Şimdi Ara

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' (628. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19.612
Cevap
155
Favori
1.401.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 626627628629630
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hepsiburada da bu geceye özel indirim var bagaj havuzu ve kauçuk paspas almayı düşünüyorum
    Kauçuk paspas jj locker diye marka var youtube da bizim araçlara paspası koyup çekmişler tam nizami oturmuş duruyor malzeme olarak da dandik bir şey değil arkadaşın skodasında var aynı markadan ordan biliyorum yalnız bagaj havuzuna karar veremedim varmı hepsiburada dan bagaj havuzu temin etmiş olan özellikle şu halı bagaj havuzunu merak ediyorum olmadı ondan bir adet alıp denemek istiyorum uymazsa yollarım geri artık...
  • Merhaba arkadaşlar bende ikinci el d2 PowerShift advance + techno paket+ sunroof + sadia 17" jant + ısıtmalı on koltuklar+ on kamera+ navigasyon hazırlığı ve Multimedya paketli Hazar mavisi renkli s60 alarak aranıza katıldım. Araca megane 2 den geçtiğim icin Birsey diyemiyorum gayet sessiz ve yuksek suretlerde özellikle gayet Güvenli bir arac bir kac sorum olacak özellikle teknik bilgisi olan Arkadaşlarım malumat verirse cok mutlu olurum ;

1. Sag arka cam önden de arkadan da kumanda alıyor ancak açma kapama yapmıyor Çit sesi geliyor.(onceki sahibi çocuğu oynamasın diye ac kapa yapmaması icin serviste özellikle yaptırdığını söyledi)

2. On kamera mevcut ama cam butonuna basınca ekran siyah cikiyor ve görüntü gelmiyor.(onceki sahibi 10-15 gun önce çalıştığını sonradan kendiliğinden gittiğini söyledi) ustaya sordum kamera bozulmuştur dedi direk!

4. Arka koltuk kafaliklarinda Multimedya ekranları var bunları bir turlu çalıştıramadım fiziksel olarak sağlam

Duruyorlar ancak düğmeleri vs bastım görüntü falan gelmiyor onceki sahibi DVD ve kulaklık olacak vs dedi kumandası da var onu denemedim.

3. Kis lastiklerini taktırırken lastik basınç sensoru çıkmadı içinden menüden de bulamadım. Acaba bunlar yazılımsal midir yoksa donanımsal midir

4. Yazlık lastikleri kötü durumdaydı gecen sene aldıklarını söylediler ama ince yanaklı lastik olduğundan cok dişleri zaten olmuyor sanırım birde patlak lastik uzerinde bir sure Kullandıkları icin ve o lastiklerle ekspertiz yaptırdığım icin yanal kayma vs biraz dengesiz cikti yolda denedim gezme pek yok gibiydi. Arka fren balatalar değişmeli dendi ve Ölçülen Max motor gücü 92,3 hp cikti kilometresi 48000 ve 2013 model hep şehir ici kullanılmış ve yag bakımı geçmişti onunda etkisi olabilir mi bana kayıp biraz fazla geldi ama kullanımda gayet güçlü şanzıman vs sorunsuzdu.

özellikle tecrübesi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• boatswain kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam.Model ve fiyat bilgisi alabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: technoburak

Hepsiburada da bu geceye özel indirim var bagaj havuzu ve kauçuk paspas almayı düşünüyorum
    Kauçuk paspas jj locker diye marka var youtube da bizim araçlara paspası koyup çekmişler tam nizami oturmuş duruyor malzeme olarak da dandik bir şey değil arkadaşın skodasında var aynı markadan ordan biliyorum yalnız bagaj havuzuna karar veremedim varmı hepsiburada dan bagaj havuzu temin etmiş olan özellikle şu halı bagaj havuzunu merak ediyorum olmadı ondan bir adet alıp denemek istiyorum uymazsa yollarım geri artık...

Bunu sorunsuz kullanıyorum

http://www.hepsiburada.com/volvo-s60-sedan-bagaj-havuzu-p-OTSV2500000389566?SKU=OTSV2500000389566&categoryId=20036337&id=123&productId=otsv2500000389566&utm_campaign=urun&utm_content=pazarlama&utm_medium=siparis&utm_source=email&utm_term=kategori-genel&wt_em=siparis.pazarlama.kategori-genel.urun

• echelon246 kullanıcısına yanıt
    Makyajlı mi arac

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Beyler S60 makyajlı Advance T3 için ötv farksız olarak 140 bin civarı fiyat verdiler. Metalik mavi ve gri. Ek paketler var döşeme ve sunroof ve metalik renk olarak. Sizce fiyat iyi mi?

