Şimdi Ara

VW 10 günlük programı başlatıyor...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
2.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Volkswagen'in Almanya'da başlayan kritik 10 günü bugün start aldı. Matthias Müller'in açıklamalarına göre endişe edilecek bir durum yok.
    Volkswagen Grup’un Almanya Ulaştırma Bakanlığı’ndan aldığı uyarı sonrası yoğun mesai başladı. Buna göre VW önce kendi ülkesindeki durumu acilen düzeltmesi gerekiyor. Hemen ardından dünya çapındaki sıkıntılara el atması lazım. Bildiğiniz üzere Volkswagen araçları İsviçre’de satışı yasaklandı. Bu tehlike anavatanı için de geçerli.
    Volkswagen Grup’un yeni Yönetim Kurulu Başkanı Matthias Müller, hemen bütün çalışma arkadaşlarını topladı ve yoğun mesaiye başladı. Almanya Ulaştırma Bakanı ise ünlü otomobil üreticisine 10 gün mühlet vermişti. Yoksa skandaldan etkilenen araçlar toplatılacak ve VW’in Almanya’da satışı durdurulacaktı.

Matthias Müller, 10 günlük çalışma programını yaptı. Buna göre Almanyada skandaldan dolayı etkilenen otomobillerin tespit edilmesi ve VW merkezinde toplanması 5 gün, araçların regülasyonlara uygun şekilde güncellenmesi ise yine 5 gün, toplamda 10 günde bu skandal telafi edilecek. Peki yapılması gerekenler neler?
    Yazılım güncellemesi ve piston değişimi söz konusu
    VW Grup CEO’su Müller’in açıklamaları şu şekilde: “Öncelikle teknik ekibimiz bu iş için inanılmaz yoğun çalışıyor ve mühendislerimiz yapılması gerekenlerin programını planladı. İş aslında çok basit. Bunu söylemek üzücü ama en başta yapmamız gerekenleri yapacağız. Doğru yazılım ve dizel emisyonuna uygun piston parçaları eskileriyle güncellenecek. Bizi asıl yoracak olan durum araçların tespit edilmesi. Bunun için iki tane profesyonel firma ile çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde skandala dahil olan tüm otomobiller merkeze gelmeye başlayacak ve bunu çok kısa bir zaman içinde halledeceğimize inanıyorum. Daha sonra ise rotamız diğer Avrupa ülkeleri ve Asya ile Amerika. VW büyük bir şirket ve böylesi zor zamanlara da göğüs gerebilecek kapasitesi var. Firmamızın köklü bir tarihi var.”

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi handsome bob -- 30 Eylül 2015; 9:08:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Piston parçaları derken? Motorda değişikliğe gidecekler o zaman. 11 milyon araçta bunu yapmak! Kolay gelsin das auto sıvadın yani resmen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Pistonlar degisecek diyelim de, 11 milyonun 10.9'u aracini servise getirmesin."

• Yoğun mesai felan kurtarmaz,bu sahtekarlığı yapmasalarmis sittin sene gidip Vw
    nin araçlarını almam,beter olsunlar insalh..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paco-De Lucia -- 30 Eylül 2015; 9:14:45 >
  • Piston degisiminden dolayi kimse goturmek istemez ki. Yani ben olsam arabamin motoruna anahtar degsin istemem. Orijinaliyle ayni olacagini dusunmem.

• Piston değişimi olacaksa motor inecektir.Bu da her araç için imkansız gibi.İmkansız değilde çok ağır bir işçilik ve zaman demek.

• Bence çok talihsiz bir açıklama olmuş.
    Herkes sadece yazılım güncellemesi sonucu sorunun ortadan kalkacağını düşünüyordu.
    Bu açıklamayla sorunun düşünülenden daha fazla olduğu aşikar.

Açıklamada piston değişiminin araçları bulmaktan kolay olduğu gibi bir sonuç çıkardım, bana hiçte inandırıcı gelmedi, keza araçları bulmak için bile iki farklı şirketle çalıştıklarını söylüyor, kendi envanter ve arşivlerinin de bu konuda yetersiz olduğu anlaşılıyor.

• Demezler mi köklüsünde niye sahtekarlık yapıyorsun. Böyle bir yavşaklık olur mu?
  • Türkiyede nasil olucak bizzat izleme sansimiz var mi ☺

• okadar kolay olacağını sanmam,bunu yapabilseler zaten böyle olmazdı.
    hemen gidip fransız ve italyan motor üreticilerinden yardım isteyin

• Herkeste Türk Kafası yokki yok arabamı boyatmam yok anahtar degdirmem desin Avrupa'daki götürür gerekeni yaptırır biner bizim millet gelinlik kız gibi elletmez arabasini
    Sebebi basit anası ağlıyor Yediği yemekten kesip öyle alıyor arabayı ondan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hard_hacker -- 30 Eylül 2015; 9:41:07 >
  • Polo dizel alıcaktım vazgeçtim, 1.3 fındık multijet ile devam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ah güzel istanbul

Türkiyede nasil olucak bizzat izleme sansimiz var mi ☺

Bizde Doğuş "Piston aşağı" diyecek
  • Veee Türkiyede ki yüzbinlerce tdi "değişenli" statüsü kazanacak

Değer kaybı davalarını düşünemiyorum

• Getirmeyen araç sahiplerine yaptırım uygulanırsa birşeye benzer

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schneeflocke

Polo dizel alıcaktım vazgeçtim, 1.3 fındık multijet ile devam.

fındık ama yalan-dolan yok.

adamlar piston aşağı dedi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • olay sıcakken yapılan açıklamalar zamanla değişebilir. yani piston değişimine girmeden bu iş çöülür diyebiliriler. ben ülkemizde böyle olacağını yada böyle yazılımla oldu bittiye geleceğini düşünüyorum yoksa doğuş hem değer kaybından gol yiyecek hemde onca araçla uğraşmaktan
  • Piston değiştirmek basit bir iş mi? Ki piston değişecek diyorsa sadece yazılım ile düzelmiyorsa bunda var bi işler yine
  • Şimdi gelip bana, ya biz senin arabanda üçkağıt yapmıştık, şimdi o ortaya çıktı mecburen düzelticez. gel senin arabanın motorunu açıp piston değiştireceğiz derlerse ben o adamları mahkemeye veririm. Ya aracın sıfır bedelini ödesin, ya tazminat ödesin. Kendi üçkağıtı yüzündne benim arabamın motoru niye kurcalansın. Resmen pişkinlik.
  • Türkiye'de ne olacak önemli olan bu.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.