Şimdi Ara

Volvo otomobiller artık 180 km/s hızın üzerine çıkamayacak (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
1
Favori
8.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yaprakdusuyor

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Allah aşkına o zaman dön gel Türkiye’ye orayı beğenmiyorsan.

Seni zorla tutan yok, gel de anyayı konyayı gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alemburda34 kullanıcısına yanıt
    Çocuğum olsa haklısın da çocuğum olmadan ebeveynlik taslayan da ne biliyim yani.
  • pilotaFerrari kullanıcısına yanıt
    evlenince anlarsın genç kardeşim hayat fani ölüm ani diye boşuna söylememişler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Neyi anlayacağım kardeşim dedim ya çocuğum olsa haklısın diye? Başkasının hele ki ailemin sebebi olmak kesinlikle istemem merak etme.
  • Zaten sınırlar çok düşük.
    https://reshontheway.com/avrupa-hiz-limitleri-avrupa-trafik-rehberi/
    Bizim için sorun olacaktır, herkes hızlı gitmek istiyor çünkü herkesin acelesi var. Acelesi olmayan kimse yok!

çocuğum olmadan ebeveynlik taslayan da ne biliyim yani.
    böyle yazarak bana mı laf atıyorsun adam akıllı yaz anlayalım bi tuaf 2 türlü yazmışsın gelmiş atarlanıyorsun.

• kafaya gel 30 ile giderken de kaza yaparsın. Yüzde 1 bile azalsa kaza oranı işe yaramış demektir bu limit. Bizim ülkede 150 ile sınırlandırsa cuk oturur 180 çok bile.

Üff. Az ötede duyar kas kardeşim hadi Yallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: swat882

Otobanda sol şeridi 120 ile kapatanlar gelmiş.
    Sol şerit sabit hızla gitme hızı değildir.

Senede 1 kere uzun yola çıkan arkadaşlar mümkünse sağ şeritte kamyonların arkasından gidebilir.

Sabit hızla gitmek 150-160 ile gitmekten daha tehlikelidir. Uykunuz gelir, belli bir süre sonra yoldaki ayrıntıları göremezsiniz. Dolayısıyla arabası iyi, güvenli ve yol tutuşu kuvvetli olan araçlara sol şeridi bırakın arkadaşlar.

Selektör yapınca da kızıyorsunuz.
    Otobanda hız sınırı 132 km (120'nin %10 fazlası) 130 ile giden sol şeridi işgal edebilir. 140-150 ile gidiyorsan kurallara aykırı davranan sensin demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

120km ye kadar düşürülmesi gerekiyor. Bu şekilde bahsettikleri konu daha etkili olacağı gibi araçların emisyonu da düşecektir. Birde tek Volvo ile olmaz diğer tüm markalarında devlet zoruyla bu sürece katılması gerekiyor. Eski araçlar içinde EDS sistemlerinin çok daha aktif şekilde kullanılması ve cezaların caydırıcı olması lazım. 121 KM ile gidene 10.000TL ceza 3. de ehliyet komple iptali gibi (:

Otobanda insanlar ulaşım amaçlı aileleriyle yola çıkıyor, bir takım dengesizler tampona girip selektör atıyor.

O kadar kafasız ki bu tayfa yeni sürücü adayları ya da panik atağı olanlar ani hareket ile kaza yapsa basıp kaçarlar.

Acil işi olan 150 - 200 yardıracağına 30dk erken çıksın.

Otoban dingonun ahırı değil, herkesin güvenle seyahat edebilmesi gereken yol hakkıdır.
    Oldu olacak asalım, panik atağı olan araba sürmesin arkadaş. Hem kendisine hem çevresine riskli.

Siz kesin solda hız sınırı zaten 120 km/h diye rahat rahat giden tiplerdensiniz, çok belli.

• Mantıklı. Volvom olsa 130 sabit konforun tadını çıkara çıkara giderdim. 🙂

• Ömrümde 150'den fazla basmadım. 150 ile giderken de Allah'a çok yakın hissetmiştim kendimi. 120 - 130'dan fazla basmanın hiçbir mantığı yok Almanya'nın otobanlarında gitmediğiniz sürece.

Edit: Hızlı araç kullanan insan, iyi bir şöför değildir. MALIN TEKİDİR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frobe -- 21 Mayıs 2020; 11:9:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beynemaz

En ayar olduğum tip, sanki adamı zorla tutuyoruz orada. Çok hasret kaldıysanız dönsenize memlekete, hem avrupanın imkanlarından faydalanacan hem de uzaktan beylik lafları edecen.

Alıntıları Göster
    Bunların alayı beyin vıcdan fıkır yoksunu

• quote:

Orijinalden alıntı: Yaprakdusuyor

Bu mesaj silindi.
    Siz var ya sizzzz gurbetçiler işi iyi biliyorsunuz.

Türkiyem canım türkiyem hasretle özlüyorum seni gurbetteyim çok zordayız ama yazın euroları getirip şurada bir bozayım oh oh eskiden 3-4 liraydı şimdi 7,5 lira oldu.

Allah'ın kıro tipleri yok mu bir de, yazları ccüzdan koymadan cebinde buruşturmuş TL'leri, kasiyere 100 lira verecek şakır şakır şov yapıyor

İslam falan da hikaye, kimsenin hayali Arabistan'a yerleşme değil, hep Hristiyan coğrafyası nedense
  • Yaprakdusuyor Y kullanıcısına yanıt
    Hemen buraya gel...Seninle ülke değişimine hazırım...
  • Ben dogru bulmuyorum t5 lerle 850r larla volvo ya bağlanan kitleyi volvo dan ayırır bu tutum, volvoyu alan adam yuksek guclu turbo motorları iyi yol tutus ve sağlamlık için aldı yıllarca trendlere uyucam diye iyice ruhsuz arabalar yapmaya başladılar son yıllarda

işim var zaten bende uğraşamayacağım seninle. bulmuşsunuz bir kalkan "duyar kas"

• çinli bi firmadan başka ne beklenir ki volvonun içine etti zaten aldığından beri firmayı
  • Tamam da bu yeni bir şey değil ki temsa safir otobüsler bile 120 de fabrika kitliyor mercedes trevego - setra neoplan saymıyorum bile tabi açtırma da 5dk lık pc bağlantısı ile mümkün yeni limit vermek filan da sanki volvo yeni bir şeymiş gibi ön plana çıkmasın hani

• Çok güzel bir uygulama takdir ettim. Bir sonraki arabam volvo olansbhzka

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.