Onur hocam merhaba.

Eğer deri döşeme ve sunroof varsa fiyat uygun sayılır. şu anda opsiyonsuz advance liste fiyatı 147 bin lira zaten. deri döşeme ve sunroof volvoda en yüksek fiyatlı opsiyonlar.
  • technoburak T kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de o halı olandan almak istedim ama sonra düşündüm bagaja akan kokan birşey dökülse o halı havuz da koku yapacak leke çıkmayacak. çok mantıklı gelmedi bana. o nedenle @echelon246 önerdiği şu havuzdan ben de aldım. çok memnunum kalın bir malzemesi var ve bagaja da güzel oturdu.

http://www.hepsiburada.com/volvo-s60-sedan-bagaj-havuzu-p-OTSV2500000389566?SKU=OTSV2500000389566&categoryId=20036337&id=123&productId=otsv2500000389566&utm_campaign=urun&utm_content=pazarlama&utm_medium=siparis&utm_source=email&utm_term=kategori-genel&wt_em=siparis.pazarlama.kategori-genel.urun

Hocam hayırlı olsun güle güle kullanın.
  • haacar kullanıcısına yanıt
    Cok sagolasin hocam bu bagaj havuzu makyajlı makyajsız fark yok degil mi?

Yok hocam 2011 den sonra çıkan tüm s60 larda kullanılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haacar

Hocam ben de o halı olandan almak istedim ama sonra düşündüm bagaja akan kokan birşey dökülse o halı havuz da koku yapacak leke çıkmayacak. çok mantıklı gelmedi bana. o nedenle @echelon246 önerdiği şu havuzdan ben de aldım. çok memnunum kalın bir malzemesi var ve bagaja da güzel oturdu.

Bundan ben de aldım dostlar.
    İndirimde olmasa almazdım, 75? güzel fiyat.

Bozuk paraları nereye koyuyorsunuz? Küllük vermediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Beyler S60 makyajlı Advance T3 için ötv farksız olarak 140 bin civarı fiyat verdiler. Metalik mavi ve gri. Ek paketler var döşeme ve sunroof ve metalik renk olarak. Sizce fiyat iyi mi?

Onur hocam merhaba.

Eğer deri döşeme ve sunroof varsa fiyat uygun sayılır. şu anda opsiyonsuz advance liste fiyatı 147 bin lira zaten. deri döşeme ve sunroof volvoda en yüksek fiyatlı opsiyonlar.

Ooo hocam merhaba. Kader bizi Volvo forumunda da karşılaştırdı sonunda. Forum küçük.

Aldığım tekliflerin SS'sini buraya nihayet koyabiliyorum. Hatta bir de R-Design Plus vardı mavi ama 5-10 bin arası daha pahalydı ve aracı 65 yaşındaki dayıma baktığımızdan çok da konforlu ve Advance gibi dolu bir araç gelmedi kataloga bakınca. VOLVO sağolsun web siteleri ölmüş durumda ve ne fiyat listesi var ne de herhangi bir model için konfigurator!

Advance için bunlara 140'a bırakırız diyorlar. Teşhir araçları ama gayet temizler.

Birde anlayamadığım, ilk resimdeki aracın vergisiz net fiyatı ikinci resimdekine göre neden 2 bin lira daha fazla? Yan camları baktığımda sanki lamine gibi daha kaliteli gibi geldi bana ama satış temsilcisi aynı ve fark olmadığını söyledi. Yine de tatmin olmadım.

