Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (442. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.298
Cevap
115
Favori
547.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 440441442443444
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sol altyapisi uzerinden vodafone fibermax ile 3 yilim doldu sayilir merkezden ikinci defa aradilar iki teklifte aynıydı 24 ay taahhüt ile 100 mb fiber + vodafone tv aylik 89.90 ben 79.90 oduyordum 10 lira zamla devam dedim vodafone tv ilk defa kullanmaya basladim sadece s sport kanalinda ingiltere premier lige bakmak ve yerli film icin kullaniyorum ama ne kadar bedava sürer bilmiyorum hosgeldin paketi ve bazi seyler paket al diyor tiklayinca da birsey cikmiyor
    3 yil boyunca ara sira sorun yasadim ama bakiyorum herkes her firmayla bu sorunlari yasiyor bu fiyata bundan iyisi yok gibi devam edelim bakalim hayirlisi artik...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akenatons

Arkadaşlar turk telekom denen illetten kurtulmak için epeydir iss arayışındayım. TTnet benim gibi kümesteki kazlara fahiş fiyat çıkarıyor (100mbit 149 TL). Zaten kendilerinden hiç memnun değilim ve bu sebeple önce binamda superonline fiber olduğu için onları aradım.

Ancak superonline 129 TL'ye sadece 18:00 - 06:00 arasında 100 mbit verdiklerini sonrasında hızın 25 mbit seviyesine düştüğünü söyleyince uyuz oldum ve vazgeçtim.

Turknet ile ilgili çok şikayet var. Direk eledim.

Bir arkadaşım geçen vodafone net almış. "1 günde kurulum yaptılar. 25 mbit aboneliğim var ve ortalama 21-22 mbit altına düşmüyorum" diyince hemen abonelik başlattım (Fiber 100 mbit).

Ancak saolsunlar sözleşmeye imza attırmak için hemen eve gelen şirket, kurulum için bir türlü gelmedi. Hafta sonu müşteri hizmetlerini aradım ama 25 dk sonra ulaşabildiğim ilk müşteri temsilcisi "şu anda teknik bir sıkıntı sebebiyle hizmet veremiyorum. Sizi başka bir arkadaşa aktarıyorum" diye anında başka birine aktardı. Bekle Allah bekle birine ulaşamadım.

En sonunda Vodafone genel merkezde çalışan bir tanıdık vasıtasıyla işin aslını öğrendim. Binamda boş port yokmuş bu sebeple beni bekletiyorlarmış.

Şimdi aklıma takılan birkaç soru için sizden destek rica ediyorum.

1- Bu müşteri hizmetlerine bağlanamama olayı daha en başta beni sinir etti. Ben bir ürün alırken bile teknik servis memnuniyetini, ürünün kendisinden daha çok önemseyen birisiyim. Bu sıkıntıları herkes yaşıyor mu?

2- Vodafone temsilcisi bana Huawei marka modem gönderileceğini söyledi. Bu modem iyi midir, yoksa başka bir modem mi almalıyım?

3- Her ne kadar sözleşme imzalasam da henüz kurulum olmadı. Dolayısıyla "hiç bulaşma yol yakınken vazgeç" derseniz hangi iss yi tercih etmeliyim sizce?

4- Vodafone'un superonline ile yeni anlaştığı ve altyapısını kullandığını söylemişti arkadaşım. Buna rağmen çok sık internet kesintisi yaşıyor mu herkes?

Not: Port açma olayının 7 ila 14 gün arasında değiştiği söyleniyormuş.

Hayirli olsun fiber 100 mb fiyatiniz nedir ?

1 müşteri hizmetlerine baglanma sorunu yasamadim ama bilgileri eksik sizi dinlerler gecerler :)

2 huwai 255s model modem geliyor bu modem kabloda iyi fakat wifi kalitesi zayif wifi onemliyse yaninda dagitici aliyorlar modeme kabloyla baglayip modemin wifisini kapatip o dagiti wifisi ile cok iyi sonuc aliyorlar süperonline da alsaniz ayni modem geliyor

3 benim 3 yilim doldu devam ediyorum bu paraya daha iyisi varsa gecin ben bulamadim

4 superonline alt yapisini kullaniyor modem kablo binadaki kutu heepsi ayni degismiyor vodafone kendi altyapisi olan yerlerde var oralarda 200 mb fiber ve nokia marka modem veriliyor

• https://forum.donanimhaber.com/vodafone-fiber-100mbps-95-tl-dh-uyelerine-ilk-2-fatura-hediye--144458320

Kasim ve aralik faturalari bayimizin hediyesi ve yuzlerce referansimizi gorebilirsiniz. Vodafone fiber isteyenler pm ile ulaşabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: asertyu

Bu cihazı alınca modem tamamen kalkıyor değil mi? Evde repeater var ama ondan da tam performans alamıyorum.

