Yüzbaşı
22 Haziran 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 174 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Zamanında MMORPG oyunlar oynarken bilgi almaya, hile bulmaya geldiğim, sonrasında gerek elektronik ürünler, gerekse araçlar üzerine detaylı bilgiler, kullanıcı yorumları almak için uğradığım, üyeliksiz yıllarca takıldığım forumda artık üyelik açıp hem foruma katkım olsun, hem de bilgilerimi, yorumlarımı aktarayım dedim ve daha da içine düştüm forumun.

Ama son zamanlarda sırf marka fanatikliği için her konuda Megane öneren şahısın devri geldi önce. Sonrasında tam onun furyası bitmişken bitirim üçlü (kim olduklarını iyi bilirsiniz) türedi birden ve bu adamlar 3-4 yıllık konuları hortlatarak forumu rezalet ötesi bir yere çevirdiler. Zaten otomobil ve oyun bölümlerinden başka bölümlerine girilecek ve göz atılacak kadar yorumu bulunmayan forumda aktif bölümlerden birini daha öldürmeye başladılar. Zaman geçireyim, bilgi alayım-vereyim diyorum ama konuya bir giriyorum arkadaş en az 5 konuyu yıllar sonra hortlatmış ve spamlemeye başlamış. Tabi saz arkadaşları da durur mu, hemen damlamışlar ardından. Bir de birbirlerini yüceltiyorlar "40 yaşında adam, aktif, yorumlarında esprili dil kullanır bla bla" diye. Yahu konunun birinde horttan sonra kendi yorumlarının arasında sadece 1 kişinin yorumu var. Sadece kendileri yazıyorlar sinir bozucu derecede komik yani.

Bakın arkadaşlar belki bilirsiniz ben Japon araçlarını çok seven, yıllarca Honda araçlarına sempati beslemiş bir adamım. Hayalini kurduğum araba için ağır şartlarda çalışmış ve genç denilecek bir yaşta arabaya sahip olmuş bir insanım. Sevdiğim aracı kullanıyorum ve bundan aşırı derecede mutluyum. Marka sevilir elbette, buna kimse bir şey diyemez. Ama sen gelip burada şiir yazar gibi methiyeler dizersen insanları sıkarsın. Git fanatikliğini dibine kadar yaşa. Ne bileyim telefon ekranını marka logon yap, kılıfını öyle yap, yatak odanı ona göre düzenle falan ama burada gelip yıllardır yorum yazılmamış konuyu sırf kendi markanı yüceltmek ve sana karşı forumda savunulan tek modeli kötülemek için kullanırsan burada tepki de çekersin antipati de kazanırsın. Engelledim içlerinden birini fakat her konuda bu tarz konuşmalar görmek, aynı kişilerin yorumlarını görmek gerçekten artık forumdan soğutuyor. Yönetimin buna da hiçbir şey dememesi işin cabası. Ne de olsa forum canlı kalıyor ya salla gitsin görüşündeler sanırım.

Uzun zaman 9FiestaM6 nickli arkadaşımızı ayçiçek yağı konusu ile ilgili trolledik. Kendisini ne birisine çatarken gördüm ne de aksi bir yorumunu. Hatta bu aralar gayet güzel yorumlarını görüyorum ve kimse de arkadaşa sarmıyor. Bu forumun böyle olması lazım. Gerektiğinde elbette şakalaşılacak, trollenecek. Fakat artık bunu kendine yaşam gayesi edinmiş insanlar var ve cidden forumdan uzaklaşmamak için kendimi zorluyorum.

Arkadaşlar selamlar. Bir kaç sene önce görmüştüm bu siteyi. Hafif kahverengi bir teması vardı. Ülke seçiyorsunuz, yıl seçiyorsunuz ve size o yılda radyoda çalan şarkıları çalıyordu. Misal 1980 yılı Türkiye'yi seçerseniz Barış Manço şarkıları çalıyor falan. Bu siteyi arıyorum. Hatırlayan varsa ve yardımcı olursa sevinirim.
Herkese merhaba arkadaşlar. 2007 model T5 Transporter var, termal paket. Webasto kurulumunu yapamadım bir türlü. Sabahları aracın içi buz gibi oluyor. Ayrıca camları da çözmesi epey zaman alıyor. Bunun ayarlamasını detaylı anlatacak kimse var mı? Sabahtan beri araştırma yapıyorum ama internette net bir şey çıkmadı hiç.

Bir tane de kumanda var üzerinde on-off olan. Webasto kumandasıymış. Direkt on tuşuna basınca webasto çalışıp ısıtmaya başlar mı?

Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.
Arkadaşlar aynı konuyu telefon forumunda açtım ama cevap alamadım. Kıbrıs'ta asker olan arkadaşımın Türkiye'den götürdüğü Z3 Compact telefon kullanıma kapanacak yurtdışında olduğu için. Bu cihazı Türkiye'ye dönünce sorunsuz direkt kullanabilir mi? Cihaz Türkiye cihazı zaten, burada yeniden IMEI attırmak gerekir mi? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
Yahu arkadaşlar, gözünüzü seveyim yapmayın. Şu forumda çok eski değilim ama, asla siyasi tarafımı bildirmedim. Şu anda da oyumu kimseye söyleme zorunluluğu hissetmiyorum.