Siz ve siğer arkadaşlar ne dersiniz? Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 21 Aralık 2016; 15:44:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Öyle valla hocam

Hocam aslında r-desing donanımda advance donanımdaki tüm özellikler var. ek olarak r-design donanımda daha fazla sportif detaylar var. body kit daha büyük jantlar gibi. zaten kullanıcı konfor odaklı bir araç bakıyorsa r-design almanın bir anlamı yok advance yeterli.

volvonun web sitesi hakkında söylediklerinde haklısın. hiçbir doğru düzgün bilgi yok. ben aracın şehir içi- şehir dışı yakıt tüketimlerini gösteren bir doküman bulamadım sadece ortalama yakıt tüketimini görebiliyorum. konfigüratör çalışıyordu aslında ama birkaç haftadır sayfa hatası veriyor.

iki aracın vergisiz fiyatının farklı olması araçların ülkemize giriş tarihlerinin farklı olmasından kaynaklanıyor olabilir. belki ilk resimdeki araç daha yeni ve geç girmiştir. girdiği anda da fiyatı yüksekse teklif formunda da bu yüzden yüksek fiyatlı görünüyor olabilir.

• quote:

Öyle valla hocam

Hocam aslında r-desing donanımda advance donanımdaki tüm özellikler var. ek olarak r-design donanımda daha fazla sportif detaylar var. body kit daha büyük jantlar gibi. zaten kullanıcı konfor odaklı bir araç bakıyorsa r-design almanın bir anlamı yok advance yeterli.

volvonun web sitesi hakkında söylediklerinde haklısın. hiçbir doğru düzgün bilgi yok. ben aracın şehir içi- şehir dışı yakıt tüketimlerini gösteren bir doküman bulamadım sadece ortalama yakıt tüketimini görebiliyorum. konfigüratör çalışıyordu aslında ama birkaç haftadır sayfa hatası veriyor.

iki aracın vergisiz fiyatının farklı olması araçların ülkemize giriş tarihlerinin farklı olmasından kaynaklanıyor olabilir. belki ilk resimdeki araç daha yeni ve geç girmiştir. girdiği anda da fiyatı yüksekse teklif formunda da bu yüzden yüksek fiyatlı görünüyor olabilir.

Yanıtın için çok teşekkür ederim hocam. Daha önce de kayda değer miktarda araştırma yapmıştım, Advance donanım R-Design'a göre daha dolu gibi duruyor, en azından R-Design farklı bir şasi/konsept olduğu için doğrudan karşılaştırmak da belki sağlıklı değil. Ama karşılaştırma tablosuna dikkatli baktığınızda Advance sütünunda "S (standart)" olan bazı donanımların R-Design'da "O (opsiyon)" olduğunu görüyorsunuz. Multimedya, koltuklar, yağmur sensörü vs. Gerçi plazadaki R-Design Plus idi ama daha pahalıydı.

Neyse, Volvo sitesinde bulunamayan şu donanım tablosunu buraya ek'liyorum. En iyisi siz karar verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 21 Aralık 2016; 15:43:47 >

Onur hocam öncelikle şunu belirteyim bu donanım tablosu yeni ve güncel değil. büyük ihtimalle 2015 yılına ait çünkü 2016 model olarak s60 da d2 motor satılmıyor. donanım listesinde ise d2 motor için versiyonlar var. belki önceki yıllarda r-design içinde multimedya, elektrikli koltuk veya yağmur sensörü gibi donanımlar olmayabilir. ancak 2016 modellerde bu donanımlar r-desing da var diye biliyorum. tabi r-desing kullanan arkadaşlar bu konuda en iyi cevabı vereceklerdir.
  • quote:

quote:

Öyle valla hocam

Yanıtın için çok teşekkür ederim hocam. Daha önce de kayda değer miktarda araştırma yapmıştım, Advance donanım R-Design'a göre daha dolu gibi duruyor, en azından R-Design farklı bir şasi/konsept olduğu için doğrudan karşılaştırmak da belki sağlıklı değil. Ama karşılaştırma tablosuna dikkatli baktığınızda Advance sütünunda "S (standart)" olan bazı donanımların R-Design'da "O (opsiyon)" olduğunu görüyorsunuz. Multimedya, koltuklar, yağmur sensörü vs. Gerçi plazadaki R-Design Plus idi ama daha pahalıydı.

Neyse, Volvo sitesinde bulunamayan şu donanım tablosunu buraya ek'liyorum. En iyisi siz karar verin.

@haacar haklı. Bu liste de güncel değil sanırım. Yağmur sensörü vs R-design plus'da da standart; önceki sayfalarda donanım listesi PDF'i paylaşmıştım.

