Şimdi Ara

Volvo otomobiller artık 180 km/s hızın üzerine çıkamayacak

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
181
Cevap
1
Favori
6.382
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Volvo otomobiller artık 180 km/s hızın üzerine çıkamayacak
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2927 Mesaj

Otomotiv devi Volvo, bundan böyle şirketin tüm yeni araçlarının 180 km/s maksimum hız sınırıyla piyasaya sunulacağını duyurdu. Ek olarak, tüm araçlara Care Key sistemi eklenerek ek hız sınırları belirlemenize olanak tanınacak.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy Note 20'nin eskiz çizimleri ortaya çıktı

Volvo'nun hız sınırı girişimi ateşli tartışmalara yol açtı. Birçok uzman, otomobil üreticilerinin kendi takdirine bağlı olarak, bu tür kısıtlamaları getirme hakkına sahip olup olmadığına dikkat çekmekte. Bununla birlikte, Volvo bu tür önlemlerin yollarda hız sorununa ve korkunç sonuçlarına dikkat çekmeye yardımcı olacağına inanıyor.

Care Key ile maksimum hız ayarlanabilecek

Şirket, yeni otomobillerinde insanların ölmesini veya ciddi şekilde yaralanmasını önlemeye oldukça kararlı. 180 km/s hız sınırının getirilmesinin, yol güvenliğinin artırılmasına da yardımcı olacağı belirtilmiş.

Care Key teknolojisi ise aracın sahibinin, otomobilini başka birine, örneğin akrabası veya deneyimsiz bir sürücüye verdiği zaman, maksimum hızı ayarlamasına imkan tanıyacak. Sağlamlığıyla nam salmış markanınn, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklama ise şu şekilde: "Hız sınırlaması ve Care Key şirketin yeni girişiminin bir parçası ve bu, otomobil üreticilerinin ölümlerin yüzdesini trafik kazalarında sıfıra düşürmek için nasıl sorumluluk alabileceklerinin açık bir örneği. Ayrıca sürücüleri daha güvenli sürmeye teşvik etmekte."

• Adamları takdir ediyorum, bu duruş meselesidir. Diyelimki çok acil bir durum oldu hızlı gitmeniz gerekiyor, öyle hızlara alışkın değilseniz zaten kaza yaparsınız. Nerden bakarsan bak adamlar doğru yapmış. Beğenmeyen almasın... Beğensek de alamıyoruz ama olsun :)

Bence yerinde bir uygulama, zaten Volvo alan hız için değil güvenlik, sağlamlık ve konfor için alıyor. Saatte 180 km hız bana yetmez diyenin de ehliyetini elinden almak gerek... Yine de illa hız için alacak olan gitsin Audi R8, BMW M, Alfa Romeo Giulia, Porsche 911 ya da ne bileyim bin tane hız odaklı marka model var, onları alsın...

120km ye kadar düşürülmesi gerekiyor. Bu şekilde bahsettikleri konu daha etkili olacağı gibi araçların emisyonu da düşecektir. Birde tek Volvo ile olmaz diğer tüm markalarında devlet zoruyla bu sürece katılması gerekiyor. Eski araçlar içinde EDS sistemlerinin çok daha aktif şekilde kullanılması ve cezaların caydırıcı olması lazım. 121 KM ile gidene 10.000TL ceza 3. de ehliyet komple iptali gibi (:

Otobanda insanlar ulaşım amaçlı aileleriyle yola çıkıyor, bir takım dengesizler tampona girip selektör atıyor.

O kadar kafasız ki bu tayfa yeni sürücü adayları ya da panik atağı olanlar ani hareket ile kaza yapsa basıp kaçarlar.

Acil işi olan 150 - 200 yardıracağına 30dk erken çıksın.

Otoban dingonun ahırı değil, herkesin güvenle seyahat edebilmesi gereken yol hakkıdır.

