Şimdi Ara

VÜCUT GELİŞTİRME YAPANLAR (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
1
Favori
254.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • uzun bir aradan sonra bir mesaj daha yazayım dedim çalışalım arkadşlar çalışalım haziran ayı başında tekrar resim koyalım bende koyayım ama sadece pazu falan hahaha yok abi daha bişey yaa çalışıyoz
  • Ben de aktif olarak yapıyorum. Ve herkese öneririm. Evde yada spor salonunda hiç farketmez. Yalnız vucut çalışmaya yeni başlayacaksanız hareketlerin doğru yapılışını öğrenmek zorundasınız. Bunun içinde bir antronörle 1 ay çalışabilirsiniz, yada kitaplardan öğrenebilirsiniz.

quote:

Orjinalden alıntı: .:KeÇi:.

yağ yakımını hızlandırmak ve enerji almak için carnitine kullanmayı düşünüyorum
    bu konuda bilgi verebilir misiniz?hangi marka daha iyi?
    vücuda yan etkisi var mı?

L-carnitine'in bir yan etkisi yok. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Yalnız bu antioksidan'ın işe yaraması için yağsız, düşük kalorili bir beslenme ve yoğun kalori harcatacak fitness şart. Bunlar olmadan sadece L-carnitine kullanarak zayıflamanız imkansız.

• Üst kol çevre uzunluğumu mezurayla ölçtüm 41 cm. ve vücuttaki kaslarla orantılı kol kaslarım. Bana kaç KG'lık ağırlık önerebilirsiniz? Daha önce yazdım aynısını buraya ama nedense bulamadım o yüzden tekrar yazdım. Evde 5 KG'lık var BİM'de satılan SunFlex dumbbell fakat onu aştığımı düşünüyorum 10 KG geçiyor kafamdan sizce 10 KG iyi midir 41 cmlik kol çevresi için?

Amaç: Güç kazanmak şekillenmekten ziyade.
  • quote:

Orjinalden alıntı: GamingExpert

Üst kol çevre uzunluğumu mezurayla ölçtüm 41 cm. ve vücuttaki kaslarla orantılı kol kaslarım. Bana kaç KG'lık ağırlık önerebilirsiniz? Daha önce yazdım aynısını buraya ama nedense bulamadım o yüzden tekrar yazdım. Evde 5 KG'lık var BİM'de satılan SunFlex dumbbell fakat onu aştığımı düşünüyorum 10 KG geçiyor kafamdan sizce 10 KG iyi midir 41 cmlik kol çevresi için?

Amaç: Güç kazanmak şekillenmekten ziyade.

Güç çalışmaları tek başına kol çalışmasıyla olmaz. 3 Temel hareket e ağırlık verilerek ve bağlı kalınarak yapılır : "Squat , Bench press , Deadlift" bu üçünde ki güç artışı doğal olarak diğerlerini de tetikleyecektir. Kol çalışılmaz demedim yanlış anlaşılmasın bu 3 temel güç egzersizinden sonra bölgesel olarak diğer adale gruplarında da kuvvetlenmeye dayalı tamamlayıcı egzersizler yapılır. Ayrıca dumbell güç çalışmaları için tercih edilmez. Kol çevren değil bizim için boy , kilo ve buna bağlı olarak yağ oranın önemli. 41 cm lik adaleli bir kol a sahip kişinin ortalama 1,75-1,78 boyu , 75kg kilosu ve %4-5 yağ oranına sahip olması gerekir. Kaldıracağın ağırlık da kendi kilona değil , kas lif oranın buna bağlı olarak ulaşacağın tükenme noktası , setler arası dinlenme süreleri ile tekrar tempona bağlıdır. Bunlar nasıl olacak dersen , dinlenme 5dk , set sayısı 3 ve tekrar 4-6 arası.

• Beyler bwenim sorunum daha farklı...

ben bel ve karın kısmını genişletmek istiyorum evet yanlış duymadınız... üst tarafları geliştirmek daha kolay benim için ama asıl sorunum karın bölümü.. çünkü zayıflık başka bişey ..ben yapı gereği biraz ince bi vucudum var bel ve karın kısmını nasıl kalınlaştırıp genişletebilirim.. ? Cvp için tşkler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: KinGpAsCaL

quote:

Orjinalden alinti: ironpump

yokmu baska resmi olan

Senin bu resim takyntyn nedir ben anlamadym.