Evet onu kaldırıp çekmeceye koyuyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

@asertyu hg255 sorunlu bir modem.vodafonedan kullanıcı adı şifrenizi isteyip 250 300 liraya bir router alıp tüm sorunlarınızdan kurtulum.Ben bu işi Keenetic Air ile çözdüm.

Hocam internette pek bilgi bulamadim ben hgs255 modemin wifisinden pek memnun degilim eski laptop var 5ghz yok 2.4 ghz ile wifiden en fazla 30 mb hiz alabiliyorum kablo ile 94 mb aliyorum sorum şöyle eger iyi bir router alip onun wifisinden internete baglansam bu eski 2.4 ghz laptop internet hizi artar mi ? 30 mb uzerine cikar mi ? Yoksa masrafa gimemem gerek yok

• quote:

Arkadaşlar turk telekom denen illetten kurtulmak için epeydir iss arayışındayım. TTnet benim gibi kümesteki kazlara fahiş fiyat çıkarıyor (100mbit 149 TL). Zaten kendilerinden hiç memnun değilim ve bu sebeple önce binamda superonline fiber olduğu için onları aradım.

Ancak superonline 129 TL'ye sadece 18:00 - 06:00 arasında 100 mbit verdiklerini sonrasında hızın 25 mbit seviyesine düştüğünü söyleyince uyuz oldum ve vazgeçtim.

Turknet ile ilgili çok şikayet var. Direk eledim.

Bir arkadaşım geçen vodafone net almış. "1 günde kurulum yaptılar. 25 mbit aboneliğim var ve ortalama 21-22 mbit altına düşmüyorum" diyince hemen abonelik başlattım (Fiber 100 mbit).

Ancak saolsunlar sözleşmeye imza attırmak için hemen eve gelen şirket, kurulum için bir türlü gelmedi. Hafta sonu müşteri hizmetlerini aradım ama 25 dk sonra ulaşabildiğim ilk müşteri temsilcisi "şu anda teknik bir sıkıntı sebebiyle hizmet veremiyorum. Sizi başka bir arkadaşa aktarıyorum" diye anında başka birine aktardı. Bekle Allah bekle birine ulaşamadım.

En sonunda Vodafone genel merkezde çalışan bir tanıdık vasıtasıyla işin aslını öğrendim. Binamda boş port yokmuş bu sebeple beni bekletiyorlarmış.

Şimdi aklıma takılan birkaç soru için sizden destek rica ediyorum.

1- Bu müşteri hizmetlerine bağlanamama olayı daha en başta beni sinir etti. Ben bir ürün alırken bile teknik servis memnuniyetini, ürünün kendisinden daha çok önemseyen birisiyim. Bu sıkıntıları herkes yaşıyor mu?

2- Vodafone temsilcisi bana Huawei marka modem gönderileceğini söyledi. Bu modem iyi midir, yoksa başka bir modem mi almalıyım?

3- Her ne kadar sözleşme imzalasam da henüz kurulum olmadı. Dolayısıyla "hiç bulaşma yol yakınken vazgeç" derseniz hangi iss yi tercih etmeliyim sizce?

4- Vodafone'un superonline ile yeni anlaştığı ve altyapısını kullandığını söylemişti arkadaşım. Buna rağmen çok sık internet kesintisi yaşıyor mu herkes?

Not: Port açma olayının 7 ila 14 gün arasında değiştiği söyleniyormuş.

Arkadaşlar ben yolun başında hatamdan döndüm ve bu aptal şirkete bulaşmadan kendimi kurtardım. Abonelik durumumu öğrenmek için zaten müşteri hizmetlerinden bilgi alamıyordum. Genel merkezdeki tanıdık vasıtasıyla port açılması için 20 gün daha beklemem gerektiği söylendi. Kurulum yapılmadığı için hemen aboneliğimi iptal ettirdim.

Port açık olmamasına rağmen sözleşmeyi imzalatmak için ertesi gün kapıda bitip, sonra size internet bağlamak için 1 ay oyalayan, müşteri hizmetlerinde onlarca dakika bekletip karşısınıza 1 tane muhatap çıkarmayan bu şirkete hiç bulaşmayın derim.

Konu superonline'ın vodafone'a altyapı sağlayıp sağlamaması değil. Sorun karşınızda hiçbir şekilde muhatap bulamamanız.