Yaprakdusuyor Y kullanıcısına yanıt
    @Yaprakdusuyor demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

En ayar olduğum tip, sanki adamı zorla tutuyoruz orada. Çok hasret kaldıysanız dönsenize memlekete, hem avrupanın imkanlarından faydalanacan hem de uzaktan beylik lafları edecen.

Saçmalığın daniskası

Yolları daha güvenli hale getirip etüt çalışması yapmak yerine, otomobillerin güvenlik sistemlerini daha yüksek hızlarda stabil çalışmasını sağlamak yerine, pilot lisans eğitiminde olduğu gibi otomobil ehliyetinde de tüm dünyanın kabul gördüğü bi eğitimi verip sınavı o şekilde yapmak yerine yaptıklarını işe bak

Ha siz diyecekseniz ki Volvo devlet mi ki bu dediklerini yapsın.Volvo'nun şu anki piyasa değeri ve borsalardaki hisse değeri dünya üzerinde yaklaşık 90 ülkeden daha fazla ve değerli

Volvo gibi bi firma bu topa girdiyse arkasından birçok firma daha gelir, yani öyle 1 günlük ve tek başına alınmış karar olması im kan sız

2000'e girerken acaba uçan araba görür muyuz diyorduk 20-25 sene sonra, mevzu nasıl max 180e geldi gram anlamadım

khytr89 kullanıcısına yanıt
    @khytr89 demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

120 ile gidecek olan köy yollarından gitsin bence o daha mantıklı, boşuna otobanı yavaşlatmamış olur. Çoluk çocuk çekirdek çitleyerek sağa sola bakarak gidecek arkadaşlar da 90 90 dağ yollarından gidebilir.

Yaprakdusuyor Y kullanıcısına yanıt
    @Yaprakdusuyor demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Siz var ya sizzzz gurbetçiler işi iyi biliyorsunuz.

Türkiyem canım türkiyem hasretle özlüyorum seni gurbetteyim çok zordayız ama yazın euroları getirip şurada bir bozayım oh oh eskiden 3-4 liraydı şimdi 7,5 lira oldu.

Allah'ın kıro tipleri yok mu bir de, yazları ccüzdan koymadan cebinde buruşturmuş TL'leri, kasiyere 100 lira verecek şakır şakır şov yapıyor

İslam falan da hikaye, kimsenin hayali Arabistan'a yerleşme değil, hep Hristiyan coğrafyası nedense

khytr89 kullanıcısına yanıt
    @khytr89 demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Bahsettiğiniz sorunlar eğitimle alakalı. Son durum nedir bilmiyorum gerçi ama almanyanın bazı otoban kesimlerinde hız sınırı bulunmadığını biliyorsunuzdur. Ölümlü kazalarda ben aşırı hızın çok ciddi etken olduğuna inanmıyorum, bilinçli ve eğitimli bir sürücü aracı ve yolu tanıyorsa aşırı hız nedeniyle kolay kolay kaza yapmaz, kazaya sebep olmaz istisnai şartlar oluşmadığı sürece.

Madem 121 ile gidene 10000 ceza yazıyoruz, artırıyorum, 90'la giden ama aynaya bakmadan şerit değiştiren, 30'la giden ama trafik ışıklarına uymayan, 70'le giderken makas atan, araç kullanırken instagramda dolaşan sürücülere de 10'ar bin lira yazalım.

Selektörden tacizden sıkıştırmadan her zaman nefret etmişimdir, ancak bazı sürücüler var şahit oluyorum, arkasındaki adam değil selektör, 10GW gücünde lazer silahıyla arabayı 2ye bölse hakkıdır dediğim durumlar oluyor. Bu trafikte nasıl 120km/s hız limiti bir kural ise, araçların hızlarına göre şerit seçimi yapmaları da bir zorunluluktur. En sağ şerit boş iken ortadan gitmek trafik kanunlarına göre yasaklanmıştır. Hangimiz uyuyoruz bu kurala?