Fakat bazı arkadaşlar "bu ülkeyi kaos paklar", "artık susmayacağız, sokaklara döküleceğiz", "hayırcılara rahat yok", "evetcilere rahat yok" gibi saçma sapan cümleler kuruyorlar. Yapmayın. Burada bir seçim oldu. Halk kararı verdi. Memnun değilseniz de bunu belirtmenin yöntemi sokakları savaş alanına çevirmek değil.

Ülkeyi kötüye sürüklemeyin. Hepiniz aklı başında insanlarsınız. Bu ülkede kaos oldukça ne forumun otomobil bölümündeki "araç fiyatları ne böyle" konuları biter, ne teknoloji bölümünde "avrupada yarım maaşla aldığı eşyayı 3 maaşla alıyoruz" muhabbeti biter, ne de konu dışında "işsizim, çok para gidiyor" vs. vs. konuları biter. Savaşmak, karışıklık çıkarmak işe yarayacak olsaydı Arap ülkeleri şu anda günlük gülistanlık olurdu.

Biraz aklınızı kullanın. Öfkeli kafa dar kafadır. Öfkeli kafada mantıklı düşünceler yeşermez. Herşeyin bir alternatifi vardır. Yeterki artık ülke karışmasın...

NOT: BU KONU ALTINDA BANA SİYASİ AMAÇLI GİYDİRMEYE ÇALIŞAN VEYAHUT KONUYU BAŞKA ŞEYLERE ÇEKMEYE ÇALIŞAN OLURSA UMURSAMAYACAĞIM. LÜTFEN MANTIK ÇERÇEVESİNDE YUKARIDA BELİRTTİĞİM KONULARI TARTIŞALIM!
Arkadaşlar, şuan halihazırda 92 model Civic binicisiyim. Bende ayrı bir Honda sevgisi var. Forumda ne kadar araştırsam da, yakın zamanda bu kasa Accordlarla alakalı açılmış bir konu bulamadım. 1 sene içerisinde para biriktirip 30.000-35.000 arasında bu arabalardan arayacağım.

Bana göre o fiyata çok şahane arabalar. Hem tipi güzel, hem özellikleri çok. Özellikle 2.4 Executive modelleri en fulleri ve 2.0 lardan daha ucuz.

Şimdi merakımdan dolayı soruyorum, bu arabalardan hiç mi kullanan yok? Malum sitede birsürü ilan var. Bana hiç denk gelmiyor binen birisi. Üstelik kimse aklından da geçirmiyor herhalde. Motoru sağlam, şanzumanı sağlam, belki konforsuz diyebilirsiniz Hondalara ama, bu Civic değil, Accord.

Şimdi bana da "Hondacı apaçi" yakıştırması yapmadan ve bilgisi olan arkadaşlar tarafından yorum alabilirsem, en azından merakımı gidermiş olurum ve ileride almayı düşündüğüm arabayı azda olsa bilmiş olurum.
Baktım baktım bulamadım, yanlış yere açtıysam taşırsınız arkadaşlar.

Az önce (yaklaşık yarım saat kadar) zamanında askere giderken standart olarak bütün askerlere verilen hesap kartım ile hesabımı kapatmaya Ziraat Bankası'na gittim. Pek bankayla işim olmaz sevmiyorum bankaları, banka olaylarını. Nefret ederim hatta yani bankayla uğraşmaktan. Bilgim olmadığı için girişte hemen sağda duran müşteri temsilcisi mi artık her ne halta yarıyorsa "bayan!"a sordum "Hesabımı kapattırmak istiyorum ama ne yapmalıyım?" diye. Buz gibi bir "Gişeden." cevabı aldım. İyi güzel, teşekkürümü ettim, tam döndüm numaramatikten sıra alacağım, "Herşeyi de sorup durmayın ya" gibisinden birşey söyledi. Aslında dönüp orada onu bir güzel rezil eder, müdürüyle konuşur, işinden de ederdim ama, işim aceleydi. İşyerimin işleri arasından anca vakit bulup 2 dakikada halledip gidecektim. Neyse aldım sıramı gişeye gittim felan oraları önemsiz.

Şimdi, yardım isteyen insana böyle salakça cevaplar neden verirsin? Herkesin 7/24 bankayla uğraşıp her naneyi bilmesine gerek yok! Üstelik sizleri oraya müşterilere iyi hizmet verin diye koymuşlar, seçmişler o kadar kişi arasından. Hizmet sektöründe çalışıyorsan böyle aptalca hareketler yapamazsın arkadaşım! Çok zor değil "Beyefendi gişeden halledebiliesiniz." demek. Yani güzelde bir teşekkürde sen alırsın, mutlu mesut çalışırsın. İnsanların işi görülür. Nedir bu ego mu diyeyim artık ne diyeyim bilemedim.

Kimse yanlışta anlamasın ama, ben bu tarz hareketleri hep bayanlardan görüyorum. Bankada olsun, gişede olsun, nerede olursa olsun, bayanlar naziktir, kibardır, insanlarla ilişkilerde daha iyi rol oynarlar diye düşünülür ya hani, bazıları o kadar şirret oluyor ki, deliriyorum. Erkeklerde yok, veya daha az. Şimdi konuyu cinsel ayrımcılığa getirmeyelim boş yere ama, benim gözlemlerim hp bu yönde.

Bu arada o arkadaşla alakalı Ziraat Bankası, şikayetvar.com, BİMER, artık hangi mecrayı bulursam şikayette bulunacağım. İnşaAllah birazcık insanlaşır.
Hakkında
Forum İmzası:
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Honda
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.041
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 4.935 (Bu ay: 379)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.222 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.