Ekleme: Bugün saat 15:20'de superonlineı tekrar aradım. Telefonda çıkan bayan daha önce yanlış bilgi aktarıldığını, sınırsız 100 mbit hızın 129 TL'ye veriliğini söyledi. Hemen abone kaydımı yaptırdım. 45 dakika sonra cebimden arandım ve evime ekip yönlendirildiği bilgisi geldi. Şu anda 100mbit superonline ile bu mesajı atıyorum (hatta ilk ay aldığının iki katı hediye olduğundan 200 mbit). Vodafone'a bulaşmak isteyenlere yazdıklarımı iyi okusun lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akenatons -- 30 Kasım 2020; 16:28:24 >

• melmur M kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun yeni aldığım iphone 11 de var. Google uygulamasını 15 dakikaya indirebildim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onyargisiz

Hocam internette pek bilgi bulamadim ben hgs255 modemin wifisinden pek memnun degilim eski laptop var 5ghz yok 2.4 ghz ile wifiden en fazla 30 mb hiz alabiliyorum kablo ile 94 mb aliyorum sorum şöyle eger iyi bir router alip onun wifisinden internete baglansam bu eski 2.4 ghz laptop internet hizi artar mi ? 30 mb uzerine cikar mi ? Yoksa masrafa gimemem gerek yok

Alıntıları Göster

Dostum hemen yanıt vereyim. Bugün superonline kurulum yaptı (Modem zte 5ghz destekli). Kablolu şekilde 190 mbit hız aldığım modemden kablosuz olarak 30-35 mbit hızı zor alıyordum. Kuruluma geelen eleman başta "abi sizin paket 06:00-18:00 arası 25 mbit ondandır" diye salladı. Ama ben paketimin sabit 100 mbit olduğunu söyleyince bir iki şeyi daha kurcaladı. Baktım ki beceremeyecekler siz gidin ben böyle idare ederim dedim ve elemanları yolladım.

Neyse sonra modem arayüz ayarlarına girince 5ghz seçeneğinin kapalı olduğunu gördüm. Onu açıp 5ghz üzerinden kablosuz bağlanınca rahatlıkla 180 mbit hızlara ulaştım hem laptoptan, hem de cepten.) Laptopumun ve iphone 11in 5 ghz desteği var.

Ancak ara koridordaki repetaer'ın 5 ghz desteği yok. Dolayısıyla arka odalarda hız epey düşüyor. Bana daha çok laptop ve tv için internet gerektiğinden fazla kasmıyorum.

Ancak demem o ki, cihazın 5ghz desteğinden mahrumsa düşük hıza mahkum kalıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akenatons -- 25 Kasım 2020; 23:49:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Q7jk

Aynı sorun yeni aldığım iphone 11 de var. Google uygulamasını 15 dakikaya indirebildim

Modemin 5ghz desteği varsa iphone 11'de o kadar düşük hız almazsın.

• akenatons kullanıcısına yanıt
    Mobil veride benim sorun
  • quote:

Dostum hemen yanıt vereyim. Bugün superonline kurulum yaptı (Modem zte 5ghz destekli). Kablolu şekilde 190 mbit hız aldığım modemden kablosuz olarak 30-35 mbit hızı zor alıyordum. Kuruluma geelen eleman başta "abi sizin paket 06:00-18:00 arası 25 mbit ondandır" diye salladı. Ama ben paketimin sabit 100 mbit olduğunu söyleyince bir iki şeyi daha kurcaladı. Baktım ki beceremeyecekler siz gidin ben böyle idare ederim dedim ve elemanları yolladım.

Neyse sonra modem arayüz ayarlarına girince 5ghz seçeneğinin kapalı olduğunu gördüm. Onu açıp 5ghz üzerinden kablosuz bağlanınca rahatlıkla 180 mbit hızlara ulaştım hem laptoptan, hem de cepten.) Laptopumun ve iphone 11in 5 ghz desteği var.

Ancak ara koridordaki repetaer'ın 5 ghz desteği yok. Dolayısıyla arka odalarda hız epey düşüyor. Bana daha çok laptop ve tv için internet gerektiğinden fazla kasmıyorum.

Ancak demem o ki, cihazın 5ghz desteğinden mahrumsa düşük hıza mahkum kalıyorsun.

