Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (443. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.232
Cevap
116
Favori
542.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 441442443444445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam ben 3 sene önce 50 mbps ilk yıl 55 ikinci yıl 65 olarak anlaşmıştım. Modem dahil demişlerdi. Herhalde modem benim oldu diye düşünüyorum. Geçen yıl 65 ten uzamıştı yine ek kesinti olmadı. 85 liralık faturam henüz kesilmedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • keremim kullanıcısına yanıt
    +7.90 modem ücreti gelecek.
  • Mysunnysidehasupanddied kullanıcısına yanıt
    O zaman hiç değmez uzatmaya.
  • asertyu kullanıcısına yanıt
    Umarım sizinki dahildir. Yoksa çok bir cazibesi kalmıyor benim için.
  • Beni de aradılar bugün 100mbps modem ücreti vs dahil 89.90 verdiler kabul ettim, 84.90 olayını söyledim ama vermediler tabii ki. Ben de çok uğraşmak istemedim 5 lira için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: toytonum

Beni de aradılar bugün 100mbps modem ücreti vs dahil 89.90 verdiler kabul ettim, 84.90 olayını söyledim ama vermediler tabii ki. Ben de çok uğraşmak istemedim 5 lira için

modem kirasıd neyin 4 senedir üyeyim 4 seneden beri alınmamışta şimdi niye alınıyor , saçmalığın daniskası  VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- 

• Arkadaşlar 24 ay taahhüt var. Bu 12+12 mi gerçekten. İlk 12 ay bittiğinde cayma bedeli ödemeden çıkar mıyım. Daha önce böyle yapan var mı

• Selamlar, bu konularda çok fazla bilgim olmamasına rağmen uzun uzadıya araştırdım fiber,vdsl ve adsl konularını temel düzeyde anladım sayılır. Bulunduğum binanın önünden Superonline Fiber geçiyor (rögar kapağı vs var,yan apartmanlarda da fiber abonelikleri var) ancak oturduğum binada Fiber kutusu olmadığından SOL'ün hizmetini kullanamıyorum ve benden birkaç daire ile gelmemi istiyor ancak öyle karar alınabilirmiş de kutu konulabilirmiş vs. vs... Yani uzun bir süreç derken Vodafone telefon ile aradı ve bana binamda fiber kutusu olmamasına rağmen binanın önünden geçen SOL altyapılı fiberi daireye kadar getirebileceğini söyledi. FTTH dediğimiz süreç böyle mi işliyor ? Yani sadece sırf benim için fiber kablo çekecek daireye ve onu fiber çevirici ile bana ethernet olarak verecek ?

• Nakil sonrasında CGN problemi yaşayan oldu mu hiç? Birde nakil ne kadar sürüyor? Şikayetvar da ciddi miktarda şikayet var, aylarca nakil yaptıramayanlar?

• Selamlar, yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. İstanbul Kartal'da sokaklar fiber için 20 cm genişliğinde kazıldı 2018'de. Sonrasında bu bölgenin fiber dağıtım hakkını Vodafone aldı. Kendi hattında kullanınca yazılan sorunların çoğu olmuyor. Mayıs ayından beridir 100 download 20 upload alıyorum. Upload normalde 5 mb'ydi. Modem kirası dahil aylık 105,90 TL ödüyorum.

Edit: Oyun çok oynamayan, streaming film tüketen kullanıcı olarak düşünün. IP çakışması, Oyun serverlarındaki Ping süreleri beni çok ilgilendirmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isoomail -- 1 Aralık 2020; 14:49:5 >
  • Bugün beni aradılar yine 5. aramaları filan olmuştur herhalde 94.50'den aşağı teklif etmiyorlar , en son iptal ettirme dilekçesini e-devlet'ten gönderince ne olacak bakalım  VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-  VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- 

• Bence çok zorlamayın bize edilen teklifler kaç ay önceydi. Fiyat yine 100mbit için en iyi fiyatlardan biri olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZvAnA

Bence çok zorlamayın bize edilen teklifler kaç ay önceydi. Fiyat yine 100mbit için en iyi fiyatlardan biri olmuş.

Hocam sizinki kaçtan uzatılmıştı ve modem ücreti de almaya başladılar mı ?

• helsloot kullanıcısına yanıt

Benimki Ağustos ayında 84,90 liradan uzatıldı. Modem ücreti vs. de vermiyorum.

• arkadaşlar sizde akşamları hız düşümü ve ping oluyormu 1 haftadır netspeette internet berbat ist avrupa yakası. sizde durumlar nasıl.

• Bağlanılan sunucuya göre birkaç yerde hız düşüşü gördüm ama yerel sağlayıcıların test sunucularıydı bunlar. Muhtemelen telekomdan aldıkları kapasite düşük ve aboneleri de doldurduğu için hızları düşüyor. Ancak onun haricinde de son birkaç akşamdır Vodafone harici test sunucularında az da olsa bir yavaşlama var, 100 Mbit çıkmıyor 40 - 50 Mbit çıkıyor mesela. Frankfurt Vodafone DE sunucusuna da 50 Mbit civarı oluyordu mesela.

• Hocam vodafone kullanici adi ve sifreyi veriyor.. router alip wan ayarlarindan ppoe sectikten sonra kendi kullanici adi ve sifrenizi girip kendi routerınızı kullanabilirsiniz..

•  VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih_izmir -- 3 Aralık 2020; 18:36:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih_izmir

pingin çok iyi çıkmış frankfurt için

• Bir süredir cok sıkıntı cekiyorum pingler yükseldi 3 haftadır, sizde de öylemi?

• 
Sayfa: önceki 441442443444445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.