Ben ara ara uzun yola çıkan ve sadece son 2 yılda 50bin km yol yapmış birisi olarak şundan adım kadar eminim ki, düşük hızda seyahat ediyorum diye ne aynasına ne yola ne şeride bakmayan insanlar, sol şeritten selektör koluna tecavüz ede ede 200 basanlardan kesinlikle daha tehlikeli.

Sürat ölüm getirir. Tamam ama 120 de bence az. O kadar da değil diye düşünüyorum. Şahsen ben 120-130'un üzerine çıkmıyorum, zaten arabam da hız odaklı bir araba değil ( Duster )
    Bu arada zaten Türkiye'de otobanda hız limiti 120 + % 10 opsiyon =132 km. Ama limitin 120 ile sınırlandırılması bence az. Makul seviyelerde olmalı, çünkü teknoloji son sürat ilerliyor dolayısıyla güvenlik de öyle. Bu demek değildir ki 300 olsun...
    150 de anlaşalım :) Hem düz bir rakam hem de kabul edilebilir seviyede :)
    Ps: Dünya üzerindeki otobanlardaki hız limitini bilmiyorum. ( Almanya'da bazı otobanlarda limitsiz diye biliyorum ) O yüzden bizde olmasa da dünya için 120 az :)

• Binbaşı
    1937 Mesaj
    Her ne kadar kısıtlama hiç hoş olmasada 180kmh çoğu ülke ve çoğu yol için gayet yeterli bir hız bu da bir gerçek. Ancak işte almanyanın hız limitsiz otobanlarının tadını çıkaranlar o kadar çıkaramayacaktır. Bunlardan biri başlıyorsa diğerleri de ufak ufak bu sisteme geçebilir. Hatta ileride ülkeler zaten firmalara kendi ülkeleri için bu şekilde limitli üretim yapması konusunda şartlar getirebilir.

Onun dışında 180'lede kaza yapan yapacaktır zaten. Sadece 180'in üstüne çıkanlar kaza yapmıyor.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    472 Mesaj
    180 çok ara bir rakam 200 olabilirdi.
  • Yarbay
    2438 Mesaj
    Doğru yapan tek firma olarak gözüme girmeye başladı, helal olsun destekliyorum.
    |
    |
  • Binbaşı
    1904 Mesaj
    Bence yerinde bir uygulama, zaten Volvo alan hız için değil güvenlik, sağlamlık ve konfor için alıyor. Saatte 180 km hız bana yetmez diyenin de ehliyetini elinden almak gerek... Yine de illa hız için alacak olan gitsin Audi R8, BMW M, Alfa Romeo Giulia, Porsche 911 ya da ne bileyim bin tane hız odaklı marka model var, onları alsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 20 Mayıs 2020; 21:53:16 >
    120km ye kadar düşürülmesi gerekiyor. Bu şekilde bahsettikleri konu daha etkili olacağı gibi araçların emisyonu da düşecektir. Birde tek Volvo ile olmaz diğer tüm markalarında devlet zoruyla bu sürece katılması gerekiyor. Eski araçlar içinde EDS sistemlerinin çok daha aktif şekilde kullanılması ve cezaların caydırıcı olması lazım. 121 KM ile gidene 10.000TL ceza 3. de ehliyet komple iptali gibi (:

Otobanda insanlar ulaşım amaçlı aileleriyle yola çıkıyor, bir takım dengesizler tampona girip selektör atıyor.

O kadar kafasız ki bu tayfa yeni sürücü adayları ya da panik atağı olanlar ani hareket ile kaza yapsa basıp kaçarlar.

Acil işi olan 150 - 200 yardıracağına 30dk erken çıksın.