Alıntıları Göster

Modemin arayuzunde 5 ghz acik sekilde laptop 5g olani görmüyor 2.4 olanı görüyor 5g desteği yok bazi arkadaslar da diyor ki eger o laptopla kablo ile 100 mb hizi alabiliyorsa iyi bir router wifisinden yine 100 mb hizi alman gerekir bende bunu arastiriyorum yeni bir router da 300 lira civari keske bu durumu yasayan biri denk gelse forumda

• Hocam router mantık olarak interneti modemden alıp dağıtacak. Ama o interneti alan cihaz 802.11ac standardına uygun olmayıp, 5ghz desteğinden yoksunsa yine 2.4ghz ile bağlanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akenatons -- 30 Kasım 2020; 16:27:23 >
  • quote:

Alıntıları Göster

2.4ghzde 50-60mbit civarı maksimum alırsınız.

Kanal Ayarını çevrenizde kullanılmayan bir kanala ayarlayıp deneyin. Mümkünse 1,3,7 kanallarını kullanın hızınız artar.

• arkadaşlar Vodafone fiber internet kullanıyorum, altyapı vodafone kendi omurgası.

Modem de Nokia marka olan modem.

Paket : Fibermax Mega 100 - 100 Mbps Limitsiz ve Kampanya : Vodafone Fibermax Ozel Tarifeler olarak geçmekte.

Aralık 2020'de taahhüt bitecek.

MH ile konuştugumda aynı 100mbit hız ile devam edersem 99 TL, 50mbit hız ile devam edersem 79 TL olarak kampanya gözüktüğünü söyledi.

Ne yapmam gerekiyor? 100mbit olarak devam etmek istiyorum ama 100 TL fazla geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Q7jk

Bende sorun kısmen kendi kendine düzeldi. Diyelim 7 güncelleme olacak. 5 tanesi hızlı, 2 tanesi 45 dk da bitiyor.

• Arkadaşlar 26 aralıkta biten taahhüttüm için ne zaman iptal dilekçesi vermeliyim ? Tam 1 ay var bugün itibari ile

• Vodafone'un verdiği Netmaster Infinity 401 modemde köprü modu standart olarak kapalı geliyor ve modemin Wifi yetenekleri yerlerde. Kablosuz köprü modu haricinde alternatif olarak bu modeme routerı kabloyla bağlayıp, wifi ağını router üzerinden daha doğru düzgün dağıtmanın alternatif bir yolu var mıdır?

• Bugün çok şükür Vodafone evde internet hizmetinden tamamen kurtuldum. 100ms pinglere veda ettim. Yurt içi ping attığımda 60 çıkan düdük gibi internet. Nasıl mutluyum işkence sona erdi. Kapatma dilekçesi üzerine bugün aradılar, zorladılar kapatmamak için ama son noktayı koyduk.
    Ayrıca şunu söyleyim tamam kapatalım o zaman dedikten sonra ve onayı verdikten sonra inanılmaz derecede terbiyesizce hareketlerde bulunuldu. Artık müşterileri değilim ya, yine de ses etmedim modemlerini de kargoya verdikten sonra arayıp, 24 aylık çektirdikleri ızdırabı burnundan getirdim. Bunlar ahlaksız ahlaksız. Yarın da 7 yıllık Vodafone red hattımı kapattıracağım bunlara müstahak para kazandırmam.

Ben bunları yazıyorum kurtuldum diyorum hala başlığa gelip öneriyor musunuz yazan çıkıyor gerçekten komik.

Superonline 100mbit e geçtim. Yurt içi ping 9, yurt dışı 52. Hahhaa aynı internet bakın apt altından gelen fiber kablo Vodafone modemini çıkarıp superonline modemine taktım o kadar. Değerler 360 derece değişti. Yurt içi Vodafone da 50-60 çıkıyor, superonline da frankfurt pingi 52.

ÖZETLE, Bi daha Vodafone mu hayatta kullanmam da önermem de.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Superonline altyapisi ile vodafone kullaniyorum paketim 100 mb speedtest sitesinde kablo ile 4-5 ping 93-94 mb hiz aliyorum 3 yilim bitti +2 yil uzattim aylik faturam 90 lira oldu + vodafone tv var çok sukur ben memnunum ( tek sikinti superonline ile ortak kullanilan hg255s modem wifi ile laptop ve telefon 30 mb hiz alabiliyor)
    Ülkemizde herşey şans işi mesela cebim telekom cunku bulundugum bölgede cep vodafone rezalet...

• asertyu kullanıcısına yanıt
    Bunlar modem kirası dahil fiyatlar mı? Benide arayıp 50 mbit için 79.90, 100 mbit için 84,90 teklif ettiler. Modem kirası dahil mi dediğimde önce emin olamadı sonra üzerine modem ücreti gelir dedi. Mevcutta 50 mbit için 82,90 ödüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 440441442443444
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.