir önceki versiyona vermek şahsen bana çok mantıklı gelmiyor... Sonuç olarak w211 kasa w210 kasa ile far yapısı vb. yönleriyle benzeyen ve birkaç yıl içinde iyice demode duracak bir araç yinede ben tavsiyenizi babamla paylaşacağım ama onunda benimle hem fikir olabileceğine inanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

2.000-3.000 euro dan fazla vermeden hangisini alırsan al. 20 Yıllık arabalara sakın bir çuval para verme

Hocam Türkiye'de yaşadığınızın farkındasınız değil mi? 2-3bin eurolara millet Şahin Doğan satıyor. Hatta onu bile zor alıyorsunuz. Lütfen ülke şartlarına göre yorum yapın.

• W220 kasa yani 1999-2000 model S serisi araçları kesinlikle tavsiye ederim. Hem tip olarak, hem motor olarak efsanedir. S500 ve S350 olanlar var. Hatta bende model olarak bulunuyor :)

W210 ve W220 için en az ne kadar bütçe gerekli?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.