Otoban dingonun ahırı değil, herkesin güvenle seyahat edebilmesi gereken yol hakkıdır.
  • Yarbay
    4185 Mesaj
    Acele giden ecele gider demişler. 180 kilometre bence üst limit olarak gayet yeterli.
    |
    |
  • Teğmen
    195 Mesaj
    Adamları takdir ediyorum, bu duruş meselesidir. Diyelimki çok acil bir durum oldu hızlı gitmeniz gerekiyor, öyle hızlara alışkın değilseniz zaten kaza yaparsınız. Nerden bakarsan bak adamlar doğru yapmış. Beğenmeyen almasın... Beğensek de alamıyoruz ama olsun :)
  • Yarbay
    2700 Mesaj
    Saçmalığın daniskası

Yolları daha güvenli hale getirip etüt çalışması yapmak yerine, otomobillerin güvenlik sistemlerini daha yüksek hızlarda stabil çalışmasını sağlamak yerine, pilot lisans eğitiminde olduğu gibi otomobil ehliyetinde de tüm dünyanın kabul gördüğü bi eğitimi verip sınavı o şekilde yapmak yerine yaptıklarını işe bak

Ha siz diyecekseniz ki Volvo devlet mi ki bu dediklerini yapsın.Volvo'nun şu anki piyasa değeri ve borsalardaki hisse değeri dünya üzerinde yaklaşık 90 ülkeden daha fazla ve değerli

Volvo gibi bi firma bu topa girdiyse arkasından birçok firma daha gelir, yani öyle 1 günlük ve tek başına alınmış karar olması im kan sız

2000'e girerken acaba uçan araba görür muyuz diyorduk 20-25 sene sonra, mevzu nasıl max 180e geldi gram anlamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    onumuzdekı 20 yıl ıcerısınde otonom araclar pıyasayı ele gecırebılırse zaten ısterse araclar 300 km hız yapsın ınsan hatasına mahal vermeyecek
    |
    |

Sürat ölüm getirir. Tamam ama 120 de bence az. O kadar da değil diye düşünüyorum. Şahsen ben 120-130'un üzerine çıkmıyorum, zaten arabam da hız odaklı bir araba değil ( Duster )
    Bu arada zaten Türkiye'de otobanda hız limiti 120 + % 10 opsiyon =132 km. Ama limitin 120 ile sınırlandırılması bence az. Makul seviyelerde olmalı, çünkü teknoloji son sürat ilerliyor dolayısıyla güvenlik de öyle. Bu demek değildir ki 300 olsun...
    150 de anlaşalım :) Hem düz bir rakam hem de kabul edilebilir seviyede :)
    Ps: Dünya üzerindeki otobanlardaki hız limitini bilmiyorum. ( Almanya'da bazı otobanlarda limitsiz diye biliyorum ) O yüzden bizde olmasa da dünya için 120 az :)
    khytr89 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6631 Mesaj
    Ülkemiz için konuşuyorum kazaların çoğu şehir içi ve/veya kavşaklarda meydana geliyor. Yüksek sürate bağlı kaza sayısı düşük bizde.
    |
    |
    Kötü mü bence değil, zaten bir insan neden kendi canını ve başkalarının canını tehlikeye sokar ki?
  • Yarbay
    5382 Mesaj
    Doğru karar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |
  • Yarbay
    6722 Mesaj
    90 a sabitlesin ohhh misss...

|
    |

Orijinalden alıntı: Murat.Ak

Honda Civic Hatchback var bende uzun süredir. 180 beygir gücünde ve onunda hız limiti var 180 km olarak.
    Kötü mü bence değil, zaten bir insan neden kendi canını ve başkalarının canını tehlikeye sokar ki?
    207 limitli
    |
    |

Honda Civic HB Prestige 2019 182 PS

Honda Civic HB Sport 2018 182 PS
  • Yüzbaşı
    887 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Elefue

180 çok ara bir rakam 200 olabilirdi.
    evet 180 çok ara bir rakam 160 olmalıydı bence.180 ile arabamı sürülür.
Mobilya Takımları
Bey Azura
bankalar.org
kolayoto.com
192.168.1.1
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,437
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.