Site hakikaten rezalet, kampanyalara tıklayınca saçma sapan bir sayfaya gidiyordu keza ana sayfa çok anlamsız.

• Yanıtlarınız için teşekkür ederim dostlar.

@beynemaz hocam 2017 modellerine dair karşılaştırmalı donanım tablosu için PDF linki verebilir misiniz, önceki sayfalarda bulamadım bu tabloyu. Kusura bakmayım, Volvo'nun sitesi yüzünden böyle oluyor. Daha doğrusu mesajınızı buldum ama mesaja erişemiyorum Citizen sağolsun forumu yine sahipsiz bıraktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 21 Aralık 2016; 16:19:31 >
    Arkadaşlar bayilerdeki 2015 model araçlar için anlamlı bir indirim yapmıyorlar.Sizce neden?Bu kalan araçları 2017'de satmaları daha zor olmaz mı?Bu arada fiyat 2015 s 60 1.6 D2 0 km 131 BİN TL.1 kuruş da inmiyorlar...
  • airturkey A kullanıcısına yanıt
    D2 üretim motor bitti ve rağbet gören model olmasından hocam bende Ankara'da sordum balgatta bayiye

• quote:

Orijinalden alıntı: trigovina

Arkadaşlar,

Arka tampon difüzörü ve spoiler için servisten fiyat aldım.
    Difüzör 6450 TL. (Tampon değil sadece difüzör). Ayrıca şu an ellerinde yok. Sipariş üzerine gelecek.
    Spoiler 1550 TL. Ellerinde var.
    Geri görüş kamerası 3100 TL. Ellerinde var.

Kısa bir volvo macerasının ardından,
    2014 Model (2015 Şubat trafiğe çıkışlı) S60 D2 Advance Beyaz renk aracımı satmaya karar verdim.
    İzmir civarı arkadaşlar gelip görebilirler.
    Aracım şu an 32.000 km'de olup, 2018 Şubat ayına kadar garantisi devam etmektedir.
    Önceki iki bakımı ve 30.000 km bakımı izmir karşıyaka volcar yetkili servisinde yapılmıştır.
    Hayalet gösterge, 7" ekran, sürüşe duyarlı bi-xenon farlar, vs. vs. en dolusu.
    Aracım orjinal olup en ufak hata, kusur, çizik, rütuş kesinlikle yoktur.
    Döşemelerinde en ufak deformasyon yoktur. Bej renk döşeme + Siyah-Bej direksiyon.
    Aracım sıfır ayarındadır, içinde sigara içilmemiştir, sıfır kokusu hala üzerindedir.
    Hasar kayıtlı, boyalı, değişeni olan, döşemeleri yıpranmış araçlarla karşılaştırmayın lütfen!
    Düşündüğüm rakam 109 Bin TL'dir. Sadece araç başında çok az pazarlık payı mevcuttur.
    Aynı aracın daha yüksek km'de olanlarına bile 112-118 bin tl isteniyor.
    Ciddi ilgilenen arkadaşlar bana özelden ulaşsınlar.
    İsteyene whatsapp'tan fotoğraf gönderebilirim.

Merhaba Dostum,bugun baska bir ihtiyaci ismarlamak icin bugun servise gittim ve orada calisan Türkiyeden birisiyle tanistim,bilgisayardan gereken parcayi ararken senin bu mesajin aklima geldi ve Hazir bizden birini bulmusken sorayim dedim,diffuzör icin yazdigin rakam cok dikkatimi cekmisti ve merakta ediyordum.Rakam farki, ögrenenler icin sok etkisi yaratir cinsten ve tam bir soygun düzeninde olundugunu gösteriyor.Sana verdikleri rakam 6450 Tl,burada sordugum diffuzör+köseli egzos cikislari Tl cinsinden cevirdigimde yaklasik 1300 Tl (220 Euro Diffuzör,2X Egzos cikis parcasi 140 Euro).O degisecek kismin komple fiyati iste.Kargosu falan hadi 1500 diyelim;arkadas 4 kattan fazlasi bir rakami vermek icin nasil bir zihniyette olmak gerektigine okuyacak olanlar karar versin,ben sadece bu soygun düzenine yuh diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.Baran -- 21 Aralık 2016; 17:58:8 >

• 
Sayfa: önceki 626627628629630
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.