• slm arkadaşlar ben vücut geliştirmeye başlamak istiyorum. 1.80 boyda 63 kilodayım ve kilo da almak istiyorum. mega mass tarzı ürünler kullananlar varmı bunlar kilo almada etkilimi? yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
  • gercekten okudugum soruların yada cevapların bazıları komik 5yılı aşkındır bu sporu yapıyorum kendime ait bir body sitemde var bir çok yarısmacı dostumun antreman ve kür programlarını kendim yazıyorum yok kimini efsane demişler kimi almış yazıyı kopyalamış kimi reklam yapmış beyler gerçekten bu spora ilgi duyan dertleri olan arkaşların sorularını memnuniyetle cevaplarım bana ulasmak isteyenlerde bodypower34@hotmail.com adresinden yazabilirler ancak mantıklı olmak sartıyla sitede yeniyim daha cok vucut geliştirme konusunda sitede bulunacagım iyi aksamlar dilerim
  • 150 sinav , 50 barfix , 250 mekik , 3000 m. kosu.
    ...
    bi de terasta barfixi kafa ustu cekiyom bilek kaldirmayinca kut yere cakildik cok zevkli cook.

bi de ben o lost taki sarisin artisten daha kasliyim .. ben onu doverim haa.. ama parayi o kazaniyo

o tv lerde sohret.. biz sokakta kopek kovaliyoz
  • quote:

...

slm bende 2 gun oldu başlayalı badi ye ama ben kasları guclendirmek amaclı yapıyorum kaslarımda gucsuzluk vardı bu yuzden başladım bana hangi hareketin neyi yaparsam neresi gelişir hakkında bir bilgi verirsen sevinirim ismim olcay yeni başlayan biri olarak merak ettiğim sorular bunlar cevaplarsan sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: rockman54

quote:

...

slm bende 2 gun oldu başlayalı badi ye ama ben kasları guclendirmek amaclı yapıyorum kaslarımda gucsuzluk vardı bu yuzden başladım bana hangi hareketin neyi yaparsam neresi gelişir hakkında bir bilgi verirsen sevinirim ismim olcay yeni başlayan biri olarak merak ettiğim sorular bunlar cevaplarsan sevinirim

yüksek setlerde hafif ağırlık çalışırsan kasların hacim kazanmaz buda sana extra güç sağlamaz. ama yüksek ağırlıklarda düşük setlerde çalışırsan kasların hacim kazanır ve istediğin gibi kasların güçlenir

• boyum 1.83 yaşım 17 bu spora başlarsam boyumun uzaması durur mu arkadaşlar cevap lütfen bilirkişilerden cevap bekliyorum.Not: boyumun durmasını istemiyorum ama spora baslamak istiyorum
  • mrb arkdaşlar..ben karın göğüs ve kol kası yapmak istiyorum fakat boyumun uzamasına engel olmicak şekilde.yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: wt.aiki.bora

mrb arkdaşlar..ben karın göğüs ve kol kası yapmak istiyorum fakat boyumun uzamasına engel olmicak şekilde.yardımcı olursanız sevinirim

quote:

150 sinav , 50 barfix , 250 mekik , 3000 m. kosu.
  • Mrb, Bende hafif derecede göğüs kafesi çukurluğu var, aynı zamanda boyuma görede zayıfım 1.81 boy 59 kiloyum. Bu sebeplerden bende vücut geliştirmek istiyorum. Vücut geliştirmeye gitsem hem kilo alıp hemde göğüs kafesimin biraz olsun düzelme imkanı var mı? Tşkler
  • bir kaç aydır kick boxla beraber body yapıorum vücudum sekillenince reimleri koyacagım
  • kilo vermek içi spora yazıldım ama orda vücudu sıkılaştırmak için vicut geliştirmeyede başladım eylüle kadar devam edicem. daha sonrada eve alacağım aletlerle devam etmeye çalışıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darth Mentor -- 16 Temmuz 2009; 16:28:01 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: sissoko

Mrb, Bende hafif derecede göğüs kafesi çukurluğu var, aynı zamanda boyuma görede zayıfım 1.81 boy 59 kiloyum. Bu sebeplerden bende vücut geliştirmek istiyorum. Vücut geliştirmeye gitsem hem kilo alıp hemde göğüs kafesimin biraz olsun düzelme imkanı var mı? Tşkler

O boşluk kapanır.
  • ben gittiğim spor merkezini ekimde bırakmayı düşünüyorum. ondan sonra evde alışmak için birşeyler almak istiyorum. kol, göğüs, karın ve sırt çalışmak için aşağıda verdiğim linkteki ağırlık sehpasından ve birkaçtanede dambıl alsam yeterli olur mu?

http://www.pasificshop.com/pinfo.asp?pid=313
  • arkadaşlar 5 kutu 2,3 kg weider premium whey var
    ilgilenenlere duyurulur
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.